Nevím, zda krmím UM dobře. Poradíte?

alokina
4. bře 2020

Zdravím všechny 🙂 chtěla bych se zeptat,zda máte někdo zkušenost stejnou jako já. Mám již druhé dítě, ale u prvního jsem tohle řešit nemusela, protože jsem nějakou dobu kojila. Mám syna,který měl v pondělí 3 týdny. Již je jeden týden na UM a je to šílený. Vypije 60ml, na chvíli usne (10-15 min) vzbudí se a má hlad. Tak mu dám třeba dalsich 30-60ml,což zase vypije a pak usne. Když jsem zkusila ale navýšit dávku z 60ml na 90ml,tak to celé nevypije, max těch 60 a stejně se pak za chvíli zase vzbudí a musím těch 30ml třeba dodělat a pak tedy usne aspoň na 2 hodiny. Je to šílený,strašný kolotoč a mám strach,abych mu akorát tím neublížila bříšku. Poradíte? Jak docílit toho,aby vypil tolik,kolik potřebuje v jedné dávce a spinkal ty dvě hodinky ? A měl to pravidelně aspoň po těch 2 hodinách a ne takhle rozhazene. Večer má pak akorát bolení bříška. Děkuji moc za rady 🙂🙏

marketka_m
4. bře 2020

a nechce třeba jenom odříhnout? proto se probudí? můj to takhle dělá...

veronikav31
4. bře 2020

a po těch 2 hodinách spánku vypije kolik?zkoušet mu dávat těch 90ml, zvykne si že když vypije víc tak bude mít plné a spokojené bříško. Nevadí to takto, taky jsme to tak doma měli, obě děti jsem měla na UM skoro od narození. Samozřejmě, že odříhnutí je potřeba dělat po každém jídle i po těch 30ml

alokina
autor
4. bře 2020

Odrihne si po každém krmení a dávám i v průběhu krmení třeba 1-2x

alokina
autor
4. bře 2020

@veronikav31 po těch dvou hodinách zase 60ml,usne a pak se vzbudí na těch 30 :( třeba po 15 minutách

veronikav31
4. bře 2020

@alokina zkusila bych mu místo po 2 hodinách dát po 2,5 hodinách, i když bude asi ze začátku nevrlý, ale zkusit jej zabavit-mluvit na něj...obě děti mi brečely hlady když už jim ta dávka nestačila

alokina
autor
4. bře 2020

@veronikav31 no,to nepomáhá,řve jak tur,že mám kolikrát strach,že se nenadchne 😒 právě jsem tu dávku zkusila navýšit,ale nevypije to celé

margriet
4. bře 2020

A nemůže ho bolet bříško? Syn to tak míval. Když ho bolelo bříško, dožadoval se mlíčka. Tím se mu dala střeva do pohybu a bolení ustalo. Popravdě si sama za sebe nemyslím, že by měl hlad. Pokud dostane větší dávku UM a stejně ji nevypije, ale chce další až za 15 minut, kdy se vzbudí... Tak rychle nemůže to mlíčko strávit.

alokina
autor
4. bře 2020

Tak jsem byla nekompromisní a malého nenechala pořádně usnout bez toho ani by dojedl 90 ml a zabralo to 🙂 najednou krásné spí i dvě hodiny a když ne,tak jen leží a kouká a už se nedozaduje 🙂 děkuju za rady 🙂