Umělá výživa. Dodržujete počet doporučených dávek?

macejka
28. lis 2006

Holčiny,je tady nějaká z vás,která nekojí? Zajímalo by mě,zda dodržujete počet dávek podle tabulky uvedené na krabicích s výživou.Já teď dávám malýmu 120ml mlíčka.Podle krabice by to mělo být 6krát za den tudíš po čtyřech hodinách.To ale nevydrží tak mu to dávám po třech hod.a navíc se mi zdá,že mu těch 120 už začíná být málo.Dál je tam 150ml po 5 hod což opět určitě nevydrží a budu ho krmit zase častěji.Jde o to,že ho bolívá bříško tak si řikám jestli to stihne strávit a nebolí ho z toho.Možná je to jen ta tříměsíční kolika jak se říká,nevim.Dávám mu Nutrilon.Taky by mě zajímalo jestli máte zkušenosti s Nutrilonem forte,jestli zabírá.

mapris
17. pro 2006

macejka,
tak to nebylo to, co jsme dostali v lékárně my. My jsme dostali něco mastného, ale bylo to určený jen na obličej, teď potřebujeme něco na temeno hlavičky. No, vyrážka nám zmizela holtovou mastí, ale nevím, jak se vyrážky zbavit pod krkem, někdo ze známých mi říkal, že olivový olej pomáhá. No, zítra jdem k doktorce, tak si necháme poradit... Bojím se, aby to nebyl atopický ekzém ... 😒

macejka
autor
17. pro 2006

mapris

zkus to Terezce poprášit dětskym pudrem,on vysušuje.Podle mě to budou potničky,ale určitě se zeptej v poradně.

helik

mě totiž doktor řekl,že mám s příkrmama počkat do ukonč.pátýho měs.,protože měl malej vyrážku,ale už jsme jí zažehnali tak až půjdu začátkem ledna na další očkování,ještě se s nim domluvim.Nejdřív se mi to zdálo brzo přikrmovat od ukonč.čtvrtýho měs.,ale teď bych to ráda zkusila,jen první lžičku,zeleninovou.A dávala bych i tu dvojku.

mapris

k tý změně formule.Já jsem dávala premium a na noc A.R. a teď dávám AR i přes den.Pravda je,že se mi vykakal jen jednou,málo a včera vůbec,ale dneska už kakal dvakrát.Jak píše isacek,je to tím,že Nutrilon AR je hustší než premium.Ale Beba premium a HA je stejná co se hustoty týká,nebo né?S tím by neměl být snad problém ze dne na den to změnit.Teda myslim.

isacek
17. pro 2006

Holky můžu se zeptat kdy Vám večer usínaj děti a jak dlouho spinkaj?
Mála mi před půlnocí pořádně neusne a hrozně řádí,už to má od porodnice!
Jednou jedinkrát se nám povedlo,že usla v šest a o půlnoci se probudila na jídlo a pak spala až do rána.Už jsme z toho unavený,protože dřív jak v jednu se nikdy do postele nedostanem ☹ !
Myslela jsem si,že je to jídlem ale i když jsem jí dala víc nebo silnější mléko tak to nepomohlo!
Jinak my jsme na začátku taky měly Bebu A.R.H.A.a malá mi to vůbec nechtěla.A ted jsme zkusily Sunar H.A. a ty hypoalergení mléka jsou prostě ošklivé 😉 !

macejka
autor
18. pro 2006

isacek

nám malej poslední dobou naštěstí usíná kolem deváté hod.a vydrží spát tak do pěti-šesti hod.Mezitím mu ale tak třikrát musim dát dudlíčka,trochu se kroutí kvůli prdíkům.Ale takhle spinká asi tři týdny,předtím to bylo horší.Do jedné sice vzhůru nebyl,ale asi do jedenácti.Myslim ,jestli to nesouvisí s tou tříměsíční kolikou.

isacek
18. pro 2006

macejka,tak to je krásný kéž by se to taky konečně naučila ☹ !
Koukal jsem,že malej je o měsíc starší!
Já myslím,že koliky už nemá,protože prdí fakt krásně 😵 !
Jen to má ještě nějaký přehozený,protože pak mi zas spí celé dopoledne.
Když ted dáváš ten Nutrilon A.R.dodržuješ tech 10.min.co se to má nechat
ustát asi,aby to zhoustlo?Přijde mi,že je to dlouho a malá už někdy
řve tak ji to musim dát hned!

