Mám změnit UM?

pommpomm1
3. kvě 2021

Hezký den. Dcerce budou dva měsíce. Kojím a dokrmuji UM od dvou týdnů, používám Nutrilon 1 a malá hezky kakala skoro po každém jídle, nebyl problém s prdíky. Po 6. týdnu zlom, tak jsem koupila laktobacily s tím, že se ji zažívání srovná. (Přítel říkal, že to může být tím, ale tomu moc nevěřím) Bohužel posledních pár dní se téměř po každém krmení kroutí, sice si prdne, ale nekaká a 5. den ji musím pomoct teploměrem. Bojím se aby neměla v budoucnu problémy s vyprazdňováním. Je fakt, že pije více a nemá už tolik MM. Přes den si cucne i čaje tak tekutin má dost. Stolička je dle mě normální. Mám vydržet, nebo raději změnit mléko? Děkuji 🙂

keksik002
3. kvě 2021

@pommpomm1 no.. syn přes rourku kakal dobře první 4měsíce.. jinak, nerozumím proč MM i UM ..

pommpomm1
autor
3. kvě 2021

@keksik002 Protože dokud ještě nějaké mléko mám, chci ho malé dopřát, navíc kamarádka se takhle plně rozkojila kolem 3. měsíce tak to nechci vzdávat

emillyhk
3. kvě 2021

@pommpomm1 Nevím, jestli kojíš a k tomu dáváš UM nebo jestli MM odstříkáváš. U nás už od začátku MM + dokrm Nutrilon1. Cca od 9 týdnů je malý plně na UM. Dokud byl kojený + UM, tak kakal skoro po každém krmení. Potom jsem začala odstříkávat a MM dostával ve dvou dávkách z lahvičky. A v té době občas nekakal i tři dny, kroutil se, trápilo ho bříško, i když normálně prděl. Za cca 2 týdny se to srovnalo. Probiotika dáváme biogaiu (ne úplně pravidelně 🤫) a na prdíky před každým krmením Babycalm. Další změna byla, když jsme přešli plně na UM, ale zase se to dá pár dní srovnalo 😊

jjasmina
3. kvě 2021

@pommpomm1 já bych zahodila flasku a kojit a kojit a kojit. Hlavně pokud chcete, zalezt si do postele a nabízet a nabízet a rozkojite se.Jinak i na čaj ve dvou měsících se mi zdá strašně brzy, vyhledejte laktacni, poradi vám.Ono popravdě jak se začne nabízet obojí, většinou skončíte na flasce, u nás to byl také boj

keksik002
3. kvě 2021

@pommpomm1 tomu rozumim

pommpomm1
autor
6. kvě 2021

@emillyhk Doktorka mi doporučila Nutrilon Comfort 1 a jako mávnutím kouzelného proutku je po problémech, ale je dost drahý. Myslíš že bych mohla třeba za měsíc zkusit postupně jít zpět na ten obyčejný? Dřív ji nevadil dokud měla MM a UM půl napůl až když už si ode mě toho moc nevycucla.

pommpomm1
autor
6. kvě 2021

@emillyhk Jinak jsem kojila + z lahvičky UM. Asi mě všechny příznivkyně kojení odsoudí, ale přecházím plně na UM. Kojim ráno a večer. Malá je spokojená a já taky. Dva měsíce jsem kojila + dokrm a už mě to hodně stresovalo. Stejně i po kojení vypila stejně jako bez něj.

emillyhk
6. kvě 2021

@pommpomm1 S tou změnou zpátky nevím, to bych řešila s dr.
Ale přechod na UM chápu. Já chtěla vydržet aspoň do ukončeného 3. měsíce, ale celkově jsem měla málo mléka. Když mi syn začal bojkotovat kojení (vydržela jsem týden, kdy jsem opravdu vytrvale přikládala, ale řval už když viděl prso), přešla jsem na odsávačku. Za celý den dvě dávky, ale byl to strašný žrout času a v noci jsem byla vzhůru i dvě hodiny (přebalit, nakrmit, odříhnout, uložit, odstříkat) a když jsem se dostala do postele, začalo to nanovo. Když začal malý spát celou noc, tak jsem v noci už neodsávala a do týdne jsem byla bez mléka. Nebudu lhát, na jednu stranu mě to mrzí. Ale konečně jsem se trochu vyspala, přestala vypadat jako zombie a začala fungovat jako máma. A i malý je víc v pohodě 😉 Takže nám přechod na UM celkově prospěl.

tasimia
6. kvě 2021

@pommpomm1 přítel ma pravdu, nemusí jí sedět lactobacily, je to normální věc. Mléko bych neměnila.