Umělá výživa. Dodržujete počet doporučených dávek?

macejka
28. lis 2006

Holčiny,je tady nějaká z vás,která nekojí? Zajímalo by mě,zda dodržujete počet dávek podle tabulky uvedené na krabicích s výživou.Já teď dávám malýmu 120ml mlíčka.Podle krabice by to mělo být 6krát za den tudíš po čtyřech hodinách.To ale nevydrží tak mu to dávám po třech hod.a navíc se mi zdá,že mu těch 120 už začíná být málo.Dál je tam 150ml po 5 hod což opět určitě nevydrží a budu ho krmit zase častěji.Jde o to,že ho bolívá bříško tak si řikám jestli to stihne strávit a nebolí ho z toho.Možná je to jen ta tříměsíční kolika jak se říká,nevim.Dávám mu Nutrilon.Taky by mě zajímalo jestli máte zkušenosti s Nutrilonem forte,jestli zabírá.

akcul
9. kvě 2007

mapris:
Děkuju. Mlíčko už si předchystávám a je to paráda. Jak vidím na malé, že už má hlad, tak ji klidně podržím v náručí, vyndám předchystaný mlíčko, hodím do mikrovlnky a je "navařeno". 😀 😀
Venku jsem zatím ještě nekrmila, vždycky jsme se na jídlo vraceli domů. Ale na konci června jedeme na týden na jižní Moravu, tak si chci taky pořídit termosku, abysme mohli chodit po výletech. Můžu se zeptat jak dlouho ti tam teplá voda vydrží? A dáváš ji tam horkou nebo akorát na jídlo? Přemýšlela jsem i o koupi termoobalu na lahvičku, ale slyšela jsem, že je to celkem na nic, že to dlouho teplotu neudrží. 😒

verunnecka
9. kvě 2007

ahoj my sme jeli na návstevu do severních Cech cca 290km od nás a já jsem mu dala do jedné flasky uplne horkou vodu a druhou sem nechala práznou a kdyz sem potrebovala nakrmot dala sem do té prázdné umelý mlíko a tu vodu a bylo to.mel to akorat.

mapris
10. kvě 2007

akcul,
jestli ti muzu poradit s termoskou. Investuj do nerezove - tu, co mai sportovci. Ja koupila nedavno za 300 s obsahem 0,5 l. Predtim jsem totiz koupila vylozene kojeneckou a voda v ni moc nevydrzela dlouho tepla. A navic mela sklenenej vnitrek a jednou jsme ji nedovezli celou, protoze mi spadla taska - a v ni tahle kojenecka termoska. Tak jsem koupila sportovni a je to parada. Do te ohreju vodu - v mikrovlnce tak na 2 minuty - abych tam udrzela prst (predse jen to neco trosku vychladne) a do prazne avent lahvicky si nachystam prasek a pak to jenom smicham. No to my jsme se naucili i krmit venku, ale ted uz ji muzu dat do polosedu, tak ji krmim v kocarku. Jinak jsem ji krmila na lavicce i v parku :o)) Protoze nase mala, kdyz dostane hlad a nedostane mlicko do dvou minut, tak spusti silenej hysterak. Jako vcera v tramvaji, takze co jsme dojeli do zastavky, tak jsem udelala mleko a byl klid :o))

akcul
10. kvě 2007

Ahoj mapris,
děkuju moc za doporučení. Určitě koupíme tu lepší termosku. A myslíš, že kdyby jsme vyrazili třeba na celodenní výlet, tak mi tam ta voda taky vydrží? To chce asi vyzkoušet, že? Asi bych ji tam musela dát víc horkou. No uvidíme. Praxe je praxe. 😉

mapris
10. kvě 2007

dej tam trosku vic teplejsi a urcite ti to vydrzi. My jsme takhle pred 14ti dnema vyrazili na slovensko a vydrzela tam tepla voda pul dne. Takze urco asi jo. Pouzivaji je vetsinou horolezci a sportovci. Muj manzel mel litrovou a nemohl si ji vynachvalit, proto jsem investovala do stejny a pullitrovy. Navic je tam nerezova napln, takze se nemusis bat, ze kdyz ti spadne, tak se ti to rozbije ..

akcul
10. kvě 2007

Tak bezva. Určitě ji koupím co nejdřív, ať to můžeme vyzkoušet ještě než vyrazíme na dovolenou. 😎 Pak písnu, jak jsem spokojená. 🙂

mapris
11. kvě 2007

akcul,
jasně, určo dej vědět. Já jsem teda spokojená moc. Hlavně malý můžu udělat mlíko hned a mám pak klid 😀 .

dashak
11. kvě 2007

ahoj, taky nosím ven termosku, pač musím malé dělat čaj, je na něm závislá, takže flašku vypije na pár hltů a pak bych s ní nevydržela.
Máme litrovou nerezovou a voda v ní vydrží dlouho, celý den určitě.

