A zase ty sestřičky...

luzza
14. zář 2008

Tak se pomalu překulíme do dalších 10 000 příspěvků 🙂
Vítejte... 😉

lucenek
24. lis 2008

luzz to je superrr taky si vzpomínám jak mi gojgy v bříšku mávala 😵 😵 😵
hodně pij a hajej..... 😉

magika
24. lis 2008

Ahojda 🙂
Luzz...to je nádhera,že se mají mimoušci dobře 😵 ...se těším na jaro,až to budeš mít za pár a my tady zvědavostí prasknem 😵
Já jdu zítra na denní,tak pevně doufám,že to nebude nějakej hardcore 😝
Co Kulííík???Myslela jsem na ní 😲 🙂

kuliskaa
24. lis 2008

Tak jsem doma,nadějně to nevidím,jsem ok. 😉

luzza
autor
25. lis 2008

magi
já už praskám teď 😀 😀
kuli
tak nám napiš podrobnosti,nebo chceš abysme to z tebe tahali jak z chlupatý deky???

kuliskaa
25. lis 2008

Čau,no včera mi udělali inseminačku zacpali kloboučkem a tamponkem a píchli injekci,pak přišel primář a říkal že manža má slabý spermio. jen 2 mil. a má být 20 mil. takže 10% šance....jak to vidíte?? Při malé měl nejlepší spermáče... 😅 😅

Zítra opakujem IUI,2x za jeden cyklus mi to tam spustí-prej zichr....radši. 😒 😒 je mi smutno.

luzza
autor
25. lis 2008

kuli
ti nemusí být smutno...
třeba to ZROVNA vyjde...
nikdy nevíš...
tak vydrž 😉

luzza
autor
25. lis 2008

my jdeme ve čtvrtek na 3D 🙂 🙂 🙂

dasule
25. lis 2008

Nevím Kuli,manžel má 5 mil spermií,Holub mi řekl,že při takovém malém počtu by mi museli udělat tak 5O inseminací,aby to vyšlo,měla jsem jich 5 ale bez úspěchu!V olmiku mi řekli,že i s 5 mil. se může stát zázrak a Jaroš mi řekl,že jsem zbytečně podstupovala tolik IUI,měla jsem hned najet na umělé oplednění!Při příjmu měl manžel 17 mil. spermií!Ale při IVF ti stačí jen jedna dobrá spermie!Udělala jsem chybu!dopovala jsem se 5 měsíců zbytečně hormony a potom při IVF jsem byla už natolik vyčerpaná,že to prostě nevyšlo...přišly teploty a oslabení organismu!Takže s 2 mil. bych moc dlouho nečekala,aby v tom stresu manža nepřišel ještě o to málo a na jaře bych šla přímo na IVF!V zimě se to moc nedoporučuje!
Ale nic neni ztraceno,může se stát zázrak a prostě to vyjde,ale chci ti napsat své zkušenosti!
IUI většinou vyjdou při dobrém spermiogramu s kombinací vyřešení anovulace a menších problémů u ženy.
Jinak u mě byla ta reflexní terapeutka...vaječníky,vejcovody mám ok,ale děloha mě trošku zlobí,asi to bude tou endoškou,kostř mám zablokovanou,slinivka,játra,štítná žláza,slezina menší hypofuknce,musím to dát dokupy!!!Takže masíruju,cvičím...a to pořád dokola!
Luzzi ohledně Katy...nevím ale měla by jít na jipku do FN,jsem ji to říkala,ale asi ji opět přesvědčili ať zůstane!Nevím jak jí tam chtějí pomoct!Je to standartní odd. gynekologie,myslím si,že tam toho moc nevymyslí!
Je kompletně zalitá,OHSS se zhoršuje,nemá cévku,málo močí,jak jsem tam byla,neměla ani zajištěnou žílu,protože byla celá rozpíchaná,měla bolesti...nevím nejsem doktor,ale myslím si,že by potřebovala lepší péči!

