16 měsíců a závislost na mléku

vasidaniela
15. kvě 2019

Dobrý den,
potřebovala bych poradit. Syn má 16 měsíců, začal mi úplně bojkotovat jídlo a vyžadovat si Um. Už jsem z toho nešťastná. Před tím mu stačilo, přes den dopoledne a na večerní spaní a 2x v noci. Teď, ho máme i 6x a normální jídlo šlo stranou. Sem tam si něco zobne, ale žádná sláva. Nemáte některá s tímto zkušenost??

sakurraa
15. kvě 2019

@vasidaniela Ahojda...Tak já měla s dcerou to samé...Mléko milovala..Pila ho do dvou a půl let a to několikrát denně...
Od dvou let jsem ji počet odmerek mléka velmi zkrouhla..A to já jednu...Takže vlastně pila obarvenou vodu...Aby jedla alespoň nějake normální jídlo,tak jsem ji neustále dělala oblíbené těstoviny na miliony způsobu..Její potřeba mléka pak skončila ženské na den,kdy sama šla vyhodit láhev z které mléko pila...A saka řekla,že už je ne mléko velká...Já jsem její potřebu mléka tolerovala..Jen jsem tedy mlého ,,šulila,, 😀Jelikož jedla jogurty,sýry..
Neboj,určitě to je jen chvilkové období...

cuuza
15. kvě 2019

U nás je tohle běžné při nemoci nebo zoubkach. Nemůže mu nějaký růst?

vasidaniela
autor
15. kvě 2019

@cuuza rostou nám 4 najednou, ale do teď ho to netrapilo bral to v pohodě, 2 mátrochu prořezané a 2 se prořezávaj.

vasidaniela
autor
15. kvě 2019

@sakurraa no u nás je teď oblíbený okurek s paprikou a brambory pečené v troubě 😊 ale to taky jen uzobkává. No dám tomu čas, třeba už si pak řekne, že toho bylo už dost. 😊 Mockrát děkuji, aspoň vím, že v tom nejsme sami.

cuuza
15. kvě 2019

@vasidaniela Někdy rostl jeden a byl čtyři dny jen o mlíku, případně vychlazene presnidavce a někdy rostly dva najednou a vůbec mu to nevadilo... Pokud mu chutná mleko, tak bych dávala mleko a zkusila nabídnout i něco jiného ale netrapila bych se tím.

zmrzlinka
15. kvě 2019

U nás to měl syn u zubů.Kdyz vylezli začal zase jíst.A odstavil se od UM ve dvou letech.

merope
16. kvě 2019

@vasidaniela U nás zuby teprve budou, ale když to tak od tebe čtu, nemůžu nevzpomenout na minulý týden - měla jsem afty v puse a i přes to, že mi šlo šíleně dolů množství odstříkaného/nakojeného mlíka, měla jsem problém vypít víc jak nějakých 1,5 litru tekutin denně a sníst víc než něco málo. Už se to spravilo a rázem zase bez problémů. Prostě když člověka v puse něco bolí, tak na jídlo není moc chuť. Hlady neumře a až se zuby prořežou, zase bude líp - naopak pokud mlíko pije, dala bych klidně i víc, ať se nemusí trápit nějakou jinou stravou.

kittyy17
16. kvě 2019

@vasidaniela oba kluci pili UM do 2,5 roku. Při růstu zubů, nemoci, nebo přetažení chtěli jedině flašku.
Buď v klidu, klidně dej mléko místo oběda, vyroste z toho...

vasidaniela
autor
19. kvě 2019

Děkuji moc za uklidnění 😉Já furt jen slyším v okolí, jak ho mám odnaučit od nočního jezení, že už to nepotřebuje. Tak mě to hodně zarazilo, že se zase rozjel v mléku.

bayt
19. kvě 2019

@vasidaniela Separačka 🙂 Vydržet, ono to do měsíce přejde....