Jak mimča snášely přechod z Nutrilonu 1 na 2?

monik111
16. srp 2007

Ahoj,
nevím jestli je tu téma na toto téma 🙂
Ale jelikož už nekojím,tak mě zajímáji vaše zkušenosti.Ukončily jsme 4měsíc a proto nám mudra řekla,že mamé přejít z Nutrilonu 1 na 2. A já mam obavy aby to pro Verču nebyla moc veliká změna.Tak se chci optat jaké s tím máte zkušenosti.A jak to vaše mimča snášely-ten přechod a tak.
Moc díky za rady 🙂 🙂

anitta
21. črc 2009

magdu davídek má tri mesice a vypije max 120ml kombinuju to s mm jednou dám mm a pak nutros. a je ok . pije 8x denně zkus dávat trochu meně ale častěji nejdrív po třech hodinách se může um. popřípade se porad s dr. at máš klid jestli nemá alergii nebo neco. já se tabulkama nerídím pokjud prospívá může sníst i méně každé mimi je jiné 😉

magdulenka
21. črc 2009

teda napsala jsem to špatně - měla by vypít 6 x 120 a když dám 150 tak blinká.

gartneroval
21. črc 2009

Ahoj, tak mi jsme taky byli od narození na Nutrilon Comfort, taky dost blinkala, tak jsme začali dávat AR. Když ho vypila, tak do 10 min měla bolesti bříška, jinak nikdy na bolesti netrpěla, tak jsme to vymysleli jinak. Dala jsem třeba 3 odměrky Ar a 2 odměrky.Comfort, kombinovala jsem to a bylo to lepší, ale vždycky jsem dala víc toho Ar, zkus to. No a později jí nevadil ani čisté AR. 😉

magdulenka
21. črc 2009

gartneroval, díky za tip 🙂 asi to zkusím.

anitto, s dr. bych se právě poradila ráda, ale má dovolenou a její zástup je šílená dr., ke který nechci jít 😖 proto pátrám na netu 😎

a to blinkání - je to normální, že blinká třeba až 3 hodiny po krmení, jakoby jen vodu? po krmení si odříhne, klidně ji můžu dát i na bříško, nebo odbrkáváme na tygříka, a většinou neublinkne, (asi jen když je přecpaná), ale pak blindí až za tak dlouho 😕

simounah
21. črc 2009

náš malý tak blinkal asi do 2 měsíců.....taky i 3 hodiny po jídle jakoby vodu. Holt je to malý blinkoš - jak jsme mu říkali 🙂 . Teď má 5 měsíců a už upustí sem tam nějakou slinečku. Myslím, že to chce čas - u nás to tak aspoň bylo. Čím je starší tím je to lepší...řekla bych teď už neblinká vůbec.

evinkaa
25. črc 2009

Ahoj vespolek, máte, prosím vás, některá zkušenost z přechodem z Nutrilonu HA 1 na normální Nutrilon? HA mi doporučila doktorka, ale žádné alergie v rodině nemáme. Jen u neteře se nějaká objevila. Nebo myslíte, že by bylo lepší vydržet HA kupovat třeba tak do půl roku? Nebo pořád a nezkoušet přejít?

soanpe
27. črc 2009

já bych vydržela až do prvních příkrmů, tzn. do 6měs 😉

lienka43
27. črc 2009

Ak nemate v rodine alergie presla by som hned na normalny Nutrilon. Rozdiel podla mna nepoznas.. My sme presli z Comfortu na Nutrilon normalny a bolo to uplne v poho...

evulebobule
6. srp 2009

ahoj holky,

prosím o radu. Máme normální zelený nutrilon. Malej papá co tři hodiny ve dne i v noci. Někdy se stane, že má ale hlad o něco dříve než za ty tři hodiny. Třeba za necelé dvě hodiny. Doktorka říkala, že mu nemám dávat dřív jak za ty tři hodiny, ale malej plače hlady. Papá devadesátku a přijde mi, že kolikrát by vypil více. Nevíte co s tím?

