• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Umělá výživa. Dodržujete počet doporučených dávek?

9. května 2016 
Holky prosím vás, dokrmuju malého Nutrilonem a musím říct, že kojení se u nás koná v čím dál menší míře...chtěla jsem se zeptat, jestli je nutný dávat malému nějaký čajík..díky :wink:
6. pro 2007 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
perado, záleží na tom, jestli máš pocit, že má malej žízeň. Ondra byl žíznivec, já dávala čaj i při kojení, při UM ani nemluvím :wink:
6. pro 2007 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
:astonished: a jak poznám že má žízeň?? poznám jen že má hlad :grinning:
6. pro 2007 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
já to poznávala tak, že plakal jako na hlad a bylo to třeba hodinu po papání. Ale pokud kojíš/přikrmuješ, tak žízeň mít nemusí. Většinou to dítě je protivný a nevrlý :wink: Když bylo v létě horko, tak plakal co hodinu, cucnul si a usnul a zase za hodinu plakal. Když jsem mu dala čaj, tak usnul a spinkal :wink: Teď už dáváme přesnídávky, takže dávám čaj nebo šťávu při papání :wink:
6. pro 2007 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky bylo mi doporučeno podívat se na vaši diskuzi.Protože mám mimčo taky na umělá výživě respektyvě nutrilonu a mám pár otázek-jestli budete tak hodný a poradíte mě.Nevim jak je to s čajíkama.Ve středu nám bylo 5týdnů.Dávám tedy ten nutrilon a nevím-musí se při tom pít nějakej čajík?A jestli ano tak kolikrát deně?Dík
6. pro 2007 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha tak teď koukám že to tady akorát řešíte to je fajn.
6. pro 2007 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
belindo, prostě sleduj mimi a když se ti bude zdát, že má žízeň, tak dej čajík :wink:
6. pro 2007 ve 23:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem našla na mojedite.cz
Může už miminko čaj?

Pokud kojíte, nemusíte děťátku dávat žádné další tekutiny – všechno, co potřebuje, dostává v mateřském mléku. Nekojené miminko může mít zejména v teplých dnech (nebo i v zimě, pokud bydlíte v paneláku, kde bývá přetopeno) žízeň. Už od dokončeného 2. týdne můžete podávat Instantní čajový nápoj heřmánkový Hami, s nímž děťátko zažene žízeň a Vy mu zajistíte dostatek tekutin. Prodává se v praktickém uzavíratelném balení a z 200 g nápoje připravíte až 40 šálků.
6. pro 2007 ve 23:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem dávala fenyklový Hipp, je od 1 týdne, a Ondra měl žízeň i při kojení. Každý mimi je jiný a nemůžete se řídit jenom podle tabulek. Dejte na svojí mateřskou intuici :wink:
7. pro 2007 v 00:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
pereda a belinda, diskuze o čajíku při UM:

http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=35813&vOffset=0&vGotoLast=1

