Jak odstavit 16měsíční dítě z nočního krmení UM?

ludul
13. lis 2016

Maminky, jejichž deti jsou na UM - prosím poradíte jak odstavit 16m dítě z nočního krmení UM? Budí se co dvě hodiny - někdy vypije 30ml, jindy víc 120 ml....Budí se 4 x - 5x za noc už několik měsíců respektive je v polospánku a hudruje u toho - když mu dám UM, je na chvíli klid....už bych ráda odstavila, malej pije UM jen v noci, přes den, když dám flašku, tak řev....vodu ani čaj přes noc nevezme....

naste
13. lis 2016

@ludul Když nebude chtít vodu , tak mu nic mléko nedávej. Když bude řvát, tak zkus pohladit, ukonejšit. On, když zjistí, že nic nebude, tak ho to za pár dní přejde a bude spát. Chce to ale vydržet nějakou tu prořvanou noc.

badyr
17. črc 2019

@ludul můžu se zeptat, jak jste nakonec byli úspěšní? Řeším momentálně to samé, syn 17 měsíců a začíná se budit čím dál častěji v noci na UM. Uvítám každou radu 😉

terezz29
17. črc 2019

@badyr my jsme to udělali tak, že manžel mě "vyhodil" na dva týdny z ložnice a spal se synem sám a po týdnu prostě prcek zjistil, že z táty mlíko neteče, trochu kňoural, ale za dva týdny bylo po nočním kojení, neměl hlad, bylo to prostě cucání prsa, takže po těch dvou týdnech jsem se vrátila do ložnice a bylo všechno v pohodě. 🙂

badyr
17. črc 2019

@terezz29 děkuji, jen náš malý je od začátku na UM, kolikrát mu chodí dát manžel láhev, ať mi uleví. Syn spí v pokojíčku sám, s námi v jedné místnosti spát nedokáže.

terezz29
17. črc 2019

@badyr aha 🙂 tak v tom případě nemám jinou radu, snad se najde někdo jiný

majavcelicka
17. črc 2019

U nás pomohlo, že jsem byla už tak grogy, že jsem na knourani nereagovala a pokud se vyloženě nevzbudil a neřval jak tygr, tak jsem nereagovala. Bylo mu tedy méně. Ale podle mě až na vyjímky kdy mu rostou zuby, tak spinkame cca od roka celou noc. A taky pomohlo, že jsem ho utisila a pohladila, když knoural, ale spinká zatím s námi, takže většinou stačilo z postele udělat š.. š... A hned usnul dál.

terezz29
17. črc 2019

@majavcelicka u nás š..š... funguje dodnes a to spí děti v jiném pokoji :D

iulia
17. črc 2019

My se pomaličku odstavuje až teď ve 24m. Aktuální si říká jen 4 do týdne a jen jednou za noc. Nechám tomu volný průběh, protože se stejně budím pořád, i když malá spí. Kamarádky syn se odstavil tak, že mu místo prsu dala cumel v noci a on neprotestoval, ale taky až kolem 24m.

badyr
17. črc 2019

Děkuji za rady, budu muset být velmi trpělivá a jak se dám na boj, tak nesmíš vzdát 😉, zatím jsme zkoušeli ošidit dudlíkem a vodou/čajem, ale bez úspěchu.

terezz29
17. črc 2019

@badyr já bych ničím nešidila, protože pak zas budeš muset ukončit i to šidítko

majavcelicka
17. črc 2019

@terezz29 😂

badyr
22. črc 2019

Maminky, ještě poprosím o radu/názor. První "odstávková" noc byla ukňouraná, mlíčko dostal cca až o půl 5, druhou noc kňoural necelé dvě hodiny a mlíčko dostal před 6. Další dvě noci kňourání mene a byl už bez mlíka, ale vždy je to kňourání kolem 4 ráno. Ze včerejška na dnešek opět ve 4 kňourání a usnul až před 6. Teď si říkám, jestli mu nad ránem tu jednu dávku mlíka dát, nebo ještě vydržet. Není to ani týden, co jsme začali. Děkuji za rady 😉