helik
18. pro 2006

holky,

my usínáme jak kdy. Někdy už od osmi a spíme tak do 6 do rána, anebo usínáme až v devět nebo i v deset. To se většinou taky probudíme v těch šest. Zdá se to být krásný, ale dnes v noci jsem za ním musela pořád lítat s dudlíkem, jak mu vypadával, takže jsem byla co chvíli vzhůru. Před pár dny se dokonce vzbudil ůplně a musela jsem ho nakrmit....nějak tomu jeho spánku nerozumím.

macejka, ty to máš taky takhle s tím dudlíkem? On je strašně šikovnej na to, aby si ho vyndal s pusinky, ale zpátky mu to nejde, mršce 😝 Jinak zítra jsu na přeočkování a mám sto chutí začít s příkrmy, aspoň vývar místo vody do mlíka a třeba pak mrkvičku. Uvidím. Ale je fakt, že taky chci začít dávat Bebu 2 a nevím, aby těch změn nebylo příliš.

isacek, a dáváš jí na noc dudlík...? asi jo, že.

helik
18. pro 2006

mapris

neboj, to budou nejspíš potničky, ony dokáží potrápit 😉
My jsme je měli na celým obličeji, na krku a na hrudníčku.

mapris
18. pro 2006

tak holky, potníčky to nejsou, je to nějaký ekzém, jen doufám, že toho nebude atop ☹ 😠 . Dostali jsme další mastičku na ty strupy a na těle se nám to zhoršilo, takže máme mazat tou holtovou mastí ... To zas budu namáčet bodíčka, abych to vyprala ...

No, nám malá usne tak kolem 9-půl 10 a spí jak kdy, dneska se vzbudila po pátý, protože byla pokakaná, někdy spí do půl 7 a jednou nás nechala spát do půl 8 ...

Jinak snažíme se, aby si na dudlíka moc nezvykala, hlavně když usíná, ale někdy to nejde. Ale když usne a vyplivne ho, tak ho dáme pryč a nevzpomene si na něj celou noc, ťuky, ťuk. Jsem jí párkrát nechala trošku vyplakat, a když chce dudlíka, tak si ho drží, ale taky s ním někdy zlobí, ale naštěstí ne v noci.

msunny
18. pro 2006

Holky tak to vám vážně závidím! Honzík se mi teď začal budit v noci každý tři hodiny.☹ Asi se mu ppřetočilo spaní,protože ve dne vydrží okol 4 i 5 hodin spinkat. No jo,jenže přes den si neodpočinu,protože lítám kolem úklidu,dárků a cukroví ☹
Jinak dudlíka má vždycky jen když mu jdu udělat jídlo-když odcházím,tak mu ho dám,chvilku dudá ale příjdu a už ho má vedle sebe.

mapris
18. pro 2006

macejka,
tak jsme asi dostali tu mast, co jsi psala na začátku stránky. Je to takový bílý? Mám to natřít po koupání, nechat do rána a dát čepičku (tak jsem zvědavá, jak dlouho nám vydrží) a ráno natřít olejem a vyčesat, prý se ty stroupky změkčí a pak to půjde. No, holky, kolik vám vypije dítko na noc? Mně vypila teď večer 75ml, tak čekám, kdy se vzbudí, furt mi u toho usíná, nevím, co s ní dneska je. Ta vyrážka se nám dnesk zhoršila, byli jsme u doktorky zděšený, protože to má i na zádech i na rukou, holky, já nechci mít atopický dítěěěěěě!!!! 😢 😢 😠
Furt mi dneska spí, skoro celej den, tak to mi v noci moc spát asi nebude ... Jo jo, furt nějaký starosti ... My jsme to i tím pudrem poprášili, jenže to zmizelo a pak se to zase objevilo, a jako potníčky to nevypadá. Máme to mazat tou smradlavou holtovou mastí, ale nemůžu, protože je taková dohněda a zítra jdem na kyčle a to bych jí musela umejvat, a zas bych se bála, že mi nastydne, takže až od zítra ... Jinak zatím to s tou bebou H.A. nechám, chtěla jsem koupit menší balení, že bych jí to kdyžtak přimíchala do obyč, ale zatím to není nutný, počkám, jestli se ta vyrážka nějak nevyléčí. Jinak manžel má slabé astma a je alergik na pyly. Doktorka řekla, že tu H.A. mít nemusíme, protože dítě alergii mít nebude. A na netu jsem někde četla, že právě když má někdo z rodiny tyhle alergie, tak to může být dědičný, tak nevim, co si o tom mám myslet ...

