Jakou umělou výživu používáte?

mh1986
21. led 2017

Ahoj holky. Mam otazku, jakou pouzivate umelou vyzivu nebo co by jste doporucili? Chci se pro nejakou rozhodnout uz ted abych pak po porodu nemusela resit co koupit. Samozrejme chci kojit, ale zaroven chci mit i v zaloze variantu kdyby to neslo. U meho prvniho syna jsem kojila asi jen 2 mesice protoze mlekarna dosla ... Predem diky za rady 😁

denisa060491
21. led 2017

Dobrý den taky jsem kojila jen dva měsíce a to plně.pak malý začal spinkat celou noc,mě se dostavila MS a šlo to do kytek.každý ten cyklus mi klesala laktace.jinak jsem po císaři a celkově mi špatně nastupovalo mléko tak jsme byli pouštěni z porodnice s dokrmem.chtěla jsem nutrilon a paní magistra u dr.Maxe mi doporučila Amilk bifido,že je to levnější než nutrilon a co tak čtu tak maminky hodně používají Sunar,Bebu,Hipp.jinak bych asi volila to co mám osvěčené u prvního a uvidíte potom jestli to bude sedět i druhému mimnku.přeji vám ať můžete kojit. 😉

mh1986
autor
21. led 2017

Dekuji za radu. Ja prave pouzivala Nutrilon u prvniho. Ale uz je to 9 let 😂😂 tak jsem se chtela zeptat na radu a zkusenosti 😊

alcar
21. led 2017

Zkus se zeptat v lekarne, jestli nemaji nejake vzorky UM - vim, ze Nutrilon ma. Pro zacatek jako nouzova davka, kdyby se nerozjela laktace, ti to bude stacit. Jinak ja u dcerky pouzivala Sunar Complex a u toho asi zustanu i v pripade, ze bych nemohla kojit dvojcata, co se mi narodi.
Jinak vim, ze si holky chvali i mleko z DM Babylove, kvuli ceny i chuti.

mh1986
autor
21. led 2017

Jo je fakt ze ten Nutrilon je docela drahej. A jeste otazka co na prdelku a bradavky, pouzivali jste jen Bepanthen?

alcar
21. led 2017

@mh1986 Ja Nutrilon prave nechtela pouzivat kvuli te ceny, navic si myslim, ze si clovek priplati hodne i za tu reklamu a znacku jako takovou, ale kvalitativne na tom bude stejne jako i jine znacky.
Na dupky budu pouzivat Rybilku Neo, je hodne podobna Bepanthenu, ktery mi prijde zbytecne predrazeny a na bradavky jsem nepouzivala nic (nemela jsem problem), maximalne jsem vymackla trochu MM a tim ji po kojeni potrela, pry velmi ucinne. Jinak maminky hodne pouzivaji Purelan (snad jsem nespletla nazev) od Medely.

mh1986
autor
21. led 2017

@alcar o te Rybilce jsem slysela. Mozna hloupa otazka nesmrdi trosku??

alcar
21. led 2017

@mh1986 je klasicka Rybilka (ta smrdi vylozene po rybach) a ta Rybilka Neo skoro vubec. Pokud necuchnes vylozene k ni, tak neucitis nic.

janina012
21. led 2017

Moje maličká papá de facto už od narození Sunar Complex 1 a jsme spokojeni. A na zadeček používáme Dr. Max rybilku.

kekulice
21. led 2017

@mh1986 u nas po cìsaři na rozjetí laktace kapky z pískavice od Morherlove. Na zadek a bradavky mám od stejné značky balzámy. Taky bylinky. Vydrží docela dlouho. Jinak je důležitý kojit v noci, to se nejvíc podporuje laktace. Alespoň odsávat. To mi poradila LP a zabralo to

xoriska
21. led 2017

Dcera byla od narození na Hippu a super ! Malému jsme ted zkusili Bebu optipro a měl bolení bříška a nemohl se vykakat, takže máme opět Hipp a zlepšilo se to. Za mě asi nejlepší mléko pro malá miminka.

mh1986
autor
21. led 2017

Holky moc dekuju za rady 😁

denisa060491
21. led 2017

@kekulice Jo tak nocni odsavani jsem nedavala.vzdycky jsem byla tak unavena,ze jsem byla rada,ze muzu jit spat.odsavala jsem hodne pres den.pokles laktace jsem zaznamenala vzdy pri kazdem novem cyklu ☹ a to jsem byla hodne odhodlana.

