Syn (13 měsíců) přestal pít UM. Je to jen přechodné období?

lentilka0123
10. říj 2023

Dobrý den,
syn (13 měsíců, necelých 14) přestal ze dne na den pít UM. Jakmile uvidí lahvičku, tak se automaticky začne schovávat a vůbec si ani nechce cucnout. Pouze když mu ke snídani připravuju kaši z UM, tak to sní většinou celou porci (kaši dělám z cca 200ml UM), jinak UM pít nechce. Ani přes den a na noc už vůbec ne. Zkoušela jsem mu to mléko dávat i přes hrníček, dokonce jsem zkusila i jiné mléko (ochucené mlíčko na noc od Nestlé), ale vůbec nechce. Myslíte, že je to jenom nějaké přechodné období nebo se mám smířit s tím, že syn prostě UM už pít nebude? Snažím se to přes den vykompenzovat dalšími mléčnými produkty, takže většinou sní každý den ke svačině celý kelímek jogurtu, k večeři mívá chléb s máslem/lučinou/žervé, někdy k tomu má i plátkový sýr, a nebo mu dělám krémové polévky zahuštěné smetanou. Případně nějaké rady, jak ho zkusit na UM zase naučit? UM pije od narození, tudíž že by UM bojkotoval kvůli tomu, že mu nedám prso, to určitě ne. Díky moc předem za rady a postřehy všem, které mají s podobnou situací zkušenosti 😊

1pomnenka
10. říj 2023

Já bych ho nenutila, stačí mu jogurt, tvrdý nebo čerstvý sýr.

alianan
10. říj 2023

Taky bych nehrotila a dávala jogurty a sýr.
Já mám opačný problém, dvouleté dítě miluje Sunar a vynucuje si ho a to i v noci. Roční spí celou noc a já vstávám k dvouletému a dělám mu Sunar.😠
Nedat není řešení, udělá takovu scénu, že vzbudí celý barák včetně ročního, který také dostane hysterák. Obě se nakonec uřvou, ale budou se celou noc bavit. Je jednoduší vstát a to UM udělat.

mama_mila
10. říj 2023

Asi bych to už nechala tak, dávala sýr a jogurty. Třeba si ještě časem dá, u nás byla taky pauza, s mlékem to má i teď ve 3 letech podobné, někdy má období, že mléko chce a sama si řekne, někdy zas ne. Má to tak i se sýry třeba, někdy nechce žádné, někdy jen plátky apod.

ajja87
10. říj 2023

Už bych ho nenutila,pokud jí normálně,je dost stary, buď ráda, aspoň pak nebudeš mít problém ho odnaucit.zkousela jsi už normální mléko?po roce uz se už může.jinak dostatek jogurtu a sýrů to pokryje

kleio
10. říj 2023

Můj syn měl v tomhle věku 2x denně kaši s UM a 1x jogurt, už jsem nekojila a UM nechtěl, doktorka s tím byla v pohodě.