isacek
18. pro 2006

Mapris,
mě malá vypije tak 150ml.a když ji bylo jako Tvé Terezce tak mi vypila
tak 90ml. někdy i 120ml.
My máme taky holtovou mast a fakt hrozně smrdí a barví,ale fakt pomáhá
a to je důležité.
Mé malá taky dneska celý den spí a to u nás neni zvykem,
takže budem mít asi rušnou noc uplně celou 😉 !
To jak Ti doktorka řekla,že nemusíte mítH.A. kor když je manžel astmatik
a alergik je pěkná blbost!Právě naopak by jste teda od mala měly mít
hypoalergení mléko,protože je to dědičný a hlavně se dneska
s atopickým exemém rodí každý pátý dítě!Já mám atopika přítele a bráchu.
Tak uvidíme jestli to malá bude mít taky,vše se začíná projevovat kolem
třetího měsíce a je fakt,že na ručičkách v ohybech se jí ted něco udělalo.

Helík,
dudlíka dávám,bez něho mi večer neusne!

macejka
autor
18. pro 2006

holky,nám takhle malej usíná asi proto,že přes den toho moc nenaspí,většinou tak tř-.čtyři hod.tak je večer asi dost unavenej.

helik

s tim dudlíkem to mám přesně jako ty,někdy vstanu třikrát,někdy třeba patnáctkrát!Jak kdy.Ještě že máme postýlku danou vedle naší postele takže jen natáhnu ruku.Dudlíka mu dávám někdy i přes den a určitě s ním usíná pak ho vyplivne,já ho dám stranou a většinou kolem půlnoci to "dudlíkování"začíná.V kočárku většinou taky dudlá.
helik a kolik naspí malej tobě přes den?

mapris

ten salycil.olej je průhledný a dost vazký,ale nevim jak vypadá ta mast.
Jinak souhlasim s isacek o tom HA mléku.Jestli máte v rodině závažnější alergie tak bys to měla dávat od začátku.Já jsem slyšela,že když se dává HA mléko,pak se přestane a dává se jiné a pak zase HA,tak už to nepůsobí,ale nevim co je na tom pravdy.

macejka
autor
18. pro 2006

isacek

já těch deset min.na rozpuštění dodržuju.Většinou si mlíko připravim tak čtvrt hoďky dopředu než mu ho dám.Většinou totiž nespí tak ho nakrmim po třech až čtyřech hod.a když spí tak odhadnu kdy se vzbudí a pak mu to dám.(někdy mám mlíko připravený i půl hodiny,než se vzbudí,ale dýl ne,zatim jsem to buzení odhadla.Ono je to většinou každý den stejný nebo podobný)

helik
19. pro 2006

mapris

držim palce, ať vám to zabere, musíte bojovat.

macejka

no tak to máme fakt podobný, akorát, že k postýlce musím vstávat, běžet hledat potmě v postýlce dudlíka (jednou ho vyhodil až na zem 🙂), dát mu ho, a šupky dupky zpět zalehnout...no veselo. 🙂 Už se mi budí, pokračovat budu příště.

helik
19. pro 2006

macejka,

malej přes den něco naspí. Krmím po těch třech hodinách a on mi vzhůru od krmení do krmení nevydrží. Řekla bych, že aspoň půl hodiny vždy mezi krmením spí. Akorát večer už se snažím, aby mezi krmením nespal. I za cenu toho, že ho nakrmím už po dvou hodinách. Jinak máme takové spací popoledne. Většinou ho po třetím krmení šupnu do kočárku a jedu s ním na hoďku ven. Když se vrátím, postavím kočár do chodby a on tam většinou vydrží cca hodinu a půl. (takže další krmení je někdy až po čtyřech nebo vyjímečně i pěti hodinách)

Nevím, jestli to píšu dost srozumitelně, ale takhle nějak to je. Večer usneme někdy v 8 někdy v 9, jednou až v 10 (a to jsem si myslela, jak bude spát tahem, ale houby houby, noc nic moc.)Ráno se vzbudíme někdy v 6, někdy v 7 a dneska v 8, to jsem zírala!!!