jsme též na UM, své názory na čaj jsem napsala v té diskuzi, nyní začínáme s příkrmy, takže začínáme i s čajíkem, do té doby jsem ho nedávala, jelikož ho nepotřeboval a ani nikdy nechtěl. Podle mě se najde spousta zastánců pro čaj, ale i proti čaji. Dle mého je to přežitek z dřívější doby, kdy byl jen těžce stravitelný sunar, tak se samozřejmě podával i čaj, kdyžto v dnešní době, kdy jsou UM na jiné úrovni má mimčo dost tekutin a žádné jiné už nejsou potřeba-spoustu takových info se dá najít i na netu-je to prostě pro i proti a na zvážení každé maminky.
7. pro 2007 v 09:27  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, souhlasím s Lendy, ńe každý mimčo i na UM potřebuje čajík, ale občas se prostě najde nějakej žíznivec, jako ten náš :wink:
7. pro 2007 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
halo je tu někdo?
9. pro 2007 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdravím všechny maminky, používá někdo mléko Hipp 3?
9. pro 2007 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,mám dotaz,naše malá by měla podle tabulky vypít 90ml 6x denně,ale ona pije jen oklo 60-70ml,jen občas zvládne tu 90 :confused:
10. pro 2007 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
lenkazdnek, kašli na tabulky, vůbec se podle nich neřiď, už jsme to tu v této diskuzi několikrát probírali :wink: Prostě dej malé tolik, kolik chce ona. My jsme zase jedli až moc o 1-2 dávky denně víc a teď mi jí zase daleko míň než by měl-prostě si sám řekne, kolik chce a nebudu ho trápit hlady, že by měl jíst míň nebo to do něj cpát, protože jí málo. Neřeš to, opravdu, uvidíš, že ti to řekne i mudr :wink:
10. pro 2007 v 10:58  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
lendy,děkuju,já v porodce neměla mlíko a malá nám pak hrozně zhubla tak od té doby mám strach :sweat_smile:
10. pro 2007 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
lenkazdenek, my jsme byli vždycky o měsíc pozadu s porcí podle tabulky, kašli na to, hlavně musí být mimi spokojený. Časem se rozpapá :wink: Ondra pořádně začal pít mlíko až teď, co jsme začali s příkrmama :slight_smile:
10. pro 2007 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
schenek,díky,no doufám,že by se ozvala kdyby měla hlad :slight_smile: :confused:
10. pro 2007 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
neboj, některý děti prostě potřebujou míň. Kdybys kojila, tak nevíš, kolik vypije :wink: Sleduj, jestli je spokojená :wink: O pár stránek dřív se tu něco podobného probíralo :slight_smile:
10. pro 2007 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a my jsme to do Ondry vždyck museli doslova nalejvat :grinning: kolikrát jsem mu vyhrožovala, že to vezmu trychtýřem :grinning: dost nám pomáhalo mu ukazovat hračku nebo jakoby lechtat pod bradou :slight_smile:
10. pro 2007 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, chtěla jsem se zeptat používáme nutrilon 1. syn má 6 týdnů a kaká mi cca 6krát deně.stolička je hustější její množství je malé je to normální?děkuju za vám odpověď
18. pro 2007 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky je to normální,nedávno jsem se na to ptala i já.Petřík kakal daleko méně a stolice byla trochu zelenější.Ale prý je to normální pokud prdí a má měkké bříško.Zkus mu dávat čajík.Mi používáme Feniklový od Hami.
18. pro 2007 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
mmisak: my jsme na Nutrilonu comfort..a kaká pokaždý jinak..někdy snad 6x denně malý množství a vypadá to jak u kojenýho..někdy zas jen 2x hodně..a je to hnědý..a někdy třeba až za dva dny..a je toho kupa :zipper_mouth: :pensive: :sweat_smile: a je to mírně nazelenalý..tak nevim :sweat_smile: :confused:
18. pro 2007 v 11:14  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bavila jsem se o tom s doktorkou a ta mi řekla ,že zelená stolice u minek na umělé výživě je normální.Pokud je miminko v pohodě a spokojené tak není co řešit.
18. pro 2007 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky chtěla jsem se zeptat jestli máte některá zkušenost s umělou výživou Babylove a taky jestli je normální, že malej kaká jen jednou denně, ale za to celkem dost...
18. pro 2007 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
megee:babylove vůbec neznám :confused: a to kakání jednou denně je ok :wink:
18. pro 2007 v 11:56  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Babylove je z DM, ale osobně bych dala přednost jiným výrobcům, kteří se na výživu pro děti specializují. Ale dnes jsem se v DM bavila s maminou, co to tam kupovala a její mimčo prý nic jiného nechce pít...a ta stolice 1x denně je při UM naprosto normální.
18. pro 2007 ve 12:20  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
doporučila mi ho kamarádka dá se koupit v DM drogerii, stojí 130 kč a je toho 800g a prý je dobrý tak to chci vyzkoušet
18. pro 2007 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem tvrdým zastáncem Nutrilonu :slight_smile: je sice nejdražší..comfort 400g 198Kč, ale má i ty imuno složky atd., na UM bych asi moc nešetřila :confused:
18. pro 2007 ve 12:24  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
megee, pokud chceš Dominikovi v jeho věku dávat UM, tak bych nedávala na doporučení kamarádky, ale mudr. Souhlasím se siss-na UM nešetřit. My máme Bebu 2HA-teď stojí 370,-Kč balení, máme to na 5dnů, ale raději si připlatím než bych pak litovla, že po něčem jiném by malej měl potíže.
18. pro 2007 ve 13:40  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek