Umělá výživa. Dodržujete počet doporučených dávek?

macejka
28. lis 2006

Holčiny,je tady nějaká z vás,která nekojí? Zajímalo by mě,zda dodržujete počet dávek podle tabulky uvedené na krabicích s výživou.Já teď dávám malýmu 120ml mlíčka.Podle krabice by to mělo být 6krát za den tudíš po čtyřech hodinách.To ale nevydrží tak mu to dávám po třech hod.a navíc se mi zdá,že mu těch 120 už začíná být málo.Dál je tam 150ml po 5 hod což opět určitě nevydrží a budu ho krmit zase častěji.Jde o to,že ho bolívá bříško tak si řikám jestli to stihne strávit a nebolí ho z toho.Možná je to jen ta tříměsíční kolika jak se říká,nevim.Dávám mu Nutrilon.Taky by mě zajímalo jestli máte zkušenosti s Nutrilonem forte,jestli zabírá.

ijetka
21. led 2007

Já kojím, a až přestanu tak se mi potom bude móóóóc stýskat. Je to výhoda, škoda že vy nemůžete. Držím pěstičky ať je malá oki a hezky papká příkrmy.

Jinak holky mě tak napadlo jestli nemám vytvořit nový téma: příkrmy, možná už tu je, nevím. Protože furt prudím tady u vás 🙂 tak co vy na to?

ijetka
21. led 2007

Teda né, že by se mi od vás chtělo 😎 😎 😎

isacek
21. led 2007

ijetka,
docela mě mrzí, že nekojím.Kojení je levnější a mnohem pohodlnější 😵 !
Ale malá už má dva zoubky a při představě, že bych ještě kojila nevím, nevím 😀 !Stačí mi jak mě kouše!!!
No jestli bude takové nové téma tak doufám, že se brzo připojíme k vám 🙂 !

ijetka
21. led 2007

isacek
chtěla jsem se tě zeptat na ty vaše zoubečky, malá je má docela brzy, viď? Já se těším u Kubíka, každý ráno zkouším lžičkou 🙂 ale na druhou stranu se bojím ☹ , že se bude opakovat to co známe u prdů ☹ . To téma asi zavedu později a počkám na vás, holky. 😉

macejka
autor
21. led 2007

ahojky holky

tak jak tak čtu o tom atopu,doufám,že nás nic takového nepotká.Přítel naštěstí alergik není a já jsem na kovy,tak to snad neva.
Dneska jsem zase dala malýmu trochu mrkvičky a opět se na to ze začátku moc netvářil,on je nějak zvyklej na lahvičku,po tý se hrne.Potom papal,ale mlíčko taky zhltnul tak uvidim zítra,to mu dám ten zbytek.Mrkev měl všude,nevim jestli to půjde vyprat,doufám že jo.A to jsem mu dala bryndák,ale ani jsem nemusela,měl oranžový od mrkve i bodýčko.Mám pocit,že kdybych malýmu dala mlýko každou hodinu tak bude klidně baštit.Ale musim zaklepat,že včera i dneska malej kakal dvakrát a docela dost asi je to tou mrkví tak jsem ráda,protože předtim jak nekadil tři dny,to bylo hrozný.

Souhlasim s váma v tom,že kojení je lepší z finančního hlediska,to je teda fakt,ušetřej se tisíce.Třeba teď,když malýmu dávám těch 180ml,vydrží mi Nutrilon necelé čtyři dny(400g).Ale nedá se nic dělat,prckové papat musej 😉

dashak

my na plavčo taky chodíme teda zatím jen do vaničky,dokud malýmu nebude půl roku.Právě taky trénujeme zadržování dechu,nejdřív jsme jen polívali hlavičku trochou vody v dlani a teď už kelímkem.A vždycky musim říct to heslo.Zatim je malej vždycky vykulenej,ale prý to trvá docela dlouho než se to mimča naučej,prý i 10-15 lekcí.Někdy míň.Docela se těšim až budeme chodit do toho bazénu.

msunny
21. led 2007

mapris:Nutrilon Omneo už má v sobě některý složky naštěpený,takže tolik nezatěžuje střeva.

