Přejídání 5týdenního miminka

januliiik86
24. říj 2016

Maminky,mam dotaz.Mam 5tydenniho chlapecka.Za mesic přibral 1kg,ze začátku kojeny,pote na UM.Jde o to,ze mi prijde bezedný,krmim ho nutrilonem profuturou,podle davkovani by mel vypít 120ml 5xdenne,jenze to mu nestaci,ani množství ani počet davek,dneska treba vypil 140,ale bylo to malo,tak jsem pridelala dalsich 60,tak to vypil a teprv pak spokojene usnul.Pozitri jdeme k doktorce,tak se na to chci zeptat,co delat,at ho zbytecne neprekrmuju,ale chci se zeptat i zkusenych maminek,jestli je to proste normalni,ze to nekdy nestačí nebo jsem ho uz rozezrala 🙂.Diky za rady.

mandala
24. říj 2016

Nemám zkušenost s UM, ale kdybys kojila, tak taky nebudeš měřit, kolik toho vypil, určitě poznáš, kdy je hladový, takže bych se nebála toho, že ho zbytečně překrmuješ, dej mu tolik, kolik vyžaduje 😉

ladylass
24. říj 2016

to je fakt dost, zkoušela bych mezi jídli dávat kojeneckou vodu a nebo čaj aby jsi o ošálila a taky dudlík, když kojené přibírá víc to tak nevadí ale když na um takhle hodně papá tak z toho teda aspoň u nás doktorka moc radost nemá

ladylass
24. říj 2016

Případně bych zkusila změnit značku um protože to může být i tím že prostě nutrilon ho nezasytí, my zkoušeli nutrilon u syna a letěl do koše, hrozně ho zabetonovával a mě teda osobně hrozně smrděl

jbzirafa
24. říj 2016

v klidu se poradte s doktorkou a nestresujte se zbytečně údaji od výrobce. možná bude větší jedlík, nebo má jen období, později bude déle spát. jestli má had, nenecháte ho přece hlady, zkusila bych dudlík aby uspokojil sací reflex, starší syn byl na umělém mléku a jak to rychle vyzunknul tak potřeboval ještě dudlat (když plival dudlík tak dostal ještě trochu mlíčka..) mladší je kojený a mmám pocit taky pěkně nenažraný, taky první měsíc přibral kilo a cvalík zatím není.

achjonetusim
24. říj 2016

Tabulky jsou orientační, každý dítě je jiný a má svoje touhy a potřeby. V počátku bych mu dopřála jak hrdlo ráčí, uvidíš on si to sám s přírodou srovná a doladí.

lajla
24. říj 2016

@januliiik86 o kolik celkově vypije víc/ den

lamia
24. říj 2016

Me se zas prejida kojene dítě...ma už 6,5 m,kojim jak chce a porad hrozne nabírá,tak nevím,asi ho budu muset lehce pribrzdit. Přitom už se plazi,hýbe se hodně, v poledne ma zeleninu občas maso+zeleninu,ma ted 8,7 kg a 69cm....tak taky nevím.

lajla
24. říj 2016

@lamia segrin chlapeček má tolik ve 3 m a to měl 3.5 kila když se narodil... šílený,jak malý sumo😉 a nenadělá se nic...lepší kdyby mliko nebylo...
Leč um je jiné si myslím,tam by určitá brzda být měla...přejídáním um se vytváří sklon k obezitě, kdežto u kojených ne, to jsem četla a vidím to i kolem, každopádně je to každého věc

lamia
24. říj 2016

@lajla No já se snažim aspoň pres den ho zabavit bez kojení, pres den ani tolik nepije, cca co 3h,ale v noci co mu rostou zuby spí v kuse max.8-24 a pak jede co 1,5-2h fakt hladove pije.

lipli
24. říj 2016

Dávky jsou individuální, některé děti jsou jedlíci. Naše dcera je na nutrilonu už 4 měsíce a v pohodě. Kolik chlapeček váží?

