Problémy s UM. Jaké používáte a jak na ně reagují děti?

denisahlavicova
25. bře 2020

Zdravím, mám dotaz ohledně UM pro moji 2mesicni dcerku. Hned ze začátku podotknu, že už v porodnici byla dokrmována UM a po týdnu pobytu v porodnici, jsme byli už výhradně na UM.
Mam problém s tím, jaké UM malé koupit, jasně že se poradím u doktorky, ale chci i vás názor a zkušenosti i přesto, že je každé dítě jiné.
Malá má Bebu comfort HM-0, mlíčko ji chutná, ale problém je, že i po odkrknuti ublinkava, někdy min a někdy vic, asi 6x mi blinkala obloukem. Stoličku má normální jak má mít, vaječinku bez zápachu a bez problémů s prdiky. Vypije 90ml,nekdy i 130ml. Pak mi doktorka dala Bebu Optipro HA, po té zase měla zabetonovane bříško, kakala 1x denně tmavě zelenou, zapáchající stolici a fest blinkala.
Vím, že ubinkavat by po každém nakrmeni neměla a rozhodně ne tak často a celkem dost. Hipp blinkala okamžitě všechen, MaM taky, tak proto od porodnice Beba.
Chci se zeptat, jaké malička používáte a jak na to reaguji děti. Slyšela jsem velkou chválu na Kendamil. přemýšlím, že se zeptám u dr.zda ji ho v tomhle případě můžu dát nebo dát

amazonkajanik
25. bře 2020

@denisahlavicova na Kendamil jsme přešli z Hippu HA ale blinkal mi ho taky a docela dost. Váhově šel syn nahoru,ale co krmení,tak musel mít míň,než dle tabulek a stejně to šlo ven,ať jsem dělala co mi bylo doporučováno. Takže třetí volbou byl Sunar AR. Sice po těch AR mají prý děti problém kakat,ale malý nějak zásadní problémy neměl. Navíc stačilo jedno balení a teď si ublinkne třeba oběd,když se přejí a blbne,ale rozhodně to není,co bývalo. Denně byla barevná hudba,jak u malého,tak u nás ,pračka nestíhala,fakt děs ...

krista25
25. bře 2020

Ahoj nejdřív měl UM z Dmka ale to mi zvracel obloukem. Od te doby má Sunar Comfort a za mě super, hned mu sedl. 😊 Jinak na Kendamil take slyším samou chválu, ale dozvěděla jsem se o něm až déle. Tak jsem mu nechala Sunar,jinak kdyby měl problém jdu do něj. 😊

veronika_aki
Autor odpověď smazal
Zobraz
88petule
25. bře 2020

Určitě bych hned neměnila značku mléka. To miminku nedělá dobře. Moje druhá dcera byla kojená, ale měli jsme to velmi podobné. Nikdy jsem ji nemohla nechat vypít, kolik chtěla. Vždy se takto "přepila" a zvracela. Zkuste dávat max těch 90 ml a uvidíte.

88petule
25. bře 2020

Ještě je na trhu BEBA A.R. při ublinkávání. Ale zkusila bych, jak jsem psala výše.

denisahlavicova
autor
25. bře 2020

@88petule to jsem netušila, dekuju 🙂 to se stalo možná 2x,ze vypila víc než 90ml, většinou vypije min nebo těch 90ml. Ale ublinkava i tak. Zkusím tu Bebu AR a když nepomůže, zkusím přejít na jinou značku. Ale radši se o tom první pobavím u dr., nebudu dělat nic na vlastní pěst 🙂

88petule
25. bře 2020

@denisahlavicova To rozhodně. 👍 Pediatra určitě neobcházet. Já jsem tenkrát také situaci řešila s pediatrem. Myslim na Vás.

miba10
25. bře 2020

@denisahlavicova jestli ublinkava takhle často, muzemit reflux. Syn ho měl celkem silný. Koupili jsme Sunar ar a bylo vyřešeno. Ale i tak se musí opatrně. Když se přepil, tak blindil stejně a po jídle jsem s ním nemohla skoro hnout jinak okamžitě blinkal. Ale jak říkám, syn ho melcelkem silný

taspy
30. bře 2020

Super je Naše mléko. Je z kozího plnotučného mléka, které je velmi dobře stravitelné. Navíc kozí mléko je nejvíc podobné mléku mateřskému. Dcera mi po něm nikdy neublinkla a ani nevím co je bolení bříška. Každému miminku ale sedne něco jiného.

kaja2016
18. dub 2020

@denisahlavicova Zkus budto radu HA ( hypoalergenni), nutrilon ma tusim antiblinkaci produkt ( v lekarne) a kdyby to nezabralo tak ozkouset alergy care nutrilon - bohuzel rada deti co jsou rovnou na um si vybuduji alergii na kravske mleko, jako lze nechat dite trpet (hodne pediatru se o to pokousi dokud nejsou projevy nejake vazne, protoze ten nutrilon alergy care - bez kravske bilkoviny - je na predpis a zatezuje jim pokladnu. Zkusila bych to sama a pokud by bylo zlepseni, nahlasila.bych pediatrovi a rekla si o zadanku na imunologii, tam muzou ten alergycare pediatrovi nakazat. Dcera na nem.byla do roka. Pak se postupne alergie odbourala pri prikrmech. Mela i exem