Sunar 4 premium nebo Sunar complex

anetacizkova239
31. říj 2018

Ahoj holky chci se zeptat dávám malému sunar 4 complex někde jsem zaslechla že je pro ně lepší premium jaké s tím máte zkušenosti předem děkuji za odpovědi 😉

hanikk
31. říj 2018

ahoj já kupovala complex...ale složení těchto dvou jsem nezkoumala....možná kdybys je porovnala -tak se lépe rozhodneš? 🙂

alcar
31. říj 2018

V tomhle veku uz je podle me Premium zbytecne a zbytecne drahe. Podle me staci bohate Complex a pestra strava.

michaelllas
10. zář 2019

Ahoj, ve zkratce:
Sunar COMPLEX - oproti Sunaru Premium obsahuje navíc extra dávku beta-palmitátu, který přispívá k lepšímu trávení tuků a tím i spokojenému bříšku.

Sunar PREMIUM - oproti Sunaru Complex obsahuje navíc extra dávku:
💎 DHA (=esenciální omega 3 polynenasycené mastné kyseliny. Esenciální znamená, že ačkoli jsou pro organismus velmi důležité, nedokáže si je sám v dostatečném množství vytvořit, proto by měly být pravidelně a v dostatečném množství přijímány stravou. Omega 3 mastné kyseliny jsou v poměrně značném množství zastoupeny v mozku a oční sítnici a přispívají tak k jejich správnému vývoji a funkci. U dětí jsou velmi důležité ve fázi růstu a vývoje, a proto se přidávají i do kojenecké výživy) a
💎ARA (= omega 6 polynenasycené mastné kyseliny, které jsou pro tělo nepostradatelné, a proto musí být přijímány potravou. Kyselina arachidonová je nezbytná zejména pro malé děti a je významnou složkou buněčných membrán a důležitou mastnou kyselinou lidského mozku. U dětí hraje hlavní roli v rozvoji mozku a oční sítnice. Je obsažena v mateřském mléce, a proto se přidává i do kojenecké výživy).
A jako jediná řada obsahuje 💎 MFGM=bmembrána mléčných kuliček. Mléko (včetně mateřského) obsahuje mléčný tuk, který je rozptýlen ve formě drobných kapiček. Každá z nich je obalena touto tenkou vrstvou – membránou, která je složena z více než 190 bioaktivních látek. MFGM je tedy neoddělitelnou součástí mléčného tuku. Vyskytuje se v mateřském i kravském mléce. V mateřském mléce byl klinickými studiemi zjištěn její pozitivní vliv na vývoj dítěte, imunitu a kognitivní vývoj. Jedná se o relativně novou složku, která byla zjištěna v mléčném tuku mateřského mléka a dle tohoto vzoru je nyní přidávána i do vybraných kojeneckých mlék - více informací o MFGM se můžete dočíst na https://www.sunar.cz/kojenecka-mleka/