Jak mimča snášely přechod z Nutrilonu 1 na 2?

monik111
16. srp 2007

Ahoj,
nevím jestli je tu téma na toto téma 🙂
Ale jelikož už nekojím,tak mě zajímáji vaše zkušenosti.Ukončily jsme 4měsíc a proto nám mudra řekla,že mamé přejít z Nutrilonu 1 na 2. A já mam obavy aby to pro Verču nebyla moc veliká změna.Tak se chci optat jaké s tím máte zkušenosti.A jak to vaše mimča snášely-ten přechod a tak.
Moc díky za rady 🙂 🙂

evulebobule
7. srp 2009

no uvidíme, zkusíme dát na vaše rady a maximálně dostaneme příští čtvrtek vynadáno, holt to bude muset maminka nějak přetrpět, ale koukat na hladovějící miminko fakt nejde. Stejně mě to donutí mu to dát.

jeudi
7. srp 2009

evi holky maj pravdu treba zrovna rote a bude obdobi kdy zas tolik chtit nebude..zkus treba zmenit pediatra,at se zbytecne nestresujes..ja mam doktorku sice taky pipku ale tohle by mi nerekla ze nesmim snazi se radit tak aby bylo spokojene dite i ja..a kdyz sem ji rikala ze vypije 90ml uz od narozeni tak rikala no mel by mit 60 ml ale kdyz mu to nestaci tak ho preci nenechate rvat hlady zkus delat vic ml a kdyz pribere vic tak no a co neboj pak to vybeha mam s tim zkusenost..a jestli ti doktorka vynada tak ji posli vis kam vezmi od ni kartu a jdi k jine

evulebobule
7. srp 2009

Moni, máš pravdu, nemá cenu být kvůli tomu ve stresu. Vyrostl dost. Po porodu měl 50 cm a co jsme tak zběžně měřili krejčovským metrem, tak mám asi 55-56 cm. Nevím, jestli je to možný. Při té kontrole nám ho něměřila, což mi taky přijde divný, že za směrodatný považuje jen váhu a co když mimčo roste a potřebuje prostě víc dodat?

jeudi
7. srp 2009

jo mimca rostou strasne rychle prijde mi ze pred ocima 😵 a nezapomen ze kdyz si ty ve stresu a nervozni ze to mimnko,i kdyz je male,tak to z tebe vyciti a bude plakat nebo knourat..spokojena mama ,spokojene dite 😉

andy80
7. srp 2009

evulebobule: mě doktorka taky děti neměřila, prý se to nemá, že se nemají natahovat. Malou mi změřila poprvé, až když sama stála a to bylo v 10ti měsících.

andy80
7. srp 2009

jo a Nutrilon Extra doporučuju, malé taky obyč. Nutrilon nestačil, chtěla mi jíst co 1,5 hodiny. Po týdnu podávání Nutrilonu Extra /účinek neuvidíte hned/ malá začala jíst s přehledem po 3-4 hodinách a v noci po 6 hodinách. Takže pohoda.

evinkaa
7. srp 2009

My jsme na Nutrilonu HA a zezačátku mi malá 3 hodiny taky nevydržela. Asi po týdnu se to upravilo a 3 hodiny s přehledem zvládne. Takže evulebobule, zkus Nutrilon Extra a uvidíš.
Já se ještě jednou zeptám: Holky, máte některá zkušenost s přechodem z Nutrilonu HA na normální Nutrilon? Už jsem se ptala, ale žádná maminka s těmahle zkušenostma se mi neozvala. Díky moc.

jeudi
7. srp 2009

evinka mam zkusenost z prechodem z nutrose comfort na normal ..u prvniho syna..a v pohode

jeudi
7. srp 2009

ale koukam ze malej je pet mesicu tak to nevim ja prechazela na normal az v roce

evinkaa
7. srp 2009

jeudi: Já možná zkusím vydržet... Je fakt, že finančně to je náročné, ale raději se uskromním já. Uvidím, jestli napíše ještě nějaká maminka.

andyalukasek2008
7. srp 2009

evinkaa: bohužel ne ☹, my přecházeli z Nutroše AR na normál, ale to vůbec nemusí být stejné...