isacek
21. led 2007

ijetka,
první se jí vyklubal ve třech měsících a půl.Teď už má dva a jsou krásně vidět, když se směje nebo vzteká.Je to hrozně roztomilý jak už ty dásničky nejsou tak holý 🙂 !Ale vytrpěla si hodně chudinka, taky hlavně tím, že jsme netušili, že jí rostou.A když už se jí první vyklubal tak jsme dali homeopatika a na noc nurofen a ten ji moc pomohl!To první zacinkání bylo nenahraditelný, fakt!!!! 😵
Pořád jsem ji nosila po bytě a říkala jí, že už je velká slečna, když už mám zoubek a každýmu to volala!No uvidíte samy 😀 !Nedovedu si představit, že bych ten první zoubek nenašla já, ale třeba taťka nebo babička 🙂 !

macejka,
co vím od kamarádek tak mrkvička moc vyprat nejde.Koupila jsem malý takový ten bryndák s rukávkama,viděla jsem to u kamarádky a ta si to chválila!
To už malýmu přidáš i brambor?Jééé já už se na to tak těšim 😀 !

ijetka
21. led 2007

isacek
taky doufám, že zoubek najdu já, protože bydlíme hned vedle našich a mamina dává malýmu taky pořád lžičku do papulky 😉

macejka
mrkev je potvora, dolu moc nejde, skoro vůbec 😒 . Kubík baštil samotnou mrkev krásně ale s bramborem nic moc, nebo měl "jinej" den. Je to přeci chlap a ty to mívaj 🙂 Ovšem ta dnešní brokolice mu fakt šmakovala. 🙂

dashak
22. led 2007

Holky, tady na koníkovi psala nějaká holka, že mrkev se dá vyprat, když se potře dětským olejíčkem. Myslím, že to byla u témata Batolata, tak kukněte.

Jinak s tím plaváním, Macejka píše, že chodí na vany. Myslím, že tam byste mohli i s tím exémem. My jsme začli chodit v prosinci - to měla malá 8 měsíců. Moc se jí tam líbilo, ale pak byla měsíc odmlka kvůli rekonstrukce a pak už z toho byla vyjašená. Ale řekla bych, že byla hotová z té čepky, protože tu jsme poprvé nemuseli mít, zrovna se tam miminka natáčely a pak mě myslím moc nepoznávala a navíc viděla taťku na břehu. Tak měla ruce v pěst a vůbec se neúčastnila těch her a potřetí už dokonce plakala. Teď tam byl s náma strejda a na čepku už si zvykla (chodila jsem v ní i doma 😀 ) takže si vyhrála.
Jinak plavat se dá už i dřív, chodí tam s náma 4.měsíční holčička, takže začínala, když ji byly 3 měsíce. My jsme ale dřív chodit nemohli, malá byla moc malinká a neměla dlouho očkování, kvůli tomu, že je nedonošená.
Jinak je tam super, vodička jak kafe a naučili jsme se tam i nějaké říkanky. My nemáme v rodině žádné malé děti a já už jsem z říkanek vyrostla, takže jsem si to aspoň trochu oživila 🙂 a naučila se nějaké nové.

Macejko, my jsme včera ve vaně už taky trénovali heslo. Byla to sranda, protože ona se nadechne, až když už ta voda na ni teče. Ale byla statečná, ani nebrečela.

Jinak, vidím, že všichni taťkové chodí celkem pozdě domů. Ale jsou teda statečnější než ten náš, ten kakajdu nemůže ani cítit. A s kočárkem na procházce sám taky eče nikdy nebyl. On je takový lenoch, jak to nemá motor, tak ho to nebere 😎

ijetka
22. led 2007

To náš taťka chodí na procházky s mladým docela často 😀 jenom mě rozčiluje s tím,že ho neumí, nebo nechce sám oblékat a musím já 😎

helik
22. led 2007

ahoj holky,

jo, přijel tata Davídka, je totiž Ital a těžce marodí, od jara byl furt po nemocnicích, takže ho viděl jen na fotkách ☹ ale už je to s jeho zdravím lepší, takže snad konečně budeme taková normální rodinka 🙂 Byl z malýho nadšenej a malej byl pěkně vykulenej, no byl nejvyšší čas, aby se viděli.

macejka

ten vývar z ovesných vloček nám zabírá na kakajdu, už kakčíme sami 😀
dám vařit do kojenecké vody ovesné vločky, chvíli je povařím, sleju vývar a dám tak 100 ml do lahvičky (přeliju přes sítko), doliju 100 ml vody a udělám normální večerní mlíko - no a ráno je obvykle poklad na světě. Samotnej odvar je pěknej humus, to by mi nepil 😉

macejka
autor
22. led 2007

helik takže mu vlastně nedáváš ty vločky jako takový,jenom ten vývar s mkíčkem,jů?no taky bych to mohla časem zkusit.Já jsem mu začala dávat tu mrkvičku a musim zaklepat,že kaká pěkně.Dneska už baštil pěkně a dokonce sám pořád otevíral pusinu a pak ještě vypil pěkně celou dávku mlíčka 🙂 Snad z něj brzo nebudeme mít otesánka 😀

holky jak píše Dashak,na ty vaničky by jste vlastně mohli chodit,to je pravda.Neni tam totiž chlorovaná voda,ale normal voda z kohoutku,ničím neupravovaná.

