• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kolik můžu dát malému mlíčka, aby to nebylo moc?

7. června 2011 
Ahojky momin, já měla s klukem taky problémy s pouštěním a usínáním u prsu. Mlíka jsem měla opravdu hodně, ale on byl líný, usínal, protože měl ještě dlouho novoroz. žloutenku. Takže jsem ho musela u kojení tahat za ucho, šimrat na tvářičky atd. jak mi poradily sestřičky na nedonošencích :wink: ..Někdy to šlo jindy ne. A taky se mi s ním stávalo, že se uprostřed pití začal vzteka nebo řvát..Ale určitě nedokrmuj, není důvod, mlíka máš podle všeho dost. Ale určitě se snaž odsávat. Taky jsem kojila i každou hodinu, ale to se časem taky upraví. MM je lehce stravitelné a mají dřív hlad. Taky může mít jen žízeň..Až ti bude zase plakat, tak ho zkus zavinou pevněji do zavinovačky jako housku, to děti uklidňuje :slight_smile: Jinak je pravda, že mezi 6.týdnem a okolo 3.měsíce dochází ke snížené tvorbě MM, ale jen přechodně. Důležité je často přikládat a po kojení i odsát.Holky jsem např. kojila téměř pořád, než se to upravilo a teď zatím pokračujem :sunglasses:
3. kvě 2009 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ono v těch 3 a 6 týdnech a 3 a 6 měsících ani tak nedochází ke snížené tvorbě MM, ale k růstovému spurtu, takže potom miminka chtějí jíst mnohem častěji.
3. kvě 2009 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
MOMIN, právě nedávno jsem taky říkala, že E jí, řve a vyjímečně spí...když nespí taky většinu času probrečí zejm navečer a večer, to jsou boje...Elenka se často taky pouští, ale fotbalová poloha je přínosná a v té je to trochu lepší.Stejně číst u kojení neznám...víš, mám stejné myšlenky...E pláče i po jídle téměř nikdy po něm není spokojená natož aby u něj usnula :frowning2: říkám si,že má asi hlad, ale dělá to i po příkrmu,tak jsem z toho jelen.Asi to bude bříško, ale řve už při kojení..i po něm..odvrací se od prsu...no zatím pro nás teda kojení zážitek není...
3. kvě 2009 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
petreva, aha, tak to je mi líto, viděla bych to asi na to bříško. S tím já moc neporadím, u nás byl spíš taky ten problém, že při kojení usínala.
Tomu bříšku by odpovídalo i to, že brečí už při kojení, to totiž střeva vždycky hodně pracujou. Tak snad jen se zamyslet nad stravou (i když to už jsi určitě udělala) + nahřívat bříško (např. je na to takový pytlíček s třešňovými pecičkami z DMka) + mohlo by pomoci i nošení v babyvaku nebo šátku + probiotické kapičky.
3. kvě 2009 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky myslíte že je možné, že mimču nesedí kombinace MM a UM? Dokrmuji malou a poslední dva dny hodně zvrací
10. kvě 2009 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky taky bojujeme s kojením, tak jsem to celý pročetla... všecko co se tu píše už dělám, tak jedině asi vydržet, ale dokrm asi bude nutnej, i ji vážím a pije dost, ale nepřibírá a skoro ani nekaká... mokrý plínky teda má, tak 5-6 za den a to fest...

jinak ale na ty koliky, že se kroutí mimčo už během kojení.... nejlepší je nakapat si kapky proti kolice přímo na bradavky... já si kápnu 4 na jedno, 4 pak na druhý takže to dostane zároveň s mlíkem... nejdřív mi to přišlo jako praštěnej nápad, ale moooc to pomohlo... dávám Sab simplex, i když jsem se mu chtěla vyhnout a koupila probio kapky BioGaia, ale ty zatím moc nezabraly... holt je asi ještě malá... tak ji nenechám zbytečně plakat a dávám takhle Sab přímo na prsa... poradila mi to doktorka
19. dub 2010 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a jak píše Petka, taky dost pomáhá nošení v šátku
19. dub 2010 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mkr Ahoj. Hodně z vás píše, že flaška a kojení nejde dohromady. Se Zdenečkem nás 6 dní po porodu propustlili z porodnice se stříkačkou a Netrilonem 0 Nenatal (pro nedonošené děti) :cry: , protože porodní váha byla jen 2020g ve 35 týdnu těhotenství. Malý se nechtěl přisávat a když, tak dvakrát zatah a pustil se nebo usnul a pak se pustil.Zkoušela jsem ho přikládat každé 2 hodiny, ale bez úspěchu. Po čtrnácti dnech jsem se smířila s tím, že kojit nebudu a tak jsme přešli na flašku. Jenže mi to tak úplně nedalo a tak jsem ho stále zkoušela přikládat a zázrak-po 5 dnech na flašce se přisál a saje a saje-NÁDHERA :grinning: . Když málo otvírá pusinku nebo se vzteká, dám mu cucnout z flašky 1-2 ml a hned ho přiložim a jak se pěkně přisaje. :slight_smile:
18. pro 2010 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janabany tak hlavně, že jsi přišla na to, jak pokračovat v kojení :slight_smile: každé dítě je jiný, já teda kojila s kloboučky a to je taky jiný než klasická bradavka, ale co vím, tak švagrová dala po 6 ti nedělí lahev, ještě s velkou dírkou a on si zvyknul a už prso nechtěl, protože to mléko mu am z lahve teklo samo :unamused:
20. pro 2010 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, prosím o radu.
