Umělá výživa. Dodržujete počet doporučených dávek?

macejka
28. lis 2006

Holčiny,je tady nějaká z vás,která nekojí? Zajímalo by mě,zda dodržujete počet dávek podle tabulky uvedené na krabicích s výživou.Já teď dávám malýmu 120ml mlíčka.Podle krabice by to mělo být 6krát za den tudíš po čtyřech hodinách.To ale nevydrží tak mu to dávám po třech hod.a navíc se mi zdá,že mu těch 120 už začíná být málo.Dál je tam 150ml po 5 hod což opět určitě nevydrží a budu ho krmit zase častěji.Jde o to,že ho bolívá bříško tak si řikám jestli to stihne strávit a nebolí ho z toho.Možná je to jen ta tříměsíční kolika jak se říká,nevim.Dávám mu Nutrilon.Taky by mě zajímalo jestli máte zkušenosti s Nutrilonem forte,jestli zabírá.

isacek
27. pro 2006

helík a macejka,
taky si myslím že nám to ještě doktorka nepovolí a bude chtít at počkám od toho ukončeného páteho měsíce ☹ !To mě,ale asi zabije,protože každý papání bojujem než se chytne a mléko mi vypije.
Máma mi radí at ji do toho přidám lžičku cukru,ale to v žádném případě nechci.Nechci,aby si už takhle od mala zvykala na cukr,dávám ji tam občas sab simpex a ten je taky sladký a nepomáhá to!
Jinak nám dnes dali na výběr ohledně toho očkování a vybrala jsem Infanrix,tak to je to co máte asi vy,co?

mapris,
to znám malá to má vždycky taky všude,já nevím jak to dělá 😅 !
Většinou ji obléknu do čistého a do toho se jí kaká nejlépe 😅 !

macejka
autor
27. pro 2006

mapris

o tom čajíku v mlíčku slyším poprvé,ale zdá se mi to jako docela dobrý nápad,hlavně když mimčo špatně kaká.Náš malej kaká jednou za den,někdy dvakrát a dávám mu napít dvakrát až třikrát denně čaje.Buď feniklovýho nebo maminčino pohlazení,to je nějakej bilinkovej.Ale mohla bych mu přidat tak těch 20-30ml čajíku do mlíčka večer,protože se mi v noci často kroutí,včera jsem mu dávala dudlíka snad dvacetkrát a dvakrát jsem mu ulevovala rektální rourkou ☹ Tak to zkusím s tím čajem do mlíka,díky za tip 😉

isacek

jestli ti můžu radit tak cukr malý do mlíčka určitě nedávej,nemělo by se přislazovat a solit do jednoho roka.Hlavně si na to dětičky dost rychle zvykaj a pak nechtěj pít a jíst nic co není sladké.A když už doslazovat tak glukopurem a ne normálním cukrem,ale to asi víš. Třeba Natálce nechutná Nutrilon a proto ho nechce pít,možná by stálo za to vyzkoušet něco jiného.Myslim,že Sunar je z těch mlíček nejsladší,ale zas nevim jestli je i A.R.

macejka
autor
27. pro 2006

Tak jsem udělala mlíčko s tim čajíkem a po koupání ho malýmu dám.Ale tak mě napadá,že isackovi píšu,aby nepřislazovala a sama jsem to mlíčko vlastně přisladila tím čajem.

mapris
27. pro 2006

isacek,
s tim cukrem jsem cetla v jedne bezvadne knizce, co mame doma. To radi na kakani, ale mne mamka rekla, at to nedelam, ze by si mala zvykla, a to nechci. Tak ji davam obcas fenyklovej cajicek od hippu. Mela jsem hermankovej od lerosu, a ten jsem prislazovala glukapurem ... Videla jsem vase fotky, mala je roztomila :o)

