Lahvičky a mlíčka pro nekojené dítě od narození. Doporučíte?

14. kvě 2020

Dobrý podvečer,

Můžete mi prosím poradit dvě věci:
1) LAHVIČKY - Mám v povědomí, že dobré jsou Avent - nic víc o lahvičkách nevím. Asi nechci moc sklo, to by bylo pořád rozflákaný. Je v lahvičkách nějaký zásadní rozdíl? Jsou nějaké fakt špatné? Jakože nekvalitní, málo vydrží atp? Potřebuju něco z čeho může mrně pít od narození.

2) UMĚLÉ MLÉKO - Prosím doporučte mi (sunar, nutrilon atp.) výživu, která je vhodná od narození pro nekojené dítě, Vím, že je to různé, ale někde začít musím. Nejraději bych něco z čeho se mrně nebude moc nadýmat, abych alespoň maličko snížila šanci na bolesti z plynů atp.

Díky

autor
14. kvě 2020

.

jaja01k
14. kvě 2020

1. Měli jsme plastové lahvičky Avent, vyhovovaly dětem i mně. Staršímu jsem nejdřív zkusila lahvičku Mam, ale tu nechtěl, nešlo mu z ní pít.
2. Chce to vyzkoušet, každému mimču vyhovuje jiné mlíčko. Můj starší byl spokojený po mléku Beba. Mladšímu jsem nejdřív zkoušela Sunar, ale ten mu nedělal dobře, tak jsme přešli na Hipp a s tím byl spokojený.

autor
14. kvě 2020

@jaja01k díky

miba10
14. kvě 2020

Máme lahve od MAM a super. Měkké savicky, dají se krásně rozebrat a umýt a jdou i sterilizovat v mikrovlnce, i když nemáš sterilizátor.
Co se mlicka týče to je složité, protože každému prckovi sedí něco jiného. Za nás Nutrilon celkem ušel, ale cenové masakr, Hipp mi děti odmítal a vůbec jsem ho do nich nemohla dostat,Beba krásně se rozpouštědla, ale dcera po ní byla furt hladová, Sunar nevím, měli jsme jen řadu AR, protože syn měl silný reflux, ale byl spokojený, jinak obě děti mám na Hami a jsou spokojené obě

veruuu_kubesovic
14. kvě 2020

lahvičky Tommee Tippee a oranžový Sunar + doporučím kapky na prdíky Sab Simplex (kapat do lahvičky s UM)

elinkav
14. kvě 2020

1/ Lahvičky jsme měli pro první dceru Avent natural, tak jsem je pořídila i teď pro druhé https://www.philips.cz/c-p/SCD301_01/avent-novo...
Dokud jsem kojila a při tom dokrmovala (jen v šestinedělí), tak jsem používala lahvičku Medela calma.
2/ Dcera měla rovnou Hipp, a protože jí vyhovoval, ani jsme jinou značku nezkoušeli. Teď pro druhé koukám i po značce Kendamil, vychází dobře cenově a je kvalitní. 😊

krista25
14. kvě 2020

1/Lahvičky máme NUK ty si hned oblíbil.
Avent a MAM nechtěl.
2/Mléko jsem zkoušela z DM, to mi doporucili kamarádky ale nesedl mu. Pak jsme dali Sunar Complex a na něm je do teď. 🙂

autor
14. kvě 2020

A nemáte někdo zkušenosti s touto sadou co má být jako anti kolika? https://detske-lahve.heureka.cz/avent-novorozen...

errol4388
14. kvě 2020

Já hlasují za Tommee Teppee. Lahvička je sice skleněná, ale já jsem fakt nemehlo a rozbít se mi ji nepovedlo. Je antikolikova, dobře se drží a hlavně synovi se z ní dobře pije, nehltá a na prdiky pomohla. A taky jsem si všimla, že se mi v ní mlíčko ohřívá rychleji než v plastové.