TIP dne 🙂
aby termoska udržela teplotu co nejdéle, je dobré ji natemperovat - podle toho jestli má obsah vydržet studený nebo teplý - nalít do ní buď hodně studenou nebo hodně teplou vodu(stačí z vodovodu) až po vrch a nechat 5 minut stát - krásně to do sebe natáhne buď teplo nebo chlad a pak to vydrží déle.

Ještě k mlíčku - ohřívání v mikrovlnce - moc by se to nemělo, kvůli rizika popálenin - v mléce jsou tukové částečky, které se ohřívají rychleji než zbytek, takže můžou pak mimi popálit. Takže hodně dobře promíchat nebo nejlépe ohřát ve vodní lázni.

helik
11. kvě 2007

dashak

v mikrovlnce ohřívám 8 měsíců a ještě jsem malýho nepopálila. Já mu to ohřívám na etapy, vždycky protřepu a znovu to tam na pár sekund dám. Pak je to v poho.

Holky, kravský mlíko zatím dobrý. Divila jsem se, jak malýmu chutná, i když není tak sladký jako sušený. Vím, je to trochu moje volba, ale v poradně mi řekli OK.

A když si připravujete mlíko do studené vody, rozpustí se tam? 😉

akcul
11. kvě 2007

helik:
Ahoj, mě se mlíčko ve studené vodě rozpustí jen částečně, ale až ho ohřeju, tak ho ještě pořádně protřepu a je rozpuštěný. 🙂

Jinak dnes už jsem aktivně koupila tu nerez. termosku - 0,75l za 279,- Kč, tak se ji chystám o víkendu vyzkoušet, tak uvidíme. 😎

dashak:
Dík za typ dne, určitě vyzkoušíme! 😉

akcul
12. kvě 2007

Ahoj holky,
potřebovala bych zase poradit. Je to pár dní, co nám Natálka začala spinkat celou noc - od 21 hod do 6.30 hod. Od té doby, nám ale nějak nechce moc mlíčko. Vypije za den tak celkem 500 ml a to jsme rádi. Dřív, když se jednou v noci vzbudila na jídlo, tak vypila denně tak 600-650 ml. Asi jí ta jedna dávka chybí. Myslíte, že se naučí pít víc přes den nebo ji máme v noci na to jídlo budit? Možná se to ještě během pár dní srovná, nevím. Někdy mi připadá, že jí to mlíčko nějak celkově přestává chutnat. Vypije trochu na ten největší hlad a pak už se jen šklíbí a vystrkuje flašku z pusy. 😠 Jeden den mi dokonce pila každou hodinu jen po 30 ml a víc jsem do ní nemohla dostat. ☹ Nemá některá z vás podobné zkušenosti? Budu ráda, když mi napíšete. Děkuju!

mapris
12. kvě 2007

akcul,
pokud ti natálka přibývá, tak je zbytečné jí budit. Naše Terka spí celou noc zhruba od 1 měsíce. Byly doby, kdy se vzbudila ve 4 ráno a chtěla mlíko. Teď přes den pije 180 ml (hodně přibývala, tak jsem jí musela dávku snížit právě na těch 180). Večer jsem i jeden čas dávala víc, ale pak jsem to nechala všechno na 180. Tu jednu dávku si prostě vynechají. Terka má akorát dopoledne brzo po sobě hlad, protože jak spí celou noc, takže má mlíčko v půl 7 (dneska v 5:50) a pak za 3 hodiny a pak už máme příkrmy. Jaké máte mlíčko? A kolik ml máš na jednu dávku? Je ještě malá, až bude větší a bude mít hlad, tak si sama řekne, já to vidím teď na Terce :o)

