Kolikrát denně mám dávat Nutrilon 2, když přikrmuji?

alishia
9. lis 2008

AHOJ je to strasne akutni prosim poradte mi.

potrebuju pomoc, nevim jestli svoje miminko nesidim na mliku. Muze mi nejaka maminka napsat kolik ceho a v kolik davala svemu miminku v 6 mesicich??? Asi jsem uplne blba, ale na nutrilonu2 pisou 800ml vyzivy na den, a 1-2 prikrmy...jedna davka mleka by mela byt 120ml. sem zmatena protoze vsude se pise ze jedna mlecna davka ma byt nahrazena prikrmem. a tak mam davat 800ml mleka plus jeste ty prikrmy? coz je dva prikrmy plus 6x denne mleko? PROSIM PORADTE.

radka.m.
13. lis 2008

ahoj kate-my jsme těch bojkotů na mlíko měli taky hooodně,taky mi nezbylo,než to dávat ve spánku,to většinou funguje,jinak jestli jsi začala dávat příkrmy,tak by se mělo začít dávat i pití.ale z toho si nic nedělej,že ti to malá nechce,je to pro ni zase něco nového,tak to zkoušej dál a uvidíš,že se dřív,nebo později chytne. 🙂

dididi30
13. lis 2008

kate wooooooow to zazne mala tolko ked sa narodila?? 😕 to ako, mala si tehu cukrovku alebo ako?som zvedava, prepac 😅

andy80
13. lis 2008

kate, zkus podávat pití z hrnečku a ne z flašky. Malá mi pila taky hrozně málo, koupili jsme učící hrneček a vypije mi za den dva hrnky čaje /vody, šťávy/. Pije všechno. Ten hrnek jí baví, tak pije.

kopcik
13. lis 2008

andy: od kdy jste začali dávat ten hrneček? uvažuju, že ho malému zkusím dát kolem 5 měsíce. máme ten z aventu. a malá to uměla hned? nebo jsi ji nějak učila?

dididi30
13. lis 2008

no baby aj ja by som rada maleho naucila pit cajik ci vodu ale ked mu dam flasku , on sa s nou hra a netaha 😒 , kupila sm smu aj hrncek, len tiez ho obkukava a hra sa snim, pije jedine s mojej cici, ale vraj to je aj od smadu, tak neviem

bundasik
13. lis 2008

motylek
plne suhlasim..moja mala ma 6 a pol mesiaca a prikrmujem ako ty...
🙂 ja malu stale kojim..a nechce mi vobec pit z flasky niekedy som z toho zufala ale zatial neplace ze by jej nestacilo.,S lyzickou mi pekne papa kase aj zeleninu..ale z flasky ańi za svet,cize ani ziadne caje jej nedavam..lekarka mi povedala nech sa nestresujem kvoli tomu ze odmieta flasu..ale aj tak🙂),,vie mi niekto poradit??Ako naucit postupne na flasku??samozrejme nemam na to ju nechat plakat nech sa vyhladovie ☹
dakujem

andy80
13. lis 2008

kopcik, já jsem koupila Noby od Baby love a normálně jsem jí ho dala a ona začala pít. Vůbec jsem neučila. A na flašce od Mam jsem vyměnila dudlík za savičku a taky jsem jí to šoupla už pije v pohodě.

bundasik: já bych v 6,5 měsících už na flašku neučila. Zkus koupit učící hrneček je jich na trhu spoustu.

kate77
13. lis 2008

No moje malá byla prej velká ,že jsem brala vitamníny..ale znám holky co je brali a děti ok..neměla jsem ani cukrovku..ledažeby to nabrání kg,nabrala jsem 20...no nevím čím to...ale naštěstí je jinak zdravá..dělali jí taky testy na cukrovku,že je tak veliká...
Ok,budu zkoušet ten čaj a vodu..aha?Nenapadlo mě z hrníčku..to i když má 4 měsíce?Vůbec jsem netušila,že jsou nějaké učíci hrenčku..hned na to v krámě juknu

kate77
13. lis 2008

Fííjha..tak uvidíme,jak jí to půjde..

to.manka
13. lis 2008

Ahoj, sleduju tuhle diskuzi, jelikož příkrmy jsou u nás taky právě aktualní a v množství UM za den + příkrm mám trochu zmatek. Ale dle příspěvků je asi nejlepší řídit se individuálnímy potřebami každého miminka.
Ale "perlička" 😉 .......... Přišel mi poštou (Vám možná taky) vzorek kaše od Nurilonu, a byla přiložena brožurka. Mimo jiné tam byl napsaný příklad jídelníčku dle věku kojence a nad tím vždy "Celková denní dávka mléka dle doporučení ČESKÉ PEDIATRICKÉ SPOLEČNOSTI. Cituji: 5.-6. měsíc 1200 ml, 6.-8. měsíc 1000 ml 😲 😲 😲 . Tak HURÁ do toho, utopme naše děti v NUTRILONU 😝 ........ Prostě byznys je byznys 😅

andy80
13. lis 2008

to.manka: ježííš, tak to by malá praskla!!! Určitě je nejlepší řídit se potřebou dítěte.

