Babinec z října 2006

grej
1. pro 2007

Ahoojjj 🙂

Tak Vás tedy vítám již ve třetím pokračování našeho drbacího tématu "Těhulky a snažilky z 45 týdne".

Zvolily jsme tentokrát odlišný název, tak snad nám všem přinese štěstí a konečně už tenhle rok všechny nahlásíme ty //!!

A pište pište, ať máme těch 10.000 příspěvku zase brzy nastřádaných 😉

grej
autor
26. kvě 2009

Ahoj holky,
tak jsem měla včera slušnou krizi. Malá pořád řvala, já totálně nevyspalá - normálně psycho... Ale přišla kámoška a pak máma a hned bylo líp.
Zjistili jsme, že Kačka nerada spí sama. Jak jí dám do posele, tak je o pěti minut vzhůru, v noci vydrží tak max hodinu. ALe když já mám na klíně, tak spíš třeba tři hodiny. Tak jsme si jí v noci vzali k sobě do postele a spala jak zabitá celou noc 🙂 Ani by se nevzbudila na kojení, kdybych jí neprobudila já..

Navíc mám taky zánět prsu. Je to hnus. Bolí to jak čert. Dostala jsem antibiotika a paralen, mám věčně horečku 38,5, takže mě furt bolí celý tělo, záda, klouby... blééé. Takže když už jsme se sžily s Kačkou, tak zas trpím takhle. Musím pořád odstříkávat. Takže místo abych se vyspala, co hodinu jsem vstávala a odstříkávala. A potila se jak prase.

Ale jinak dobrý 🙂

divabara
26. kvě 2009

ahojky Grej,

zánět prsu, to je fuj...absolvovala jsem ho po 8 mesicich kojeni a nic moc. Taky mi bylo blbe jako na chripku,ale uz je to dobry...Bohuzel jsem nemela zadnou pomoc...manzel mel v praci akci,takze chodil az vecer,ale nastesti ATB rychle zabrala...

No jo, kdyz deticky citi u sebe mamku,tak spinkaji krasne 🙂

mikulka
26. kvě 2009

Grej, zánět prsu je hnus. Mám v živé paměti.
ASI VÍŠ, ŽE JE TO JAKO CHŘIPKA a musí se vyležet? Jinak se může vrátit, takže ať ti s malou ěnkdo pomáhá. Je fakt důležité ležet aspoň částečně.
Jinak odstříkávat každou hodinu, to bych nedělala, moc se ti zvýší laktace! Já odstříkávala jen po každém kojo, tedy každé 2-3 hodiny 10 min. To poznáš, zda máš plné prso.
Jo a pozor, prso nemasíruj, ač to na netu radí, ej to nebezpečné, může se zánět rozlézt do celého prsu.-

Holky, zítra na mne myslete, jdeme do té nemocnice, moc se bojím.

papa a opatrujte se

mufy
27. kvě 2009

Ahojky holky,

Mikulko neboj myslíme na tebe. 😉

Grej ty chudinko naše.Tak zánět prsu.To musí asi hodně bolet,že?Snad budeš brzy zdravá a budete si to s Kačkou dostatečně užívat.

U nás je pěkně hnusně,ale začlo pršet až dnes ráno,zatím žádné velké krupobití neproběhlo.Tak snad to i tak zůstane.

smilers
27. kvě 2009

Ahojky, spala me artep, ze zitra JI bude dr. vysetrovat domluvi se na dalsim postupu a mozna ji pusti domu a jinak ji ceka zitra test na cukrovku, pry pro jistotu

grej ja to sice nezazila ale drzim palce at ti antibiotika co nejdriv pomuzou a je to zase ok

mikul drzim moc palce at to v nemocnici zvladnete

zihu
27. kvě 2009

ahoj holky, grej ☹ drz se, musi to byt vazne neprijemne.. soucitim s tebou
ja dnes byla na kontrole, CS nam naplanoval na 5.6., tak uvidime, jestli do te doby vydrzime "v jednom", na monitoru sem behem 20min mela 3 kontrakce (napeti delohy 60), ja je teda ani necitila, tak moc nevim, co si o tom myslet....

grej
autor
27. kvě 2009

Ahoj holky,

tak už je mi mnohem lépe. Antibiotika asi zabraly. Už ani nemám horečku, takže je všechno mnohem snesitelnější. Kačka začala hrozně moc pít, takže mi od mlíka i hodně pomáhá, takže ani prso už nebolí. Z toho bolavýho dokonce pije dvakrát během jednoho kojení. Je to neuvěřitelný. Nejdřív tak deset minut z bolavýho, potom krkneme. Za dalších tak pět minut si zas začne cucat prsty, takže dostane z druhýho prsa a pak zas z prvního 🙂

Mikulko, díky za rady! Moc na vás budu myslet, aby v nemocnici dopadlo všechno dobře a byli jste zase brzy doma!!