luzza
autor
25. lis 2008

dášenko
s tou katy mi dáváš 😨 ☹ ☹
to mi ani neříkej!!!!!!! měla by mít žílu a cévku!!!! to je základ!!!!!!!!!!
pak albuminy v infuzích...
a co ulevující punkce??? dělaj jí něco???
jestli se nedostane jinam,tak skončí na aru...promiň,je to drsný,ale já už takovou holčinu viděla ☹ ☹ byla to známá...bylo jí 25!!!
ach jo ☹ a to tam na ní čuměj a čekaj až se to zlepší??????????????
tak zaútoči na jejího manžela,ať jí nechá převést....
v extrémních případech musej přerušit těhu... to se pak ten stav extrémně lepší... ☹ je to smutný,ale někdy je to lepší,než selhání ledvin...

luzza
autor
25. lis 2008

kuli
jinak souhlasím s dasul , co se týká té inseminace... 😒

musilka
25. lis 2008

ahojte já k vám sice nechodím i když sestra jsem taky ale známe Katy z diskuze o femigardu fakt je to s ní tak zlé ? ☹ 😒 😖 Vím že šla na IUI a pak jsme si psali na femigardu o tom jak probíhal můj OHSS a pak byla v nemocnici a víc nevíme

luzza
autor
25. lis 2008

musil
no je mi z toho taky na nic ☹

musilka
25. lis 2008

bože a kde je ve špitále v Olmiku ?

luzza
autor
25. lis 2008

to nevím,mám jen info od dáší.... 😒

musilka
25. lis 2008

to je humus já jsem měla OHSS taky dost hnusnej ale toto teda... Mě dělali punkce dvě aby se mi ulevilo po té punkci mi dali infuzi bílkovin chudák holka... A to měla jen 75 UI puregonu ☹

luzza
autor
25. lis 2008

musil
každej snese něco jinýho ☹

musilka
25. lis 2008

luzz jasný ale proč s ní něco nedělaj to viděj OHSS poprvé nebo co ?? Ty jo tuhle bezmoc já nesnášim....

dasule
25. lis 2008

je v nemocnici kde dělám,v Bohumíně,za Ostravou...dneska psala do tématu Polanka...že sice hcg jde nahoru,ale má už vodu na plících.Navíc má v sobě ještě 40 vajíček,nevím jak dlouho tam můžou zůstat!?Ještě má cysty na vaječníkách.Šéf z gyndy mi myslím v pátek volal,jestli máme albumin,nevěděla jsem,že to chtějí pro ni!to že tam leží jsem zjistila až v neděli!Albumin jsme neměli,je to docela drahá záležitost!ale myslím,že jí ho nedali!Přinesla jsem si v neděli Protifar,ale nevím jestli jí to pomůže v takovém těžkém stavu,spíše ne!Měla jsem strach,aby neskončila u nás na chir. jipce!Radila jsem jí at podepíše v pondělí reverz,ale neposlechla mě,nevím co se tam děje a na co čekají!Radila jsem jí FN Ostrava,jsou tam lépe vybaveni a je tam porodniství,aro a jiné...u nás není nic!Jen dvě jipky,interní a chirurgická,ale tam jí moc nepomůžem!Byla na punkci,asi tento týden,píchali ji na 3 krát a ještě bez umrtvení,byla hotová!Plakala,musí teď být hodně psychicky na dně a ještě je tak daleko od manžela,je tam úplně sama!Nevím na co čeká,ale nemůžu někomu říkat,co má dělat,je to zdrav. sestra,měla by znát rizika!Luzz má pravdu,taky myslím na nejhorší a tím těhotenstvím se to bude ještě zhoršovat!

