4leté dítě špatně spí. Zkušenosti? Co zabralo?

veronikaslez22
1. bře 2021

Zdravím dcera 4 roky hrozně špatně spí. Když přes den usne a to s obrovským vytrapovanim tak večer trvá třeba do 23:00 i dýl než usne. Když ji zaměstnáme a nejde odpoledne spát tak sice večer usne do cca 20:00 ale je protivná. V noci se třeba 4x vzbudí někdy i každý dvě hodiny. Většinou chce pít, čůrat nebo kakao. Do teď spala s námi v pokoji jenže manžel chodí v noci z práce tak jsme mysleli že ji budi to. Tak už jsme ji dali do pokoje s mladší ségrou. Mladší spí krásně a ona i když jsme ji dali do svého pokoje kde ji nic neruší tak se budí. A pořád chce abych ji uspavala takže nakonec skoro celou noc strávím u ní v pokojíčku a nevyspim se. Máte to taky některá stejně? Co vám zabralo aby líp spali? Já už jsem vyřízena. Spí špatně od mala.

montelvina
1. bře 2021

@veronikaslez22 tohle dobře znám ...syn je hrozny nespavec ..a je mu 5 let ...tet už je to lepší ale stejně musí vždy přijít v noci k nám ...na to jsou těžké rady některé děti jsou takové ..možná probrat s pediatrem ..víc přes den unavovat ..my jsme z paneláku lituji u syna že nemáme zahradu ...no pak jedině nějaký sirup a nebo Bachove esence skusit ...já teda synovi nedavala nic ..sama sem začala s léčbou svého spánku ..a jak lépe spím přestala jsem vnímat jak spí syn takže jak říkám pustupne se stalo to že syn v noci přišel lehl a usina zřejmě i proto ze na nej nereaguji ...samozdrejme o něm vím kdykoliv přijde ...lékařka mi dala jen lehké léky protože sem ji řekla o obavách ze se nebudu moc postarát o syna ..ale už jsem sem se nechtěla točit v kruhu že syn nespí protože cítí mou nervozitu ztoho jak se cítím nevyspala ...i muž musel začít spát jinde protože chrapal já byla hotova

montelvina
1. bře 2021

@veronikaslez22 jo a stím uspavanim v pokojicku jsem to utla ..proste jsem mu řekla ze už musí sam taky nám do trvalo strašně dlouho bylo mu tak 3 a pul .proste sem mu řekla až si veme autíčko nebo jsme přečetli pohádku nebo sam ...chodila jsem za nim každou chvíli i někdy s vymlouvau ze se jdu někam podívat a za chvíli se vrátím a postupně čas prodluzovala ....tet teda usina sam ...někdy to dá dlouhou práci klid nejste v tom sama ...jednou se to zlomí určitě nebude chtít spát s vámi do 18 😉

veronikaslez22
autor
1. bře 2021

@montelvina no tak my ještě sami neusínáme. Většinou usne u mě na gauči 🤦‍♀️ ale už právě taky začínám být dost utahaná a už bych se ráda vyspala 😏 no snad je to brzo přejde a my se v klidu vyspíme.