radka.m.
7. srp 2009

evinkaa-já bych ten HA nechala do tý doby,než začneš dávat mléčné výrobky-jogurty,potom uvidíš,protože v nich je kravské mléko,a když nebudete mít problémy,tak ho můžeš pomalu převést na obyč,pak už to ztrácí efekt,když jsou mléčné výrobky

jeudi
7. srp 2009

ano andy ma pravdu mi taky prechazeli z jineho nez ty ..ja vim ze je to strasne drahy a vydrzi to sotva tyden,ale co by jsme neudelali pro svoje lasecky ne? 😉

evinkaa
7. srp 2009

radka.m. : Děkuju moc za radu. Raději ještě vydržím... 😉

amona
7. srp 2009

Ahoj mamuše, my máme bohužel s nutrilonem etra špatný zkušenosti. Dávala jsem ho malé asi od 3 týdne a kroutil ase nám jak žížala, po jídle histericky řvala a nemohl ase pořádně vykadit. Ted už 3 týdny dáváme nutrilon confort a je klid, jen jsem musela výrazně zvýšit dávky /nad tabulky na obale/ a navíc už po 2 hodinách má zase hlad...☹ To s Nut extra byl klid i 3,5-4 hodiny...☹

evulebobule
7. srp 2009

děkuju za rady holky,

ještě jeden dotaz. Někdo mi říkal, že po tom nutrilonu extra se prý víc přibírá, ale na jejich stránkách psali, že má stejnou energeticko hodnotu jako ten normální nutroš. Pozorovali jste u vašich miminek, že by nějak více přibírala?

jeudi
7. srp 2009

to mi prijde hloupost po kazdem UM se rychleji pribira a muzu se juknout na tu ener.hodnotu mam tady obe krabice

evinkaa
7. srp 2009

Evule: Já bych to přibírání tolik neřešila... Hlavně buď v klidu. Já měla opačný problém, Dr mi pořád nadhazovala, že malá nepřibírá a když začala hubnout, to byl teprve malér. Byla jsem zralá na psychinu...

jeudi
7. srp 2009

no evi je to fakt porad lepsi oplacane mimco nez podvyzivene

evinkaa
7. srp 2009

Ono nikde není napsaný, že když za týden přibere hodně, že za další nepřibere třeba nic... Jen kdyby to šlo fakt do extrému, že by miminko přibíralo nějak moc, pak bych si dělala hlavu.
No jeudi: to byla narážka na moje malinký podvyživeňátko?? 😉

jeudi
7. srp 2009

neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 😨 neblazni blazne to bych si nedovolila ja to myslela vseobecne 😉

evinkaa
7. srp 2009

jeudi: Jsem si musela rýpnout. 😉 Ono je fakt, že jsme měly ve čtyřech měsích jen něco málo přes 4 kila, ale snad to doženem. Jsme už kus baby, dala jsem tam před chvílí fotečky. 😎

jeudi
7. srp 2009

evi to vis ze to dozenete neboj se nic mala je krasna a vypada spokojene..hlavne at pekne pribira at se nestresujes a myslim ze ted uz to pujde,ne?

evinkaa
7. srp 2009

jeudi: Jasně, už jsem v klidu. Na kontrolu jdeme 1.9., tak pak dám vědět, co a jak.

jeudi
7. srp 2009

tak ju tak drzim pesticky 😉

evulebobule
7. srp 2009

jojo holky, tak to snad nějak zmáknem. Ono si člověk nevybere, je špatně podle doktorů, když mimčo přibírá hodně i málo. Škoda, že nejsme ten střed co?

evinkaa
7. srp 2009

Evule: Škoda... Ale určitě to zvládnem. Ono nám koneckonců nic jinýho nezbývá.. 😉

poola
7. srp 2009

holky,míchala jste někdy některá z vás dva ruzný nutrilony dohromady?
malá mi hodně ublinkává a to budeme mít za pár dní pul roku a tak musí AR,ale občas jí to míchnu 3 na 3 odměrky s normálním nutrilonem.Moje doktorka říkala,že je to Ok.má některá taky takovou zkušenost?

kockamica
7. srp 2009

Ahoj holky.Poola:My jsme dávali malému nutrilon comfort,protože ho moc bolívalo bříško a k tomu jsme přidávali Nutriton-prášek na zahuštění,aby neublinkavál a nezvracel.Bylo to super.Myslím si,že když to dáš do normálního nutrilonu,tak to zahustí a nemusíš ten AR pak používat.

jeudi
7. srp 2009

poola ja jo ale ne primo do jedne flasky ale treba na noc davam nutros extra a pres den normos myslim ze to nevadi pokud nemichas dve ruzne znacky