luzza
autor
25. lis 2008

dáší
přesně tak...jak stoupá hcg,horší se potíže...
je to prostě celý na hovno 🙄 (omlouvám se)
potřebuje intenzivní péči!!! 🙄

dasule
25. lis 2008

teda minulý týden byla na punkci.Dneska mám noční,chci se za ni zastavit,ale nevím jestli má náladu.Nejraději bych ji stáhla k sobě na jipku,ale nechci do toho nějak zasahovat.Šíleně mě to štve,že nemůžu někomu pomoct!Holub jí prý na to řekl,že nechce svou spackanou práci někomu přenechat,asi to chce vyřešit sám,ale znám Holuba,není zlej ale je to debil.

luzza
autor
25. lis 2008

dáší
běž jí omrknout...
zjistíš aspoň jak dejchá a tak...a jak moc je oteklá...a co ty ledviny...
pak si zajdi za doktorem a řekni,že ti to nepřijde normální!!!!!!!!!!!!!

dasule
25. lis 2008

no za chvíli hrozí metabolický rozvrat!Jestli ji zítra nebude lépe,nevím co bude dál! ☹

luzza
autor
25. lis 2008

chjó ☹ ☹ ☹
musím letět ☹
pak mi dej vědět ☹

dasule
25. lis 2008

Léčba

Při volbě medikamentů musí ošetřující personál vždy myslet na eventuální graviditu a podle toho volit účinné a pro těhotenství neškodné preparáty.

Úspěšná terapie pacientek s OHSS spočívá hlavně ve velké trpělivosti personálu i léčených žen, jejichž stav bývá někdy opravdu kritický.

Léčbu lze rozdělit do čtyř základních bodů:

1. Stálé monitorování pacientky – jejího stavu, fyziologických funkcí, laboratorních výsledků (i několikrát denně).

2. Náhrada úniku tekutin z krevního řečiště – doplňujeme bílkovinu (albumin) a minerály, podáváme podpůrné léky při poškození či selhávání důležitých orgánů.

3. Provádíme prevenci tromboembolické nemoci.

4. Problém ascitu řešíme odlehčovacími punkcemi (velmi pomalu můžeme odsát až 3 litry) – většinou pouze vaginální cestou a pod přísnou UZ kontrolou. Při abdominální punkci hrozí poranění obrovských ovarií s následným krvácením.

Vzhledem k nevypočitatelnosti průběhu této komplikace, jež je zatěžující pro všechny zúčastněné, je léčba velmi náročná i na ekonomiku zdravotnických zařízení, v nichž jsou tyto pacientky hospitalizovány.
Závěr

Na závěr je nutno poznamenat, že průběh OHSS je závislý na reziduální hladině podávaných hormonů – při jejich poklesu začíná syndrom sám odeznívat. Při úspěšné graviditě vlivem těhotenských hormonů se může průběh OHSS naopak zhoršovat!

Patofyziologie a management zůstávají dosud nejisté.

luzza
autor
25. lis 2008

jo jo dáší...
to my víme...
hlavně aby to věděli na té gyn 😖

kuliskaa
25. lis 2008

Luzz do ip jsi mi psala lepší zprávu.......

Katy je mi líto.... ☹ ☹

kuliskaa
25. lis 2008

Daší vy máte jaký spermiogram??

kuliskaa
25. lis 2008

Ohledně te inseminačky holky tak-Holub mi na štěstí řekl,že pokud ta první IUI nevyjde tak hned nabízí IVF ale my to nechcem,jedno stačí a peníze taky nenadbývají......takže dost na to spoléhám,pač my už nemáme ani síly ☹ ☹

dasule
25. lis 2008

jasně Kuli,moc vám to přeji,snad to vyjde!Manžel měl v říjnu 5 mil. spermií.

luzza
autor
26. lis 2008

kulíku
to co je v té IP je pravda...
prostě nikdy neodhadneš,komu to zrovna vyjde a komu ne!!!
znám pár s bídným spermiogramem (lesnenka),co jim vyšla 1.inseminace...
a znám pár s výborným (dckami) co jim nevyšlo ani 5 inseminací...
proto ti píšu,že třeba zrovna vy,můžete mít štěstí
podle mě je to osud...