S tím dudlíkem je to záhada, už jsem vycvičená a běžím k němu, jen co se zamele a on mi ani pusinku na dudlík neotevře, takže se proběhnu zbytečně. Jenže mám strach, když bych přišla pozdě, už by byl vzhůru a musela bych ho nakrmit a uspávat 😖

helik
19. pro 2006

holky,

jinak jsem dnes byla na přeočkování...ach jo, to je peněz 😠
Ptala jsem se na Bebu 2 a na příkrmy. S příkrmama prý rozhodně ještě v 5. měsíci nezačínat. Bebu dvojku mám už dávat (nejdřív ředit s jedničkou), tak uvidím, jak mu bude šmakovat....a hlavně, jestli budem kakat 😒

Už jsem tu Bebu 2 chystala a musím říct, že se v ní žádný hrudky netvoří, je to krásný hlaďounký mlíko, jako jednička. To jen tak pro info.

to jsem se to rozepsala, sorry

mapris
19. pro 2006

isacek, macejka,
díky holky za rady, asi na něj pak přesedlám. No, tohle zatím atop není, ale doktorka řekla, že to v něj může přejít, tak uvidíme, co ty masti. Teď se jí ta vyrážka zase začala dělat na obličeji, jako to měla předtím nad obočím, to je hrůůůzaaaa ☹. Tak zas mazat všechno, ach jo.
No, mně včera večer vypila jen 75 ml, tak jsem si říkala, že se v noci vzbudí, a vzbudila se po 4tý hodině, tak jsem jí nakrmila a hodila ještě do postýlky a vstali jsme v 9. Byli jsme na kyčlích, máme dobré, tak jsem spokojená. Teď přes den mi toho taky moc nenaspala, byli jsme na těch kyčlích a pak s ní jeli do Tesca. Spí mi venku tak 4 hodiny, ale dneska nechce být ani na balkoně ... V Tescu jsem jí musela nosit, věděla, že se něco děje a nechtěla být v kočárku :o)) jsme jí tam s manželem i poprvé krmili a i si dobře odrkla, ale neměla tam klid, tak teď nespí a jsem zvědavá, kdy jí budu krmit večer...

helik,
očkování nás čeká v únoru. Holky, co naušničky???

isacek
19. pro 2006

Macejka,

já je taky dodržovala,ale poslední týden ji to dávám už tak po pěti min.
než to uplně zhoustne.Přijde mi,že ji to víc chutná a hlavně od soboty kaká každý den a někdy i dvakrát,což jsem ráda!
Jinak tu salicyovou mast máme taky a je dobrá.
Malá mi toho přes den taky moc nenaspí,vzbudí se mezi desátou jedenáctou
a do sedmi spí tak dvě tři hodky pak mi usne po koupání tak na hodku
a pak do dvanácti řádí 🙂 !
Asi máme hyperaktivní dítě!!

Helík,

já s tim dudlíkem dělám to samé 😵 ,když se začne vrtět tak
ji hned dávám dudlíka,ale ona kolikrát spinká tvrdě a ani
neotevře pusinku!Můžu se zeptat jaká to očkování jsi malému vybrala?
Nás ted taky čeká první očkování,tak ji dám jen tu odlehčenou!

isacek
19. pro 2006

Mapris,

mi už náušničky máme asi tři neděle.Chtěla jsem ji je nechat píchnout
hned po šestinedělí,ale měla za ouškama ekzem a museli jsme počkat
až se to zahojí!
Hrozně jsem se bála,že bude plakat a bude ji to bolet a hnisat,
ale vubec.Plakala jen když ji to píchaly a to hlavně proto,že ji držely
aby se nehýbala a to se jí nelíbilo,ale samozřejmě to i bolelo!
A když nám ji daly na pochování tak přestala a už vubec neplakala.
Pak jsme ji hned dali čepičku a když jsem jí doma sundala tak o naušničkách a ni nevěděla.Ani když jsem ji je protáčela lihem tak to nevnímala.
Myslim si,že čím dřív tim líp,když už jsou větší tak víc vnímají bolest
a hlavně by si za ty ouška mohla tahat a hůř by se to hojilo.
Ale tohle je věc názoru někdo je proti a náušničky dává až po prvním očkování
nabo až v pul roce!
Mám kamarádku která nechala píchnout malé ouška až když byla větší
a litovala toho,protože jak ji to bolelo tak si za to furt tahala
a špatně se jí to hojilo!
Tak ji ten obličejík maž tou holtovou mastí,my ji máme taky.
A vždy když se jí to udělá tak to namažu a druhý den je vyrážka pryč.
Sice smrdí a barví,ale hlavně,že pomáhá!

mapris
19. pro 2006

isacek,
nám doktorka říkala až po prvním očkování a asi jí je necháme nastřelit, jen musím zjistit, kolik to stojí .. Tou holtovou mastí mažeme, a na strupy máme tu z lékárny ...