dashak

prosimtě jakou teplotu má voda vtom bazénu?prý jen 30-32.No my se zatim koupeme ve vaně v 35´a doma do vany taky dávám 35,aby si mrňous postupně zvykal. Nedovedu si představit,že se ty dětičky dokážou fakt po čase potopit,ale viděla jsem to na fotce a je to super.Doufám,že to taky zvládnem 😀 😀 😀

ijetka

můžu se zeptat,ty příkrmy kupuješ nebo vaříš?Já je zatím kupuju a ještě budu kupovat(zkoušeli jsme zatím Hami),protože si myslim,že ty trošky co zatim sní se moc nevyplatí vařit a po pravdě se mi takový trošky ani vařit nechtěj,až bude papat větší množství tak to budu i vařit.A kamarádka má se svojí holčičkou zkušenost,že jakmile jí dala domácí tak nechtěla kupovaný a já bych chtěla,aby mi baštil oboje 😵

mapris
23. led 2007

no, jste se tu nějak rozjeli, a já nestíhám 😠

S příkrmama je na mně ještě brzo. Jinak jsme byli u kožního a zdárně nám "atop" mizí ... Dostali jsme další mastičku na promašťování, protože malá má furt na čele a hlavě jen už takové šupinky a máme mastičku podpaží a pod krk na plísně, 5.2. jdeme na kontrolu a pak se jí chci zeptat, jestli můžeme jít na to plavání. Začínám mít ale zase nějaké kožní problémy já, tak uvidim 😠

helik,
no, a já psala macejce, jestli její manžel není ital a on je to tvůj 😀 😀

Mně malá zase spala celou noc, je strašnej spáč, a to jí dělám normální dávku. Včera jsme byli v oriflame pro zboží. Ta naše malá je zvědavá jako opice :o)) jakmile viděla, že se něco děje, tak jsem jí musela chovat, nechtěla ani za milion ležet v kočárku. Dneska absolvujeme cestu k sestřenici do Libuše, tam mají 2,5 letou Terezku, tak se to bud pěkně motat 😀 .

mapris
23. led 2007

ijetka,
náš taťka chodí taky na procházky, ale neví, kdy se má vrátit a pak malý rozhodí trošku režim 🙂.

Jinak mám pocit, že se v malý někdy nevyznám. Někdy řve hlady po 3 hodinách a včera jedla ve 12, pak jsme byli v tom oriflame a venku a spala do pěti, tak jsem jí pak musela trošku pomoc, protože by mi to nevyšlo na koupání .. Vynechala jedno jídlo. Myslela jsem si, že se vzbudí dřív, ale normálně chrápala do 9ti a to večer vypila asi jen 160 ml... Asi je fakt spavec po mně. Manžel říká, že nás rozmazluje, a že až bude nemocná, nebo porostou zoubky, tak že nevíme, co s ní. No nic, jdu něco dělat, odpo jedem do tý Libuše.

helik
23. led 2007

mapris

no vidíš to, těsně vedle 😀 😀

šupinky máme ve vlasech pořád, ale ubývají.

macejka

tak to ti závidím, jak pěkně Filípek papá příkrmy.
Jinak já se bojím přesnýho opaku tj. že malej by mi pak nebaštil domácí stravu, když bych mu dala kupovanou. Ale ono to může platit i naopak. Zatím mu ta domácí moc nejede. Já chcu mlííííkoooo 😀 😠

Můžu se Macejko zeptat, jestli se už otáčíte na bříško? My totiž sami ještě ne a dr. řekl, ať ho trošku stimuluju, aby se otáčel, že by už pomalu měl. Další kontrolu máme v půl roce a pokud by se neotáčel, tak bychom chodili na Vojtovo cvičení....no ale já si pořád myslím, že jsme pohybliví dost a že to všechno přijde, protože Davíek se rád hejbe, nožky mu jenom kmitají, už si je chytá ručičkama a zkouší dát paleček do pusiny 🙂

ijetka
23. led 2007

Ahojky holčiny, hlásím se vám od plotny 😀
mapris,
ještě jsem nepoděkovala za tu adresu, DÍKY už mám nějaký ten dotaz odpověď 😉

macejka, já malýmu vařím i kupuju ale nechce to ohřátý, lump. Papá jak kdy, někdy jenom pár lžiček a někdy skoro celou skleničku. Kupuju taky hami.Předevčírem mu moc chutnala brokolice a včera snědl jenom pár lžiček a vysosal prsa. Mám docela lufta, že se kojení jen tak nevzdá 😀