g_m
21. led 2017

@mh1986 To ti nikdo přesně neřekne, protože každé miminko to má jinak a chce to prostě vyzkoušet. My měli Nutrilon AR, ale ten dělal moc tuhé hovínka. Pak jsme zkusili Amilk, ten byl fajn, ale malou trápí bříško, tak jsme koupili Nutrilon Profutura a trápí ji stejně pořád, protože hltavě pije... Chce to opravdu pozkoušet.
Třeba pomůže toto: http://www.emimino.cz/zkusenosti/vyziva/kojenec...

mh1986
autor
21. led 2017

@g_m dekuji za radu. Mrknu na to. Rozumim ze kazde mimco je original, jen jsem chtela zjistit co se tak nejvic dava krom Nutrilonu 🙂

koulekulata
21. led 2017

@mh1986 nase dve deti byly obe od narozeni na Hami. Cetli jsme hodne co a jak a zjistili jsme ze Hami tehdy vyrabela Nutricia stejne jako predrazeny Nutrilon. I slozeni bylo 100% identicke. Je to take 9 let od prvniho a 6let od druheho ditete. Ted cekame treti a to bude na denne cerstvem kozim mliku.

koulekulata
21. led 2017

@g_m my detem do kazdeho mleka tehdy kapali sabsimplex ( nevim jestli se jeste vubec vyrabi) k UM ho doporucovali a je fakt, ze mleko nebylo schopne delat ve flasce bublinky a deti na brisko netrpely.

koulekulata
21. led 2017

@g_m jo jeste dodam, ze jsme s kojici kamaradkou delaly pokus. Do flasek jsme daly kazda svoje mlilo, ona svoje ja umelou a trepaly jsme flaskama. UM udelalo penu tuhou vysokou proste vsude bubliny. Materske jen na povrchu a hned padaly a bylo zase bez. Tak jsem nakapala tech doporucenych 10-15 kapek sabsimplexu a mohla jsem trepat o dusu a ani bublinka.

g_m
21. led 2017

@koulekulata jojo, máme vyzkoušené už snad vše, co existuje a Sab Simplex jsme koupili včera, tak čekám, co bude 🙂

iva27
21. led 2017

Pred 10 lety jsme meli u dcery Nutrilon od 3tydnu na UM a ted u syna tez od 3tydnu Bebu optipro comfort.Problemy s prdiky mame stejne,davam k tomu Sab simplex( porad se vyrabi a je o neco malo levnejsi nez Espumisan)Beba je do sladka a Nutrilon nahorkly,tak pokud bys chtela prejit z Beby na Nutrilon,muze ti to miminko i odmitnout kvuli te chuti

koulekulata
21. led 2017

@g_m hlavne fakt dodrzovat davkovani. Jedna znama si myslela jak neusetri kdyz nakape 5 kapek a divila se, ze mliko furt peni.

iva27
21. led 2017

Ja teda kapu Sab taky 5kapek,ale davam na lzicku a rovnou do pusinky.Jistota,ze vse dostane,mlicko obcas nedopije a davkovani dodrzujeme prece jen jsou to leky a s tema by se nemelo experimentovat😃

soyevita
21. led 2017

@koulekulata Jako od narození?Nebo až ukončíš kojení?

koulekulata
21. led 2017

@iva27 jenze on byl hltavy a vypil vzdy vsechno, na davku 270ml bylo 5kapek malo. My davali teda vzdy do mlika, nasi taky zbytky nenechavali 😉 Jsem zvedava na tretiho zravce.

koulekulata
21. led 2017

@soyevita co od narozeni? Jestli myslis kozi mliko tak ano. Jestli hodlas psat jak je nevhodne tak se ani nerozepisuj. 🙂

uzsezasenudim
21. led 2017

Babybio nebo Nase Mleko. Bestofky. Bez palmace a Nase Mleko je z kozi syrovatky, ktera je pro cloveka stravitelna podstatne lepe, nez kravska. 🙂 jsou drahy, jediny minus no

soyevita
21. led 2017

@koulekulata Je to Tvoje věc,jen se ptám....

koulekulata
21. led 2017

@soyevita jen odpovidam. 🙂

koulekulata
21. led 2017

@uzsezasenudim gratuluju k druhemu ditku. ❤

alcar
21. led 2017

@uzsezasenudim bez palmace je i Bebivita.

danny36
21. led 2017

Oba synové na Babylove bio a sedělo úžasně. Na prdelku nic (jenom pokud se mírně oprudili, tak sudocrem, ale nepoužívala jsem vlhčené ubrousky, ale mycí olej medvídek od eoné), když jsme kojili tak na bradavky Bepanthen, pokud bylo potřeba.