Jak mimča snášely přechod z Nutrilonu 1 na 2?

monik111
16. srp 2007

Ahoj,
nevím jestli je tu téma na toto téma 🙂
Ale jelikož už nekojím,tak mě zajímáji vaše zkušenosti.Ukončily jsme 4měsíc a proto nám mudra řekla,že mamé přejít z Nutrilonu 1 na 2. A já mam obavy aby to pro Verču nebyla moc veliká změna.Tak se chci optat jaké s tím máte zkušenosti.A jak to vaše mimča snášely-ten přechod a tak.
Moc díky za rady 🙂 🙂

janesm
15. únor 2008

ICE.TINKA ahoj moc gratuluji k Honzíkovi!!!! Už nevím kde jsme se potkaly na diskuzi ale mám pocit že se miminko nedařilo a hurrrá stal se zázrak moc gratuluji!!!! My máme 5 měsíční Karolínku. K Nutrilonu čajíček dávat nemusíš je to jak mateřské mléko a nahradí jak papaání tak bumbání.4ajíček můžeš dávat od Hami fenyklový pokud bolí bříško,malá mě vypila tak 30ml za 24hod.Dělala jsem vždy ráno červstvý a přihřívala,jen by jsi měla držet rozestup mezi mlíčky alespom půl až 1 hodinu,je dobré zvykat miminko na tekutiny.

janesm
15. únor 2008

Gandy, novou termosku jsem rozebrala a umyla horkou vodou a jarem,pořádne vypláchla a prolila horkou vodou z konvice.Když se usadí vodní kámen tak to vyoctuji a pak pořádně umyju jarem horkou vodou a proliju vodou z konvice.Prolitím vodou vaříci z konvice sterilizuji lahve i s dudlíčkama a to od začátku.

janesm
15. únor 2008

LU77 Při cestování vozím vodu v termosce horkou a lahev ve které mám nachystanou přesnou dávku Nutrilonu,mám také lahev na odměření vody.Když jedeme dál mám 2 lahve s práškem+ jednu na odměření a dlouhou lžíci na zamíchání.

luucia
15. únor 2008

Tak já to při cestování dělám tak, že si do termosky uvařím vodu, vemu prázdný lahvičky Tommiee Tippiee a do těch se dá nasadit zásobník na UM, takže ušetřím místo. Pak když příchází čas na jídlo, naleju vodu do lahvičky a nechám vychladnout na teplotu těla, nasypu UM a pijeme 😉

gandy
15. únor 2008

LU77- myslím že by nemělo být předpřipravené mléko... Někde jsem to četla, ale nevím. Od Aventu se vyrábí dávkovač na sušené mléko..Zkus se na to podívat, taky si to asi koupím...

llucka
15. únor 2008

Dávkovač je super. Doporučuju. Jinak já jedu v termoskách. 1l doma a 0,5 l na cesty.

Holky, máte zkušenost s tímto neoprénovým termoobalem na flašku (nebo podobným): http://www.coolbox.cz/nabidka/bumbino---termoob... ?

leninn
16. únor 2008

Ahoj holky,
mám dotaz...
Barunku jsem kojila téměř do 3.měsíců. Pak jsem musela začít přikrmovat, protože mi zhubla a já měla málo mlíka. Teď už jsme jen na Nutrilonu 1 HA. Když jsem kojila, tak spinkala celou noc. Od té doby, co jsme jen na Nutrilonu, tak se začala v noci budit, tak 2x...nevíte čím by to mohlo být? Vždyť mateřského mléka měla málo a spala, Nutrilonu má dost a budí se. Zkoušela jsem ji nechat vypít kolik vypije, zvládla 140ml, ale stejně byla o půlnoci vzhůru.
Barunka má 3.měsíce a 4dny, váží 4420g a měří 57cm.
Díky🙂

abinka
17. únor 2008

leninn zkus dát malé čajík,třeba má jen žízeň.MM máš přední na žízeň a zadní zasytí nutroš je jen na hladík. 😉

gandy
17. únor 2008

Leninn, jakpíšeš tak jsem to měla podbné.. Taky byla menší na MM tak spinkala i 8 hodin, ale pak jsem teda ztrácela mlíčko, tak se budila i v noci a teď tak 2-3x se taky vzbudí... NEvím čím to může být...

