Dávky UM - moje 2měsíční miminko nevypije, co by mělo?

deelayces
19. dub 2016

ahoj holky🙂 mam dotaz mam 2 mesicniho chlapečka. Jsme na Nutrilonu..malej roste krásně, ale ted by mel vypit tech 166ml a to v zadnem pripade neda. Porad mu pripravuji budto tech 100ml a nekdy 120ml. Jak papalo vase miminko?

ta doporučena denni davka že by jich melo byt 5..tak ja krmim co kazde 3 hodiny, nekdy 2.Rikam si ze je to tou davkou, ale co udelat aby papal tech 160ml ?? snad jsem to napsala srozumitelně🙂

stellamax
19. dub 2016

Jestli prospívá, tak bych mu to nenutila. Mám čtyřměsíční dcerku, která vypije 5x za den 120 ml a přibírá pravidelně a hodně. Doktorka se nad tím nepozastavovala.

jajane
19. dub 2016

ahoj,mam dvouleteho chlapečka a taky nikdy nevypil tu doporučenou davku,hamal častějc a min,pokud přibejva je všechno v pořadku.a koukala jsi spravně neni to nějak moc 160 na dvouměsični mimi.

makronka222
19. dub 2016

Tabulky neres, poznas prece ze ma hlad, tak mu jidlo pripravis znovu, jen u UM neni dobre krmit driv jak po 3 hodinach, zkus tam cmrdnout o 10ml vic a uvidis. Treba ty 3h vydrzi. Moje se narodila 2,4kg, takze clovek nemuze do ditete cpat to, co do 5kg mimina . On si rekne neboj🙂 160'ml vypila az ve 3,5m 🙂

stastnablcha
19. dub 2016

ahoj, je to fakt indvidualne... prvy vypil 120 ked mal hadam mesiac, tiež bol na nutrilone🙂 posledné bábo je na amilku a morila sa s takým objemom ked mala 3 mesiace... ale krásne prospievala tak sme to neriesili (aj ked asi preto ze je tretia 🙂 )
hlavne ze je Tvoja malá zdrava a rastie 🙂 ak má dost precikanych plienociek a neplače isto by som do toho netlacila... treba si uzivat a nie sa stresovať 🙂

lajla
19. dub 2016

Neznam dítě které by ty dávky vypilo...možná nějaké extra sumo dítě🙂

terezapetrova
19. dub 2016

bohužel Ti uplne neporadim, s UM v tomto veku nemam zkušenost, jen jsem se musela pousmát když jsem vyse v jednom prispevku cetla, ze se u dvouměsíčního mimi da rict, ze prece poznáš, ze ma hlad 🙂 to mi prislo usmevne.. takhle stare deti mají prece x duvodu, pro které muzou plakat. A davat piti pokazde když place taky muze třeba koncit bolenim briska apod. Za me bych se sla poradit s detskou dr.

zmrzlinka
19. dub 2016

Muj syn taky nepil doporucene davky co byli na krabici.Podle mne je dulezite,ze pribiva.Taky sme nedodrzovali 3 hod. odstup a brisko ho nebolelo,ale to je podle mne hodne individualne 🙂

veronikabro
19. dub 2016

Já bych to taky do miminka netlačila, dávám UM od Hippu a na krabici je napsané, že doporučené dávky jsou orientační a UM se má dávat podle potřeby dítěte. Když byl syn takhle malý, krmila jsem přibližně po 2 hodinách cca 100 ml, někdy měl pauzu třeba 4 hodiny a byl spokojený.

malamarssi
2. čer 2016

Mam desetitydeni holcicku na nutrilonu a zvlada max. 90 ml po trech hodinach.. Na noc dostava 90ml nutrilon 1 good sleep a vydrzi od desiti vecer do peti do rana krasne spinkat. Prospiva bez problemu. A

gnozka
4. čer 2016

Taky bych se neridila tabulky ale dítětem a tim jak prospívá . Malé je 7 mes a mela by dat 260! No ani náhodou . 160 je strop . A je to kus zensky. Kamarádka ma ročního syna a ten nikdy nedal vic jak 160 takže buďte v pohode 🙂

hansed
4. čer 2016

Tabulky jsou jen papír. 5 dávek za den? Naše holky ani náhodou! Klidně si daly 10 dávek, ale menších. Řídila bych se tím, kolik toho vypije za den celkem, důležité je, aby měl dostatečný přísun tekutin, a je jedno, jestli ho bude mít v 5 dávkách, nebo 10 menších 😉 A dalším měřítkem by mělo být prospívání miminka. Pokud prospívá, nehubne, je spokojený apod., neřídila bych se tabulkami 😉