sigyn
14. kvě 2020

Máme lahvičky i savičky DM a Avent. DM lahvičky jsou v pohodě, jen základní savička, která je u láhve je velikost M, což je moc velký průtok, proto jsme dokoupili savičky S a ty už jsou OK (máme 1 měsíc). Avent lahvičky mi přijdou horší - hůře se zahřívají, navíc máme malé, takže max 125 ml, což už sotva stačí na dávku do 2. měsíců. Zase mají lepší savičky, od začátku jsme měli s jednou dírkou a malá musela vynaložit trochu námahy, aby vše vycucala, takže pak spokojeně spinkala. Nyní používáme kombinaci DM lahvičky + Avent savičky (ty úzké pasují i do DM široké lahvičky) a spokojenost.
Mléko používáme DM Bio - malá krásně přibývá, nemá problémy se zácpou nebo průjmy, mléko nesmrdí chemicky (jako nutrilon nebo Babylove). Ny větry pak doporučuji začít od jednoho měsíce používat Baby Calm, malá pak prdí jak starý pes 🙂

petix19
14. kvě 2020

Zdravím,

Je v tom celkem rozdíl 🙂
1. Dobré lahvičky dělá Tommee Tippee, Lansinoh, Nuvita, Medela(ty se spíše berou pro předčasně narozené), MAM, Avent, tyhle značky hodně dělají anticolic systém 🙂 náš malej mi kvůli práci dělá tak trochu pokusného králíka :D takže nejvíc nám sedí Tommee Tippee co se týče tvaru a tuhosti silikonu, ale mě vadí to prohnutí lahvičky, blbě se to čistí a zůstává tam stát mlíko. Lansinoh spíš berou maminu co střídají prso a lahev, má tvarovanou savičku jako bradavku a různé tuhosti silikonu. Nuvita je taky dobrá, ale našemu malému moc do pusinky nesedí savička. Je moc dlouhá a placatá. Teď zkoušíme MAM a můžu jen doporučit. Velice dobře se čistí a malému savička krásně sedí 🙂
2. Mléko je tak trochu sázka do loterie 🙂 záleží v jaké ceně a hlavně co bude sedět prckovi... já najela od mimča na Kendamil a veliká spokojenost. Nebolí ho bříško, nezvrací po něm, baculatej je taky dost :D a složením mi taky vyhovuje

mariegroth
14. kvě 2020

Neda mi to a musim doporucit znacku, kterou tady ambasadoruji - Dr.Brown's. Jsou to lahve s antikolikovym systemem. Je jiny, nez treba konkurencni znacky, diky patentovanemu ventilku. Je to jednicka na americkem trhu. Tady je takove shrnuti, co je dela unikatnim https://drbrowns.cz/antikolikova-lahev-dr-browns/. Rikas, ze mimi je na UM. Mozna by te mohlo zajimat, ze tyto lahve lepe uchovavaji potrebne ziviny a vitaminy z UM. V testu sedmi lahvi dopadly nejlepe. A to se testovaly primi konkurenti. https://drbrowns.cz/oxidace-vitaminu-a-c-a-e-v-.... Bolesti briska jsou casto prave kvuli savicce na lahvi. Pokud by te Dr.Brown's dal zajimal, mame tady specialni skupinku a i ja ti rada odpovim na dotazy.

alcar
14. kvě 2020

My meli lahve Avent, sedla jim nejlepe ta kulata savicka. MAM ani Nuk se nechytaly, protoze dudliky byly ploche/zkosene. Plastove lahve jsou prakticke kvuli nerozbitnosti. Ale velmi brzy jsou takove jakoby zasle. Mela jsem jednu sklenenou a byla stale jako nova a mlicko v ni vydrzelo dlouho teple.
Jinak UM kazdemu diteti vyhovuje jine. Ja to celkem prostridala. Nejprve PreBebu pro nedonosence, pak Sunar premium, ale z financnich duvodu jsem pak presla na Hami a od roka jsem se vratila k Sunaru Complex (oranzovy).

amazonkajanik
14. kvě 2020

Lahvičky Avent classic (koupila jsem v akci celý set,včetně sterilizatoru,dudliky dokoupene až od 3)
mléko,kdyby malý neměl reflux,tak bych zůstala rozhodně u Kendamilu,jinak má Sunar complex,s tím,že první byl Sunar AR

88petule
14. kvě 2020

1) mám zkušenosti u 3 dcer jen s antikolikovými plastovými od Avent
2) mám zkušenosti s UM Hami a UM Beba
Hezký večer 🙋🏻‍♀️

goovana
15. kvě 2020

Lahvičky máme Avent
Mličko kendamil 1

loylii
15. kvě 2020

Lahvičky Avent. Výživa Sunar AR, je protikolikovy a protiblinkaci. Nostalgie z dětství, tak jsem po něm sáhla. Mám deti dvě a super. Chuť velmi příjemná proto ostatnim UM. Lahve jsem dávala do myčky nebo jen horkou vodou z konvice 1x denně poradně vyplachla.