akcul
12. kvě 2007

Tak teď jsme přišli na to, že jí ta Beba asi opravdu přestala chutnat. Dneska nám za celej den vypila už jen 360 ml! Teď večer si dala zase jen třicítku a pak jen plakala a už nechtěla. ☹ Zkusili jsme jí namíchat 30 ml Nutrilonu a ten nám zblajzla jako nic a hned u toho usnula. Myslíte, že je to možný, že by jí to tak z ničeho nic mohlo přestat chutnat? 😖 Zítra ji asi zkusíme dávat jen ten Nutrilon, jestli toho vypije víc. Snad to nevadí, když jí to tak prostřídáme, ale nechci ji trápit hlady. Třeba jí ta Beba opravdu jen přestala šmakovat.

mapris
13. kvě 2007

akcul,
je to možný že jí to přestalo chutnat - my jsme ten problém neměli, nám chutná mlíčko moc, i teď 😀. Zkusila bych se poradit s doktorkou, ale určitě vyzkoušej jiné mléko. Třeba jak píšeš ten nutrilon. Pokud ti ho vypije víc než beby, tak je to jasný. Terka po Bebě špatně kakala, zlepšilo se to, až co jsme začali dávat tu hypoalergenní. Jinak jí to nestřídej moc často. POkud jí ten nutrilon bude chutnat, tak zůstaň u toho.

akcul
14. kvě 2007

Ahoj mapris,
děkuju! Tak to fakt vypadá, že to bylo tou Bebou. Od sobotního večera jí dáváme Nutrilon a papá zase pěkně. Tak zůstaneme u něho. Za týden jdeme do poradny, tak to tam určitě doktorce nahlásím. Snad už to bude dobrý. 😒

Jinak nepamatuješ si, kolik ti tak Terezka vypila ve 3 měsících? Vím, že je to u každýho miminka jiný, ale jen tak pro porovnání. Natálka vypije tak max. 120ml. Asi to moc nebude, protože to nám doktorka říkala, že by měla vypít před měsícem a půl. Tak uvidíme, co nám řekne ten příští týden.

helik
15. kvě 2007

ahoj akcul

já myslím, že těch 120 ml je moc pěkný........víš co, jestli ti doktorka říká, kolik ml má malá vypít, tak to je podle mě nějaká divná doktorka - to je přece hrozně individuální. Podle mě je důležitý, jestli malá přibývá. Jestli ano, tak bych ty mililitry neřešila. 😕

akcul
15. kvě 2007

Ahoj helik,
ona nám to doktorka počítala nějak podle váhy, kolik by měla vypít. 😒 Ale přibýváme pěkně. Zatím se moc nevytahuje, tak je to takovej puclíček, má pěkný tvářičky. 😀 Já myslím, že je spokojená a to je hlavní.

Holky, snažím se pročíst pozpátku stránky "Umělé výživy" a je to teda pěkná makačka. Jsem u 17. stránky. 😠 Myslím, že až se tím prokoušu, tak se budu moct rovnou vrhnout na "Začínáme s příkrmy". 😀 😀 😀

helik
15. kvě 2007

akcul

tak to jsi teda nadšenec 😀 😀 😀

pavlis
18. kvě 2007

Ahoj holčiny, chtěla bych poprosit o radu. Naše malá bude mít 4 měsíce. Teď máme nutrilon Comfort a budeme přecházet na Nutrilon 2 Comfort. Kamarádka mi říkala, že mám dávat pořád jedničku a dvojku jenom jednou - dvakrát za den, jak je napsáno na plechovce + dopoledne zkoušet příkrmy... ?? Máte s tím někdo zkušenost? Jak se přechází z 1, na 2?
Předem děkuju, já jsem myslela, že ty mlíka prostě vymněním jedničku za dvojku jako všechny dávky..
Zatím ahojky, mějte se pěkně. 🙂

akcul
23. kvě 2007

Ahoj pavlis,
raději se nejdřív poraď s doktorkou. My jsme byli včera na 3-měsíční prohlídce a když jsem se ptala na přechod na Bebu II (my papáme Bebu), tak mi řekla, že přecházet nemusíme. Že přecházet se má až když mimču ta jednička nestačí. No a jelikož my pijeme jen 90-120ml tak přecházet nebudeme. Ty mlíčka jsou prý úplně stejný v množství vitamínů a minerálů, jen ta dvojka je sytější. Dokonce mi doktorka řekla, že jsou i děti, který pijou jedničku až do roka.
Jinak jsem tu četla, že některý holky při přechodu na dvojku ze začátku jedničku s dvojkou míchaly. Tzn. daly třeba 3 odměrky jedničky a 2 odměrky dvojky, aby si mimčo zvyklo a taky těžko nekakalo, po tom sytějším mlíčku. Ale určitě bych se nejdřív poradila s doktorkou a uvidíš.

zuzka1000
25. kvě 2007

Ahoj, prosím nemáte některá zkušenost s našim problémem ? Malej (2,5 měsíce) vždycky hezky papal, až teď poslední tak týden po každém koupání odmítá papaní, brečí a vyplivuje flašku. A kydž mu dám čaj (od Hippu spokojené bříško) tak ten by vypil třeba celou flašku, ale mlíko ne. To trvá tak hodinu a pak tedy trochu mlíka vypije a usne. Nevim jestli nemám vyzkoušet třeba tu Bebu, myslíte, že chutnají mlíka jinak ? děkuji za odpověď.

macejka
autor
25. kvě 2007

ahoj holky

musim vás nejdřív pozdravit,dlouho jsem tady nebyla.Teď když už je tepleji tak jezdíme s kamarádkama na chaty i sprckama samozdřejmě,aby byli na vzduchu 😀

ještě k těm termoskám,já mám také tu kovovou a je fakt super,teplá voda v tom vydrží tak deset hodin i dýl když je hodně teplá.Je to dobrá věc.
A ještě jsem si pořídila jednu dobrou věc,možná znáte-zásobník na kojenecké mléko,takovej malej dávkovač.Já mám od Aventu,ale jsou i jiný a levnější,ale to jsem zjistila až když jsem měla tenhle.Jsou tam tři komůrky tam si předem připravim počet odměrek co malej pije a pak jen naliju vodu do lahvičky a přisypu mlíko.Ale je fakt,že dřív jsem to taky řešila tak,že jsem měla mlíko v lahvičce a přilejvala vodu 😉
Já tu termosku a mlíko tahám všude s sebou,už jíme různě všude a tím spíš v tomhle vedru,když jsme celej den venku 🙂

zuzka1000

a nemá malej žízeň?I když se říká,že mlíko 1 je jak na hlad tak na žízeň,ale čajdu dávat můžeš během dne a když to nepomůže tak zkus jiný mlíko.Jaký dáváš teď?Je fakt,že mlíka chutnaj trochu jinak hlavně co se týká toho jak jsou sladký.Myslim,že sunar je nejsladší z těch kojeneckých mlík.My máme Nutrilon a jsme s ním spokojený.Ale každému mimču vyhovuje něco jinýho.
A nebo mě napadá,kolik má malej direk v savičce?Třeba ho to moc zahlcuje tak to nechce,ale to by asi neodmítal jen večer.A nebo prostě nemá hlad.Prospívá ti dobře?Jestli jo tak ho zkus nakrmit až se vzbudí v noci.

akcul

malýmu taky ze začátku doktor počítal kolik by měl vypít,ale náš malej neprospíval tak to je něco jiného.Ale pokud tobě malá přibírá normálně tak bych to asi taky neřešila a nebo zkus vyměnit to mlíčko a uvidíš.Jak jsem psala zuzce,myslim,že Sunar je nejsladší a někdo si tady pochvaluje Hami.My máme Nutrilon a taky dobrý.

macejka
autor
25. kvě 2007

helik

prosimtě jak teď vypadá váš jídelníček,přibližně?Ty už malýmu budeš dávat jenom normal.mlíko a kojenecký vůbec?Já normal.mlíko malýmu ještě nezkoušela dát.nečetla jsem všechno co jsem tady nebyla tak nevuim jestli už jsi to tady nepsala 😅

pavlis
27. kvě 2007

Akcul: No nám právě doktorka řekla, že můžeme pít dvojku, takže jsem dobrala jedničku a teď jíme 2. Začali jsme totiž s mrkvičkou a bramborem atd..., takže na to už jí dávám dvojku. No půjdeme teď na kontrolu 4. měsíc, tak se ještě poradím s dr..
Zajmavý je, že mě zase říkali, že ta dvojka není sytější, že je jenom víc "našlapaná" právě těma vitamínama atd. Takže spíš prý výživnější. Malá teda jí stejně po 4 hodinách jako s 1., někdy dokonce 3,5 hodiny. Zdá se mi, že jsme se těma příkrmama trošku "rozjedli" 🙂 a teď má asi víc hlad. Ale dávám jí 150 ml, tak si myslím, že je to akorát, párkrát jsem zkusila 180 ml a jednou mi těch 30 hodila na rameno 🙂 a jindy to vzala v pohodě..
Jinak prospíváme bezvadně, takže si myslím, že mi doktorka tu dvojku povolila s ohledem na náš stav. Ale kamarádka to malé taky míchá, dává jí 2, jen na noc.

myslik
28. kvě 2007

Ahoj chtěla jsem se zeptat jak dlouho jste dávaly Nutrilon HA?? Nám Dr. říkala že se dává do 1 roku. Děkuji...

akcul
28. kvě 2007

macejka:
Ahojky, dávkovač na mlíčko taky máme (rovněž od Aventu) a je bezva. Celkem ho používáme i doma, člověk nemusí nic odměřovat, nachystá si to dopředu a pak jen vysype, protřepe a je to. 😉 Jinak u mlíčka jsme nakonec zůstali u Beby a je to v pohodě. Někdy vypije míň někdy víc. Teď v těch šílenejch vedrech moc mlíko nechtěla, spíš čajík. Najedla se pořádně buď ráno a nebo až k večeru, přes den jen tak ucucávala. Ani se jí nedivím, já v takových teplech taky nemusím celej den jíst.
Doktorka nám před týdnem na tříměsíční kontrole říkala, že prospívá dobře - máme už 5,8 kg, takže jsem si s tím přestala lámat hlavu. 😎

vilca
28. kvě 2007

Mysliku, mně řekla moje alergoložka, že mám dávat HA mlíčko do půl roku...takže už dávám normální 😉

akcul
28. kvě 2007

pavlis:
Vidíš to? Každej doktor opravdu říká něco jinýho. Pak si z toho má člověk vybrat. 😠
Je fakt, že ta dvojka už není na samostatný papání, ale má se doplňovat příkrmama, tak třeba pro to vám ji ta doktorka doporučila. A od kdy dáváte příkrmy? Od 3. měsíce? Nám řekla naše doktorka, že není kam spěchat, že mám začít dávat až od šestýho.

akcul
28. kvě 2007

zuzka100:
A přes den ti malej papá hezky? My máme tentýž problém, ale u nás je to únavou. Malá je večer tak unavená, že ji po koupeli musíme nejdřív chvíli utěšovat a uklidňovat a pak teda nějaký mlíčko vypije a usne. Koupáním to určitě není, to se jí líbí. I když ji mažeme, ale začne to při oblíkání a pak už jede.... 😠 Jestli ti jinak mlíčko papá, tak bych na jiný nepřecházela. Tím to asi nebude. Třeba je to taky ta únava a po koupeli to na malýho prostě padne. Nevím, jestli je na to nějaký řešení. Asi jen čekat, až z toho vyrostou. 😀

pavlis
28. kvě 2007

Akcul:
No tak ale vy nekojíte, nebo jo? Příkrmy se mají dávat od ukončeného 4. měsíce a když kojíš, tak od 6. měsíce. My jsme teda začali tím 4. měsícem. Je pravda, že každý říká něco jiného, hlavně taky podle miminka, jak prospívá atd.. Naše Viktorka je OK, takže jsem začala mrkví, pak bramborem, pak mrkev s bramborem dohromady a dneska jsem na ni zkoušela brokolici! To byla sranda 🙂 Moc to nechtěla. Vždycky ji dokrmím mlíkem, ale už by toho měla sníst víc a víc, aby měla obídek bez mlíka.
Jak tady píšete pro zuzku 100, vidím, že máte stejný dítě 🙂 My když koupeme, tak pohoda, ale jak oblíkáme, tak začne písnička. A je pravda, že koupel mimi hodně unaví, takže je na spaní. My jsme naučení tak, že před večeří okoupeme a hned po koupeli dáme mlíčko a pak spinkat. A teď když je takový počasí je to mimčo opravdu víc utahaný, protože se pořád mění tlak a vzduch a je to vidět, Vika někdy prospí hodně, někdy nespí skoro vůbec. A pije taky hodně. Co dáváte pít?