jolanka
6. srp 2009

ahoj tak jestli ma hlad tak mu normalne delej vic toho mleka. ja jsem mela obe take na nutrilonu ha ktere jsem davala do jednoho roku a pak jsem presla na normal nutrilon, ale nikdy jsem se neridila to co pisou v tabulce, proste jsem jim delala tolik mleka kolik byli schopni vypyt.

evulebobule
7. srp 2009

jolanka díky za odpověď. jenže doktorka nám právě říkala, že jsme přibralii dost,tak nemáme dávat víc. je to začarovanej kruh 😒

jeudi
7. srp 2009

evi a co mas za doktorku to se delalo driv ze se dite muselo krmit jen co tri hodky dneska uz se to nedela kdyz ma hlad klidne mu dej ja to taky tak delam..a nebo zkus bylinkovy caj od 1 tydne treba ma jen zizen

evulebobule
7. srp 2009

moni, já ti nevím, co je to za praktiky. je fakt, že bych tlustý mimčo nechtěla,ale zatím mi tlustej nepřipadá.čajík mu dávám,ale brzy zjistí,že to není mlíčko a už to nechce

jeudi
7. srp 2009

evi ja malemu davam jak potrbuje a pribira tak jak ma a i kdyby byl pak baculatejsi (nas fifa byl)tak se z toho vytahne ..on si veme jen co potrebuje..fakt jsou to stare praktiky..zkus to a uvidis.ale zase to do nej necpi nasilim aby ho nebolelo brisko

jeudi
7. srp 2009

evi a nebo zkus to kupujem mi..nutrilon extra stoji 379kc a mel by lepe zasytit..

jeudi
7. srp 2009

evco a kolik ml delas mleka???na 3500gramu ma byt 90ml vody atri odmerky takze vy uz mate asi vic tak delej 120ml a 4odmerky..a nektere deti maji rychlejsi traveni a jsou hladovejsi a treba mi kdyz prijdem z venku tak je malej taky hladovejsi kolikrat chodim mleko delat na trikrat.

evulebobule
7. srp 2009

mončo, váží 3700g. po porodu měl 3450g. prý jsme přibrali moc.těch 3700 měl ve 2 týdnech.
ten nutrilon extra jsem včera koupila. holky ale psaly, že zhoršuje prdíky, je to pravda?
já dělám podle doktorky 80 ml vody a tři odměrky 😒

jeudi
7. srp 2009

nene 90ml vody a tri odmerky mas to i na baleni napsany a ty uz by si mela davat 120vody a 4 odmerky to se nedivim ze ma malej casteji hlad kdyz ti rekla 80 ml vody..tydne by mel pribirat 100 az 150gramu to mi rekla doktorka takze jste v norme ..prosim te tak co je to za lekarku?

evulebobule
7. srp 2009

tak nám říkala,že mám dávat 80 a devadesát ja fakt hranice a dál nesmíme ☹

jeudi
7. srp 2009

jak ti doktorka muze rict ze nesmis??me moje doktorka zase rika uplne neco jineho..chjo ten doktor je fakt kazdy jiny...ty si maminka a ne ze ti doktorka rekne ze dal nesmis 😒 no neboj se mu dat o 30 vic uvidis jak se to spravi a jestli moc nepribere

evulebobule
7. srp 2009

no uvidíme. Je to boj a hlavně stres aby nepřibral moc. No snad to nějak uhrajeme, na kontrolu jdeme příští čtvrtek

jeudi
7. srp 2009

tak mu dej stodvacet a na pristi kontrole uvidis co ti rekne rekni ze davas devadesat a kdyz rekne ze pribral dobre tak mele kraviny doktorka a kdyz rekne ze pribral moc tak budete davat zase devadesat

evulebobule
7. srp 2009

Mončo, jenže to se právě bojím, že pak nebude tu devadesátku pobírat a bude vyžadovat tu 120 😔

