Umělá výživa. Dodržujete počet doporučených dávek?

macejka
28. lis 2006

Holčiny,je tady nějaká z vás,která nekojí? Zajímalo by mě,zda dodržujete počet dávek podle tabulky uvedené na krabicích s výživou.Já teď dávám malýmu 120ml mlíčka.Podle krabice by to mělo být 6krát za den tudíš po čtyřech hodinách.To ale nevydrží tak mu to dávám po třech hod.a navíc se mi zdá,že mu těch 120 už začíná být málo.Dál je tam 150ml po 5 hod což opět určitě nevydrží a budu ho krmit zase častěji.Jde o to,že ho bolívá bříško tak si řikám jestli to stihne strávit a nebolí ho z toho.Možná je to jen ta tříměsíční kolika jak se říká,nevim.Dávám mu Nutrilon.Taky by mě zajímalo jestli máte zkušenosti s Nutrilonem forte,jestli zabírá.

isacek
28. led 2007

dashak,
no teď mi papá zase málo.Dělám ji 150ml, ale to mi celé nevypije někdy nechá 60ml a někdy 30ml.Ale v noci ji dělám jednu dávku 180ml. a to jak u toho skoro spinká tak mi to vypije celé, ale přes den ani náhodou.Ale ještě před týdnem papala krásně, má prostě své dny a to papá málo.Doktorka říkala, že to můžou být ty zoubky!A dávám ji po čtyřech hodinách a někdy chce až po pěti.

macejka
autor
28. led 2007

mapris

nevim jak je to u ostatních mlíček,ale Beba a Nutrilon mají jen 1,2,3.Ta trojka je od osmého nebo desátého měsíce a až do doby,kdy chce dítko mlíko.A Sunar má těch mlík víc,právě i 12 a možná i 14,ale to nevim jistě.

isacek

mě se zdá ta dvojka A.R.stejně hustá nebo jsem to tak nepozorovala,ale taky poslední dobou to mlíko dělám o trochu řidší.Dám buď více vody než 180ml a nebo poslední dvě odměrky nedám úplně plné.Vždycky z nich trochu odeberu 🙂
Chtěla bych vyzkoušet normální mlíko,klasický řídký Nutrilon nebo i něco jiného,ale bojim,bojim,že bude ještě malej ublinkávat.Pak bych to musela vyhodit,páč se to většinou musí spotřebovat do třech-čtyř týdnů od otevření.

dashak
28. led 2007

Isacek, tak to já malé dělám těch 180ml, ale většinou to nedopije. A to jsme o dost starší, i když asi menší, že? Jinak Ivanka nějak mlíko v poslední době bojkotuje, zajímá ji akorát čaj. Jak už začne moc pořvávat, tak já ji vždycky vezmu na ruky, připojím na čaj a ona za chvíli usne. Nejsem z toho moc odvázaná, protože bych pak nerada tahala na rukách 15kg dítě, ale nic mi teď nezbývá, když chci něco udělat. Protože když ji dám do postýlky a odejdu tak okamžitě stojí a řve.

msunny
28. led 2007

Tak už nevím,jak tomu mám rozumět... Malej se mi dneska vzbudil v šest,vypil 100,pak měl hlad v půl deváty-vypil 140,pak spal do dvou-150,potom měl v půl sedmý 100 a to je všechno. Tak nevím,jestli je to normální ☹

dashak
28. led 2007

Msunny, nechceš nám říct, že malý se v půl deváté najedl a pak usnul do dvou, že ne? To by teda byl spáááč 😉 Taky dáváš docela dost mlíka, za chvíli ti nebude na to stačit flaška 😉 Já myslím, že v poho, asi dneska neměl zrovna apetit ne? Ivanka jedla dneska jen 4x, ve 3 a v 8 mlíko, ve 14 rýži+zel. a ve 20 mlíko, které ani nedopila. Kaši jsem ji dneska nedávala, abych mohla srovnat jak dlouho vydrží spát-jestli déle po kaši a nebo stejně.