Zihu - takže už víš termín porodu🙂 Taky to mohli nechat až na 6.6, co? 😉
Ty jo, napětí 60? Tak to je teda dost... Mě říkal manža, že když jsem se dost svíjela, tak jsem měla tak 20-30 a těsně před porodem než jsem začala tlačit to bylo tak 70-80...

Taky doufám, že Artep pustili a že je všechno v pořádku.

zihu
28. kvě 2009

grej..... 😕 😕 😕 jooooo?? tak to nevim, dr. to nijka nekomentoval, jen sestricka, co me napojovala... dr. do zpravy napsal kontrakce 0.. tak se v tom vyznej 😅 no pokud by to bylo takhle, klidne ji porodim 😀 😀 😀 ale jeste je tu samozrejme ta mechanicka prekazka (hraz a tak 😅 ) a to uz by asi bolelo i me 😝 😀 😀 😀 😀

zihu
28. kvě 2009

nikde nikdo? 😕

grej
autor
28. kvě 2009

Já jsem tu na skok. Kačka poprvé od půl šestý zabrala na dýl než než na čtvrt hodiny ☹
Ani v noci to nebylo lepší, vstávaly jsme každou hodinu a pak zas hodinu uspávaly. Děs. Jsem úplně hotová. Ale teď hodinku spí, tak jsem si aspoň udělala oběd a umyla hlavu. Protože už mi z toho ta mastnota kapala 🙂

No já jak byla na tom prvním monitoru při planým výjezdu, tak jsem měla čísla do 20 a taky napsaly kontrakce 0. Taky tomu vůbec nerozumím...
Manža říkal, že jsem se mnohem víc svíjela při nižších číslech...

Už se zas budí. Bože...

zihu
28. kvě 2009

grej to je teda nespavec ☹
taky myslim, ze to cislo o napeti delohy je jen cast toho vseho.. pak se k tomu asi pridavaji dalsi a dalsi faktory, takze samotne napati delohy je asi jen mala slozka celych bolesti... proto sem si asi 60 ani nevsimla 😅

grej
autor
29. kvě 2009

Ahoj holky,
tak dnešní noc zase peklo. Poslušně usnula v jedenáct, ale v jednu byla vzhůru a od té doby zas každou hodinu. Já nechápu, že taky není unavená 🙂

Teď usnula v sedm, tak jsem zvědavá, jak dlouho jí to vydrží 😉

Po včerejší zkušenosti jsem si udělala snídani raději už teď, abych zas nejedla v jedenáct 😀

Mám nějaký nedostetek asi vitamínu B, mám pusu plnou oparů. Holky to je vám bolest... Já mám pocit, jako by mě pořád něco muselo bolet. Nejdřív frnda a břicho, když to přešlo, tak zánět prsu a teĎ, když už bolí trochu jen bradavky, tak mě zas bolí celá pusa. Jo a mám tři záděry, ze kterých si pořád vymačkávám hnis. Blééé.
Koupila jsem si B-komplex, tak snad se to zlepší...

m.c.
29. kvě 2009

Grej, ty si teda užíváš 😖 😖 . Moc ti neporadím, mě Peťula spala dobře, budila se v noci cca po 4 hodinách. U nás katastrofický noci začaly po příkrmech, do půl roku to bylo v pohodě🙂.
Není možný že by se budila hlady? Nevypije třeba jenom málo mlíčka? Možná jak je malinká, tak toho tolik z prsu nevytahá.... Jinak mě teda nic nenapadá....

mufy
29. kvě 2009

Ahojky holky,

Grej teda to tě moc lituju, když Kačka skoro vůbec nespí.To musí být hrozný.Já jsem hotová jen z toho,že se pořádně za noc nevyspím a ty nespíš skoro vůbec.No zabilo by mě to. 😀 Ale pro mimčo bych to musela vydržet.Teď se moc už nevyspíš, nejdřív to budou prdíky a bříško,pak zoubky, pak zase něco......|Uf.....

