Bakalářská práce - maminky jednoho dítěte ve věku 1-3 let

natfar
6. pro 2018

Dobrý den,

jsem studentkou psychologie a chtěla bych Vás poprosit maminky jedináčků ve věku 1-3 let o vyplnění dotazníku k mé bakalářské práci. V ní se zabývám možným posttraumatickým rozvojem žen po porodu. Přesněji se zaměřuji na maminky jednoho dítěte ve věku dvanácti až třiceti šesti měsíců, u kterých zjišťuji vnímání porodu, oporu okolí a pozitivní změny, které jim mohl porod přinést. Dotazník se skládá ze tří části a jeho vyplnění by nemělo zabrat více jak 15 min. Moc byste mi tím pomohly. 🙂

Odkaz: https://goo.gl/forms/C76IeWxiWTsTpsWp2

Děkuji a přeji pěkný den.

Natálie Faruzelová

moxha
6. pro 2018

Chtěla jsem vyplnit,ale v druhé části mě to nepustilo dál.Možná chyba u mě...

lisianne
6. pro 2018

Vyplněno

natfar
autor
6. pro 2018

@moxha Bylo tam nevědomé přednastavení, které je již vypnuto. Nyní již vše funguje tak jak má. 🙂 Děkuji

konidana
6. pro 2018

@natfar nechapu 2. Část. Vzdy pozitivní situace a změna od 0 do max. Jaj se rozlišuje změna k horšímu nebo k lepšímu? Brala jsem to spíše 0 jako negace a maximum jako souhlas.

natfar
autor
6. pro 2018

Ona ta změna může, ale taky nemusí nastat, proto ta 0. Jedná se o standardizovaný dotazník PTGI, který slouží k měření posttraumatického rozvoje. Ten ovšem neprobíhá u všech žen, proto nevadí, když tam zaznamenáte nulu.

natfar
autor
6. pro 2018

Posttraumatický rozvoj jsou hlavně pozitivní změny, které mohou vzniknout z událostí, proto tam není nic moc negativního. Jelikož ten dotazník je stavěny taky, aby zjistil pozitivní změny.

lolam10
6. pro 2018

Druha cast je velmi obtizne vyplnitelna.ani u jedne otazky jsem neznala odpoved.navic nektere otazky byli polozeny dvakrat(byly jinak polozeny ale obsah zustal stejny)...skoda.ale treba je chyba na me strane...

natfar
autor
6. pro 2018

To, že některé otázky mohly působit stejně, není vůbec naškodu 🙂 Dotazník z 2. části zjišťuje 5 kategorií. Nejspíš ty otázky, co působí stejně, měří totožnou věc a pro vysokou reliabilitu metody je důležité, aby se na to neptalo jen jedním způsobem. 🙂

atisa
6. pro 2018

Mně to přišlo naprosto srozumitelné, máte vyplněno. Hodně štěstí. 🙂

guinea
7. pro 2018

Vyplněno, ale nevím, jestli to k něčemu bude. Připadá mi, že se počítá s tím že existují jen matky a děti co jakoby vypadly z reklamy na Sunar.

natfar
autor
8. pro 2018

Všem chci poděkovat za vyplnění dotazníku. Již jsem nasbírala dostatečný počet respondentů a děkuji. Moc si toho cením. 🙂 Hezké svátky.

kaja2016
25. bře 2019

@natfar Podle me mas nestastne zvoleno pojmenovavat porod jako trauma. Myslim, ze te na to asi pri obhajobe upozorni. Bala bych se i, jestli to takto obhajis. Porod neni trauma. Je to zatezova situace, ale trauma urcite ne: ) Pokud teda k nemu tak nepristupujes.