Dá se nějak nahradit umělé mlíčko?

anastazye
3. zář 2011

Ahoj tak mám zase jeden problém který asi většině z vás příjde hloupý ale já si nevím rady ☹ . Bohužel jsem nemohla dlouho kojit, asi 2 měsíce jsme se u kojení s Dominičkem trápili a pak jsem přešla na UM. To jedl hezky a přestal být u jídla nervózní, oběma se nám moc ulevilo. Nějakou dobu ho jedl hezky pak jsme přešli na Sunar2, od té doby jsme začeli mít problémy s papkáním. Vyzkoušela jsem různé druhy mlíčka, značky Nutrilon, Hami, Beba a zase Sunar tentokrát s příchutí banánů, vyzkoušela jsem i různé lahvičky.. Nic nezabralo. Večer jsem to vzdala úplně a dostává kašičky. Ale ráno se mu snažím dávat mlíčko aby ho měl aspoň jednou denně. Jenže vypije sotva 100ml a dál to nechce. Nemá alergii nebo tak něco. Nevím co mám dělat. Jsem z toho zoufalá protože si myslím že by mlíčko v jeho věku měl mít. Ostatní tuhé příkrmy jí bez problémů. Mohly byste mi prosím poradit jestli se mlíčko dá nějak nahradit nebo jak jste podobný problém řešily vy? Moc vám všem děkuji za odpovědi. Čím víc, tím líp. 🙂

johnatanka
3. zář 2011

A s Dr. jsi to nějak řešila??? Asi bych nasadila více mléčných výrobků a víc masa, nebo mu to mlíko zkus přidávat třeba do čaje, pokud ho pije...
syn ihned po odstavu taky přestal pít mlíko, ale já kojila 21měs, ale jiný mlíko mi nikdy nechtěl

akcijy
3. zář 2011

já sem měla takový problém s dcerou...nahrazovala jsem to mléčnými výrobky, ničím jiným to nejde....navíc jsem se v roce a půl naštvala, nechala jsem ji v noci vybrečet, protože tím, že ten sunar nechtěla mi vypila třeba dvě lahve čaje....hlad je svině 😠 tak sem ji nechala hodinku hodinku a půl plakat....a ejhle ona nám ten sunar začala pít 😀 drastické, ale účinné 😎 ale pokud Vám nedělal problém sunar začáteční alergický na kravskou bílkovinu být nemůže...ale pokud by si to chtěla zkusit, recept ti musí napsat doktorka, když to je na předpis doplácíš jen dvě stovky...taky je to možná tím, kolik mlíček si vyzkoušela...jestli to tak děláš od dvou měsíců...mléčný výrobky nebo udělej takovej drasťák jako já...on už ti to pak vezme, můžeš mu tam hodit hroznový cukr, je to sladší 🙂

karotky
3. zář 2011

Máme stejný problém od doby,co se Matěj v 9,5.měsících sám odstavil.Mudra to neřeší-pouze se zeptala,co mu místo toho dávám pít a když jsem řekla,že čaj,tak byla uspokojená. 😅 Nějakou mléčnou denní dávku neřeší,ale nechala jsem si poradit tady a bylo mi sděleno,že dítě musí denně vypít 500ml mléka nebo sníst 500g sýrů/jogurtů.Takže ráno snídá 250g Selského jogurtu a večer má kaši z 200ml Nutrilonu. 🙂

amallie
3. zář 2011

My jsme meli s dcerou podobny problem, vyresil se sam. Mala byla kojena tri mesice a byla to hruza, pak jsme presli na um dietni, kvuli alergii. Nikdy nevypila, co mela, pila tak polovinu davky, pomalu pribirala, ale nedalo se delat nic, my nemohly zkouset jina mleka, takze proste pila, co vypila. Zacaly jsme brzo prikrmy a mleko nahradily jidlem, od osmi mesicu uz mela normalni snidani, chleba s necim mlecnym (alergie nastesti vymizela), svacina presnidavka, obed masozelenina, svacina jogurt a vecere kase mlecna, pozdeji uz chleba. Ted je ji 21 mesicu, pije kazde rano 180 ml mleka nutrilon a jinak si da obcas odpoledne jogurt, je naprosto zdrava a ja to neresim. Nechce, nechce.
Zkus davat syry, jogurty, od roka tvaroh a vic bych to neresila, i deti maji sve chute.
Kamaradka odstavila syna v 10m a ten uz nikdy zadne jine mleko nevypil, jsou mu dva. Tak si dava jogurty a je to.

luciebx
3. zář 2011

my meli ten samy problem je fakt ze ja kojila.. malymy bude 14 mesicu za par dni a teprve pred tydnem uz na prso nechtel.. ale do ty doby sem treba jednou za den dala a jednou za noc taky.. ale ze by UM mliko chtel? to teda ne.. od pul roka proste lahev do pusy nedal.. tak sem nasadila vice jogurtu a vic kasicek aby proste aspon nejaky ty mlecny vyrobky mel.. podle me to moje mlicko stejne uz za nic moc nestalo od toho roku takze pochybuju ze to mu neco davalo a kor kdyz se prisal tak na 3 min max.. .. takze ja radim ze pokud nechce zkusit syr na kostecky.. jogurty a kasicky michat.. aby aspon neco.. pokud ti pekne pribira nebo nejak nestrada nejak bych to neresila ja se taky bala ze proste by mel mit furt aspon prisun mlicka ale proste kdyz nechtel tak ho nutit nebudu.. jednoduche.. jo a jeste chci rici ze s tim pribiranim nic moc.. nas malej je proste hubenour.. ale zase je hodne aktivni takze mu davam casto najist.. mame tak 10,5kg

petruskaaa
7. zář 2011

Nahradit můžeš mléčnými výrobky a od roka třeba kakaem z kravského mléka 😉 .Jinak my měli stejný problém když měla dcerka asi 11 měsíců.Ze dne na den se mi UM ani netekla,ani kakao nechtěla,tak jsem jí nechala a dávala jsem místo toho víc méčných výrobků a občas jsem jí to zkusila dát.Asi 2 měsíce stávkovala a jedno ráno prostě z ničeho nic zase vysála plnej hrnek kakaa a měli jsme po problému.Do dneška si snídani bez kaka nebo ochuceného UM nedovede představit,kolikrát dáváme i 2x denně 🙂

lukza
8. zář 2011

hlavně nasad hodně mléčných vyrobku jak radí holky a pro uklidnění taky jsme měly stávku na UM sunar několik dní ho prostě nepil večer před spaním nechtěl a ráno taky né tak sem ho vysadila a nenutila davala sem ráno čaj a pak sem to po pár dnech zkusila a ejhle vypil vše a zaso od té doby krásně pije🙂)