To abych se už dopředu předvyspala. 😀

Myslím na Mikulku a na Artep.

divabara
29. kvě 2009

Ahoj Grej a holky,

ja myslim, ze to muzou byt spise prdiky, jestli se propina jako luk,tak je to jasne a to proste casem prejde. Taky je fakt, ze nektere deti se musi sestinedelim proplakat, jine zacnou potom. Ti mali drobci se proste musi se vsim nejdrive srovnat a to fakt chce tech 6 nedel . Jinak ja mela pro zmenu v sestinedeli opary,takze taky vitamin B...je fakt, ze spotreba Becka je velika - na konci tehu jsem chodila i na inkejce s B-ckem - ale mela jsem zjisteny,ze ho mammalo...zkus ten B-komplex...ja zkousela kvasnice,ale je fakt, ze malej po tom mel boleni...

Vydrz, nakonci 6ti nedlei bdue lip🙂

Taky myslim, na Mikulku a Artep - snad jsou v poradku !!!

grej
autor
29. kvě 2009

Tak jsem jí tu pomluvila a ona dnes docela spinká🙂
Ale vůbec to není klidný tvrdý spánek. Asi tak co tři minuty se začne mrskat a poplakávat, tak musím zahejbat košíkem a pohladit a pak se zklidní. A za chvilku znovu...

Mufy - to si piš, musíš se vyspat do foroty. Mě to všichni radili, ale já na to kašlala, protože mi to přišlo jako ztrácení času. Co bych za to teď dala 😉

Já myslím, že v noci se budí fakt kvůli hladu. Ona totiž jak je asi taky unavená, tak pije tak max 10 minut a pak totálně vytuhne, že jí nevzbudí ani výbuch. Tak si jí dám na rameno kvůli krkání. Tam by spala klidně celou noc. Nebo v náručí. Ale jak jí položím do postýlky, tak je hned za chvilku vzhůru a strká si ruce do pusy, takže jdem znovu kojit... Myslím, že je taky chyba, že nikdy neusne úplně tvrdě...

Prďáky naštěstí nemáme tak hrozný. Co dáváme ten sab simplex, tak je to mnohem lepší...

zihu
29. kvě 2009

ahoj holky,
grej, pokud tech 10min opravdu pije, melo by to stacit, pak uz je spis unavena a nema silu pit vic.... me dr. a vlastne aj mamka (pediatricka) porad rikaji, ze kojit dite dyl jak 10-15min je nesmysl, ze pak uz mimco jen tak blbne a hraje si s prsem a pak jsou ty zanety a tak, ale zas kdyz vypada, ze by jeste sosla, nedej ji to prso, zejo? 😅 sama su zvedava, jak to pujde.....

zanetik
29. kvě 2009

Ahojda děvčata trochu nestíhám, alepoctivě jsem vás dočetla...
Artep je doufám v pořádku a prckové ještě vydrží, mají čas...
Mikul to snad taky zvládly, ono to spaní v nemocnicích a když je víc lidí na pokoji 😒
Grej ty si teda užíváš...nezkoušela jsi Kačku zvážit kolik vypije? Já než si pořídila váhu na mimi, tak vážila na kuchyňský váze a velkým tácu...holky někdy totiž vypijou 70 někdy 120 je to dost rozdílný...v noci jak jsou spící tak nejmíň, takže dokrmujeme a krásně tvrdě spěj i když vysávám nebo sekáme na zahradě trávu...teď od úterý už tolik nespí, teda myslím přes den, že dopoledne jen tak pobrekávají a podřimují, odpolko v kočáru zas spí a večer zase podřimují, ale v noci jsme spaly: 7h, 7h, 6,5h a včera od 23h do 4:30 a od 6-8:45 takže na spaní si vůbec nestěžují...prdíky nás netrapí, holky prděj jak starý chlapy 😅, jen Nela mám asi trošku problém se stolicí, minulý týden neměla od pondělí do pátka a tento už zase 3dny nebyla...ale prdí, tak to jde..
Jdu zmenšit nějaký fotky a hodit do alba a poslat mejlem, nějak na tyhle věci nemám čas ☹
Dělám sekanou se sýrem a bramb.kaši, Verča spí a Nela pobrukuje a kouká, tak to musím stihnout než začnou řvát na jídlo 😅
Tak se opatrujte, teď je hnusně, tak se ukážu častěji, protože na zahradu to o víkendu nevypadá papá

