Barefoot nebo Attipas? Co dát jako první boty?

ahojcau
27. čer 2018

Ahoj..zatim to neni aktualni..dcerce je teprv pul roku..ale koukam dopredu a premyslim co ji dat potom jako prvni na nozku az zacne kolem nabytku atd.
Barefoot nebo attipas ? Poradte..diky 🙂

maxannie
27. čer 2018

Attipass jsou považovány za barefoot, tak moc nerozumím otázce, ale na začátek a na doma stačí kožené capáčky.

slunea
27. čer 2018

Pokud není chladno od země, nedávala bych nic, max ponožku s protiskluzem. Attipas podle mě pro lezoucí dítě nejsou moc vhodné, ta guma vepředu musí zavazet a bála bych se, že by dítko mohlo třeba jinak vytáčet nožky, než bez bot. A i na to obcházení mi přijde, že mají tlustou podrážku, nožka obcházejícího dítka se učí přenášet váhu (vnitřní - vnější hrana nohy), tak bych volila co nejbližší kontakt s podlahou.
Kožené capáčky bych brala takové, které respektují tvar nohy (neutlačují palec, jde poznat levou od pravé).

michalusenka
27. čer 2018

za prve - neuvazovat dopredu - dokud dite vice nechodi nez lozi, nic nedavat! v zime (nemame podlahova vytapeni) sem davala tluste puncochy a na to tluste ponozky s protiskluzem...ted ma latkove site capacky

kac_kac
28. čer 2018

Barefoot = styl obouvání (tenkrá podrážka, nulový drop, dostatečné místo pro prsty, rovná stélka, bez výztuhy opatku)
Attipas = jedny zcela konkrétní botičky splňující zásady barefoot obouvání (pro některé nožičky)
Attipasky máme, využíváme, jsou to synovi nejoblíbenější botičky, ale pořizovala jsem je až když opravdu chodil (v 15měsících) na lezení mají příliš mohutnou špičku, překáží, děti se o ní zachytávají, může se zařezávat vzadu podrážka do achilovky.
Pro lezce mi přijdou vhodnější kožené nebo látkové capáčky.

mku
28. čer 2018

My je mame na lezeni, ale malemu je uz 11m a zaciba chodit. Ma chudak tak okopany palecky, ze toto aspon trochu pomuze je chranit. Jinak nejlepsi je nedavat vubec nic, jen ponozky s protiskluzem.

fifina86
28. čer 2018

@mku zrovna na lezeni jsou Attips diky spicce totalne nevhodne ;) Pokud neco,tak kozeny capacky nebo silnejsi ponozku.

mku
28. čer 2018

@fifina86 me je schvalila i fyzioterapeutka, jsem super ohebne...

fifina86
28. čer 2018

@mku ano,jsou ohebne,ale ta spicka pri lezeni ok neni 😉 pri lezeni prekazi.

ahojcau
autor
28. čer 2018

Dekuji za odpovedi 🙂

martiniquest
4. črc 2018

Atipasky jsou celkem na prd. Diteti se v tom silene poti noha, spicka je spatne tvarovana a pro stridani chuze a lezeni jsou nevhodne - zadrhavaji se pri lezeni o dlazbu napriklad. Meli jsme je a rychle dali pryc. Na zacatek doporucuju indoor bosky/v ponozkach s protiskluzem a ven kozene capacky. A rozhodne nekupuj nic dopredu, protoze nemuzes tusit, kdy zacne dite chodit, tedy jaky typ obuvi bude potrebovat a hlavne nevis ani velikost.

ahojcau
autor
4. črc 2018

@martiniquest jezis to by me ani nenapadlo kupovat dopredu :D ja jen abych vedela dopredu...co a jak potom 🙂 a diky

martiniquest
4. črc 2018

@ahojcau Me to prave napadlo, sice ne tak dlouho dopredu, ale ani tak capaky nesedly - velikosti 🙂