Přechod na UM. Poradíte, prosím?

lady742
23. čer 2021

Tak po x pokusech mi malá 13m vzala na milost um,vypadá,že ho bude pít 😉,včera i dnes vypila 100ml(budu zkoušet množství navyšovat) a teď prosím jak poskládat jídelníček?do teď jsme měli takto:
Ráno -kojeni,cca za 1,5h kaše
Dopo sv. Ovoce,přesnídávka
Oběd
Odpo.svaca -jogurt, pečivo
Večer kaše,zbytek oběda, polévka,poté kojení
Napadá mě dávat um rano a večer,ale nevím zda není nesmysl dát um a poté kaši na snídani nebo naopak po večerní kaši🤷
Holky poraďte,popř kolik těch mlíko za den ?

alilali
23. čer 2021

Dávám UM před poledním spánek (pouze UM bez svačiny) a večer před spaním (večeře a pak UM).

jako_mala_holka
23. čer 2021

Dáváme UM ráno po probuzení a večer před spaním, případně v noci (malá má rok)

jako_mala_holka
23. čer 2021

Jo a večer to máme tak, že dostane kaši a pak třeba za půl hodky nebo hodinu, podle toho, kdy jde spát, dostane i mléko

lady742
autor
23. čer 2021

@jako_mala_holka no my to měli právě tak,že většinou kaši a potom kojení a teď jsem nevěděla,zda to není blbost kaše a pak um,dáváte kaši normal mléčnou?a stejnou značku jako to um?

jako_mala_holka
23. čer 2021

@lady742 jak kdy, někdy mléčnou, někdy nemlecnou třeba se zbytkem přesnídávky, na začátku jsem dávala stejnou značku jako máme UM, ale teď posledni měsíc nebo dva to střídáme

amazonkajanik
23. čer 2021

@lady742 v tomhle věku bylo mléko hlavně nachystané ráno po probuzení, před denním spánkem a před večerním usnutím. Občas si "řekl" i mimo. Ale u nás bylo čistě um od 3měsíců a i tak mi ho nepil dle tabulek(a přes to byl dle mudr obézní)To začal až v roce,kdy se má dávka snižovat. Kaši jsem dávala k svačině po večeři, ale fakt málo. Jinak ráno mléko jako součást snídaně, svačina, oběd, mléko, spánek, svačina,kaše/jogurt ,mléko

inkheart
23. čer 2021

@amazonkajanik můžu se zeptat, jak to myslíš s tím 'nachystané'? Um dávám teprve asi dva měsíce a žila jsem v tom, že po dvou hod cca se to musí vylít, tak nevím, jak to chystat předem, I když by se nám to taky někdy hodilo. Pokud ho máš normálně u postele, kolik hodin ho tam máš max a jak ho uchováváš? Předem děkuji za odpověď a doufám, že to není hloupý dotaz 😀

amazonkajanik
24. čer 2021

@inkheart no myslela jsem to tak, že jsem musela být rychlejší, než se syn stihl rozkoukat, jinak by na mě řval, dokud to nepřipravím a pak po dobu chlazení na správnou teplotu. Takže jsem měla dávku připravenou v zásobníku a v termosce vodu o správné teplotě, abych rovnou nalila,nasypala, zamíchala a předala. Dnes si řekne, jestli ho chce,nebo ne. Takže jsou rána, kdy si dá jen čaj a večer ho buď vypije celé, nebo hold vyliji.

inkheart
25. čer 2021

@amazonkajanik super nápad, děkuji