Pláč po Sunaru. Nedělá mu dobře?

angeluska95
30. lis 2021

Ahoj všem.
Potřebovala bych poradit ohledně UM u mého syna (necelé 3 měsíce).
Od 6 týdnů jsme používali Nutrilon 1,ale jelikož po 3 týdnech začal mít zácpu, koupili jsme Sunar 1 complex. Po 3 dnech na sunaru se syn úplně změnil. Pořád pláče a vzteka se. Z toho vztekani také 2x zvracel ve velkém.
Může to být tím sunarem, že mu nedělá dobře? A je vhodné změnit opět mliko po tak krátké době? Nebo je možné (stalo se Vám to někomu), že po pár dnech si to sedlo a nové um už přijímal v pohodě?

michaela666
30. lis 2021

Chápu, že každá maminka chce svému miminku ulevit od trápení. Tohle střídání UM mi přijde hrozně rychlé na žaludek, který si teprve zvyká na jídlo. Zavolej doktorce a pořad se s ní. Obecně kluci víc trpí na bolení a trápení s bříškem. Za 3 dny neměl šanci si zvyknout na nové UM.

lidija1234
1. pro 2021

Ahoj,já byla taky na Nutrilonu a po měsíci z něho bylo hrozně nešťastně miminko. Pořád plakal a bolelo ho bříško. Přešla jsem na kendamil protože jsem na něj neneasla snad negativní recenzi. Hnedka druhý den to bylo úplně jiné miminko ale za pár dnů bylo vidět že ho bříško pořád trápí,min ale pořád. Už je to přes týden a je zase šťastně miminko jde vidět že mu to fakt sedlo. Zatím bych zůstala u Sunaru a poradila bych se s doktorkou,myslím že takhle rychle měnit není dobrý bříško si ještě nezvyklo.

angeluska95
autor
1. pro 2021

Díky za rady. Zavolám doktorce a zeptám se. Jinak každý den hybeme s nožkama, masírujeme bříško u písničky, dáváme střídavě espumisan a komínový odvar, a každý den dáváme probiotika. Proto mě hodně překvapilo, že ho trápí bříško. U sunaru zkusíme vydržet, třeba mu nakonec bude dobře

lidija1234
1. pro 2021

@angeluska95 hele já jsem to měla úplně stejně a byla jsem už fakt bezradná když plakal bolestí. Já tedy místo espumisanu dávám Babyclam to je na přírodní bázi a za mě teda super a dávala jsem pít feniklovy čas ale měla jsem pocit že po něm je to ještě horší tak jsem přestala. Za mě nejvíc sedla kombinace Kendamilu a Babyclamu. Jinak ještě skvělé pořídit rektální rourku,když malý hodně tlačí a nejde mu to tak použijí rourku a má hnedka klid. A vůbec se nemusíš bát toho že by si na to zvykl,malý první dva dny kakal za pomoci rourky a teď už několik dní bez ní, prdí sní i bez takže paráda 😊

angeluska95
autor
1. pro 2021

@lidija1234 jeee díky za radu, 😄. Rourku používáme v nejkrajnejsim případě... Včera jsme museli...
A jak dlouho vám trvalo než si um sedlo? Nemám srdce ho takto mučit dal, proto přemýšlím, zda si to sedne nebo raději změnit um....

lidija1234
1. pro 2021

@angeluska95 týden určitě až 10 dní, počkej ještě a uvidíš. Mě třeba ublinkava když po jídle tlačí takže jestli ti zvracel když plakal tak to může být tím. Ona to fakt nakou chvilku trvá než si bříško zvykne zas na něco jiného. Počkala bych ale určitě bych se o tom i poradila s doktorkou🙂

lidija1234
1. pro 2021

@angeluska95 jinak pokud by jsi přecházela na jiné mléko zkus ten kendamil, hodně jsem o tom hledala a fakt jsem nenašla pomalu žádnou špatnou recenzi a má skvělé hodnoty. Jinak nemusí to být úplně i mlickem může mu třeba vadit něco jiného, mě se zdálo že to bříško je horší po tom čaji tak jsem přestala dávat a začnu dávat až s prvníma prikrmami nějaký čajík pro mimca. Používáš i probiotika ?

angeluska95
autor
1. pro 2021

@lidija1234 probiotika používáme každý den, čaj ani vodu nepije... Vyplivuje to nebo se tím kucká.
Jsem ráda když mu do mlika zamíchám ždibíček kminovyho odvaru nebo ten espumisan. Jinak nad kendamilem jsem uvažovala, ale jelikož obsahuje plnotucne mléko, bála jsem se, že by byl jak Michelin. Protože on vypije cca 180 ml/porce za den celkem cca 850 ml. 🙂

michaela666
1. pro 2021

@angeluska95 Je taky možné, že ho Sunar dostatečně nezasytí. Kamarádka to tak měla s Bebou.

angeluska95
autor
1. pro 2021

@michaela666 no on podobně pil i nutrilon 😄 je prostě po mě a má rád jídlo

angeluska95
autor
3. pro 2021

Tak pro info, kdyby to někdo do budoucna řešil taky...
Matěj je už skoro jako předtím. Opravdu to chtělo čas, aby si na nové mlíčko zvykl. Občas se ještě stane, že se pozvraci. Ale to jen v případě, když dovádí s tatínkem....
Moc všem děkuji za rady, které mě uklidnil. PS: Doktorka mi sdělila, že pokud by to trvalo déle, mohu koupit speciální Sunar Ar+comfort, ale jelikož je to již OK, měnit mliko nebudeme. 😉

lidija1234
3. pro 2021

@angeluska95 on by ti možná toho Kendamilu tolik nepil protože víc zasytí ☺️ale je super že už si na mlecko zvyknul,jinak ano jak jsi psala jsou i scepialni a hustější mlicka takže pak z toho nezvraci my zkoušeli my zkoušeli ArNutrilon,ten byl docela dobrý ale když došel měl výpadek na trhu a nedal se sehnat. Jinak mě čaj a vodu taky moc nepije když jsem to zkoušela tak mě to ublinkaval takže začnu dávat až s příkrmy ☺️

terkezz
9. pro 2021

@angeluska95 my měli tohle stejné taky se sunarem, vydrželi jsme na něm dýl ale bylo to peklo.. pak jsme změnili UM (Kendamil, moc super) a malej je zlatej 😊

angeluska95
autor
10. pro 2021

@terkezz Matěj je již stejný jako předtím. Směje se, kaká krásně, a už neblinka.... Měl to z toho, že se prezral a pak tlačil 😄

n_ikola
10. led 2022

Kendamil anticolic pro tak male bříška je zázrak. Zácpa a plac byl i u nás. Tohle nám pomohlo.
Přečtěte si o tom mliku. Nedam na nej dopustit 🤗