macejka,
ten napad mi vnukla moje tchyne, pry to musela davat memu muzi, protoze vubec nechtel pit vubec caj a pry mu to pomahalo, ona to ale davala do kazdeho druheho mlika, aby nebyl dehydrovany. Jenze kdyz jsem videla, co udelalo 20 ml caje v mliku, tak jsem zvedava, co vyvede cela flaska 😀. Ja tam vcera dala jen 20 ml a pokakala se poradne, snad poprve jsme ji museli nest pod vodu do umyvadla :o)) Dneska jsem pres den zkusila udelat mleko ze 100 ml caje (zbytek vodu) a mala to vypila hezky rychle 😀, tak doufam, ze to nebude do plinek v noci, aby spinkala. Takze uvidim zitra. Ona mi ten cajicek pije jak kdy. Nekdy 20 ml, a nekdy 80 ml. Koukala jsem na tvoje album, s manzelem se nam strasne libi ta fotka, kde se maly usmiva 😉.

isacek
27. pro 2006

macejka,
Sunar už jsme taky zkoušely a taky ho nechtěla,ani Bebu nechtěla.Nutrilon forte je taky docela sladký,ale to mi sní maximálně tak jeden den a pak ho zas nechce!Možná zkusim přidat tam ten čajík,ale mám strach,aby ji to neudělalo neplechu v bříšku 🙂 !čajík je jediný co mi neodmítne.
Po jak dlouhých intervalách a kolik vám prcci vypijí?
Dneska jedla třeba ve tři odpoledne a pak až ted v půl devátý,už jsem dneska dvě flašky vylila! ☹ Ale samozřejmě mě netrápí to,že vylejvám mlíčko,ale to jak zlobí s tím papáním.Doktorka to zatim neřeší,protože zatím přibírá.

macejka
autor
27. pro 2006

mapris

děkuju,vaše malá je taky moc roztomilá.Před spanim jsem mu dala to mlíko s čajíkem,ale dala jsem tam jen 20ml tak uvidim co to s nim udělá,ale on je na čaj zvyklej,dávám mu ho dvakrát až třikrát denně tak 40ml,prdí pěkně,ale kaká většinou jen jednou.Ale raději až půjdem spát tak k malímu čuchnu,jestli ho to neprohnalo to bych ho musela přebalit.Uvidim jak bude malej spinkat a když bude spinkat klidněji tak bych mu to kdyžtak dávala jen na tu noc.

isacek

tak to je mi líto,že malá nechce žádný mlíčko,že jí to nechutná.Zkus se zeptat doktorky nebo v lékárně třeba ti tam poradí.Ale je to zvláštní,že jí to nechutná,každopádně když dobře přibírá tak jí asi stačí to málo co vybumbá.Hlavní je,že nepláče hlady,nebo pláče?
Já malýmu dávám mlíko po třech hodinách,začal se ráno budit kolem půl osmé tak aby to vyšlo na těch pět dávek co má mít.teď pije 150ml a zatím to vždy vypil celé.

isacek
27. pro 2006

macejka,
právě že když už je to pak dýl tak pláče.Teda spíš se vzteká,je vidět,že má hlad a když ji dám mlíčko tak ho odmítá a chce jen dudlík nebo čajík.
A trvá ji třeba 20min.než se chytí.Tak jsem ji ted zkusila taky přidat čajík do mlíčka,ale ani to nechtěla.Ted usla tak to zkusím pak znova.
Holky jak dlouho vám v noci vydrží děti bez jídla?Po kolika hodinách jim dávate?

mapris
28. pro 2006

macejka,
já čekám, co to vyvede dneska, včera jsem udělal jedno mlíko ze 100 ml, tak uvidim. Jinak já jí čajík dávám dopo a pak před koupáním. No, já jí to s čajíkem udělala v 5 hodin, a pak se mi zdálo, že měla hlad už za necelý dvě hodiny, tak jestli jí to málo zasytilo. Copak tobě Filípek? Spinkal dneska?