zanetik
29. kvě 2009

Jo a v pondělí v poradně jsme měly 53cm obě a 3,8 a 3,9kg takže Verunka Nelu pěkně dohnala...očkování místo ve 3měsících dostaneme až budou mít 5kg a potom naušničky, tento týden jsme je koupily 🙂

divabara
29. kvě 2009

No ja nevim,muzou to byt prdiky a nemusi,ale pokud neodbrkne,tak bych rekla, ze ju to tam muze i tlacit a proto pobrekava.
Kamradka takto malem prisla o mlicko,protoze ji rikali, ze ma malo mlika a ze proto malej pobrekava. Byla z toho hotova, kdyz jsem tam prijela a videla jak malymu chutna...rikam, hele, on je prezranej 🙂, ho boli brucho 🙂. Rikam ji, bez na prevazeni,at se zklidnis a tak sla a zjistila, ze malej pribral skoro 1kg za 14dni...
Ja si myslim, ze kdyz Kacka pije 10 minut,tak ji to staci...alespon na 1,5hodinky...je mozny, ze ted, jak jsi mela ten zanet, muze byt mlicka min,ale to se srovna...Tak drzime pesticky, at se to opravdu co nejdrive srovna...
Kdyby clovek tak do tech deti videl, ale je to spise o intuici a kdyz je clovek nevyspalej,tak intuice kolikrat prestava fungovat,alespon tak to mam ja...🙂

No nic, preji krasny vikend...

Zan, holky teda rychle rostou 🙂 My jdem do poradny pristi stredu,tak jsem taky zvedava,protoze malej ted nechce moc jist,asi zuby nebo co...

zanetik
29. kvě 2009

Tak oběd výbornej hotovej spapanej, holky taky najedený a po jídle se mi obě podělaly 😅 , tak jdeme ven, potřebuju do banky skončila mi karta. Tak se pááááá

mikulka
29. kvě 2009

AHoj holky,

jsme zpět z nemocnice. byla to hrůza, velice náročné, ani se o tom enchci rozepisovat, spíš chci zapomenout, malý si hodně vytrpěl. Každopádně, zatím nic moc nevíme, výsledky budou za 3 týdny.

Grej, děti pijí opravdu 10 min nejvíce, ale zase si myslím, že na tak malé děťátko je to málo.
Nabízíš obě prsa? Já to dělala, když byl Kája malinký tak, že jsem kojila, po 10 min odříhnutí, chvíli jsem ho ponosila, a pak ještě k druhému prsu a pak klidně zas k tomu prvnímu. To odříhnutí je důležité, i několkrát, jinak bude mít prdy a taky nebude pak už chtít pít.
Mně se osvědčilo krkat tak malé miminko jako by přes dlaň na klíně. Prostě ho jako by chytnout pod bradičkou palcem a ukazovákem, ona mu přes ruku přepadne trochu halvička a krkne,. Blbě se to popisuje.

To, že se ti v noci tak často budí, může být tím, že není dostatečně napitá. Jinak totiž mlíčko v těle vydrží min 2 hoďky, spíše tři.
Zkus jí ještě to prso nabízet. Těch 10 min mi pil malý až tak ve 3 měsících.
A možná by sis mohla půjčit váhu od své dr.
Děcko má vypít takhle: na 1 kg váhy cca 130-150 ml, a není to vždy stejná dávka.

zanetik
29. kvě 2009

Mikul to je moc na 1kg váhy...to mi pijeme teď v 10týdnech, tam je nějak jedna šestina váhy, ale to mi by jsme umřely hlady 😀

bereninka
30. kvě 2009

AHoj, jen nakukuju, není to moc to mlíčko. Takhle se to počítá. Třeba kdyby děcko vážilo 3 kg, měla by vypít minimálně 390 ml mlíčka (3x130, až 150).

sroubek
31. kvě 2009

holky...holky..vy si teda uzivate...