janagm
24. říj 2016

Můj Maxík pil v pěti týdnech dávky 120-150ml 8×denně, v šesti týdnech měl přes 5kg. Podle doktorky všechno v pořádku,prostě větší dítě a důležité je,že prospívá.V půl roce 10kg, teď má 13měsíců 11kg a do jídla ho spíš musím nutit. Já bych ho čajem ani vodou nešidila.

januliiik86
autor
24. říj 2016

Dnes ma mesic a vazi zhruba 4,2-4,3.Z a den tech 800ml urcite vypije.A to mu tak dvakrat za den jeste dam caj nebo vodu.Ale kdyz mu udelam tabulkovou davku a po vypiti mu dam prst do pusy,tak saje dal jak divy.Nechci ho trapit hladem,ale taky ho nechci zbytecne prejidat.

karlajasmine
24. říj 2016

@januliiik86 můj syn vážil v měsíci 4,6.. Netrapila bych ho hlady, pokud mu dávkování nestačí. Dávala bych mu tolik, kolik vypije

ondrasekj
24. říj 2016

Ahojky,naše malá za měsíc přibrala 900g, další měsíc a půl 1310 g a doktorka nic proti tomu neměla...teď máme 5 měsíců a malá pije 210, už jíme na oběd zeleninu s masem, sní celou misku a pak ještě vypije 120 UM, to samé u ovoce... ve 4 měsících jsme měli 6970g a 61 cm. Malá má apetit ;) , u syna jsem to neznala, ten byl pravý opak a nechtěl skoro nic... zatím se jen otáčí ze zad na břicho, ale jednou to určitě vyběhá ;).

demetritis
24. říj 2016

hele tak malé dětatko se nemuže přejídat není to dvouleták co by sedel u misky s čokoládou nebo nečím jiným díte do půl roku se neumí přejídat ji jen tolik kolik potřebuje pro zprávný vývoj , rust , synator na um mel v 3mes temeř 6kg ted má 3 roky 114cm a 19,5kg kojéna dcerka 3 mes 5,5kg a ted 16 mes 13kg a 90cm a tlustý není ani jeden

petrasipkova1
24. říj 2016

Myslim, že to je na tom dítěti, je přece nesmysl nechat ho plakat hlady, prostě sní tolik kolik potřebuje, aby bylo spokojené. Dcera byla teda kojená a přibývala přes kilo měsíčně, tj, na půlroce měla 10,5 kg, ( porodní váha 3,7kg ) mazec, ale nešlo nic dělat. Ted má něco přes 12 kg na 15 měsících, stále hodně kojená.

monikagurthova
24. říj 2016

Pri nutrilonu Profuta byla mala hladová a kazdou hodinu vypila dávku a taky po tom pribiala 1kg za měsíc! Okamžitě jsem přešla na Hipp a parada. Nutrilon byva hladový a hlavne futura protože tam neni palmový olej který pomáhá pri trávení (uvolňování všech látek co mimi potřebuje ) jako náhrada kyseliny palmolitove pri kojení. Prejdi na jiny MM jinak bude malej víc a víc hladovej

konik_mischel
24. říj 2016

ahoj, zkušená maminka nejsem, ale slyšela jsem, že kojenec se "rozežrat" nedá, že prostě pije podle své biologické potřeby, nikoli z rozmaru. Vývoj je v tomhle věku hodně dynamický, náročný pro mimčo, prostě může mít větší potřebu jídla, protože i třeba rychleji tráví. Nechala bych malého zkontrolovat doktorkou a pokud ona řekne, že je to ok, byla bych v klidu. Určitě bych nenastavovala nějaká dietní opatření ve stylu nechat ho plakat hlady, protože má dostat najíst až za hodinu nebo se snažit odvrátit jeho pozornost jinam když řve hlady... Navíc rozpětí normální váhy a přibírání je v tomto věku hodně široké, zřejmě právě proto, že každý kojenec je jiný a nemá cenu se znepokojovat při menší odchylce. 😉 Případně zkus jinou UM, zda to nebude složením a nebude vyhovovat více jiná, která malé zasytí lépe.