Intervaly mezi jídly - UM. Kdy začít intervaly prodlužovat?

18. pro 2023

Ahoj,
chtěla bych se zeptat, ověřit si, jak je to s intervaly mezi jídly u UM?

Malý byl od začátku přesný jako hodinky a vyžadoval stravu temer přesně po 3h. Z kraje jsem ještě mohla kojit, teď už je plně na UM.

Jsou mu 2,5 měsíce a nyní si drží interval 3-4h ve dne v noci. Tedy jí 7× denně za 24h - vypije mléko ze 110ml vody.

Na krabici je ale interval 5× 150 ml ale to malý nedá. Krmím tedy podle jeho potřeb, mlicko jsem mu rozpočítala na jeho intervaly.

Zajímá mě, je nějaké pravidlo/doporučení, kdy se dětem začnou intervaly prodlužovat? Nebo třeba bude méně jist v noci?

Občas si říkám, že má v sobě opravdu budík, zejména v noci

martulka88
18. pro 2023

Nám dr.řekla, že má vypít tolik, kolik je na krabici za den. Takže jestli dá 110 nebo 150 bylo jedno, ale aby to bylo těch 750. Malý totiž naopak se přejídal a snědl toho víc, než by měl. Takže jsme najeli na systém, že nejedl třeba dle krabice 7x, ale jen 5x, ale aby to bylo do množství 750 za den. Takže bych mu to nechala, jak jí.

teenyel
19. pro 2023

Pokud pribira a roste jak ma, tak bych to delala dal dle jeho potreb. U nas uz dlouho davkovani dle krabuce proste nefunguje a ani se o to nepokousim. Jelikoz u nas se od navratu z porodnice budil 1x za noc (v porodnici nas nutili ho budit po 3 hodinach) a od 1 mesice spi celou noc s poslednim jidlem v 10 vecer, nebylo ani s 3 hodinovymi rozestupy casto mozne udrzet pocet davek dle krabice. Mnozstvi jsme korigovali taky dle toho, kolik vypil. Kdyz mel problem dopit, delala jsem rovnou mene. Kdyz jsem videla, ze vypije pokazde v pohode, zkousela jsem udelat vic. A takhle postupne navysujeme. Ted jsou malemu 3 mesice, ji 4x denne po cca 3,5-4,5 hod, v noci ma pauzu cca 11-11,5 hod bez jidla. Vypije pokazde zhruba 160-170ml. Roste a pribira jak ma, takze jsem se rozhodla to tak nechat, kdyz mu to vyhovuje.

zezule007
20. pro 2023

Taky se neridim podle krabice.takovou davku na jednou nevypije.pres den pije po 2,5-3,5 hodinach.vever ji naposlwd v 19:30,pak se vzbudi vyjimecne kolem 2-3,ale vetsinou az v 6 h,pak jestw treba do oul 9 spi. Male jsoi ted tri mesice,ma cca 5 700 gr.☺️