libka1
14. lis 2008

Tento týždeň sme mali presne 6 mesiacov, náš jedálniček je takýto, dúfam že Ti pomôže 😉 Tie časové intervaly sú len orientačné, každý deň to máme inak 😉 Mne sa zdá náš jedálniček fajn, byť na tvojom mieste tak udržím 6 papaní, keď máš 2 príkrmy tak dám mliečko 4 x 😵
5.00 - kojenie (tipujem okolo 100-150 ml)
8.00 - Nutrilon 210 ml
12.00 - zelenina + mäsko, alebo žĺtko (spolu 200 g) + čajík (veľmi málo, možno 30 ml)
15.00 - Nutrilon 210 ml
18.00 - ryžová alebo ryžovo kukuričná kaša (90 ml) + jabĺčko alebo banán (teraz už surové, donedávna som varila)
20.00 - kojenie (tipujem okolo 100 ml, ani toľko možno nie, mliečko mi pomaly odchádza)
Medzi jedlami jej ponúkam stále čajík, ale keď vypije za deň 100 ml tak oslavujeme 😀 Dávam jej obyčajné sáčkové, alebo skúšam čistú vodu, granulované som neskúšala ani sa nechystám zatiaľ...

libka1
14. lis 2008

To.manka - celkom múdro si to napísala... tiež ma tieto komerčné tlaky nebavia.... Ale moja malá sa teraz dosť rozjedla, takže mi toho mliečka zlopneme vcelku dosť 😅 Ale pýta si ho sama, takže sa riadim dopytom 😀 😀 (ponuka=dopyt), my sme sa ináč narodili malinký 2810 g a 46 cm, teraz presne neviem koľko má, ale zdá sa mi že dosť začala naberať 😅 😅 Ako 5 mesačná mala presne 6 kg...

andy80
14. lis 2008

libka1: mě se 4x mlíčko do jídelníčku nevejde, mlíčko máme 3x (2x samotné a 1x v kaši /dělám nemléčnou, takže do ní přijde plná dávka mléka/. Víc jídla bych do ní nedostala. Papáme 5x (mlíčko, zeleninový oběd, mlíčko, ovocná svačinka, kaše). My jsme byli pravý opak, malá se narodila veliká (4190g), teď v 6ti měsících 9kg a 71,5cm, takže myslím, že víc jídla nepotřebuje. Prospívá až noooooc dobře.

kopcik
14. lis 2008

kate77: já jsem taky brala vitamíny a taky byl malý velký. měl sice normálních 3500g, ale byl o 5 týdnů předčasně narozený!!! takže si nedovedu představit, jak by vypadal,kdybych ho donosila 😒
a já taky přibrala docela dost - 25 kg!!!! 😲 fajně se to shazuje 😖 😉
no a teď má 7kg, všichni říkají, jaký je baculatý, ale on není tlustý. jen velký. má okolo 65cm

kate77
14. lis 2008

Tak Kopcik,to bys dopadla asi stejně jako my 😉 ..v 36 tt měla moje 3,5kg tak to mě v porodnici v poradne Mudr za tyvitamíny pěkne vykřičela,že prej se to nesm( nesmí tak dlouho..max do 5 mes.nebo vůbec)í a že jak chci porodit..je baculka no co nadělám,ale i tak má problém s jídllem,proto sem píšu..nechce mlíko,nechce vodu,nechce čaj
Dnes napr o 4.30 v spánku 210ml Nutrilon a ted 40min nabízím mlíko a nic,vypadá,že až obídek..no nepřijde mi normál ,když od 4.30 se nají až v poledne

motylek
14. lis 2008

kate, tak mě dneska v 5 ráno vypil malej 140ml a dalších 120ml vypil o půl 12 😠 . Bych ho bacila, ale nechce 😖 😖 😖

kopcik
14. lis 2008

kate: a kdyby jsi ji nekrmila ve 4 ráno, tak by ti to v těch 8 nesnědla? malý pije 4x denně 210ml. když se vzbudí ve 4 ráno, tak mu dám cucnout mlíka a hned usne. takže vypije tak okolo 70ml. snažím se ho to odnaučit, aby vydržel celou noc bez jídla. no a když náhodou vypije více než 70ml, tak se v 8 ráno s tím taky frfňá.
a kdyby jsi změnila mlíko? třeba sunar hodně chutná dětem nebo my jsme na hippu a malý se ho nemůže dojíst... já jsem zkoušela všechny mlíka, co malý měl a nutrilon měl nejhorší chuť...

kate77
14. lis 2008

No motylek,skoro jako u nás...
Kopcik,já ji nemůžu dát nic jiného..pije speciální mlíko na alergii na bílkovinu kravského mlíka..Kdyby nejedla aspon v 5 ráno a o půlnoci tak toho moc nenapije,to už se může učit děti nepít?Jsem myslela,že od půlroku...
Nebo myslíte ,že jako nemá po ránu chut..ehm stejne jako já?snídá až několik hodin po probuzení 2-3

libka1
14. lis 2008

Andy keď nejde tak nejde... dieťatko si povie koľko chce, naša sa rozjedla, ale na začiatku sme boli na infúzkach lebo nechcela jesť a dlho dlho sme ju museli nútiť aby zjedla aspon nieco... 😉

andy80
14. lis 2008

libka1: malá mi jí řekla bych dost, ale když to tady tak čtu, tak asi málo. Ale prospívá velice dobře, až moc dobře, je jí kus, tak si myslím, že fakt víc jídla nepotřebuje. To by o sobě dala vědět, že má hlad.