Jinak v pátek jdeme na kožní tak se tam na to plavčo zeptám 😉

isacek
23. led 2007

mapris,
já taky dělám oriflame, ale od tý doby co mám malou nějak nestíhám 😵 !

Holky, já na doporučení doktorky začala malý míchat Nutrilon.Dávám ji do 180ml. čtyři odměrky A.R. a dvě toho Comfort a malá mi začala krásně kakat 🙂 !Kaká i dvakrát denně a jde ji to lehce, tak snad ji to chvíli vydrží!Samotný comfort mi nechce a hlavně po něm blinká.A takhle je to dobrý!

macejka,
Filípek Ti taky dost blinkal, viď?A co ty příkrmy jak to snáší?Neblinká to?

Zítra jdem konečně na první očkování tak se zeptám taky už na příkrmy 😉 !

dashak
23. led 2007

Macejko, voda na bazéně je krásně teplounká. Taky jsem měla obavu, že to bude studené. Mám pocit, že má 32 stupňů a je jak kafe. Když jsme tam byli poprvé, tak se tam dvě miminka natáčely a právě zajely pod tu vodu a mamina poslala mimi pod vodou tatovi. Bylo to famozní. Včera jsem Ivču furt polívala, už to začíná trošku chápat. Máme heslo - Ivanko, á voda voda. To á má být hodně dlouhé, na to se má nadechnout. A ona na to á zavírá oči, takže už ví, že na ni naliju vodu, akorát nevím, jak pak bude pod tou vodou plavat 😀
Jinak Ivanka je s příkrmama taky v pohodě, otevírá pusu jak vlaštovka, pokud ji to teda chutná. Brokolice ji moc nejede.

mapris
23. led 2007

isacek,
ja moc taky ne, vcera jsem s malou byla poprvy ve strasnicich, musela jsem ji furt chovat, protoze slysela lidi a z kocarku nic nevidela, je zvedava jak opice, ale jinak byla zlata :o)) Ja toho zas tak nemam, jen obcas nejakou tu objednavku. A ted ti to i dovezou domu, do trech dnu, ale ja jsem to potrebovala rychle ..

dashak,
známí chodili taky s malou, a vždycky jí říkali "michalko žbluňk" a na to vždycky prý zabírala. Jsem zvědavá na nás. Snad nám to kožní dovolí.

macejka
autor
23. led 2007

helik,ijetka

tak to vypadá,že jsem to trochu zakřikla ☹ Dneska malej dostal bramboru a moc jí nechtěl,brečel tak jsem mu dala mlíko a pak mu lahvičku vzala a pak papal i bramboru a pak dostal zbytek mlíka.Trochu zamotaný.No nebudu ztrácet trpělivost,ale jak jsem se těšila na přikrmování tak to vypadá,že malej chce mlíčko a mlíčko a mlíčko. Příkrm sní,ale někdy je to zápas 😖
Dneska jsem mu dala poprvé napít z dětského hrnečku od aventu,ale nevěděl co s tim,neni to normální dudlík tak to nechtěl.

dashak

já teď právě přemýšlím kam budu chodit do bazénu,musim to obvolat a poptat se na podrobnosti.Dneska jsme zase plavali a bylo to super,malej se smál.Ale dnes se mi nějak vysmeknul a potopil se,ale naštěstí si ani neloknul,paní učitelka říkala,že je vidět,že trénujeme doma polívání.tak jsem byla ráda,že nelapal po dechu 😅

isacek

příkrmy naštěstí neublinkává tak jsem přemýšlela,že bych mu dala zase klasický řídký Nutrilon,ale raději ještě počkám.Přeci jen těch 180ml je dost a zaplní to žaludek a pak by to mohl ublinkávat.Někdy se stane,že ublinkne čaj.

isacek
23. led 2007

macejka,
já dnes malý dala taky poprvé hrneček a docela jsem se nasmála!
Krásně si ho držela,ale napít se neuměla a tak se strašně rozčilovala, že to neteče!Je to sranda jak se rozčilují, když jim něco nejde, co? 🙂

