• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Barva očí miminka. Jak a kdy se po narození změní?

5. května 2016 
Ahoj holky, chtěla bych založit tuhle diskusi jen tak pro zajímavost a čistě informativně. Všichni mi říkají že se miminka rodí s typicky modrou barvou očí a pak se jim dobarvují podle rodičů. Zajímalo by mě, když ani jeden nemáme modré oči ( oba zelené ) jestli to bude také tak.

Jak jsou na tom vaše děti, s jakou barvou se narodili a jakou mají teď ???
2. říj 2007 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Naše Zdíša byla taky modrooká, pak jí začaly oči pomalu blednout do šediva a nakonec někdy kolem půl roka s z ní stala hnědoočka po mamince :slight_smile: . Ale tatínek taky není modrooký a v porodnici jsem koukala na všecka ta miminka, která zrovna koukala, a všecka fakt byla modrooká :wink:
2. říj 2007 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky o tomhle jsme zrovna debatili včera s manželem, doufám, že se neurazíte když to srovnám, ale každý miminko (jak psí, kočičí ... lidské) se narodí s modrýma očima :wink: Vím to, protože už jsem měla tu čest jich hodně vidět a očka se dobarvují zpravidla do roka :slight_smile:

Jinak hodně často vítězí ten gen tmavých očí, což znamená, že je-li jeden z rodičů hnědooký či má tmavší oči než ten druhý, tak s největší pravděpodobností zdědí mimi oči po něm :wink:
2. říj 2007 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Když se Vítek narodil,měl oči tmavý,takový modrošedý,teď jsou mu tři měsíce a zbarvily se mu domodra,já i manžel máme oči modrý,tak už mu to tak asi zůstane
2. říj 2007 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
no mi mame stale modry,tatka ma modrosedivy a ja hnedozeleny,asi uz zustanou takovy jaky jsou.
2. říj 2007 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kazde miminko se rodi se svetlou barvou oci a vekem pribyva melaninu (ocniho barviva). Meni se vekem, nejpozdeji zaznamenana zmena barvy oci byla nekdy kolem 10. roku veku :dizzy_face:
2. říj 2007 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahojky, tak to my jsme výjimky! :wink: Oba kluci se mi narodili s očima černo-hnědýma, časem jim oči malinko zesvětlaly do tmavě hněda. A zůstaly takové. Manžel má přesně takové oči jako mí synové, já mám zelenomodré. :slight_smile: Oba chlapci jsou velice podobní manželovi, mladší má jen po mně světlé vlasy.
2. říj 2007 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Naša Natálka mala tmavé očká keď sa narodila, povedala by som tmavo-tmavo-tmavo modré :slight_smile: teraz jej trošku svetlejú ale ešte ich stále nemá vyfarbené. Ja mám oči zeleno-šedivo-hnedé a manžel svetlo modré. Tak som zvedavá ako sa tá naša kočka vyfarbí :grinning:
2. říj 2007 ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Naše Madla má od porodky modré a jdou čím dál tím modřejší :wink: ...po tátovi (celá je po něm), já jsem tmavá (hnědé vlasy i oči), on světlý...

Synovec měl tmavá očička v porodce (ne modré, ale takové hnědo šedé nebo jak to popsat) a teď má hnědé. Po obou rodičích. Madší je modrooký, ale jaký měl po narození už nevím.
4. říj 2007 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé tak tohle je zajímavá diskuse, posouvám jí výše a vy co už máte mrňousky pište.
14. říj 2007 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zajímala by mě jedna věc - naše pětiměsíční Kačka má očka pořád modrá, no teď už trošku modrošedá. Přitom oba s manželem máme oči zeleno-šedé. Modré oči má moje mamka a můj brácha, máte někdo zkušenost, že ty geny takhle přeskočí nebo se ty očka ještě zbarví? Díky za odpovědi
23. led 2008 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
no me by to taky zajimalo ja mam oci modre a pritel hnede a nas malej ma sedive :frowning2: tak zatim nevim nic spis se mi zda ze modraji ale jak tady ctu tak jesteporad muzou byt hnede ....
23. led 2008 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak to by me taky zajimalo ja am modre oci a pritel hnede..no a nas mrnous je ma prave sedo modre tak ale vidim ze je jeste muze mit hnede ze..chtela bych aby je mel po tatinkovi...
23. led 2008 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak náš malej když jse narodil tak měl velmi tmavě černé oči a teď je má takový hnědo-žlutý :unamused:
23. led 2008 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
do haje, uz asi po paty to sem pisu:

pres generaci se oci dedi take, takze Hanzuli Kacka ma oci asi po babicce

nase Mia mela po porodu oci tmave, nyni blankytne modre po mamince i babicce
23. led 2008 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
My máme taky od narození modrý. Máme je pořád, ačkoliv ani jeden z nás, ani prarodičů je modré nemá :grinning: .
Takže se MUSÍ změnit na zelený, protože jinak budu mít na talíři pořád ty otázky, čí to dítě vlastně je? :grinning:
23. led 2008 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
romana :grinning:
23. led 2008 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak Jáchymek měl očička děsně tmavý(hnědo černý) a teď je má takový břidlicový
23. led 2008 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Naše Nikolka se narodila s úplně tmavě modrýma až skoro černýma očičkama a stále se ještě nerozhodlo jaká očička budou-já je mám hnědé a partner modré.....Nikolka má každé očičko momentálně jiné-jedno je skro modré a druhé modro-hnědé....tak nevím :slight_smile: asi bude mít jeno očičko modré a druhé hnědé :grinning: :grinning: :grinning:
24. led 2008 ve 23:11  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak náš malej po narození je měl tmavě modro šedý, těď v půl roce už jsou jasněji modrý, hlavně na sluníčku jsou fakt pěkně modřoučký, máme s manžou oba modré oči takže žádnou jinou barvu jsem nepředpokládala :slight_smile:. Jinak můj taťka ma hnědé, mamka zelené, brácha se pomamil do zelených a já jako jediná modrý. Ale jináč jsem prý celý taťka :grinning:
25. led 2008 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
nejsem holka, ale nevadí

jasný, že s modrýma očima (prostě jsme savci, mrkni třeba na malýho tygříka)
a podle rodičů ten systém nefunguje, takže se nediv, když po x týdnech nebude mít mimčo oči dozelena
měj se
26. led 2008 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak naše Adélka má očka pořád modrá a asi ji i zůstanou (máme s manželem oba modré oči), ale neteři se změnila barva očí na zelenou až ve 4 letech... :slight_smile:
26. led 2008 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky by me zajímalo a slyšela jsem, že černoši se rodí bílý, ztmavnou prý do pár dnů...??? :astonished:
27. led 2008 v 07:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Naše Claudijka si to přicupitala s téměř černýma očima, pořád jsem čekala na ty modrý s kterýma se prý děti rodí a nic :slight_smile: , trošku časem zesvětlaly do tmavě hněda, ale modrých už se asi nedočkám :grinning:. Manžel má oči hnědý, já zelený.
28. led 2008 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Naš Anetka se taky narodila s tmavýma očima, v porodnici se tomu všichni divili a chodili se na malou dívat :sweat_smile: a tmavý oči má pořá :wink: Manžel má oči hnědý a já takový šedo zelený
13. únor 2008 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
bramburka ja ked som rodila sa narodil cernosko a bol cierny :confused: :confused: :confused: :grinning: :grinning: :grinning:

nas mal tmavomodre a po tyzdni stmavli a teraz su ciernohnede po tatovi. ja mam modre.
13. únor 2008 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
nase Misa ma zatim modre, rekla bych spis tmave modre, ja mam cokoladove hnede, tata zeleno hnede, takze jsme taky zvedavi :confused: :dizzy_face:
13. únor 2008 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja mam modre oci moj stary zelene a ked sa simca narodila mala uplne tmavo modre ocka a teraz ma 20 mesiacov a uplne jej vybledli ma ich svetlo modre
13. únor 2008 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Naša Vaneska sa narodila s modrými očama,bude mať sedem mesiacov a má ich stále rovnaké,to znamená že jej už zostanú také :unamused:
13. únor 2008 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Matysek se narodil s tmave hnedyma ocima a zatim se mu nezmenily, nevite, do kdy se dobarvuji, jestli uz mu takhle zustanou? ja mam oci hnedozelene a tatinek modrosede
13. únor 2008 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sára sa narodila s tmavomodrými očami a postupne jej zosvetleli... po MM a niektorých starých rodičoch :grinning: Ja mám oči hnedé, ale myslím, že ak sú modré doteraz, už by sa to nemalo zmeniť.. uvidím ...

Bramburka, černosi sa rodia s tmavou pokožkou :wink:
13. únor 2008 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
1 2 3 ... 6
Tvůj příspěvek