Kolik UM pro extrémně velké 8,5 měs. mimi po odstavení?

syraell
5. bře 2011

Ahoj,
ze zdravotních důvodů jsem musela v osmi a půl měsících přestat kojit a řeším, kolik dát mimču skoro v devíti měsících, které má ale 10, 5 kilo. Nerada bych ho přecpávala a zadělala mu na obezitu...Pijeme prakticky jenom v noci, přes den čajujeme.
U prvního dítka jsem takovou situaci nemusela řešit - odstavil se sám kolem roka a pak si dával jenom ráno a večer Nutrilon.
Moc díky všem!

boruuvka
5. bře 2011

Takhle starý děťátko by mělo mít mléko už jen ráno a večer. Celkově by mělo vypít 100ml tekutin na 1kg váhy dítěte - počítá se do toho všechno pití i polévky. Moje malá má ráno 250ml UM a večer to samé. Kaši zatím dávat nemusím, spí celou noc i po mlíčku.

zuzau2
6. bře 2011

Holky v tomto věku pily UM ještě 3X denně, ale spíš jen proto, že nechtěly jiné tekutiny....čaj, vodu. Četla jsem, že do dvou let by mělo dítě pít 500ml mléka denně...jde o mléčnou dávku, ne o tekutiny, já to zas až tak nehrotím..je jim16měsíců....mléčnou dávku jim nahrazuji jogurty apod. Teď v 16ti měsících pijí mléko ráno k snídani 180ml a večer před spaním 240ml. Někdy nechají, někdy vypijí.