Odmítá umělé mlíčko, poraďte prosím

karolinafox
13. srp 2016

Holky, potřebuju radu.. Syn má 13 měsíců a ráda bych ho už odstavila od kojení..koupila jsem Sunar, že budu teda pokračovat s UM...ale samozřejme ho odmítá..řev, plivání, nadavování..potřebuju poradit, jestli ho mám nechat ,,vyhladovět'' a pořád zkoušet podávat..nebo změnit mléko..nebo jak jste to dělali vy? Prosím dotazy typu, proč chci ukončit kojení nebo proč pokračuju s UM si nechejte..děkuju za pochopení 🙂

betelgeuzz
13. srp 2016

@karolinafox ve 13 měsících už dítě normálně jí, ne? Starší UM nikdy nepila, odstavila se kolem 11 měsíců, ale to už pestře jedla, jogurty, kaše, pak UM není potřeba.

karolinafox
autor
13. srp 2016

@betelgeuzz samozřejme,že normálně jí... na snídani měl kojení, pak svačinku, oběď, další svačinku, kašičku a zase kojení... ale chtěla bych mu zachovat rituál mléka před spaním a po probuzení ráno..takže jsem zvolila UM..to mi ale odmítá..

katievee
13. srp 2016

Treba mu nechutna, zkuste neco jiného 🙂 Treba Beba je dobra, ta chutnala i me. Nutrilon byl silenej, horkej a malej mi po něm blinkal. Ted jsme teda na Sunaru, ten mu vyhovuje po všech stránkách. Nebo to neni o UM, ale ze nechce sat z flasky.. Jinak vam asi neporadim :/

lucizal
13. srp 2016

Myslim si,ze pokud ji dobre a ma pestrou stravu,UM uz nepotrebuje. Tak mu udelejte ritual jiny. Me se maly odstavil v 10 mesicich,ale u nas to bylo diky ABKM komplikovanejsi. Kazdopadne vecerel pak polivky a rano mel namazany chleba a caj. A nikdy nestradal

karolinafox
autor
13. srp 2016

@katievee na flašku je zvyklý z čaje a vody...v tom problém není.. :/

@lucizal nezlobte se,nemyslím to zle, ale neptala jsem se,jestli mám nebo nemám dávat UM...moje otázka zněla jinak..

lucizal
13. srp 2016

@karolinafox ja vim ze ano,ale nektere deti proste UM neprijmou. Znam to z meho okoli.... proto jsem psala tohle. Pokud se malemu nadavuje, place a plive to,myslim,ze mu to moc neprospeje to do nej cpat

linda2812
13. srp 2016

Zkuste jinou značku mlíčka, každému dítěti vyhovuje něco jiného...My používáme Bebu... A nebo můžete vyzkoušet ochucené kojenecké mléko např. Hami Jahoda, ta je od ukončeného 12. měsíce 🙂

neeva
13. srp 2016

Nas chlapeček byl kojen do deseti měsíců, UM vzal pouze ochucené. Jinak taky plival. Měli jsme banánový a vanilkový sunar. Nebo zkusit ochutit odmerkou nemlecne kasičky. Oproti tomu dcera mi v roce UM vůbec nevzala a nezbylo nam nez kakao do hrnicku s hubičkou a jogurty.

kattyd
13. srp 2016

Ja zkoušela mliko hipp, Nutrilon, Sunar bily, oranžový, babylove a nakonec mu zachutnalo od hami. Teď ho uplne miluje. Možná zkus jeden den nedat prso. U nas to zafungovalo, kojila jsem do 13 m a už jen v noci, jednu noc šel spát později a na kojení se vzbudil až v 6h, tak jsem mu už prso nedala, ale udělala jsem mu kaši. Další večer misto prsa jsem nabízela flašku s mlickem, ze zacatku se ofrnoval, ale pak ji vzal a další flašku pak už uplne v pohode.

heduska82
13. srp 2016

@karolinafox ja mela obe deti vyhradne na UM a treba starsi mi s nim po 1.roce prastil ze dne na den....drive bez problemu a najednou by se mi pozvracel jen z pohledu na lahev, o ochutnani mleka nemohla byt rec. Ani dnes by se mleka nenapil. Tim chci rict, ze bych ho nenutila pres moc, muzete zkusit ruzne znacky, nebo treba ta ochucena mleka co ma napr.Nutrilon, ale pres koleno bych to asi nelamala. 😉

heduska82
13. srp 2016

Jen mimo diskuzi napisu svuj postreh. Neni to narazka na autorku diskuze. Ritualy pro vyslovene miminka jsou opravdu dulezite, uz pro jejich psychickou pohodu, o tom zadna. Ale pak uz u tech rocnich deti mi prijdou i trosku precenovane a rodice, vice maminky za pojmem "ritual" casto schovavaji strach ze zmeny.....co bude kdyz... Ano, za sebe muzu rict, ze jsem nebyla jina... typicky je to to mleko rano nebo pred spanim, pak dudliky...nas starsi jich mel v postylce 8! Ale byly vyhradne v postylce na spani, nikdy je nemel pres den a ani si je nevynucoval. Vlastne si na ne ani nevzpomnel. A pak jednoho dne prokousl posledniho, ukazala jsem mu to a vyhodila ho. A nic se nedelo. Vzdyt prece zvlast u tech nejmensich je kazda zmena prislibem neceho noveho a clovek by mel hlavne pouzivat cit a tem mrnousum trochu verit a podporit je! 😉

magdasan
13. srp 2016

@karolinafox
Dobrý večer, malá byla také zvyklá na lahev s UM, ale vodu nebo čaj mi dlouhou dobu odmítala pít z lahve,tam podle ní prostě má být mlíčko a hotovo 🙂 Nebo nevyhovuje dudlík.Vyzkoušela bych různé UM nebo i dudlíky, lahvičky.

anazuzzuzana
13. srp 2016

můj syn odmítal UM a vyžadoval v určitých chvílích (před spaním, v noci) jen prso... ale pak jsem ho občas dávala na noc k našim a tam prostě věděl, že nejsem nikde poblíž a naučil se u nich pít UM, pak si postupně začal dávat i se mnou (třeba usnul u prsa, ale když se vzbudil po delší době, tak si dal rád pořádný loky z lahvičky ale pak se třeba zase vzbudil a chtěl si jen pocucat ode mě)...až už byl na UM dost zvyklý a pak jsem prostě jednou řekla, že už mlíčko není, on na to jen "hmmm" a bylo... jak to šlo postupně, tak jsem ani já neměla žádný problém s prsama, ale celkem to zabralo asi čtyři měsíce...ale odstav bez jediné slzičky