isacek,
mně malá spávala celou noc, teď se asi týden (co jsme se přestěhovali do ložnice) spí do 3-4 hodin, pak se mi budí tak kolem 9, jak kdy, třeba dneska se vzbudila v půl 9. No, když jí kolem té 9 a jdeme pak ven, tak vydrží 4 hodiny. No a pak většinou po 3,5 hodinách, aby nám to vyšlo na koupání takže teď by se měla vzbudit tak ve 12.45, pak 16.15 a pak kolem 8 hodiny koupeme, ale taky někdy zlobí, vypije půlku a za hodinu chce znova ... Každý den mi to ale vychází jinak. Třeba včera jedla v půl 9 večer ..
S tím pláčem mi to dělala taky, nevim proč. Kde jí krmíš? Já většinou na křesle v obýváku a to stačí, když si jí prohodím na jinou stranu. Mně plakala taky, ale pak to přešlo, nemáte nějaké problémy? Nebolí jí něco? My máme furt ty stroupky na hlavě, tak si říkám, jestli jí to nesvědí... A nebo jsem zkoušela povolit uzávěr na flašce .. Mně se vztekala, že jí to teklo pomalu. Teď musím dělat sytější mlíko a už děláme 150 ml, někdy mi vypije všechno - většinou večer a ty dvě krmení ráno, někdy nechá tak 30 ml.

mapris
28. pro 2006

macejka, isacek
holky, z jakých částí Prahy jste?

isacek
28. pro 2006

mapris,
já jsem z Prahy 6 Bubeneč.Já ji krmím všude možně,zkouším kde se ji nejlépe papá a zatím je to přebalovák,tam je nejraději. 🙂
U jídla ji nedržim už je velká a hlavně to nemá ráda a vzteká se,tak většinou leží nebo je v lehátku.Včera mi jedla jen čtyřikrát po 150ml a to si myslím je málo.Ten Nutrilon A.R.je taky hustší takže máme regulovatelný dudlíky od aventu,ty už jsou na kaše.Z normálního dudlíku s dírkama mi to nevypije vůbec,protože je líná 🙂 .No jak říká moje máma a ted už i doktorka naše Natálka je prostě výmečná a vymyká se všem pravidlům 😉 !
To Ti malá spinká hezky,to naše malá ani ve vašem věku takhle nespala.
Prostě už od narození je to pěknej dáblík.

mapris
28. pro 2006

isacek,
aha, tak to nevim, v čem je problém. Třeba jí ty 4 dávky zasytí. A tobě už spí celou noc. No, naše je docela velkej jedlík, už jí nestačí ta normální dávka. Je spavec a jedlík po mně :o)) a kliďas po taťkovi, tak uvidíme, co se z toho vyklube. Ještě, kdyby nám zmizely ty strupy, abych s ní mohla mezi lidi... 😠

helik
28. pro 2006

Ahoj holky,
tak jsem sem po dlouhé době nakoukla a vidím, že se dějou věci 😀 Ten fígl s čajem taky honem vyzkouším, samotný čaj nám moc nejede, vypijeme stěží 20 ml a už se vztekáme, že to není mlíčko 😖

isacek
já si nemyslím, že to je zase tak málo těch 150 ml 4X denně. Měli jsme taky období, kdy to na 5 krmení denně nevycházelo,....jestli pěkně přibírá, tak bych ji do jídla nenutila.

isacek
28. pro 2006

mapris,
nespí mi celou noc,usíná kolem dvanácté a kolem páté šesté je vzhurů.Někdy usne hned a někdy ji to trvá.Dneska se třeba vzbudila v půl šesté a usla pak až v sedm.A vlastně pořádně zabrala až ve čtvr na jednu v noci.
A ta salycilová mast vám nepomáhá?Musí se to pořádně nasáknout a pak opatrně vyčesat nebo lehce nehtem,ale musí se lehounce at se ta pokožka nepoškrábe a nedělá se to pořád dokola.Nebo slunečnicový olej!
A ty jsi odkud?Už jsem se vás chtěla taky zeptat! 🙂

isacek
28. pro 2006

helik,
máš pravdu hlavně,že přibírá.Doktorka mi říkala,že děti někdy mívají dny kdy špatně papají a podobně.Ale u nás už je to přes měsíc.
To my máme naopak,když ji dám mlíčko tak se vzteká,že to neni čajík 😀 !

mapris
28. pro 2006

helik,
no, teď se mi zase pěkně vykakala a to jsem jí včera dala 100 ml s vodou do mlíčka. A není to aspoň tak hustý, už je to taková kašička, tak se aspoň moc nenadře a je spokojená :o)) Takže zase v pět jí to dám do mlíčka zase. Ona mi toho čajíku moc nevypíje, takže je to fajn :o))

Jestli tu píšu nějaký věci dvakrát, tak je to tím, že si nepamatuju, jeslti jsem to už někomu psala nebo ne, píšu ještě do jednoho tématu 😀 😉 . Tak mně omluvte 😀 .

isacek,
jestli prospívá, tak bych jí taky nenutila, helík má pravdu :o)) No, my jsme z Kobylis. No, já mám mast z lékárny tu máme dávat na noc a ráno dát olej a vyčesávat to, jenže to nejde, tak to natřu olejem asi dvakrát denně a ona jak šoupe hlavičkou, tak si to sešoupe sama, jen na temeni nám to moc nejde :o) ale už se to šoupe, jenže je to pomalu. A ta salycilová mast vypadá jak??? Slunečnicový olej nám moc nepomáhá, tím to zkoušíme. Ale dostali jsme radu na olivový olej, tak ho chci v nejbližší době koupit.

isacek
28. pro 2006

mapris,
olivový olej nám doktorka taky radila.Pravy panenský!
Ta mast je taková čirá až průhledná a ani moc nesmrdí,mě naopak docela voní!
Já teda nevím jestli máme určitě salycilovou mast,ale myslím,že to doktorka říkala.Je to na předpis a je namíchaná,takže ji nedostaneš hned.Na temeni tam je to nejhorší tam jsem se to malý docela bála mazat.
A nebo je na to jěšte šampon POLYTAR AF,ten mi poradila kamarádka,ale taky je asi jen na předpis!

4a
28. pro 2006

isacek
s očkováním počkej, hexavakcína je od příšího roku zadarmo. Jinak těžce platíš. Dnes to bylo v novinách.

ladunka
28. pro 2006

4a, obávám se, že hexavakcína bude zadarmo pouze pro děti narozené v roce 2007.

mapris
28. pro 2006

isacek,
my máme dvě, na obličej máme takovoum průhlednou a mastnou, a na tu hlavičku máme takovou bílou, bez jakéhokoliv aroma, možná je to ta. No, právě to temeni je nejhorší. Uvidíme, co nám řekne doktorka toho 10.1. Ty s tím máš zkušenosti? Za jak dlouho jste se toho zbavili?

isacek
28. pro 2006

mapris,
my s tím taky dost bojovaly.Ale co jsme dostaly tuhle mastičku tak se nám to krásně zahojilo.Hodně jsem to mazala a pak vyčesávala!
Prosim tě jak jí děláš to mlíčko s tim čajíkem?To uděláš čaj a do toho ji dáš ty odměrky mléka,nebo uděláš normálně mlíčko z vody a do toho přileješ čajík?

isacek
28. pro 2006

4a,
to jsi asi špatně pochopila.My co už děti máme si to platíme sami akorát tu čtvrtou dávku nám hradí pojištovna.A děti narozené po novém roce mají zdarma všchny dávky!

macejka
autor
28. pro 2006

4a

holky mají pravdu,myslim,že už jsem to tady psala.Od ledna budou mít hexavakcínu hrazenou pouze děti narozené po novém roce a děti narozené od června nebo července do prosince 2006 budou mít hrazenou pouze čtvrtou dávku,ale aspoň něco 🙂

mapris

já jsem ze Žižkova.Jinak čajíček jsem do mlíka dala,tim způsobem,že jsem udělala čaj,nalila ho do lahvičky a pak zbytek do těch 150ml jsem dolila vodou a do toho klasicky dala ten Nutrilon.
nicméně jsem se opět moc nevyspala,zase jsem mu x-krát dávala dudlíka.asi ho fakt trápěj prdíky,ale přes den je to naštěstí v pohodě.Někdy dávám dudlíka málo,jindy dost.
dala jsem mu tam jen 20ml toho čajíku tak možná zkusim dát víc.A nebo možná zkusim to maminčino pohlazení to je snad na uklidnění tak uvidim.On se totiž malej sice kroutí(zvedá nožičky,přetáčí se na bok...a pokňourává) ale úplně se nevzbudí,má zavřený očíčka a když mu dám dudlíčka tak hned přestane jenže zanedlouho ho vyplivne nebo mu vypadne a to je takhle dokola několikrát za noc.Ale že by vyloženě brečel,to ne.

