ABKM Nutrilon Allergy Care. Zkušenosti?

janaax
14. dub 2021

Zdravím, podělíte se se mnou prosím o vaše zkušenosti ? Malému jsou 4M, od 3M přikrmován Nutrilonem 1, od 3,5M plně na Nutrilonu, po 10 dnech hlen a krev ve stolici. Na dop.doktorky přechod na Nutrilon HA, po 5 dnech bez efektu, změna na Nutrilon AC. Do druhého dne vymizení hlenu, krve i průjmu i bolesti břicha. Po týdnu ale obtíže zpátky... po 5 dnech zhoršování, Dr.nás poslala do nemocnice na vyšetření a odběry, kde nám řekli, že čekat další týden a pak ev.Neocate. Malý má bolení, tolik krve ve stolici ještě neměl, v nemocnici to z něj vystřídalo, dr. to viděl. Opakovaně jsem žádala o ten Neocate ale nedali mi ho, prý čekat. Mám strach s bojím se o malého, když vidím co té krve tam má.. Měli jste někdo podobný průběh ? A zlepšilo se vám to po tom Nutrilonu AC ? Moc díky za zkušenosti !!!!

i_vet2
14. dub 2021

Dobrý den, řeknu vám, prostě na ty doktory naléhejte at něco dělají.. vždyt to není v pořádku přece.. chudák maličký, musí mít bolesti.. snad bude brzo dobře :( my jsme měli nutrilon AC,(ale taky malého nechali dlouho trápit něž mu udělali testy na alergii.. příště budu prostě větší hysterka a nenechám se odbývat že jde o koliku..) taky zezačátku lepší ten nutrilon AC. pak zpět koliky, celý napnutý u jídla, propínaní pláč, odmítal ho pít, vždycky napnuté nožky a plakal.. a to je mléčko na alergii.. a hlen,nemohla sem to vidět jak se trápí okamžitě jsem naléhala na doktorku.. a ta okamžitě napsala neocate... hned okamžitá změna o 1000%,, držím palce, bobek malý snad bude brzo dobře 😘 ten neocate je na bázi aminokyselin takže ho snesou všechny děti

janaax
autor
14. dub 2021

@i_vet2 Děkuju !!!

janaax
autor
14. dub 2021

@i_vet2 Ještě se chci zeptat, jak vám ten Neocate malý pil ? Všude píšou, že moc nechutná...

i_vet2
16. dub 2021

@janaax myslím že s tím nutrilonem AC jsou tak nastejno, ale toho neocate vypije míň, asi jen co je nutné moc mu nechutná ale úplně ho neodmítá, hlavně to nezkoušejte vy je to opravdu hnus jsem měla pachuť celý den 😂😂

janaax
autor
16. dub 2021

@i_vet2 Zkoušela jste ho doslazovat Glukopurem ? Četla jsem, že je to možné...

i_vet2
17. dub 2021

@janaax říkala mi doktorka, ale nechtěla sem mu to sladit když už to pije a neodmítá, tak dobré něco😂 a co u vás?

janaax
autor
17. dub 2021

@i_vet2 Já jsem mu koupila Neocate v lékárně, a dávám mu to sama. Nevydržela jsem čekat další týden, protože po návratu z nemocnice měl v plínce několikrát hodně krve, v noci to až tak kovově smrdělo. Ještě k tomu mu zjistili anémii, a stejně ho nechali na tom stejným mlíku. Nechápu, na co chtěli čekat...??? Naštvalo mě to. Moc mu to nechutná, mrzí mě to, ten Nutrilon vypil na posezení hned, pěkně ten skoro litr denně, ale tohle je fakt jiná liga. Ode dneška jsem koupila glukopur a uvidíme...

i_vet2
20. dub 2021

a pije vám to s tím glukopurem líp? no u nás se neocate vypije tak 500-600ml za den víc ani ťuk.. tolik mi pil snad ve trech mesicich a ne ted (za týden 8 mesicu) ale doktroka řekla že je to v pořádku, tak jí věřím, ale taky mě znervoznuje to, že pije hrozně málo, někdy to úplně odmítne i mlého i kaši ovoce a je bez svačiny uplně... a jak to vypada na neocate už jste na tom lépe? a to jste koupila to mléčko? nestojí tak 1500? 😨

janaax
autor
22. dub 2021

@i_vet2 Pije ho jak kdy...s glukopurem určitě lepší...většinou kolem 700ml, jednou i 900ml, ale to byla spíš vyjímka...každá dávka se liší, takže nevím kolik mu dělat, radši udělám víc, a pak to zase vylejvám... par dní byl spokojenej a teď už zase poslední 2 dny celé prokručí a pobrekává...ach jo, je to trápení pro všechny strany...no, snad už se to nějak vyčasí...Čert ven ty peníze.,.Nemůžu si pomoct, ale jsem z toho vyřízená... strašně mě to nebaví... prostě 4,5 měsíce furt kručí... tatínek v práci 12 hodin denně, rodina nefunkční, a já se za ním z vesnice přestěhovala do města kde nikoho neznám...

alyssa1
22. dub 2021

My dávali Nutrilon Allergy Digestive Care - kr. bílkovina je v něm naštěpenější než v Allergy Care.

i_vet2
23. dub 2021

@janaax Tak to ti naprosto rozumím, malý řval celé dny nonstop od rána do večera tak prvních 5 měsíců bylo fakt peklo, byla sem na všechno sama, nikoho tady taky neznám, přistěhovalec ve městě 😀 takže chápu, rodinu tak 40 km ale moc mi pomáhat nejezdili, skoro vůbec.. takže sama na uřvané dítě, domácnost všechno, mažel z práce, a nepomaha doma nic.. no naštěstí se to opravdu zlomilo po tom pátém měsíci s tím neocate.. a je s ním lepší pohoda.. i když ted nekdy nechce jist, nebo zuby, nebo nechtěl usinat pres den v kocaru tak to byla propcházka ruzovym sadem uz :D neboj se všechno se zlepší, a všechno je jen období, bude to dobrý..🙏❤

janaax
autor
23. dub 2021

@i_vet2 Strašně ráda bych Vám věřila, že to bude lepší ! My to máme od narození špatný i se spaním, přes den jedině v náručí nebo v kočáře za jízdy, dlouhé uspavani... mám ho doslova cely den u sebe, sám vydrží max.půl hodinu po spánku....teď ten Neocate začal bojkotovat a vyloženě řve když ucítí tu chuť 🤦‍♀️ Vyčítám si, kolik času jsem bojovala za kojení a různě blbla s dietou, odsáváním a tak. Ale člověk je dneska z toho zblblej, jak všichni na tom kojení ujíždějí. Mohla jsem malému ušetřit plno bolení, sobě nervů, a hlavně ho od mala zvyknout na tu hořkou chuť. Nevím jestli je moje chyba, že si to neumím užívat, nebo to takový mají všichni ??? Nechápu to...Samozřejmě díkybohu že je zdravý...