andyalukasek2008
7. srp 2009

evulebobule: vody je tuším v návodu opravdu na každou odměrku 30ml, takže 90ml vody + 3 odměrky třeba. Jinak, my také nebyli tabulkoví. Už v porodnici dokázal Lukina vytáhnout 90ml úplně v poho. Zkus ten Nutroš extra, nám zabral, ale trvalo to déle, týden možná více, nepamatuji přesně. Také Lukášek řval hlady, ale ty tříhodinové odstupy dodržuj. Pokud mu dáš 3 odměrky a cca 100ml mléka to je a řve Ti za 2 hod hlady, zvýšila bych to. Přeci se na něj nebudeš koukat, jak pláče hlady. Lukášek byl od začátku dobrý jedlík a k tomu velký, takže jsme pak v nutrilonové tabulce byli vždycky s dávkováním o jedno období napřed 🙂 a kolem 4-5 měs, až bylo po růstovém období, se to srovnalo samo a papal tabulkově. Manža mu tenkrát i udělal na radu dětské sestry 3 odměrky a 110ml mléka dokupy, měl to řidší, bylo horko, ale je pravda, že vydržel pěkně a neplakal. Více nutroše v tom nebylo, ale bříško zasytil. Tak jsme to tak občas praktikovali. Pak jsme šli se třema odměrkama a celkem 120ml mléka a až později 4 odměrky. Neb zpočátku nás vyděsili, že ty tabulky musíme dodržovat a že bychom jej překrmili... Později jsem se na tabulky vyp.... a upravilo se to samo 🙂...
Nevím no, nám to ta sestřička doporučila a zabralo to, co vy na to ostatní mamky? Pomohlo Vám to?

evulebobule
7. srp 2009

andy díky za radu. Zkusíme ten Nutrilon extra, máme ho už doma. Jen jsem se tu ještě ptala, jak dobře vám ho mimča snášela? Někde holky psaly, že to mimčům zhoršilo prdíky, toho se bojím ☹

andyalukasek2008
7. srp 2009

Nic mimořádného jsme neprožívali, prdíky byli před ním i s ním, sab simplex nám účinkoval super...
Jinak, jestli píšeš, že Ti prcek přibral za 2 týdny 250g, v tom nevidím veliký problém. Správně by to mělo být méně, ale pak zase bude období, kdy bude přibírat míň. Lukina přibral za měsíc i celé kilo. Důležitější je zdravé a prospívající miminko! 🙂

evulebobule
7. srp 2009

No přibral asi i víc, protože jsme po porodu něco ztratili. 😒
Nám sab simplex moc nefunguje. 😠

marooshka
7. srp 2009

evabobule: já bych taky neposlouchala takhle doktorku, když ti řekne že nesmíš dát víc. Nestresuj se tím, že by přibral moc. Vim, že některý doktorky to hrotěj, ale mě malej taky přibývá dost (i kilo za měsíc) když byl menší a v pohodě. Dávala jsem mu nutrilon normální od asi 5ti týdnů a řídila jsem se ne podle věku, ale podle váhy. A dělala jsem ne 80ml vody na 3 odměrky, ale 90ml na 3 odměrky. Pak se to ustálilo a jedl sice větší dávky, ale jen třeba 6 krát nebo pak 5 krát denně. Mám zkušenost s velkýma klukama, taky byli na nutrilonu a byli macíčkové, ale tak do roka. Teď jsou jak vyžlata 🙂

zuzik28
7. srp 2009

Hi hi hi...250 g za 2 týdny? To náš macík přibral jednou za týden 570 g 😲 😀 😀 Mudr. pěkně nadávala 🙂 Ale co mám dělat, když prostě řve a řve dokud nedostane...Asi měl zrovna ten růstový spurt...teď už tolik nepřibírá (teď max. 300 g týdně) a to mudr. říkala, že je normální.

zuzik28
7. srp 2009

Jo a malej je převážně kojenej...nutrilon dávám jen vyjímečně, to už musí mooooc řvát 😀