mikulko..ať je malému dobře...zkuste probioticke kapicky...mohlo by mu to zlepsit traveni a jestli jeste trochu kojis..pak jez denne acidofilni jogurty

grej...jestli ma mala prdiky doporucuju to same, co mikulka....asi vis, ze nejist nadymave ovoce a zeleninu a cerstve pecivo a koreneny jidla...a zobat vitaminy a vlakninu...nepodcenovat...podle cinske mediciny zena ztraci zivotni energii porodem, menstruaci a kojenim...to béčko je důležitý..já mám zase hnusnou kůži a tak

jinak něco veselého...my lezeme a stojime a zkoušíme chodit a v 10 měsících 10,130kg...takže hezkyyy...a je to uz veeelikej cloviceka a mazlik..apapaaaa a jen to dobre vam preju 🙂

divabara
1. čer 2009

Jeee, sroubku...ahojda...!!! Tak to je super, to uz je maly velky muz 😉 ...My jsme se konecne rozlezli - minuly tyden a rovnou si z toho isednul a rovnou se naucil klecet,taze musim hodne hlidat 😉 Je to krasny...Taky vsem preju vsechno dobre...dneska maji deticky svatek !!!!

mufy
1. čer 2009

Ahojky holky,
tak začínáme zase nový týden.

Zan Verča s Nelčou jsou kouzelný.Opravdu moc krásné holčičky.

Sroubku to je fajn,že tak malý roste, jen tak dál. 😉

Mikulko tak snad malý dopadl dobře a všechno jste zvládli dobře.

Grej určitě na to přijdeš,kolik máš malé dávat mlíčka,aby dobře spinkala.Z toho já mám taky obavy,abych všechno tak zvládala.
Zrovna jsem se bavila o víkendu s kamarádem,co má 2měsíčního chlapečka a prý o něm ani neví už od porodu prý nebrečí, krásně spinká celou noc, takové hodné děťátko.To má někdo štěstí,že? 😀

sroubek
1. čer 2009

koukala jsem na artep 32tt..to uz vypada dobre 😉 ale jeste by mimca mohli chvilku pockat 🙂

bara: to jste sikulky..my lezeme od půlky 9. měsíce...stojíme a popocházíme u nábytku..mazec 🙂

grej
autor
1. čer 2009

Ahoj holky,
jsme OK, ale absolutně nestíhám.

Kačka spí hrozně málo a když už jo, tak se snžím si drcnout s ní nebo musím taky něco dělat doma...

Jinak pije jak duha, kojím co hodinu z obou prsou. Takže to vypadá tak, že hodinu kojím a uspávám a pak třeba hodinu spí a pak zas znovu. Pije fakt hodně, jsem moc ráda. Už týden mám doma váhu, ale ještě jsem jí nebyla schopná umýt a začít vážit. Snad se mi to povede teĎ...

DNeska jsme byly na prochajdě s kočárem. Hodinu jsme jezdily po okolí a myslíte že spala? Ani náhodou. Ale aspoň nebrečela, jen koukala. Když už se mi chtělo hrozně čůrat, tak konečně zabrala, tak jsme prochajdu ještě na půl hodiny protáhly. Ale pak už se zas budila hlady...

O víkendu jsem byla u našich, manža byl celý dny v práci. Pospala jsem si tam asi dvě hodinky a naši Kačce dali mlíko, co jsem odstříkávala, když jsem měla ten zánět. Vypila 125 ani nemrkla. To jsem zvědavá, kolik nám ve středu naváží že přibrala...

Jinak jsem začala znovu krvácet. V pátek už jsem jen tak špinila a stačila by mi na celý den jedna obyč vložka, ale v sobotu ze mě začaly padat stehy a krvácím asi tak jako třetí den MS. Tak nevím co s tím... Zkusím asi zavolat mudr, Jenže se mi nechce volat na Bulovku, asi zkusím Gest, jestli mi neřeknou, jestli je to normální nebo ne.

TeĎ jsem frkla Kačku na terasu a usnula, tak jsem zvědavá, jak dlouho jí to vydrží. Dám si aspoŇ něco k obědu.

Díky vám moc za rady.

Už dávám taky z obou prsou a přesně tak jak psala Mikulka. Nejdřív jedno, pak krknout a pak za pár minut druhý...

michina
2. čer 2009

Ahoj holky, tak na vas po dlouhé době koukám, nějak ted nemám vubec cas být na netu..
Zan, Verca s Nelou jsou fakt kouzelný a ten jejich usmev, nádhera.. 😎

U nas nic noveho, premýslime, co dal. Ve Fertimedu mi doporucili spise navodit prechod injekcemi, nez antikoncepci, je to prý ucinnejsi, ale injekce stoji 4000 na mesic, platilas taky toolik, Mufy?
Takže jsme spise v rozhodovaci fazi a ted nas trapi vice, kam pojedeme na dovolenou,.. aby mi to tak neprislo lito, že zase jenom cekat...