macejka
autor
28. pro 2006

isacek

souhlasim s helikem,když malá pěkně přibírá tak bych jí do jídla vyloženě nenutila.
My taky jíme ten Nutrilon A.R.,ale už se mi asi třikrát stalo,že si ublinknul i ten 😠 Ale když jsme jedli ten premium tak to ublinkával docela dost,tak ten A.R. je lepší,ťuky ťuk

isacek
28. pro 2006

holky zkoušely jste dávat dětem místo čajíku jen převařenou kojeneckou vodu?
Kamarádka mi dnes říkala,že doktorka říkala,že ji mám místo čajíku dávat jen převařenou vodu.Tak jsem si říkala,že mi to přijde dost ošklivý a nebude to chtít a ona ji pije jak o závod.

macejka,a nemá malej reflux,když takhle blinká po normálním jídle?
My máme to samé,jen po Antirefluxnim mlíčku mi neblinká.
Tak dávej malého často na bříško,malý to pomáhá na prdíky!

macejka
autor
28. pro 2006

isacek

dávám malého na bříško,ale moc dlouho to nevydrží,jak kdy.On přes den prdí hezky,někdy i v noci tak nevim že takhle v noci mu něco vadí.
Doktorovi jsem říkala,že ublinkává a on řikal,že je to normální a ať zkusim ten A.R. Ale až tam půjdem v lednu tak mu řeknu,že ublinknul i A.R.a třeba nás pošle na sono,uvidíme.

Už jsem taky slyšela,že je dobrý dávat jen koj.vodu,protože není sladká.Já jsem to teda ještě nezkoušela,ale zkusit to můžu.Akorát asi nebude na ty prdíky,jen na žízeň.

isacek
28. pro 2006

macejka,
no právě nechci přestat s čajíkem,protože se bojím,že bude mít problémy s prdíkama.Malá sebou v noci taky hrozně hází a pořád sebou mrská,ale když ji zkontroluju tak hajá 🙂 !Akorát malá nekňourá,ale hned začne ječet 😖 !
No holky mám pocit,že se vyspíme možná až tak za dva roky! 😉

msunny
29. pro 2006

Ahojky holky. Tak jakpak se máte? My máme teď furt něco. Návštěvy,doktoři a tak ☹ Ve středu jsme byly u dětský a malej měl už 3440g a 50 cm 🙂 Ale měla podezření na kílu,tak nás poslala nachirurgii. Sice říkala,že to nespěchá,ale jak mě vyděsila,tak jsem včera zburcovala tátu,aby se mnou zajel za jeho známým,co má chirurgickou ambulanci. Ten nás poslal do nemocnice,že to není ta obvyklá,co děti mívají, že je trošku větší. Takže jsme jeli do špitálu-po čtvrt hodině přišel doktor-i když tak vůbec nevypadal,spíš mi přišlo,že vylez někde venku z popelnice a vzal si akorát bílej plášť,ale budiž. Ten na malýho kouknul a řek,že se to buď ztratí nebo že se to operuje až ve dvou letech! Kílní pás,že by ho akorát mačkal a až pojedu s malým na rehábko,tak ať se příjdem ukázat. Takže hrůza.

mapris
29. pro 2006

isacek,
už to tady psala macejka. Udělám čajík, dám třeba 100 ml a zbytek doleju vodou a pak tam dám potřebný počet odměrek (teda já dávám víc, protože to malý nestačí).
Zatím nám to pomáhá, tak uvidíme, ale stejně jí asi budu dávat i mimo čajík pít, na žízeň. Jinak já jsem kojeneckou vodu zkoušela, a nechtěla mi jí pít, tak jí zkusím dát někdy znova (teda dala jsem převařenou, nebo nemusim?). Isacek, za jak dlouho se vám to zahojilo? Nám teda už jde pomalu dolů i to temeno, ale zase se objevuje ta vyrážka, co jsme měli nad obočím, ach jo, furt něco 😠

macejka,
to je divný s tím dudlíčkem, ale to my máme taky. Zrovna včera nechtěla usnout, a manžel jí tam byl párkrát dávát dudlíka, zkoušeli jsme to i když se nám probudila někdy v těch dvě, ale nezabíralo to, tak jsme jí museli dát najíst. Jednou se nám stalo, že takhle zlobila v půl 12tý, tak jsem jí udělala jídlo (uběhly totiž 3 hodiny od posledního jídla), no a vypi 25 ml a usnula jak špalek. I když my prdíky nemáme, teda nemáme s nima problém, ale kolikrát tlačí už od 7 od rána a vykaká se odpoledne, je to normální? Teda - tlačí když nespí 😉. Jinak v tom kočárku se mi kroutí furt, ale není to tím, že si potřebuje odkrknout, ale že jí vadí čepička, nemá ráda, když jí zavazuju. Přikládám to tomu, že ta má ty strupy a že jí to asi svědí.

Jinak dneska jsme spali až do rána :o)) Vstávala v půl 7, až jsme se s manželem lekli, co se děje. Večer jsem jí totiž zkoušela udělat větší dávku (180ml podle krabice), ale vypila jen svých 130, ale tím, že bylo sytý, tak vydržela do rána. Tak uvidím, jak jí dneska půjde kakání a kdyžtak jí večer udělám sytý zas ... Jinak, jak vám spí dítko přes den? Já čekám, až se malá vzbudí a pak se napapá a půjde ven, ale spí mi od půl 8 a ještě teď, tak nevím, jestli mi bude chtít spát :o)

msunny,
tak to už máte docela dobrou váhu :o)) S tou kýlou nedokážu poradit, ale moje sestra má 7mi měsíčního kluka a byli s ní na operaci někdy ve 4-5 měsíci v Praze v Motole.

macejka
autor
29. pro 2006

Holky tak jsem dneska dala na noc do mlíčka jinej čajík,to maminčino pohlazení od Hippu tak jsem zvědavá.Nebo jsem přemýšlela,že bych vyzkoušela dát mu na noc napít z jiný lahvičky než od Aventu,mám ještě jednu tak to možná zítra vyzkoušim.A holky,vy používáte jaký lahvičky?Ale ono je to asi jedno,myslim,že jsou všechny protikolikový.Ale jestli pomáhaj,to je věc druhá 🙂

mapris

našemu malýmu taky vadí být v kočárku,teda jak kdy,ale potřebuje volnost a v tom silnym fusaku se prďola nemůže pomalu ani hnout.
Malej spí většinou tak do sedmi,půl osmé jak kdy.A přes den spinká odpoledne venku,chodíme kolem druhý tak na hoďku,nebo dvě.A taky dopoledne usíná tak na hodinku,jak kdy.

msunny

s kýlou také naštěstí nemáme zkušenosti,ale je to jistě nepříjemný.Ani nevim kdy by se stim mělo jít na operaci.Ale držim palečky,snad to malýho nebolí.

isacek
29. pro 2006

mapris,
my jsme to měly taky hodně a dlouho,je to tak 14dní co se nám to zlepšilo ,ale dneska jsem si všimla,že to ještě trošičku má.Takže jsem to po koupání hned namazala a vyčešu to!
Tak ji tu vyrážku namaž hned tou holtovou mastí,a nebuď z toho smutná mě se malá taky často osypává 😵 !Jinak jsem ji včera a dnes dávala jen tu převařenou vodu a je pravda,že mi papala lépe!Ale už tři dny nekakala,tak jsem ji teď na večer dala napít čajíku a hned se vykakala a dvakrát.

msunny,
tak moc držíme palečky ať se to vytratí samo.Mám menšího brášku a ten to měl taky a zmizelo mu to samo!