Barva očí miminka. Jak a kdy se po narození změní?

douglaska
2. říj 2007

Ahoj holky, chtěla bych založit tuhle diskusi jen tak pro zajímavost a čistě informativně. Všichni mi říkají že se miminka rodí s typicky modrou barvou očí a pak se jim dobarvují podle rodičů. Zajímalo by mě, když ani jeden nemáme modré oči ( oba zelené ) jestli to bude také tak.

Jak jsou na tom vaše děti, s jakou barvou se narodili a jakou mají teď ???

tiki
2. říj 2007

Naše Zdíša byla taky modrooká, pak jí začaly oči pomalu blednout do šediva a nakonec někdy kolem půl roka s z ní stala hnědoočka po mamince 🙂 . Ale tatínek taky není modrooký a v porodnici jsem koukala na všecka ta miminka, která zrovna koukala, a všecka fakt byla modrooká 😉

krista
2. říj 2007

Ahojky o tomhle jsme zrovna debatili včera s manželem, doufám, že se neurazíte když to srovnám, ale každý miminko (jak psí, kočičí ... lidské) se narodí s modrýma očima 😉 Vím to, protože už jsem měla tu čest jich hodně vidět a očka se dobarvují zpravidla do roka 🙂

Jinak hodně často vítězí ten gen tmavých očí, což znamená, že je-li jeden z rodičů hnědooký či má tmavší oči než ten druhý, tak s největší pravděpodobností zdědí mimi oči po něm 😉

viona
2. říj 2007

Když se Vítek narodil,měl oči tmavý,takový modrošedý,teď jsou mu tři měsíce a zbarvily se mu domodra,já i manžel máme oči modrý,tak už mu to tak asi zůstane

poupe
2. říj 2007

no mi mame stale modry,tatka ma modrosedivy a ja hnedozeleny,asi uz zustanou takovy jaky jsou.

mmmk
2. říj 2007

Kazde miminko se rodi se svetlou barvou oci a vekem pribyva melaninu (ocniho barviva). Meni se vekem, nejpozdeji zaznamenana zmena barvy oci byla nekdy kolem 10. roku veku 😵

koc
2. říj 2007

ahojky, tak to my jsme výjimky! 😉 Oba kluci se mi narodili s očima černo-hnědýma, časem jim oči malinko zesvětlaly do tmavě hněda. A zůstaly takové. Manžel má přesně takové oči jako mí synové, já mám zelenomodré. 🙂 Oba chlapci jsou velice podobní manželovi, mladší má jen po mně světlé vlasy.

bielanevesta
2. říj 2007

Naša Natálka mala tmavé očká keď sa narodila, povedala by som tmavo-tmavo-tmavo modré 🙂 teraz jej trošku svetlejú ale ešte ich stále nemá vyfarbené. Ja mám oči zeleno-šedivo-hnedé a manžel svetlo modré. Tak som zvedavá ako sa tá naša kočka vyfarbí 😀

eps
4. říj 2007

Naše Madla má od porodky modré a jdou čím dál tím modřejší 😉 ...po tátovi (celá je po něm), já jsem tmavá (hnědé vlasy i oči), on světlý...

Synovec měl tmavá očička v porodce (ne modré, ale takové hnědo šedé nebo jak to popsat) a teď má hnědé. Po obou rodičích. Madší je modrooký, ale jaký měl po narození už nevím.

paulin
14. říj 2007

Jé tak tohle je zajímavá diskuse, posouvám jí výše a vy co už máte mrňousky pište.

hanzuli
23. led 2008

Zajímala by mě jedna věc - naše pětiměsíční Kačka má očka pořád modrá, no teď už trošku modrošedá. Přitom oba s manželem máme oči zeleno-šedé. Modré oči má moje mamka a můj brácha, máte někdo zkušenost, že ty geny takhle přeskočí nebo se ty očka ještě zbarví? Díky za odpovědi

denousek
23. led 2008

no me by to taky zajimalo ja mam oci modre a pritel hnede a nas malej ma sedive ☹ tak zatim nevim nic spis se mi zda ze modraji ale jak tady ctu tak jesteporad muzou byt hnede ....

denousek
23. led 2008

no tak to by me taky zajimalo ja am modre oci a pritel hnede..no a nas mrnous je ma prave sedo modre tak ale vidim ze je jeste muze mit hnede ze..chtela bych aby je mel po tatinkovi...

f.nina
23. led 2008

Tak náš malej když jse narodil tak měl velmi tmavě černé oči a teď je má takový hnědo-žlutý 😒

kristi
23. led 2008

do haje, uz asi po paty to sem pisu:

pres generaci se oci dedi take, takze Hanzuli Kacka ma oci asi po babicce

nase Mia mela po porodu oci tmave, nyni blankytne modre po mamince i babicce

romana27
23. led 2008

My máme taky od narození modrý. Máme je pořád, ačkoliv ani jeden z nás, ani prarodičů je modré nemá 😀 .
Takže se MUSÍ změnit na zelený, protože jinak budu mít na talíři pořád ty otázky, čí to dítě vlastně je? 😀

denousek
23. led 2008

romana 😀

iza
23. led 2008

tak Jáchymek měl očička děsně tmavý(hnědo černý) a teď je má takový břidlicový

suki
24. led 2008

Naše Nikolka se narodila s úplně tmavě modrýma až skoro černýma očičkama a stále se ještě nerozhodlo jaká očička budou-já je mám hnědé a partner modré.....Nikolka má každé očičko momentálně jiné-jedno je skro modré a druhé modro-hnědé....tak nevím 🙂 asi bude mít jeno očičko modré a druhé hnědé 😀 😀 😀

agny
25. led 2008

Tak náš malej po narození je měl tmavě modro šedý, těď v půl roce už jsou jasněji modrý, hlavně na sluníčku jsou fakt pěkně modřoučký, máme s manžou oba modré oči takže žádnou jinou barvu jsem nepředpokládala 🙂. Jinak můj taťka ma hnědé, mamka zelené, brácha se pomamil do zelených a já jako jediná modrý. Ale jináč jsem prý celý taťka 😀

nobody
26. led 2008

nejsem holka, ale nevadí

jasný, že s modrýma očima (prostě jsme savci, mrkni třeba na malýho tygříka)
a podle rodičů ten systém nefunguje, takže se nediv, když po x týdnech nebude mít mimčo oči dozelena
měj se

kar.la
26. led 2008

Tak naše Adélka má očka pořád modrá a asi ji i zůstanou (máme s manželem oba modré oči), ale neteři se změnila barva očí na zelenou až ve 4 letech... 🙂

bramburka
27. led 2008

taky by me zajímalo a slyšela jsem, že černoši se rodí bílý, ztmavnou prý do pár dnů...??? 😲

siima
28. led 2008

Naše Claudijka si to přicupitala s téměř černýma očima, pořád jsem čekala na ty modrý s kterýma se prý děti rodí a nic 🙂 , trošku časem zesvětlaly do tmavě hněda, ale modrých už se asi nedočkám 😀. Manžel má oči hnědý, já zelený.

luucia
13. únor 2008

Naš Anetka se taky narodila s tmavýma očima, v porodnici se tomu všichni divili a chodili se na malou dívat 😅 a tmavý oči má pořá 😉 Manžel má oči hnědý a já takový šedo zelený

eva4444
13. únor 2008

bramburka ja ked som rodila sa narodil cernosko a bol cierny 😕 😕 😕 😀 😀 😀

nas mal tmavomodre a po tyzdni stmavli a teraz su ciernohnede po tatovi. ja mam modre.

selu
13. únor 2008

nase Misa ma zatim modre, rekla bych spis tmave modre, ja mam cokoladove hnede, tata zeleno hnede, takze jsme taky zvedavi 😕 😵

otrivinkajanka
13. únor 2008

no ja mam modre oci moj stary zelene a ked sa simca narodila mala uplne tmavo modre ocka a teraz ma 20 mesiacov a uplne jej vybledli ma ich svetlo modre

ivkka
13. únor 2008

Naša Vaneska sa narodila s modrými očama,bude mať sedem mesiacov a má ich stále rovnaké,to znamená že jej už zostanú také 😒

daasik
13. únor 2008

Matysek se narodil s tmave hnedyma ocima a zatim se mu nezmenily, nevite, do kdy se dobarvuji, jestli uz mu takhle zustanou? ja mam oci hnedozelene a tatinek modrosede

bihan
13. únor 2008

Sára sa narodila s tmavomodrými očami a postupne jej zosvetleli... po MM a niektorých starých rodičoch 😀 Ja mám oči hnedé, ale myslím, že ak sú modré doteraz, už by sa to nemalo zmeniť.. uvidím ...

Bramburka, černosi sa rodia s tmavou pokožkou 😉