libka1
15. lis 2008

Tak potom vôbec nemáš čo riešiť, veď keď mala ako 6 mesačná 9 kg tak to jej je naozaj dosť a hladom určite netrpí 😀 Naša je maličká a napriek tomu toho popapá, ale teraz veľa naberá, tak neviem... uvidím čo mi povie dokyna na poradni, ale ideme až v polovici decembra, dovtedy budeme mať možno megabábo 😅

andy80
15. lis 2008

Já to právě neřeším, já jen že něktrým holkám tady se nelíbilo, že pijeme tak málo mléka. Že by měla vypít 800ml, no to by praskla.

Libka1: neboj, až začnou holky běhat, tak to vyběhají 😉

andy80
15. lis 2008

Jo a dr říkala, že je to kus ženský, že se nemám bát, že není tlustá, že je prostě veliká. Veliká se narodila, veliká je a veliká bude, takže z ní bude hráčka basketu 😅

kopcik
15. lis 2008

kate: pokud prospívá a prospí celou noc už třeba v prvním týdnu, tak nebudit a nekrmit. já naučila malého vynechat dávku o půlnoci už asi ve 2 měsících a teď se už 14 dní snažím zrušit tu ve 4 ráno. 6 měsíců není limit, kdy se to může dítě učit, to je spíše měsíc, ve kterém by dítě už nemělo dostávat v noci najíst, protože už se nebudí z hladu, ale ze zvyku. ale některé děti se budí i v roce...
ale možná má na dítě vliv to, jak matka jedla během těhotenství. já jsem byla skoro pořád vzhůru právě okolo 4 ráno a musela něco sníst, protože jsem měla šílený hlad no a malého teď nemůžu nějak tu dávku ve 4 odnaučit... tak třeba pokud jsi nesnídala, tak možná to ma malá jako ty... nevím, jestli je to možné...

kate77
15. lis 2008

Ahojky..
Tak Kopcik,já ji tedy v 4.30 mlíko nedala..v 6.30 se vzbudila..v 7 jsem zkusila mlíko,jěště nechtela a za půlhodky vypila 166ml..hm jenže mi došel Nutriton(my navíc blinkáme zřejmě reflux) tak takových 20ml bylo fuč
Andy..vy už tedy v noci nepapáte?Náš jídelníček se zchyluje k tomu vašemu..malá mi po příkrmu mlíko nechce až později..a taky je ji kus ženský a prospívá..sice nepřibíra jako cca ostaní průměrně narozené,ale asi je to tak ok..aby třeba v půlroce nevážila 12kg..ale budu zkoušet čaj,nebo vodu...

theresa
5. led 2009

Ahoj holky, malej má 5. měsíců a váží 8,06kg měří asi 64cm. Tlustej není, jenom takový festovní. Porodní váha 2,23kg, jsme na Nutrilonu 1HA a váha nám prostě takhle letí nahoru. V posledním měsíci už přibral jenom 0,8kg za měsíc, před tím to bylo v průměru těch 1,4kg.
Papá 5x denně 150ml vody + 5 odměrek Nutrilonu, do večerní dávky mlíčka mu dáváme 2 lžíce kaše Sinlac.
Myslíte, že už mám přejít na Nutrilon HA 2.
A kolik by měla být jedná dávka třeba mrkvičky k obědu, místo dávky mlíčka?
Nebo je možné dát mrkviču a pak ještě mlíčko?
Předem moc děkuji za radu.

andy80
5. led 2009

Theresa: klidně na Nutrilon2 už můžeš přejít. Pokud začínáš s příkrmy, tak stačí mrkvičky pár lžiček a můžeš to dorazit mlíčkem, časem by měla zeleninka být cca 150g a měla by už stačit místo mlíčka. Koukni do začínáme s příkrmy, tam je to všechno popsané několikrát. Jinak se neboj, malá mi taky takhle přibírala. V 6ti měsících 9kg a 72cm, teď se to zastavilo. Bude jí 8 měsíců a váží 9550g, takže přibrala jen 550g za 2 měsíce.

theresa
5. led 2009

andy80 díky moc za odpověď. To jsi mě fakt uklidnila, protože mám strach, aby jsme neměli v roce 15kg, to bych malýho asi se svými 55kg neunesla.
Prosím a když přejdu na ten Nutrilon HA2, normálně začnu dávat stejné dávky tj. 150ml vody + 5 odměrek?
A kdy jste přešli na první příkrmy vy?
Kdy se začínají podávat třeba jablíčkové přesnídávky? Můžu po přesnídávce dát třeba zase ještě 90ml mlíčka?