Nutrilon Allergy care - při alergii na bílkovinu kravského mléka

veronikakn
28. lis 2018

Holky, mám dotaz... malý je necelých 6 týdnů. Není skoro od začátku kojená, neměla jsem mléko už v porodnici a nerozkojila jsem se. Od začátku jsem jí dávala Nutrilon 1, po něm mi začala strašně blinkat, tak nám dali Nutrilon AR, který jsem jí dávala necelé dva dny a měla po něm tak strašné bolesti a zácpu, že jsem ho hned vysadila. Doktorka mi doporučila po tom, co malá hrozně plakala a blinkala Nutrilon Allergy care... bolení bříška je tak o 40 % lepší, ale stále mi blinká a to dost... přibývá, to je v pořádku, ale jde mi o to, zda jí zbytečně třeba neláduji tímto Nutrilonem a přitom by stačilo vyměnit jen značku, třeba za Sunar... nemáte s tím někdo zkušenost? Že vám prcek blinkal po tomto Nutrilonu (nebo po všech Nutrilonech) a po jiném UM ne? Díky moc za rady... už jsem z toho zoufalá.

brookmichaela
28. lis 2018

Alergy care je hlavne jak pises na alergii BKM tohle mleko nezastavi blinkani. A ty mas pocit ze mimco je alergicke? Muj maly je a pije ho od 3 mesicu a od te doby to bylo nejstastnejsi miminko.

priefi
28. lis 2018

@veronikakn u abkm jedine neocate, je na predpis. Nutrilon, o kterem pises ma stale bkm v sobe, akorat vic rozstepenou nez klasicka um. Toto um se podava detem, ktere maji predispozice, ale neni jeste alergie potvrzena, aby pripadna alergicka reakce nebyla az tak silna.

janinaapo
28. lis 2018

Alergie na bílkovinu kravského mléka má hlavní ukazatel krev ve stolici, průjem a zvracení. Myslím, že u tak malého mimina je to ještě nevyvinutý reflux anebo víc mléka než potřebuje. Zkus jí to mléko ubrat (dávat častěji v menších dávkách). Držím palce.

veronikakn
autor
29. lis 2018

@janinaapo a myslis, ze kdyz bych ji to ted zmenila treba na klasickej sunar, tak ze ji v tom brisku neudelam moc velkej “bordel”?

priefi
29. lis 2018

@janinaapo syn nemel nic z toho, co pises. Mozna trosku ridsi stolici. U nej se abkm projevila hlavne atopem

veronikakn
autor
29. lis 2018

@priefi Mě se jí právě nechce dávat toto mléko jen kvůli tomu, že jí párkrát bolelo bříško, to přeci bolí občas každé miminko :(

veronikakn
autor
29. lis 2018

@brookmichaela Já právě vůbec ne! :( Ale moje doktorka mi toto mléko doporučila potom, co jsem jí popsala její hysterické stavy :( od té doby co to mlíčko má, tak ty stavy občas má, občas ne, takže proto si říkám, že přeci nemusí brát toto mlíčko... já nevim... chjo...

lucik1506
29. lis 2018

My jsme dostali hned v porodnici Sunar HA. Kdyz jsem ho pak chtěla v lékárně, hrozně se divili proč zrovna HA, jestli má malá nějaké alergické zatížení.. což neměla. Takže zbytečné dávat vylepšené mlíčko, pokud to opravdu není potřeba.
Pak jsme měli Sunar Complex - po tom hodně bolelo bříško. Pak Hami - zácpa. A teď je malá na Hippu a vypadá to, že konečně bude vše OK.
Když mlíčko nesedí, tak proště vyzkoušet jiné... ale nezkoušet po jednom nebo dvou dnech! Bříško si na mlíčko chvilku zvyká a časté měnění není dobré.. ale než nechat mimčo trápit, raději vyměnit.
Proti ublinkávání se dá koupit mlíčko AR, ale pokud neblinká nějak moc extrémně a ublinkne jen po jídle při brknutí - je to normální.

veronikakn
autor
29. lis 2018

@lucik1506 Já jí dala AR a měla tak brutální zácpu, že si natrhla prdelku a tekla jí až krev :( Takže to ne, to radši ať ublinkává :D občas tedy hází slušný šavle :( Ale to co vyhodí, tak jí za chvíli dopucnu další dávkou a je spokojená... já si myslim, že je právě dost zbytečný aby měla tohle vylepšený mlíčko... koupila jsem nějaký sunar premium a zkusim ten 🙂

priefi
29. lis 2018

@veronikakn ono je bolibrisko a bolibrisko. Tezko rici, zda se jedna o abkm. Pokud mas pocit, ze to neni abkm, klidne zkus jinou znacku UM. Ale priprav se na to, ze muze byt na to jeste vetsi reakce, nebo naopak lepsi. Ja s UM osobne zkusenosti nemam, jen s abkm. Kojila jsem do 18.m, s tim, ze kolem 16.m jsme pomalu pridavali neocate, na ktere po 18m syn presel uplne. Spis zbystri, zda se mimcu nedela ekzem. Synovi zacal okolo 6 tydne ve forme podrazdeni na licku. Pred tim mel od narozeni vyrazku, pry novorozenecke akce, ale rekla bych, ze uz tehdy to byla reakce. Problem byl,.ze i na novorozeneckem se stridaly dr., avsak jedna mi hned rekla, ze se jedna o reakci, ale kdyz jsem rekla, ze jsem jedla jen to, co.mi dali v porodce, neresilo se nic... to ze to je abkm nikoho nenapadlo, jen me... bohuzel cas potvrdil a nasledne i krevni testy, ktere se ale delaly az v roce

dominika1986
29. lis 2018

Já mám hodně špatnou zkušenost s Nutrilonem. Začali jsme ho dávat hned první týden, dokonce jsme postupně vyzkoušeli různé druhy Nutrilonu, malá po něm měla těžké krvavé průjmy. Léčili jsme tyto průjmy vším možným, pak už jsem ze zoufalství jednoho dne sjela do drogerky a přinesla Sunar premium. Problémy přestaly ještě ten den a na Sunaru jsme dodnes (18 měs).

janinaapo
30. lis 2018

@veronikakn Mám jednovaječná dvojčata. Jedna krvavou vodnatou stolici a druhá trochu ekzém, ale jinak nic jinýho. Takže první jedla Neocate, Nutrilon AC a teď Nutrilon HA. Druhá je stále na Hipp a nic jí už není (teď jim je 9 měsíců). Prvního syna jsem měla taky s krvavou stolicí, v té době ještě Neocate nebyl, takže byl kojen a Nutrilon AC. Přešlo ho to v 10 měsících, ale přišlo se na to až někdy ve 4,5, do té doby řev, nespal, beďary po celém obličeji. No prostě děs. Myslím, že v břiše jí bordel neuděláš, pokud to nebudeš míchat. Já bych volila Hipp, ale to je na každém dítku, co mu sedne 🙂