Lahvičky a mlíčka pro nekojené dítě od narození. Doporučíte?

14. kvě 2020

Dobrý podvečer,

Můžete mi prosím poradit dvě věci:
1) LAHVIČKY - Mám v povědomí, že dobré jsou Avent - nic víc o lahvičkách nevím. Asi nechci moc sklo, to by bylo pořád rozflákaný. Je v lahvičkách nějaký zásadní rozdíl? Jsou nějaké fakt špatné? Jakože nekvalitní, málo vydrží atp? Potřebuju něco z čeho může mrně pít od narození.

2) UMĚLÉ MLÉKO - Prosím doporučte mi (sunar, nutrilon atp.) výživu, která je vhodná od narození pro nekojené dítě, Vím, že je to různé, ale někde začít musím. Nejraději bych něco z čeho se mrně nebude moc nadýmat, abych alespoň maličko snížila šanci na bolesti z plynů atp.

Díky

katkatomaskova
16. kvě 2020

@janapetrvalska Tak o zácpách u prcka vím svoje... Naše bude mít v červenci 2 roky a má s tím velké problémy... Tak držím pěsti, ať v záplavě názorů a rad najdeš to pravé, je to alchymie ale určitě přijdeš na to pravé ořechové 🙂

marti89
16. kvě 2020

Lahvičky
Ono ani tak nejde o značku lahvičky, jako která savička mimču sedne. Ze začátku jsem měla skleněnou flaštičku Simax (prodávali třeba i v Globusu) s obyčejnou třírychlostní savičkou ze zdravotních potřeb z nemocnice. Potom přešel na plastovou Medelu (s tou úplně první savičkou od ní si nerozuměl, pokračovací kulatá v pohodě). A cca kolem 3/4 roku začal chtít plastovou lahvičku od MAM, s placatýma savičkama.

Mlíček vyzkoušel hodně, bohužel to jinak nelze, ne každému sedne. V nemocnici začal Nutrilonem (děsná kolika), pak mu seděla 1 Hipp, dvojka už ne. Po Sunaru, Bebě i Bebivitě měl zácpu. Nepomohlo ani přidávání laktobacílků a probiotik, zkoušela jsem i BabyCalm. Potom jsem koupila Hami vanilkový a byl klid až do konce, kdy mlíko chtěl. Kamarádky si teď chválily Kendamil a kozí mlíko (značku teď nevím).