Které UM je pro mimčo nejlepší? A které nejlépe chutná?

marketa11112
12. črc 2015

ahoj maminky, od narozeni dokrmuji malého bebou, ale nyní mi pripada, ze mu prestava chutnat. uvazuji o zmene...jake mlicko pouzivate vy a proc? které je chutove dobre? dekuji

leikkka
12. črc 2015

my jsme byli na Um od 2,5m, reflux, zacinali jsme s bebou, Mudr. nam nutila UM HA, ale to maly nechtel, zvolili jsme klasiku sunar- ten lepsi, i my jsme na tom vyrostli a starsimu chutnal taky. Kazdemu vyhovuje neco jineho, my na nem zustali az do 2 let, od 1 roku uz jen na noc a v noci a na 2 letech si ho nahradil sma kravskym od 26m uz na noc mleko nepije.

irinka
12. črc 2015

Malej byl od narození na Hippu, pak jsem mu vyzkoušela koupit Sunar, Nutrilona mlíko z DMka aby se malej následně vrátil zase k Hippu. Vdržel u něj do skoro třech let 🙂 No a teď sám přešel na "normální" mlíko z mlékomatu 🙂

marketa11112
autor
12. črc 2015

@leikkka dekuji za odpověď. ja stále kojim pul na pul s um. v nemocnici dali kdysi malému nutrilon a mel strasne koliky, tak jsme na radu pediatricky dali bebu -- mam pocit, ze ji ji i sama, porad ji vsem nuti, asi ma s bebou smlouvu, no nevim..... kazdopadne malému bude 7 mesicu, davam i prikrmy, kojim a beba mu prestava chutnat.... premyslim o prechodu na jiné mlicko, uvazuji prave o sunaru kvůli mlecne bilkovine, ale nekteri jej dost hani -- rada bych tomu prisla na kloub. nevim proc. pry je tam vic cukru, ale cetla jsem na krabici množství a ten rozdil je opravdu malicky. ze byjen kvůli tomu? dekuji

lasirena
12. črc 2015

Dcerka trpela na koliky vyzkouseli jsme snad 5 ruznych Um az Hipp bio combiotic ji upravil traveni, priste zacnu rovnou Hippem.

marketa11112
autor
12. črc 2015

@lasirena dekuji 🙂) maly uz je ok, koliky nemá, davam bio gaiu a espumisan. ale uz jen občas , jak si vzpomenu....🙂) marketa
o hippu jsem ale uz také slyšela. 🙂). jak je na tom s chuti? dekuji

lasirena
12. črc 2015

@marketa11112 moji male chutnalo ale je fakt ze asi jen do roku? Uz si to moc dobre nepamatuju no vim ze to hipp mlicko pro starsi deti male taky prestalo chutit melo takovoz kovovou chut tak jsme zacali kupovat nestle junior a je na nem doposud.

leikkka
12. črc 2015

@marketa11112 bebu cpou, protoze dostavaji vzorky, nam taky dr. dala 3krabice, nutrilon nechtel pit a tak jsem nexperimentovala, a dle zkusensoti se starsim dala rovnou sunar, i me chutnal vice, hipp si hodne chvali. chce to zkusit a uvidis 🙂

mercedesse
12. črc 2015

Dávala jsem oběma dětem Sunar premiun (dříve nutradefense), nejvíc se osvědčil. Jediný, co mi teď vadí na tom novém, že se maličko hůř rozmíchává. Musím ho nejdřív zakvrdlat lžičkou. Ale je to maličkost. Nutradefense byl méně sladký, ale líp se míchal. Na chuť je Sunar premium zatím nejlepší.

zanri
12. črc 2015

@marketa11112 Myslím, že ani jedno UM není pro dospělého chutné - je to samý tuk, vitamín, minerální látky, však mrkněte na složení, a ani MM mi zrovna chutné nepřijde 😉 , ale děti žádnou jinou chuť oproti nám neznají, a tak ani nejde o chuť jako takovou, ale o to, zda po UM mají či nemají problémy s trávením. Pokud vašemu malému doteď Beba nedělala problém, tak proč to měnit? Asi právě (soudě dle věku vašeho malého) přecházíte z Beby 1 na 2, a ta je "chuťově" (složením) trochu jiná a chvilku ten přechod trvá, než si zase na novou chuť zvykne, a taky už určitě zavádíte příkrmy, takže začne pít míň.

radapokec
13. črc 2015

A co Hami? Co říkáte na tuto značku?

leikkka
13. črc 2015

@zanri mě třeba MM chutná a UM sunar taky, je to na kazdém, jaké má chutě. Právě proto, že přecházejí na příkrmy, tak se chuť mění a někdy holt nesedne zvolená značka, nemyslím si, že by měla razantně vytrvat, chce to zkusit, třeba bude sedět něco jiného a třeba se zase k bebe vrátí 🙂
@radapokec za mě hami ne

marketa11112
autor
13. črc 2015

@lasirena
@leikkka
@mercedesse
@zanri dekuji za odpovedi. ano prechazime z beby 1 na bebu 2. chut mlicka je fakt priserna, tedy pro me. sunar jsem kdysi ochutnala u zname a chutnal i me....proto se rozmyslim....
nevim zda je to jen prechodem, ze maly pije méně.....když jsme prechazeli z beby 0 na1 ani si nevsiml a ja také ne..... ted sice davam i trochu prikrmu, ale to jedl uz i s 1 ve stejnem množství a nebyl problém. kazdopadne vždy maly jedl méně nez jsou psane davky, ale pomalu pribira i roste, vypada spokojene, tak jsem to neresila...navíc na zacatku jsme měli jen dve volby - nutrilon ci bebu , kvůli nedonosenosti. az ted je pro nas vyber vetsi......
no asi to vidim tak , ze zkusim ještě vytrvat u beby a třeba se to spravi, pokud ne, zkusim sunar......:-??kazdopadne se snazim kojit a maly vypije vse co je.... skoda, ze není vic, nemusela bych tohle resit...

majdalenka87
13. črc 2015

@radapokec My jsme s Hami spokojení, je to kvalitní mléko za rozumnou cenu a malýmu chutná. Teď navíc byla ten hezký testovací projekt trnd, kde jsme mohli testovat mléka Hami a tam byly všechny maminky spokojené.

evicka844
14. črc 2015

já doporučuji Hipp, už ho dávám druhému synovi a jsme všichni moc spokojení, klukům chutná, staršímu jsou dva roky a pořád ho chce pít a mladšího po něm přestaly trápit koliky.

keeshka
14. črc 2015

Od porodnice má Hipp. Asi dva měsíce byla na Nutrilonu Alergy care a s přechodem na i zpět, neměla vůbec problém a já jsem nezaregistrovala žádnou změnu. Co se týče chuti, mě osobně chutnal zmíněný Nutrilon Alergy care, protože není tak sladký. Hipp mi vůbec nechutná 🙂 , přičemž 1 a 2 chutnají jinak, ale pro mě je obojí nepoživatelné. Ale malé to chutná.
Takže bych si zpíše všímala toho co chutná dítěti, protože to co chutná nám je velice subjektivní. Máme už prostě jiné chutě 😉 .
Jinak s Hipp jsme spokojené. Malé zjevné prospívá, chutná a koliky se od 3. měsíce srovnaly a už jí vůbec nedělají problémy.
Jinak, 3 měsíce byla malá střídavě na Hippu a mateřském a pila obojí bez rozdílu.