hankaviki
15. kvě 2020

1. skleněná láhev od Babylove z DM, sklo je hygieničtější než plast
2. HIPP

laloogrey
15. kvě 2020

1. My používáme od narození Avent, přesně tuhle https://www.avent-cz.cz/kojenecke-lahve/avent-l.... Malá dost hltala a tahle lahev jako jediná nabízela dudlík s pomalým průtokem pro novorozence. Lahev po každém krmení vyplachuji kartáčem v horké vodě a jednou denně vyvařuji.
2. Používáme celou dobu Nutrilon - do lahvičky přidávám ke každému krmení Espumisan a jednou denně BioGaia.

autor
15. kvě 2020

Děkuji moc všem za zkušenosti 🙂

tynatyna89
15. kvě 2020

Lahvicky máme MAM, jediná kterou mi ze zacatku malá vzala. Navíc jsou antikolikové a samosterilizacni. Za mě jasná volba. A mlíčko Hipp, ale to už jak komu sedne no.. 🙂

autor
15. kvě 2020

@tynatyna89 prosím tě, co přesně znamení samosterilizační? Jak to funguje?

missym
15. kvě 2020

Syn měl taky lahvičky MAM a naprostá spokojenost i díky možnosti samosterilizace (lahvička se dá rozšroubovat, nalije se tam voda a přiklopí se víčkem a dají se do mikrovlnky, takže není potřeba mít sterilizátor, to jsme uvítali často na dovolených). Mlíčko měl z porodnice Nutrilon, ale po necelém měsíci jsme přešli na Hipp, který mu mnohem více vyhovoval.

tynatyna89
15. kvě 2020

Lahvička se přeskládá (návod je na jejím obalu) dá se do ni trochu vody a hodíš jí do mikrovlnky jen tak na pár minut a je to. Muzes do ní hodit třeba i dudlík a máš to sterilní i bez vyvařování 🙂

katkatomaskova
15. kvě 2020

1) Za mě lepší sklo, líp se udržuje 🙂 Plastům bez úplných chemikálií nevěřím. Mojí malé bohatě stačila lahvička z DM, má ji doteď 🙂

2) V porodnici byl fajn Nutrilon, ale je příšerně drahej. Přešla jsem na Hami, ale přestalo jí chutnat, měla Sunar Premium a tam jsem zase časem musela řešit cenu (krabice přes 300 a na tuhle řadu se akce nikde nedělají), a teď má obyč Sunar (takový ten oranžový) a je spokojená 🙂

3) Nadýmání se nevyhneš, souvisí to s potravou, která přijde do nevyvinutého trávicího traktu. Za sebe doporučuju kapky BioGaia, byly fakt super, nástup účinku byl rychlý a malá pak bolení prakticky neměla 🙂 A pokud náhle, pomohly Espumisanové kapky 🙂

janapetrvalska
15. kvě 2020

@katkatomaskova biogaia vam zabrala kdy asi? a espumisan jste davala jen ri problemu nebo preventivne treba par kapek domlicka? dekuji za odpoved , prave resime testujem ... ale zatim mi prijde ze by nejaka extra zmena...

katkatomaskova
16. kvě 2020

@janapetrvalska Tak za 14 dní 🙂 Espumisan jen při problémech, vlastně to bylo do jejího roku a půl všehovšudy 3x a vždy po večerním mlíku, ale za mě fakt super, tak za čtvrt hodiny bylo po bolení 🙂

Musíte hlavně vydržet třeba i měsíc, abyste měli jistotu, že to, co zkoušíte, opravdu nesedí 😉 Je to občas o nervy, to chápu, ale prostě ty miminka mají nevyzrálý trakt a tak to k tomu bohužel patří...

janapetrvalska
16. kvě 2020

@katkatomaskova dekuji, tak to jo my vydrzime ;) nas beronuje zelezo a vigantol , bohuzel nemuzeme vysadit ani zmenit , je predcasne narozena, tak musi dlabat ... boleni neni nic tragickeho, jen obcas ji to nejde se vyprdet a vykadit.tak budu doufat , ze to rychle zabere

michalelka
16. kvě 2020

Pro syna jsem měla sadu od Avent, ale Natural. Bylo štěstí, že savičku ihned přijal. Za mě je to skvělá značka.. časem jsem jen koupila větší lahve a savičky. Zkusila jsem i jiné značky, ale nepřišly mi ty tak dobré.
A mléko.. je potřeba zkusit, jaké sedne. Teď bych osobně sáhla rovnou po Kendamilu- je bez palmového oleje, sóji a dalších zbytečností..

anakolut
16. kvě 2020

Všem mým třem dětem vyhovovala lahvička MAM a Sunar Complex.