3měsíční miminko mi pije málo UM, máte zkušenost?

veronikas93
5. srp 2015

Dobry den maminky. Mam takovy problem. Mam skoro 3mesicni holcicku a denne mi vypije malo mleka. Jsme na um. Vypije 120-150ml ale jen 4x denne. Kdyz ji pridam davku tak strasne place a vyplivuje flasku. Pri propusteni mela 3,10kg ted skoro 4,90kg. Doktorka mi rekla ze ji mam budit v noci a dat ji mliko, ale kdyz jsem to zkusila tak mi mala strasne plakala a vypila jen 30ml. Je zvykla dostat ve 20hod mlicko a jde spinkat do cca 5rano. Nemate nejake rady co s tim? Nechci ji nutit mliko kdyz ho nechce a zaroven nechci udelat neco spatne. Je to me prvni miminko. Vazne nevim co s tim a mudr mi moc neporadi ☹ nemuzu ji prece nutit. Nemate nejake rady a zkusenosti? Budu rada za kazdou odpoved. Moc dekuji 🙂

honzulka
5. srp 2015

Taky bych jí nenutila..Pokud prospívá,nehrotila bych,přdevším teď v těch vedrech bych jí třeba nabízela mezi mléky pití. 😉

veronikas93
autor
5. srp 2015

Jeste bych dodala ze vypada spokojene, hrajeme si, porad nam vyklada, neplace. Plen ma pocuranych dost a kaka 1x denne. Na vaze taky pribira ale roste hlavne do delky takze neni zadny cvalik. Tak me zajima jestli mate nektera zkusenost a jestli ji mam opravdu nutit jak mi rekla mudr nebo to nechat zatim tak jak to je. Ma svuj rezim a je na nej uz opravdu zvykla. Moc dekuji Verca

pajdousekk
5. srp 2015

4x denne je sice malo, ale pokud ji to staci a je spokojena, neresila bych to. V noci ji v zadnem pripade nebud, bud vdecna ze ti tak spinka. U nas je to to same, taky nepije kolik by mela, pijeme 5-6 za den
Ted v tech vedrech ji davej hlavne napit prevarenou koj.vodu nebo caj.

veronikas93
autor
5. srp 2015

To ji davam taky, bud cajik nebo vodu. Papa po 5ti hodinach a jakmile ji chci dat driv a zjisti ze z flasky tece mlicko tak strasne breci..

lucykal
5. srp 2015

určitě bych jí dávala vodu a nenutila ji.třeba to má tak kvůli těm vedrům

pernile2003
5. srp 2015

Mozna by nebylo od věci ji dat vic vody/caju. Moje dcerka ma flasku na mleko a flasku na vodu/caj. Sama si rekne co chce. Nekdy zjisti ze uz mnela vody dost a chce mleko. 😉

lv
5. srp 2015

Když pribira a je spokojena, tak je to v pořádku..nebude holt moc jedlik..
Holky jedly co 1,5h, cca 12x denně.

veronikas93
autor
5. srp 2015

Dekuji za reakce 🙂 nema po kom byt jedlik a s tatinkem jsme docela prcci 😀 treba si casem zvykne a bude papat vic. Cajik davame nebo vodu a ma taky zvlast flasky. Vypada spokojene tak snad budem v pohode. Moc diky za odpovedi 🙂

pajdousekk
6. srp 2015

Holky nekrmíte některá Nutrilonem 1 HA? Mám tu načaté balení, malá mi ho odmítá pít ☹ Tak Vám ho můžu prodat.

speratovalucie
6. srp 2015

Nenutit, pokud je v pohodě, směje se, je aktivní a aspoň po troškách přibírá, není problém. Malou jsem kojila do 4m, potom jsme nasadili UM s tím, že malá hrozně málo přibírá. Pila 120-150ml na každé pití, cca 5x denně. Doktoři jsou v dnešní době na palici. Pořád budit, nutit, támhle tabulka, támhle graf... Jasně, chce to je poslouchat, ale musí zapojit člověk i vlastní rozum. Malá má teď 6 měsíců a jen 6kg. Je drobeček a konečně to lékařka pochopila. Teď už malá pije 280ml na každé pití, cca 3-4x denně, večer 300ml husté kaše lžičkou a v poledne obídek bez mlíčka a stejně nenabírá tak, jak by si mudr představovala...

speratovalucie
6. srp 2015

A napadlo mě, jak píšeš, že jak zjistí, že z flašky teče mléko, že hrozně brečí... Zkus změnit značku mlíčka. Třeba jí nejede. My dáváme Hami a nemůžu si ho vynachválit. Zkusili jsme HiPP, ale z toho se mi malá osypala, po Nutrilonu šíleně blinkala.

veronikas93
autor
6. srp 2015

Pribira sice ne nejak moc ted za 14 dni nabrala asi 250g, jde hlavne do delky. Jinak je uplne v pohode i motorika super to je na svuj vek moc sikovna i mudr ji chvalila. Jen chce at ji nekak donutim jeste jednu davku a to je kamen urazu.. Kdyz ji chci dat mliko mimo jeji cas tak mi u toho breci a plive to ven, jinak ale mlicko pije v pohode jen nesnese tu davku na kterou neni zvykla. Nutit ji nechci to je podle me hloupost a mudr to porad nechape ze mame proste drobecka a ze neni takovy jedlik jak ona by chtela..