helik
19. pro 2006

mapris,

my asi naušničky nedáme 😀 ačkoli v dnešní době nikdo neví, co se těm mladejm bude líbit za módu. 😎

isacek

to jsem ráda, že s tím dudlíkováním nejsem sama 😅
Já dala malýmu tu novou hexavakcínu, jmenuje se to nějak Infranex nebo tak nějak. Akorát že jedna dávka stojí 1600 a dávky jsou 4 😠 Ale dobrá zpráva pro vás, od nového roku je to hrazeno pojišťovnou !!!!!! Nám pojišťovna uhradí alespoň tu čtvrtou dávku. Jinak tuto šetrnou vakcínu fakt doporučuju. Malej jenom kňukl, jinak žádný vedlejší účinky jsem zvlášť nepozorovala....možná byl jen trochu víc nevrlej.

mapris
19. pro 2006

helik,
tak s očkováním ještě nevím, vůbec nevim, jakou vakcínu a co s tím, asi si nechám poradit od sester ...

Dudlík máme jenom když plačeme, někdy v kočárku a vyjímečně při usínání, ale jak už jsem psala, večer se snažíme, aby usínala bez něj ...

isacek
19. pro 2006

helík,
já myslela že tu hexa vakcínu platí pojištovna dětem
co se narodí až od nového roku,ale možná jsem to popletla!
No nás očkování čeká příští týden,tak dám asi jen tu odlehčenou.

Mapris,
to nastřelení je asi méně bolestivé,ale zase je tam blbá náušnička.
Kroužky můžes protáčet a z nastřelení budeš mít jen pecičky.
Tak aby se jí to hůř nehojilo,mě doktorka řekla,že musí být
jen kroužky!Nastřelení bych asi řešila u staršího dítěte!

helik
19. pro 2006

isacek

s tou hexavakcínou mi dnes bylo doktorem řečeno, že tu čtvrtou dávku nám uhradí pojišťovna 🙂 Takže třeba u vás to bude ještě lepší.

Já taky dala odlehčenou, moje kamarádka ale dala tu starou a prý taky dobrý. Já se rozhodla pro hexa, protože prý je šetrnější a hlavně je tam už i očkování proti obrně, takže na to nemusíš chodit zvlášť.

isacek
19. pro 2006

Helik,

tak ty tři dávky vás vyšli na kolik?Jestli se můžu zeptat?

mapris
19. pro 2006

isacek,
co jsem někde četla, tak tu naušnici po nastřelení musíš nechat pár dní a pak můžeš vyměnit za normální zlaté. Ještě uvidím. Naše pediatrička to nedělá, ale dělá to jiná na té poliklinice, tak se zkusím zeptat, jestli by jí to neudělala ona... Je to méně bolestivé než to propíchnutí ...

tu vakcínu vůbec nevím jakou, asi nechám běžnou, nechám si poradit od doktorky a nebo se zeptám kámošek, jakou budou dávat oni ...

isacek
19. pro 2006

Mapris,
naše doktorka to taky nedělá.Nechávala jsem ji to píchnout jinde!
Zaplatila jsem 150,- a za deset minut jsme odcházely z ordinace 🙂 !

macejka
autor
20. pro 2006

holky

taky jsem ráda,že s tím nočním dudlíkováním nejsem sama.Snad to někdy skončí a dětičky začnou spát celou noc bez probuzení 🙂

helik

mně malej vydrží většinou večer na krmení aniž by usnul,ale přes den málokdy.Taky tak na půl hodinky usne,někdy i na hodinku a venku v kočárku spinká vždycky.

Jinak hexavakcínu jsem malýmu taky nechala píchnout,je fakt šetrnější,reakci jsme naštěstí neměli,ťuky,ťuk.Přesně je to Infanrix hexa a stojí jak píše helik kolem 1600-1700,-
Doktor mi řikal,že děti narozené od června(nebo července,teď přesně nevim) do prosince 2006,budou mít zdarma 4.dávku v roce a půl a děti narozené od Nového roku budou mít zdarma všechny čtyři.takže my až u dalšího mimča 😉

jita2
20. pro 2006

Já jsem nechala klasické očkování a bylo to úplně bez problémů, žádná horečka, nic, záleží, jak je kdo náchylný...

helik
20. pro 2006

jita2

jo, souhlasím. Akorát musíš přijít na očkování víckrát.

macejka

aha, my jsme narození v srpnu, takže to by odpovídalo - čtvrtou dávku zadarmo.
No dneska jsem dudlíkovala o půl třetí a o pěti se mi už juchajda vzbudil na krmení, pak ještě zaspal do půl osmé...no jsem nevyspalá.

Holky,

nejhorší je, když se člověk NEVYSPÍ. Až se trošku vyspím, to už bude pohodička 😎

mapris
s tou vakcínou máš jen 2 možnosti - buď dáš starou nebo novou. Stará je zadara.