Kolik UM má vypít denně

andreadanny
22. dub 2019

Ahoj, náš malý má za pár dní 5 měsíců a na poslední kontrole vážil 8.400 kg. Jsme na umělým a tak se chci zeptat kolik by měl vypít ml a dávek denně? Podle tabulek vzadu na plechovce by měl pít už 210 ml, ale jen 4 x denně což my právě nedáme 😏 s příkrmy už jsme začali, ale i když sní cca 70 g tak pláče hlady po mlíčku. Nechci ho překrmovat už tak váží dost, ale přijde mi že občas pláče hlady než odbije 3 hod rozestup. Díky za rady.

zelenaesmolda
22. dub 2019

@andreadanny tak tabulky jsou jenom orientacni,je uplne jedno jestli vypije mensi porce vicekrat nebo menekrat vetsi porce,me mala pije tech 210 tedka v roce.
jak vis,ze po prikrmech place hlady po mliku?nema treba jenom zizen?pochybuju,ze v tehle davkach bude po ani ne 3h rvat hlady

yenefer1
22. dub 2019

A kolik vypije teda a kolikrát denně? 210ml 4x denně je 840ml, tak záleží, o kolik vypije víc? Od kamarádky malý byl taky na UM a v těch 5,6 měsících měl taky kolem 9kg a teď v roce má necelých 11kg. Prostě jak se začal víc hýbat, už tolik nenabíral. Tak pokud nevypije nějak výrazně víc, nechala bych to na něm a jeho potřebách. Něco jako tabulkové dítě prostě neexistuje 😉

yenefer1
22. dub 2019

Jo a taky právě řešili, že pije víc mlíka, než by měl. Jednu dobu pak teda dávali i čaj, aby ho malinko "ošidili", ale moc to nepomáhalo, prostě měl hlad.

cuuza
22. dub 2019

Počítá se vždy celkové množství mleka za den a orientačně cca 120-150 ml na jeden kg. Jestli to rozdělíš do pěti nebo šesti dávek je jedno. S množstvím zavedených prikrmu pak i klesá mnozstvi mleka, postupně nahrazuješ.

andreadanny
autor
22. dub 2019

@zelenaesmolda po příkrmu vydrží třeba hoďku a pláče jak kdyby nejedl týden. Což třeba 4 dny zpátky nedělal ještě tak nás napadlo jestli mu to ještě stačí ty dávky. Tabulkama se neřídíme, protože už odmalička papal víc než měl. Jen ho nechci překrmovat když už tak má dost kilo. MUDr je s tím ale v pohodě. Prý to vyběhá😁

andreadanny
autor
22. dub 2019

@yenefer1 vodu i čaj mu zkouším nabízet. Párkrát si cucne a pak zjistí že to není mlíčko tak se začne vztekat a nechce ti

andreadanny
autor
22. dub 2019

@yenefer1 teď mu ještě dáváme 4x 180 ml a 1x 210 ml na noc aby spinkal dlouho. Tak nevím jestli můžu zvýšit i ty dávky přes den. Třeba teď ve 20 hod má znova jíst (po 3 hod) a strašně pláče. Vyspaný je, spinkal v mezi čase po jídle. Zdravý je. Tak proč by jinak plakal. Omlouvám se jestli se ptám tak hloupě, ale to mi hlava nebere proč by jinak plakal. Když je napapaný tak se směje "povídá" všechno..

yenefer1
22. dub 2019

@andreadanny já bych to možná zkusila fakt zvýšit i přes den, pokud třeba bývá víc hladový k večeru, tak bych zkusila navýšit aspoň tu jednu odpolední dávku nebo klidně i dopolední. Uvidíš, jestli se to zlepší a vydrží pak dýl. Ono kdyby člověk kojil, tak taky neví, kolik toho malý vypil, takže bych mu klidně dala víc 🙂

zelenaesmolda
22. dub 2019

@andreadanny
treba ho boli brisko,podle me mu toho mlika davas moc.
mala taky jednou nebo dvakrat rvala ale ne z hladu ale protoze jsme ji toho dali moc.

yenefer1
22. dub 2019

@zelenaesmolda ja nevím, jak jiné děti, soudím jen podle dcery, ale ta, když jí udělám víc mlíka, než chce, tak to prostě nedojí. A můžu dělat co chci, ale už to do ní nedostanu, tak si nemyslím, že by toho malý jedl víc, než má hlad. Každé dítě je jiné některé potřebují prostě vyšší dávku, než je v tabulce

kittyy17
22. dub 2019

Můj starší syn pil ve čtyřech měsících cca 1250 ml denně v sedmi flaskach. V pěti měsících měl zavedené dva příkrmy denně a spotřeba mlíka klesla na necelý litr. Ve 4,5 měsících vážil 10 kg.
Pomalu zaváděj příkrmy a mlíka mu dej kolik bude chtít...

andreadanny
autor
22. dub 2019

@yenefer1 právě no, z prsa by si vzal podle potřeby, takhle se to nedá hned odhadnout a vzhledem k tomu kolik má kg tak se zas bojím abych ho nepřecpala. Tak to zkusím střídat a uvidím jestli se to zlepší. A ještě dotaz k příkrmu jestli nevadí... Ta obědová dávka má nahradit jedno mliko tzn např 150 z třeba mrkve = 150 ml um?

andreadanny
autor
22. dub 2019

@zelenaesmolda myslím že ne, 180 ml 5x denně pije už měsíc a žádný problém nebyl. Až teď poslední čtyři dny.

kittyy17
22. dub 2019

@andreadanny ne, na oběd dej kolik sní, dej napít vody, pak mu nabídni mlíko kolik vypije. Až po obědě odmítne mlíko, budeš vědět že je sytý, kolik zhruba sní...

andreadanny
autor
22. dub 2019

@kittyy17 super. Konečně nějaká jasná odpověď. Moc díky. Jsem se chtěla i uklidnit že nemáme buřtíka jen my 😇😇😇😇😇😇😇

kittyy17
22. dub 2019

Jestli se po vypití flašky vzteká a je nespokojený, dej mu víc. Prostě to nech na něm. Buď ráda že má chuť, horší je mít nicnežerku 😉
Můj otesánek má teď ve 4,75 letech krásných 20 kg. Všechno vyběhal...

lachtanice86
22. dub 2019

Moje malá, za pár dní 5měsíců za den vypije kolem 750ml plus 30g prikrm. Je od začátku na um, na kontrole před 14dny měla 6060g

andreadanny
autor
22. dub 2019

@kittyy17 po vypití se nevzteká většinou. Spíš třeba po dvou hodinách začne být nevrlý. Mezitím si hrajeme. Schrupne si. Ale jak se začne blížit hodina krmení tak pláče jak kdyby nedostal napapat. Moc děkuju za informace a rady 😊

zelenaesmolda
22. dub 2019

@yenefer1 no treba moje mala trpela na reflux,doktorka mi poradila snizit davky s tim,ze se precpava a pomohlo to.

kittyy17
22. dub 2019

@andreadanny tak mu dej dřív. Možná má spurt