maly_strom
17. únor 2008

U nás je to stejný, malá dostane po 19, pak se vzbudí kolem 2, usne a zase se vzbudí v 5. A kolem 7 už chce vstávat.

lu777
17. únor 2008

holky, díky za reakce.. podívám se po tom dávkovači na UM..

to předpřipravené mlíko by asi být nemělo, já to udělala asi dvakrát minulý týden když jsme někam jeli.. i když popravdě nechápu proč, co se na něm může za dvě tři hodiny zkazit, je to přece sušené mlíko a voda? 😕

jinak malýho včera a dneska nějak zlobí bříško.. na to je prý Nutrilon Comfort.. zabírá na to bříško? 😕

kacerka
17. únor 2008

lu, právě tou vodou z toho uděláš mlíko, ve kterém se začnou tvořit bakterky 😉 My pijeme Comfort a pomohl nám na bříško 😉

luucia
17. únor 2008

lu, my dáváme Comfort a bříško nás už netrápí 😉 je dražší, ale stojí za to

lu777
17. únor 2008

Kacerka: aha.. asi máš pravdu..

Luucia: a kolik stojí ten Comfort?

malej je nějak neklidnej už druhý nebo třetí den.. dávám fenyklový čajík, ten mu jede, vypil by toho celou lahev.. ale půlku dne se mi tu dneska kroutí 😒 tak jsem dneska večer vyměkla a dala do pití Sab Simplex kapky, snad to pomůže..

luucia
17. únor 2008

lu, tak nějak kolem 230kč 😉 za 400g

kacerka
17. únor 2008

lu, vyzkoušej a pak si najdi na netu nejlevnější Comfort (objednávala jsem ho za 208) a kup víc balení, ať nemusíš platit poštovné 😉

acornika
17. únor 2008

ahojík, prosím o radu, malá se narodila ve 36tt a měla 1700g, v nemocnici jsme najeli na Bebu 1 AR, k tomu trochu kojím ( nemám dostatek mléka, takže MM má jen na přilepšenou )ale doma mi začala po týdnu plakat po hodinkách ( nyní má kolem 2600g ), spíše teda od 18h do půlnoci, pak jsme s manželem objevili od Nutrilonu sytící mléko od narození NUTRILON EXTRA, zkusili jsme ho a opravdu se malá více zasytí a nepláče hladem, teď nevím, jestli ho mám dávat jen na noc nebo přes celý den. Také bych chtěla z Beby přejít na Nutrilon 1 Nenatal pro nedonošené dětičky, myslíte, že to nebude vadit???? Když má už ten EXTRA, tak bych chtěla aby měla stejné mléko a ne dvě mléka od jiné značky.A poslední otázka, na netu jsem četla, že si můžu předpřipravit mlíčko na den a pak na noc a pak ho vždy jen ohřát. Takže to tak dělám, dávám ho do lednice a pak si odleju dávku do lahvičky a ohřeju v ohřívači, ale tady píšete, že se to nesmí, tak jsem z toho zmatená. Děkuji za rady a odpovědi. Přeji všem krásné, zdravé a spokojené dětičky

acornika
17. únor 2008

http://www.babyonline.cz/pece-o-dite/vyziva-a-p...

toto je stránka, kde jsem našla, že se smí uchovávat 3 dávky mléka v ledničce a že by se nemělo převážet teplé mléko v termosce, tak co člověk to názor, to jsem z toho vedle jak ta jedle 😅 😕

kupinka
17. únor 2008

Určitě jí dávej jenom jednu značku mlíčka 😉

liaa
17. únor 2008

Ahojky.-)

Několikrát jsem různě četla,slyšela...že nikdy ne dělat mléko dopředu a uchovávat teplé...

Mimochodem,jdenou jsem na cesty udělala pro nás dospělé do termosky kávu s tatra mlékem.A po 3 hodinách(když jsme se na ni fakt těšili) to bylo sice teplé ale taky sražené a zkyslé...

V porodnici měli mléko udělané dopředu ale zmražené...Jak to dělali nevím.Ale paní co nekojila jednou musela na příkrm čekat-že prý to nemaj vytáhlé a je to zmrzlé...

V knížce o miminách je rada pro kojící-odstříkat a uchovat v chladničce.Spotřebovat co nejdříve...

leninn
18. únor 2008

Ahoj holky,
poraďte, co je lepší? Nutrilon nebo Beba?
Díky moc

lu777
18. únor 2008

aha, tak jestli ten Comfort stojí 230 Kč tak to je stejné jako to co máme teď, Nutrilon 1 HA.. tak to jsem ráda že to není ještě dražší, kdybysme na to náhodou přešli... zeptám se zítra u dr. co si o tom myslí
malýmu jsem v noci dala Sab kapky asi dvakrát, takže bříško skoro nebolelo.. ale teď ráno dost blinkal, možná tak třetinu toho co vypil určitě a prý to může být od těch kapek 😕 je to pravda?
máte někdo zkušenost s Baby Calm kapkami? po těch taky třeba blinkají?

luucia
18. únor 2008

Lu, my sme dávali jak Sab, tak Baby calm a malá mi neblinkala ani po jedněch. Ale řekla bych, že Baby calm nám na bříško pomohl víc 😉

llucka
18. únor 2008

Lu zkus si koupit v DM drogérii třešňové pecky (mají to u věcí pro děti, jeto pytlík) a nahřát v mikrovlnce a dát to na bříško...tak my řešily prdíky celý 3 měsíce a zabíralo to.

Leninn....to nejde říct jen tak, co je lepší, záleží na mimču, jak mu po tom je a jak mu to jede. Nám BEBA nevyhovovala a Nutroilon je OK. Máme HA.

leninn
18. únor 2008

Llucka: Díky za odpověď, my máme také HA, zatím používáme Nutrilon, ale je dost drahý, tak jsem si myslela, že bychom mohli zkusit Bebu. Také vyrábí HA a je levnější...
Rozhodně nechci na Barunce šetřit, to ne, jen jestli člověk neplatí jen značku 😖

maly_strom
18. únor 2008

Leninn všude mi říkali, že Nutrilon je lepší. Ale když jsem se zeptala proč, tak už mi nikdo neodpověděl. Takže čert ví 😠 😠
Taky jsem uvažovala o Bebě, ale když malé Nutrilon vyhovuje, tak to měnit nebudu.

llucka
18. únor 2008

Leninn, já taky chtěla přejít na BEBu, že vyjde laciněji, ale prostě to nešlo...tak jsme zpět u Nutrilonu. Je to pálka, ale neuděláš nic. Hlavně, že Verče chutná a krásně faldíkuje po ní 🙂...i když to kadění po tom 🙂)) ještě zahušťuju Nutritonen a právě ten Nutriton dělá divy 😠 😠 😎

gandy
18. únor 2008

Llucka: to kadění je fakt hustý. Včera se podělala skoro po dvou dnech a musela jsem na ní jít s rouškou a to že mě jen tak něco nerozhodí. Šla hned pod sprchu 😲 Holky ten comfort prdí po nich děti?? Malá totiž hrozně prdí a to je taky pěkný pušek 😖

leninn
18. únor 2008

Gandy: mně Barunka taky solidně prdí, jenže my používáme HA, takže asi zatím nic jiného nemůžeme...

a dotaz, do kdy je potřeba používat HA? Manžel má malou, nijak prokázanou, alergii, asi měsíc na jaře...

kupinka
18. únor 2008

Nám sab nepomáhal skoro vůbec,ale Babycalm pomáhal strašně moc!!!!A je na něm fajn,že je na přírodní bázi,tak jsem ho mohla dát kdykoliv....
Bebu jsem taky zkoušela,vlastně jsem vyzkoušela všechno,ale Nutroš je Nutroš 😉