Holky a co přesnídávky?Dáváte už některá?Některé se taky můžou už od ukončeného 4měsíce.

mapris
24. led 2007

jo holky, koukám, že mně pak s příkrmama čeká asi pěkná práce, ale i legrace. No, oni se to pití musí naučit, jsem zvědavá na Terku :o))

helik
24. led 2007

macejka, isacek, ijetka (příkrmy) 😉

no macejko, tak já mám to samý. ☹ Už se mi párkrát zdálo, že to přikrmování půjde - spapal pár lžičenek rozvařených jablíček, nebo i mrkev s bromborou, pak se dopil mlíkem, ale pak se od lžičky odtahoval a vztekal se. No, tak jsem si řekla, pro začátek dobrý, nebudu ho víc trápit, abych mu to neznechutila. No a dneska mu zase dávám jablíčka a on se mi odtahuje ještě skoro ani nezačneme jíst ☹ ☹

Jdu do poradny, tak třeba mi dají nějaký tip, aby to bylo lepší, nebo mi snad aspoň řeknou, jaký s tím jsou zkušenosti....ach jo.

Možná by fakt nebylo marný založit téma Začínáme s příkrmy, můžeme pak chodit tam i sem 😉

holky,

a je na tom plavání třeba mimčo, který brečí tak, že ho račí pošlou domů a řeknou, že to pro něj není???? My asi máme trochu z vody strach. Když koupeme ve vaničce tak nebrečíme, ale zrovna nadšení taky nejsme 😒

Isacek -
myslíš jako skleničky s ovocným pyré? Já mu zatím vařím jablíčka sama, včera jsem sice koupila meruňkovou přesnídávku od Hamé, ale nějak k ní nemám důvěru, asi ji zbaštím sama 😝

ijetka
24. led 2007

Ahojky holky, tak až to tady dopíšu tak to nový téma hnedky vytvořím, bála jsem se abych tam nebyla sama ☹ ale koukám, že to nehrozí. Tak ahojda tam 😀

helik
24. led 2007

Tak holky, založila jsem téma příkrmy, uvidíme, jestli se ujme......no ale jasně, že to všechno můžeme probírat i zde 😉 Na druhou stranu to nové téma možná bude fajn, protože tady ještě všichni nepřikrmují,tak je to zatím tolik nezajímá a spíš je to vyrušuje.

ijetka
24. led 2007

Jestli jsem někoho vyrušovala tak holky vééééééliká omluva 😎

isacek
24. led 2007

Tak my jsme byly dneska v poradně a přikrmovat ještě nemůžem. ☹
Musíme počkat ještě měsíc, můžem dát jen pokračovací mlíčko 😢 !

Helik,
ano myslela jsem ty skleničky 🙂 .Kamarádky to dětem taky dávají a krásně to baští!

ijetka,
určitě jsi nevyrušovala 🙂 !Snad už brzo skočím za vámi!

helik
24. led 2007

isacek
já nevím, ještě ty ovocný přesnídávky snad, ale to ostatní? Vždyť to jsou jakysi patly, že bych to sama nejedla 😖 Myslím ty zeleninový nebo masozeleninový skleničky. Lepší je domácí, aspoň si seš jistá, z čeho to je.

isacek
24. led 2007

helik,
to máš pravdu.Taky budu malý vařit a už se na to hrozně těšim.
Neříkám, že třeba když někam pojedu tak nekoupim skleničku, ale převážně ji budu dávat vše jen doma dělané.Jednou jsem si tu skleničku koupila na ochutnání a vyhodila jsem to. 😵 Jenže to je tím, že jsme zvyklé na sůl a koření tak mi tohle přišlo bez chuti!

helik
24. led 2007

isacek,
máš pravdu, na cesty je to řešení 🙂

Sestra mi v poradně řekla, ať mu tu bramboru klidně trošku osolím, divila jsem se, pořád jsem si myslela, že sůl vůbec nedávat. Ale trošku prý můžu. 😕

Už máme zase spací odpoledne, spí mi od tří do teďka. Ráno ale vstáváme nejpozději v 5 hodin, pa mlíčko a ještě si schrupne tak do 7. Jezdit s kočárkem v té sněhové nadílce je pěknej mazec 🙄 Ještě nebyly cesty posypaný, tak to klouzalo, ty jo. Ještě že jsem se mohla přidržovat kočáru. Pak zase všude jezdily traktory s radlicema, tak jsem se jim snažila vyhýbat, no super zábava 😀