Umělé mléko na cesty - skladování, příprava

kacaba_s
22. čer 2018

Zdravím, poprosím o rady - bohužel jsem z kojení musela přejít na umělé mléko pro malou dcerku. Před krmením to je vždy boj, hodně brečí protože není mlíčko ,,hned" jako z prsu. Poprosím tedy jestli máte nějaké rady, tipy, zkušenosti jak třeba připravit co njedříve. Dále pak jak na cestách připravovat a do čeho dát. máte tip na nějaké boxíky? Za každý postřeh budu ráda 🙂

sarrita
22. čer 2018

Já pokud vím, že není možnost ohřát vodu v mikrovlnce, tak sebou vozím teplou v termosce a v nějaké láhvi studenou. Na prášek existují nějaké dávkovací krabičky, ale já ho dávám normálně do plastové uzavírací krabičky, v sáčku mám odměrku. Pak je to otázka cca minuty připravit potřebné množství 😉

absintka19
22. čer 2018

@sarrita presne tak. Velice rychle vychytas i kolik teple a kolik srudene a je to behem chvilky.

baris
22. čer 2018

@kacaba_s bohužel jsem nekojila ani jednu dceru. Měla jsem zakoupenou ohřívačku ... Ale co nejlépe funguje je mikrovlnka (nejlépe digitální), kde jsem přesně věděla kdy už mám flašku s vodou vytáhnout. Je to fofr - cca 15-30sekund dle množství vody. Pak už jsem stačilo dát požadované množství odměrek a do minuty měly dcery připravené pití.

Ráno jsem si vždy převařila vodu a tu pak používala během dne. Na cesty jsem měla převařenou vodu (a v přiměřené teplotě) v termoláhvi. UM nachystané v krabičce - vždy raději více.

UM jsem vždy připravoval čerstvé - co nevypily jsem vždy vylila.

kassandra1
22. čer 2018

@kacaba_s Doma máme v konvici s pokličkou připravenou už převařenou vychladlou vodu (ráno udělám na celý den), většinou si rovnou předem tu vodu připravím i do lahvičky. Když je čas na krmení, dám do mikrovlnky, už vím na kolik sekund aby byla správná teplota, přidám mléko. Na noc už jsem měla i předem zvlášť připraveno počet odměrek. Když jdeme ven, mám sebou takovou plastovou lahvičku od vitamínů, která přesně pasuje na lahvičku, takže se nic nevysype, mám předem odměřeno, přihodím jen k vodě a je to. Pokud je to výlet na delší dobu, tak termoska.

ahanka
12. črc 2018

Převařím vodu a mám ji v termosce. Doma na noc i na cesty. Převařenou vodu ale vychladlou (anebo rýžový odvar při potížích) mám ve skleněné karafě (nemám plasty moc ráda). UM v dávkovací krabičce, ale teď už ani ne, protože už nemívá vždy stejnou dávku, ale podle toho, jak jedla a tak. Zkušeností vypozorujete kolik teplé vody potřebujete. Já nejdřív liju teplou, pak doliju studenou (pokud moc nebo málo teplá, naliju nebo jen část uliju do karafy se studenou vodou a doleju podle potřeby zase teplou anebo studenou. Už mi to netrvá víc než pár vteřin 🙂. Když mám vodu požadované teploty, přisypu UM, zavřu lahvičku a míchám (hodně). (UM od 2 měsíců, tedy už rok.)