msunny
28. led 2007

No nespal celou dobu,vždycky se nachvilku vzbudil "zavrkal" a zase usnul. Pak se vzbudil,že byl pokakanej,tak jsem ho přebalila,ale pořád brečel,protože ho bolelo zase břísko,tak jsem ho na něj chvíli položila a on pacholek usnul...A vážně až do dvou! 🙂 Ale mám teď strach v kolik se(mě) vzbudí ☹

isacek
28. led 2007

dashak,
malá má 70cm, nemyslím si, že těch 180ml. je moc.Prostě každé dítě je jiné a někdo potřebuje mín a někdo víc.A hlavně vy už papáte příkrmy což my ne.Malá my taky mlíko vůbec nechtěla a chtěla jen čaj, tak mi doktorka řekla ať ji ho nedávám, že je pak nelemtaná čajem a nechce mi mlíčko.Tak jsem ji dávala jen převařenou vodu a teď už ji zas dávám trochu čajík kvůli kakání, ale nedávám tolik kolik se má dávat.Ale na 100ml dám jen půl lžičky.

marie_m
29. led 2007

holky, prosim o radu, od stredy jsme na Nutrilon AR 2, kubes zacal delat normalni bobky, ale ted, 2. nebo 3. den porad jen tlaci a tlaci a nemuze ho vytlacit...pomaham mu, tlacim mu nozickama na brisko,ale dycky, kdyz uz je skoro venku, malej prestane tlacit a bobek zase zajede zpatky ☹ Uz nevim, jak mu pomoct..dneska jsem mu zkousela dat i fenykl. cas misto vody do mlicka, ale nic...mazu pupikem, davam sab simplex, mackam brisko, cvicim nozickama...co jeste zabira?...malej mi u toho tlaceni celej fialovy a ja uz ho chci zbavit toho bobka!!
diky moc 🙂
majka

dashak
29. led 2007

Marie_m udělej mu řidší mlíko nebo mu dej napít vodu místo čaje, to pomáhá na zácpu. Měla jsem jednou úplně stejný problém. Taky se dá udělat cukrový sirup - jen cukr a voda, ale to nedoporučuju, malá se mi z toho pěkně zblila

ijetka
29. led 2007

Tak tatka byl dnes u dr. Řekla mu že už ani nemusíme kojit, že velkej je dost a jíst muže skoro všechno. Pokud mu prý něco nechutná, bude si muset zvyknout, no představa je dobrá, ale co potom když bude"řvát" hlady, že?
Překvapilo mě že ikdyž máme v rodině alergii, (kdy se doporučuje co nejdýl kojit) dle ní nemusím...

Fakt co dr. to názor...... štvou mě všichni..... 😠 😠

Jinak v lékárně koupil BEBU tak uvidíme co bude.

Mám z nich fakt po náladě 😠

ijetka
29. led 2007

Jediná hezká zpráva pro mě dneska je že se Kubínek prvně vykandil do nočníku, huráááá 😅

Ještě dr. říkala, zkoušet různá mlíka a prý uvidíme

Takta vypláznul v lékárně něco přes 300kč a odchod...jak mu tonebude chutnat... ☹

Jinak holky až teď si uvědomuju kolik dáte měsíčně za papů pro mimi vy??? 😖 tohle by se mělo "fasovat" u doktorů 🙄

isacek
29. led 2007

marie-m,
já malé to mlíčko dělá o trošku ridší.Dávám ji méně prášku a nebo jak tu psala Macejka dám víc vody.Taky máme strašný problémy s kakáním ☹ , je to hrozný když vidíš jak se s tím trápí a nemůžeš mu pořádně pomoct, viď?

Ijetka,
tak to je super já už taky pomalu začnu malou učit, aby si zvykla na nočník.
Doktorka říkala, že jestli chci, aby dítě po roce chodilo na nočník tak se má začít cvičit už od 4měsíce.Jinak držím palečky ať Kubíkovi Beba chutná 🙂 !
Beba prodává jen takové malé pytlíčky asi na jednu dávku tak jste mohli zkusit jen to, kdyby Vám to malej náhodou nechtěl.Beba má zrovna dvoj balení tak je škoda to vyhazovat 😒 !My taky zkoušeli hodně mlíček tak peníze jen lítali.

ijetka
29. led 2007

Manžel přivezl právě to velký balení, že prý jiný neměli 😒
Tý brďo 320kč, jak to nebude chtít......
Škoda že ani neměli ty malý sáčky. S nočníkem dál uvidíme, určitě líp kadí, když má roztaženou prdinku 🙂

isacek
29. led 2007

Tak držim palečky, já taky Bebu celý balení vyhodila 😒 !

mapris
29. led 2007

tak holky, nějak zaostávám .. Nestíhám ... včera jsme byli asi 6 hodin v Tescu vyřídit spooouusta věcí a dneska jsem byla na chodově nakupovat a na návštěvě, tak jsem přišli skoro na koupání ..

dashak,

tak to je divný, protože naše malá ví kolik chce. Na noc mi vypije 210-230 ml, jinak přes den mi vypije 180. Je fakt, že to pijeme na 2x, jakmile vidím, že už nepije, tak jí dám odříhnout, a ona tak pokračuje. Sice pije někdy půl hodiny, ale dobře to stráví a neublinkává :o))

msunny,
normální to asi je, on si prostě řekne. Jako Terka, poslední dobou má jen 4 dávky. Dneska vstávala po půl 9, pak jedla před 12tou, pak jsme šli ven a na nákupy a to mi vydržela a když jsme přijeli pak ke kámošce, tak mi spala ještě do 16.40, no a pak jí po 8, když se vykoupe, a to jí stačí. Oni si děti řeknou ... Říkám si, že přinejhorším se vzbudí ráno ve 4, tak jí dám najíst, ale zatím jí to stačí .. Už ase asi připravuje na příkrmy :o))))

marie_m
no, malá měla taky problémy, spravilo se to pravidelným podáváním Sab Simplex a občas jí udělám čajíčkomlíčko :o)) (viď msunny? :o)) ) To znamená, že do mléka přidáš tak 20-30 ml čaje a uvidíš, určitě se to zlepší, dávej to aspoň jednou denně do mlíčka, ale pravidelně, aspoň tak týden, určitě to pomůže :o))

ijetka,
no tak, buď ráda, že už můžeš krmit normálně, čím dřív tím líp ne?? Zkuste tu Bebu a uvidíte, předpokládám, že kupujete 2?
Jo jo, papání pro mimi je drahý, a teď mi řekni, kde na to mají brát maminy samoživitelky? Když mateřskou mají tak kolem 4 tisíc? Hrůza co? My máme Bebu 800g na 8 dní :o((( Pěkně to leze do peněz ..

isacek,
vyhodila? To je škoda, já tu mám Bebu 1 obyč a hodlám to nabídnout zítra na bazar, protože jsem z tý 800g vzala jen 100g a je mi to líto vyhodit, to to radši někomu daruju ..

isacek
29. led 2007

mapris, no bylo to ještě na začátku.Kamarádka už dává dvojku a druhá dává Sunar, tak jsem to neměla komu dát. ☹ Je to hrůza jak to strašně leze do peněz a přitom, že nekojíme za to nemůžem.

msunny
29. led 2007

mapris:Já ale už nedávám čajík přímo udělaný,ale vždycky mu do toho večerního-180 ml-dám lžičku granulek a je to.

macejka
autor
29. led 2007

tak holky já vám na začátek musim sdělit,že máme druhý zoubek.Teda oba teprve rostou,ale vyčuhují z dásničky 😀 Jsem ráda,že to zatím bylo bez komplikací.

ijetka

to mlíko leze teda dost do peněz,já dám 300.-týdně,ale jestli ti malej papá nějaký příkrm k obědu tak to máš o dávku mlíka míň,teda pokud nechce ještě mlíko.Já mu dávám toho příkrmu zatím jen málo takže mu vždycky potom dám mlíčko a vždy ho celé vypije.Ale až si na ten příkrm zvykne a budu mu ho dávat v poledne místo mléka tak mu hto dám zapít čajem.Až bude malej papat příkrmy i přesnídávky nebo kašičky,tak už to mlíko vyjde třeba jen na tři dávky denně.Teda aspoň si to myslim 😵

isacek
29. led 2007

macejka,
to máte stejně jak my.Nejřív vykoukl první a hned druhý den druhý 🙂 !
Kamarádka mi říkala, že ty dva jsou vždy rychle po sobě, ale další můžou být do dvou měsíců.Každý den hledám další, ale zatím nic 🙂 !

mapris
30. led 2007

msunny,
fakt?? A je to účinný :o)) asi jo, viď? Akorát ten normální je rozdělaný ve vodě, no, uvidím, zkusit to můžu. Mně totiž teď malá čajík vůbec pít nechce, ale asi nemá žízeň ..

macejka,
týýý jo, další zoubek? Ti závidím 😀 , a jak se to u vás projevuje?? Nám vychází zatím denně 4 dávky, ale stejně je to drahý :o( Mně to mlíko stojí 325 kč na týden ..

isacek,
ty by si chtěla nějak moc věcí na sebe 😀 , že furt hledáš zoubky 😀 😀

msunny
30. led 2007

mapris:No já mám granulovanej od Hippu a dobrý 😉

isacek
30. led 2007

mapris,
no vidíš to ani jsem si ještě ani nic nekoupila 🙂 !
Od tý doby co je malá mě to ani neláká, ale malý bych kupovala nejraději každý den 😀 😀 .Přítel mi už někdy nadává, že ji kupuju kraviny 😎 !

dashak
30. led 2007

Ijetka, Beba je nejlevnější v Makru, u nás v Ostravě stojí myslím 250 kč za trojbalení to je 1200g. Já už ji teď nekupuju, ale vím, že Beba 1 stála 220 a levnější nemají ani v lékárně. Mimochodem v makru pracuju, tak ho všude chvalte, jo?

Jinak nám taky dneska vylízá další zub, zase nahoře, takže už 6. a to pátý vylezl v pátek? Je to fakt rychlovka.

ijetka
30. led 2007

No tak holky to jsem zvědavá jestli s Bebou uspěju. Máme Bebu2, zatím jsem jí nedělala, tak nevím ale isacek mě vystrašil ☹ no uvidíme

Jinak včera jsem pala (myslím do příkrmů), jak malej málo jed, tak večer vatáh obě prsa a ještě ochutnal kaši, pár loků

K zoubkům jsem se vyjádřila v příkrmech tak se nebudu opakovat, každopádně véééélká gratulace 😀

msunny
30. led 2007

Yak jak byl Honzík tudle zlatej,tak dneska má teda svůj den! 2x za noc se vzbudila od šesti hodin jen brečí ☹ Občas se na chvíli uklidní když ho pochovám,ale taky nic moc. Vůbec nevím,jak bych mu pomohla. Prdíky to ale nejsou,aspoň myslím,púrotože se skoro vůbec nekroutí.

ijetka
30. led 2007

msunny
já ti neporadím, jenom přeju ať to brzy přejde a ty ať vydržíš 🙂

mapris
30. led 2007

msunny,
že by to byli zuby? Nebo se třeba nudí? Není mu zima? Těžko říct ...

msunny
30. led 2007

mapris:Všechno jsem zkusila,ale nic.No naštěstí sem ho vyvezla ven a jakmile jsem ho dala do kočáru,tak jako obvykle usnul. Pak když jsme přijeli tak chvilku zkoušel "vrkat"ale já musela vařit. A když jsem přišla na kontrolu asi po 15 minutách,tak jen koukal na kolotoč a breptal si 😉 No a od tý doby je klid. Teď si hraje pod hrazdičkou,tak jsem zvědavá,jak dlouho mu to vydrží. Je to docela k smíchu sledovat ho,jak se snaží šmátrat po těch hračkácha 🙂

mapris
30. led 2007

msunny,
no vidíš, naše malá když je protivná, tak taky jdem ven a usne mi ještě nevylezu z bytu. Teď nám vychází jedno jídlo na poledne a kolem 1 už bývá tuhá, a to denně, takže to mám jistotu, že bude chrnět aspoň dvě hodinky a vyřizuju si nákupy, jako včera chodov a dneska taky :o)) Jo jo, taky to vidim, když Terka tříská do kačenky, kterou jí furt natahuju, kolotoč už jí moc nebere, hlavně už nechce být v kolíbce, tak budu pořizovat lehátko.

msunny
30. led 2007

No já jsem zvědavá na dnešní noc. ty minulý dvě jsem se moc nevyspala,budil se každý tři hodiny na jídlo a odpoledne vždycky prospal. Ale dneska spal za celej den asi jen dvě hoďky,tak doufám,že bude v noci spát.