7m. holčička nechce umělé mléko. Poradíte?

luna03
13. bře 2023

Ahoj holky, mám 7m holčičku. Je na umělém mléku a poslední dny to mlíko vůbec nechce, vypije tak 2 láhve um za den a konec. Mezi tím, ji dám aspoň k večeři nějaký příkrm nebo k obědu. Ale převážně se snažím to mléko. Hlady nebrečí a čaj třeba pije naprosto normálně. Příkrmy sní taky v pořádku, to ji chutná. Zkoušeli jsme změnit mléko i láhev, ale bez úspěchu. Dr samozřejmě zavolám, jen jsem se předtím chtěla zeptat zda s tím nějaká maminka nemá zkušenosti. Má 70cm a 7,5kg, takže žádný drobek to není. Jen mi prostě přijde, že toho mlicka vypije málo. Děkuji za odpověď 🙂

lidija1234
13. bře 2023

@luna03 už dáváš příkrmy já bych to mlíko netacila na sílu. Když jsem zacela přikrmovat tak jsem zkoušela.ak dávat i mléko a malej nechtěl takže jsme hodně rychle najedli na normální stravu během dne a mlíčko dostával až večer a pil me hrozně málo (ale to celou dobu) teď je malému rok a půl a mléko nepije už vůbec

hani_na
13. bře 2023

@luna03 Synovi bude 7 měsíců a kojení teď taky moc nedá, UM nechce vůbec, ani flašku a trpí na koliky, tak do něj dostávám vodu po lžičkách a příkrmy hodně ředím. Kg měl v půl roce skoro 9, takže zas tak to nehrotím, jen kvůli tomu zažívání

zmrzlinka
14. bře 2023

@luna03 pokud ji příkrmy,tak bych ji mléko nenutila.Ale přidala bych třeba svačinu ,aby si se časem dostala na režim snídaně,svačina ,oběd,svačina a večeře a třeba večer mléko.

michaela666
14. bře 2023

@luna03 Ochutnala něco lepšího než UM. Zaměřila bych se víc na příkrmy a zavádění potravin tak, aby měla bohatý jídelníček.

werik153
14. bře 2023

Můj starší syn od 10 měsíců mléko vůbec nepil. Prostě nechtěl, ale jakože vůbec...zkoušela jsem vše možné a nic.
Takže jsem si sestavila sama výživný jídelníček a z měl vyváženou stravu a všechno v pohodě. Jen se to chce hodně zaměřit na kvalitní potraviny, já tenkrát zařadila lososa, krůtí játra, 2x týdne žloutek, 3x týdně maso a 2x týdne bez masa - místo masa jsem dala třeba cottage. Už si přesně nevzpomínam.

sorboni30
15. bře 2023

@luna03 dcera to měla stejně. Nechtěla vůbec ve dne mléko, jen příkrmy. Tak jsme nasadili svačinku dopo i odpo a mléko pila az když vecer usnula nebo v noci nad ránem když se budila hlady na mléko. Dnes má 13 měsíců a pije mléko jen v 5hod ráno, spí jinak celou noc..budí se kolem 8 hod. Pokud mimi pije čajík, je to ok. Hlavní je příjem tekutin.

mizumys
17. dub 2023

@luna03 mame uplne to same, proste by rafsi jedla normalne a mleko nechce... Ale urcite nemwnte mleko tim to není.dokonce i vahu a miry mame stejne