Včera jsme byli s malým na tříměsíční prohlídce. Do té doby moc dobře přibíral, ale včera dle váhy přibral málo (před pěti týdny měl 5010 g a nyní 5170 g). Jinak ale vypadá dobře, není žádný hubeňour. Paní doktorka nám řekla, že ho mám 15-20 min nakojit a pak dokrmit Nutrilonem. Tak jsem to tak zkusila, ale z flašky mi vůbec nechce pít. Jen si tak cucnul (snad 5 ml) a pak už nechtěl. Zkusila jsem ho dát zase k prsu a to sál. Takhle jsme kojili asi 45 min (pak jsem si zkoušela ještě odstříkat mléko a mám ho dost, takže s tím není problém). Dnes jsem to zkusila zase a po 15 min zase Nutrilon a opět ho nechtěl, jen si cucnul. Pak už nechtěl ale ani z prsu. Je pravda, že občas blinká, ale jak mám poznat, jestli to je hodně nebo málo. Ale takhle blinkal i v době, kdy přibíral dobře. Tak nevím co dělat. Mléka si myslím, že mám hodně. V noci když vydrží třeba i 7 hodin, mám i mokrou košili. Po neděli mám paní doktorce zavolat, jak to vypadá, jen jsem se chtěla zeptat na radu zkušených matek. Díky.
14. dub 2011 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
já po přříchodu z porodnice měla mlíčka dost, vlastně měla jsem ho dosti až doteď. Malýmu už nestačí krmení z jednoho prsu. Teď začal po chvilce pití prs pouštět a hned zase hledat a přisávat se. Snaží se pít, ale asi nemá co, takže vyměním strany a dokrmí se z druhého. Čekám ale, že se mlíčko za chvíli ztratí úplně :( Příkrm zatím nedostal ani jednou. Doteď prospíval velice dobře, máme měsíc a 3 týdny (porodní váha 3820g a po měsíci 5070g) a teď vypadá stejně jako kamarádky kluk, který má 3 měsíce :D Ale nejsem si jista, že by mi něco pomohlo.. Piju Caro s mlíkem, pitný režim = cca 2,5l denně, kojící čaj, přikládám zhruba po 3 hodinách (když si řekne) jen v noci je dlouhý interval mezi kojením. Začíná si navykat na pravidelný režim, v 19h vykoupat, přebalit, nakojit a spinkat. Takže od půl 8 večer vydrží do 2-4 hodiny ranní což je i 7 hodin pauza. Odstříkat jsem zkoušela 2x poprvé 50ml a podruhé nic a navíc mě to stresuje, takže jsem to hned zavrhla..
Když teď dostává z obou, uvidíme jestli se to zpraví a bude zase mlíčka víc.. :o)
Paa
7. čer 2011 v 11:36  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kocourekmourek Ahoj, koukni se do diskuze Laktační poradkyně - zdravotník nebo na kojeni.net. Mlíčko se jen tak neztratí, ale nejlepší cesta k tomu, je začít se tím stresovat! Takže nad tím nedumej, o mlíko nepřijdeš...některý děti pijou z obou prsů pořád. Já třeba odsaju vždycky jen pár kapek a to kojím a Jojo krásně prospívá, takže podle toho se vůbec nepozná, kolik máš mlíka. Zkus třeba častěji přikládat a hlavně se tím nestresuj:slight_smile:.
7. čer 2011 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek