• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Umělá výživa. Dodržujete počet doporučených dávek?

9. května 2016 
vetrovka:
Natálka byla malá, když se narodila, měla 49 cm, takže vy jste byli už o dost větší, když jste se narodili. Ale mám i kámošku a její chlapeček vyrostl za prvních 5 týdnů o 11cm!!! To je mazec. :grinning: Ale co, jestli má být Tomášek po kom velkej, tak prostě roste. My jsme s manželem oba skoro stejní, já mám 168 cm a on 172 cm. Jen dědu máme dlouhýho, ale že by byla malá po něm, to opravdu zatím nevypadá. :grinning: :grinning: :grinning:

kristi:
No jo, s příkrmama už to taková pohodička nebude. :wink: Ale já už se na to celkem těším. :slight_smile: Zase to bude něco novýho, pro nás i pro malou.
2. črc 2007 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
vetrovka:
Jo a jinak jsem kdysi chodila s borcem, co měl vel. nohy č. 16. To bylo něco! Sháněl těžko, ale sehnal. :grinning:
2. črc 2007 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
akcul, no to nebude..prave proto si to jeste uzivam..moc se netesim, to bude doma bordel :slight_smile:
2. črc 2007 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
kristi:
Hlavně z nás asi budou pradlenky madlenky. Když vidím, jak mi malá rukou buší do flašky s mlíkem nebo čajem a představím si, že pak budu mít v ruce lžičku s jídlem, tak budeme asi jako čuňátka obě dvě. :grinning: :grinning: :grinning:
3. črc 2007 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
rikam, nejlip ji dat do vany, nahatou a rovnou sprchovat... :sunglasses:
3. črc 2007 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: No to je nápad! :sweat_smile:
3. črc 2007 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, tak se hlásím mezi maminy s příkrmem a brzy asi úplně na umělé. přikládám, odsávám, ale je tam necelých 5ml. Zbytek dokrmuji.
Chtěla jsem se zeptat, jak to děláte s umělou, když jdete ven? jestli Vám mimčo taky cpe ručičky do pusy, když tam má flašku?jak připravujete mlíko? ptám se, protože jsme týden z porodnice a nemám s tím zkušenosti. Většina mamin okolo totiž kojí.
Já si převařím kojeneckou vodu, nechám ji vychladit, namíchám s nutrilonem a dám do ledničky. Pak vždy odleju dávku a tu ohřeju v hrnu s horkou vodou. Nevím, ale jak se nachystat na ven? A taky, jak se na vás dívalo okolí, že nekojíte?
Díky moc za Vaše rady.
:slight_smile:
20. črc 2007 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
macku:
Ahoj! Vítej v UM! :dizzy_face:
Doma to s mlíčkem dělám stejně. Jen si toho nechystám víc, ale vždycky jen jednu dávku. Ale je to jedno. :slight_smile:
Když jdeme ven, tak si dám horkou vodu do termosky a do lahvičky prášek. Pak jen přileju vodu, promíchám a papu je hotovo. Už delší dobu ale máme dávkovač na prášek od Aventu, takže pokud někam cestujeme, tak používáme ten. Vejdou se tam 3 dávky prášku, takže je to praktický. :wink:
Jinak okolí se na mě kvůli nekojení dívalo úplně normálně. Prostě mlíčko nebylo, tak co se dá dělat... :wink:
20. črc 2007 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
akcul, dáváš i čajík při UM? Nevíš kolik by mělo 10 denní mimčo vypít. Náš zvládne na jednu dávko 60-80ml UM. vstává tak po 3-4hod. Není to málo?
20. črc 2007 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
macku:
Vůbec se neříď žádnýma tabulkama, prostě ničím. Kolik ti Ivánek vypije, tolik vypije. On si sám řekne. Já myslím, že bumbá krásně. A vydrží mezi pitím dlouho. To my tak pijeme teďka po 3-4 hodinách. U tak malýho miminka je to pěkný, ale ono se to asi ještě změní. Na nějakej pravidelnej rytmus je to ještě brzo. Třeba ale taky ne, sama uvidíš. :wink:
Jinak čajík dáváme. Obzvlášť teď v těch vedrech. My kupujeme čaje od Čajánku. Jsou slazený pouze laktózou, což je mléčný cukr, který je i v mateřským mlíčku. Ostatní čaje (Hipp, Sunárek...) se mi zdály dost sladký. Kdyžtak klidně zkus nejdřív i čistou převařenou kojeneckou vodu. Pokud ti ji bude pít, tak bych dávala tu. :slight_smile:
20. črc 2007 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
akcul a tu jednu dávkz doma chystáš jak? mě se to zdá dlouhý převařovat vodu, když malý brečí.
20. črc 2007 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jako ty. Vodu mám převařenou dopředu. Naleju si potřebné množství do flašky, přidám prášek, promíchám a dám do lednice. Až má malá hlad, tak jen vytáhnu, ohřeju, znovu promíchám a může se podávat. :grinning:
20. črc 2007 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
a máte nějaké problémy s prdíky při UM. my dneska děsně bojujem, ale to je možná tim vedrem a jak si cpe ručičky do pusy,když tam má flašku.

jinak moc a moc děkuji za pomoc
20. črc 2007 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
a ještě jeden dotaz. když mu ohřeju flašku a on vypije třeba jenom 1/4, tak se to musí vylít nebo se to může ještě jednou ohřát?
20. črc 2007 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prdíky nás ze začátku taky trápily. Ale zkus malýmu kdyžtak dávat fenyklovej čajíček. Ten by měl pomoct. Pokud ne, tak se pak dávají kapičky - buď Baby Calm (ty jsou čistě přírodní), ale ty nám moc nepomáhaly, a nebo Sab Simplex. Ten nám teda pomohl moc, po tom malá prděla o stošest. :grinning: Ale nejdřív bych fakt zkusila ten čajík a uvidíš.
Mě dneska malá taky moc špatně papá. :frowning2: Jsou chudáčci malí z toho tepla hotoví.
Ručičku si teda malá do pusiny při krmení nikdy necpala. To nevím, čím může být. Možná si jen zvyká na flašku a časem to třeba přejde. :unamused:
A k těm zbytkům mlíčka: pokud malá víc nechá, tak počkám, až to schládne a dám to znovu do ledničky (ale jen jednou, pokud nechá i napodruhé, tak už to vyliju). Ale začala jsem to dělat, až byla větší. Radši bych to u tak maličkýho miminka ještě nedělala. V tom teplým mlíčku se totiž prý rychleji tvoří bakterie, proto by se mělo co nejrychleji spotřebovat.
A děkovat vůbec nemusíš, ráda pomůžu, pokud vím. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
20. črc 2007 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, kdy jste zacaly davat stavicky a kdy polivcicky nebo zeleninku?
21. črc 2007 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
jak jste vybírali druh UM?dostali jste od doktorky nebo jste různě zkoušeli? a je mezi nimi nějaký rozdíl?
my jsme dostali z porodnice Nutrilon a jsme na něm, tak nevím, jestli zkoušet něco jiného?
21. črc 2007 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
macku13 - pokud Ivanek papa, pribyva, kaka a nadmerne neublinkava, zustan u Nutrilonu
21. črc 2007 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Macek pokud mu Nutrilon sedí, tak u něj zůstaň, my ho měli taky, ale Maju nechutnal a papala velice málo a za den vypila přes 400,no a málo přibývala tak jsme musely zkusit něco nového, teď jsme přes týden na bebě a jíme víc a jídlo už nejsou pro nás takové boje jako před tím :grinning: ale jak napsala erunka, jestli tam nejsou potíže, tak nezkoušej nic nového.
21. črc 2007 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nejhorší je, že nevím, jak na tom jsme s váhou a dneska bojuje i s flaškou, až na 3 pokus se chytne. Ale přikládám to těm vedrům i hůř spí. Mají děti na UM jinou stolici? takovo tužší? po každém probuzení bojujeme s prdíky.
21. črc 2007 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
My na nutrilonu měli stolici spíš těkutou, teď u beby máme tužší, s prdíkama jsme na začátku bojovali dlouho, je to hrozný, museli jsme aj rourkovat aby si ulevila, ale teď už je to lepší, masíruji bříško dáváme sabíčka a když vím, že je nadmutější, namažeme pupíkem.
21. črc 2007 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak než se chytneme, tak to taky dlouho trvá, ono se to určo srovná. To my bojujeme stále, musím se řídit dle Maju. Teď to v pusince přežvejkává, přehazuje ze strany na stranu a přemýšlí zda bude pít nebo ne, to je někdy na zabití, jindy se chytne a jede. Ale mudr říkala, ve vedrech můžou pít míň
21. črc 2007 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak v pondělí vyrazíme pro rourku. do te to bylo v poho. Člověk se pořád učí. Někdy už fakt nevím co vyzkoušet, ale to nepatří do téhle diskuse, tak se omlouvám :wink:
21. črc 2007 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jěště někdy pomůže jen změřit teplotu, jakmile jsme Maju dali teploměr, tak pak prdíkovala aj kakynkala :grinning:
21. črc 2007 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Macku nám mudra doporučila Baby Lactum,je to prý jednička na trhu,ale také se to odráží na ceně.
800g stojí přes 300,- ale je to bomba,malá to okamžitě bez problémů vzala,neblinká z toho a také začala okamžitě přibývat na váze :o)
Takže jsme u něj zůstaly - vyhovuje nám a pro mne je směrodatné,že je malá v poho :o)

Jinak na prdíky rektální rourku - bezva věcička. Použití teploměru ber jako nouzovku - i mudra mě před tím varovala,že se to nemá takto dělat. Ale je to řešení,jak píše Maju :o)Funguje to.

jednou jsme chtěli malé změřit teplotku a z měření nebylo nic,ale kaďanec byl teda řádnej za doprovodu prdění :o)
Po očistě následoval druhej pokus a dopadly jsme stejně :o)
21. črc 2007 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
erunka:
Ahojky, děti na UM by měly začít s příkrmama od ukončeného 5. měsíce a kojené děti od ukončeného 6. měsíce.
My už týden vesele baštíme zeleninku a malé moc chutná. :slight_smile: Jinak na pití dávám pořád spíš čajík, ale sem tam jí dám i nějakou zředěnou ovocnou šťávičku.

macku:
Pokud vám Nutrilon sedí, tak neměnte. Nám třeba zrovna nevyhovoval, takže jsme na Bebě a ta je OK. :wink: Mlíčko se moc měnit nemá, jen pokud miminku opravdu nedělá dobře.
22. črc 2007 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
macku:
Ještě k té stoličce: že je tužší je normální, když jste na UM, naše malá taky bobečkuje a má ji nazelenalou . :grinning:
A to, že teď hůř papáte bych určitě přičítala těm vedrům, u nás je to taky tak. Máme problém do ní přes den vůbec něco dostat. Jen oběd vždycky zbaští, ale to je tím, že už jí dáváme zeleninku.¨
Na tu rektální rourku pozor, používala bych ji jen jako nouzovku, protože některé dětičky si na ni zvyknou a potom už se sami bez pomoci nevykakají. :angry:
22. črc 2007 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Akcul - ja si take rikam, ze ma Natalka jeste dost casu na zeleninku, ale zase tchyne do mne porad vandruje, ze uz ji mam delat stavy a zeleninu. Jaky tedy mate ted jidelnicek?
22. črc 2007 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
erunko:
Nenech si do toho vůbec kecat. Ono se to před x-lety dělalo úplně jinak. S příkrmama se musí začít pomalu, protože se potom dětem zbytečně zatěžují ledviny. Mě do toho všichni taky kecají, ale já se nedám. :wink: Tchýně dokonce před měsícem malé cpala POMERANČ!!! :angry: No, katastrofa!
My teď pořád papáme mlíčko, jen na oběd jsme začali dávat zeleninku. Dává se postupně vždy jeden druh zeleniny a měl by se dávat min. 3 dny, aby se poznalo, jestli na to mimčo není alergický. Takže my jsme dávali první 3 dny mrkvičku, potom 3 dny brokolici a dnes jsme dávali podruhé mrkev s bramborem. Naše Natálka je dobrej jedlík a zeleninka jí moc chutná. Dokonce bych řekla, že víc než mlíčko. :slight_smile:
22. črc 2007 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
akcul . takze uvaris zeleninku, rozmixujes a davas to male po lzickach?
22. črc 2007 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek