Bathory. Videli ste to už?

susik77
17. črc 2008

Ahojte, chystame sa na to do kina. Uz ste na tom boli? Ako sa vam to pacilo?

libka1
27. črc 2008

Liana Jakubisko má aj čosi horšie ako post coitum. Dnes to bolo v telke, Dara a jej strejda.... no horor 😀

cikyta
27. črc 2008

no len kebyže nemáme Jakubiska,tak už ozaj nemáme žiadny film.V poslednej dobe je to len hamba-nič iné v porovnaní s CZ.

aponchie
27. črc 2008

me se hrozne libi nejasna zprava...

libka1
27. črc 2008

Ja proti nemu nič nemám ak to tak vyznelo, len toto mu proste nevyšlo, zato sa musí veľmi hanbiť asi... 😅

aponchie
27. črc 2008

uz si to nepamatuju..sak ja nic nerikam me to tak jen napadlo jak sem cetla vase prispevky,ze ten byl super..jeste sme to sledovali v letnim kine to byl srumec ,klidne bych to zkoukla znova 😀

bubba
8. srp 2008

no baby akoze ja som prave dosôa z kina a som.............naramne sklamana ☹ asi som tu jedina co?

zukab
8. srp 2008

film bathory sa mi nepacil ani nahodou.
zbytocne natiahnuty ako zuvacka, keby postrihal stvrtinu scen, tak filmu by to len a len prospelo, niektore dialogy viac ako gycove, jakubisko sa strasne snazil vtesnat do filmu co najviac informacii a vznikol z toho neskutocny chaos, zanrovo straaasne cudesne, postavy podla mna trocha nedoveryhodne, pri pozornom sledovani vela chyb a tak dalej 🙂
ale hlavna hrdinka ju zahrala skvelo, vyprava bola vyborna (ved za tie prachy bodaj by nie)
uff, ale som to skritizovala 😀
no ale pytala si sa na nazor, toto je ten moj 😉

bubba
8. srp 2008

som rada ze tu nie som jedina 😅 😅 uz som si myslela ze som nejaka divna 😀

bubba
8. srp 2008

a otrasny dabing skoda ze som si nemohla vypocut nasich umelcov ako hatlaju v anglictine 😀
inac akoze napad velmi dobry ale verim tomu ze keby to napisal dan brown(da vinciho kod)bolo by to doveryhodnejsie 😀 😀

zukab
8. srp 2008

tiez si neviem predstavit, ako to prijme zahranicie a ich divaci, ktori su rozmaznani a chcu jednoduche linie. toto je chaos na entu, proste z toho filmu na mna dychal bordel (ako neporiadok, nic sexualne 😀 )

minonka24
9. srp 2008

bubba: mě se taky film Bathory nelíbil, nejsi jediná...
Většinou bývám skeptická k filmům, který mívají obrovskou reklamu a můj názor, že potom většinou nestojí za nic a jediný dobrý momenty jsou vidět už v upoutávkách, bohužel potvrdil i film Bathory. Jak jsem četla v jedné recenzi, když konečně film na chvíli dostal nádech Jakubiskovy dávné poetiky, zaručeně to pokazily rádobyvtipné scény mnichů na kolečkových bruslích a s padákem. Film byl dlouhý, zbytečně popisný...jediný, na co v tom filmu šlo koukat byl Carravaggio... 😉

radost
9. srp 2008

mě se velice líbil příběh Bathory, stejně tak herecké obsazení, jediné, co mi nesedlo byla role kata v podání Srstky, milovníka zvířat, ten moment mě opravdu rozesmál..

sylvie
9. srp 2008

caute, dnes na CT-cke davali dokument o tomto filme a na zaver tam napisali kolko ten film stal a koncilo to tym, ze " a tym sa stal najdrahsim ceskym filmom." Ceskym? Nie je to nahodou slovensky film?
Film som zatial nevidela, tak neviem.. ako je to vlastne?

lenkabu
9. srp 2008

Mně se Bathory moc líbilo,jen by filmu neuškodilo kdyby byl o půl hodiny kratší.

nika70
9. srp 2008

Bathory jsem viděla a moc se mi líbil.....i přes moje obavy, jestli to nebude kruťárna, protože takový filmy nemám ráda. Určitě se chci jít podívat ještě jednou.... Fakt je, že způsob odlehčení tématu vložením "průvodcovské řeči" Polívky je asi pro někoho těžce stravitelný....
Film je opravdu dlouhý, ale já nemám ráda ani to, jak se všichni po skončení filmu okamžitě ženou k východu, jako když do nich střelí...takže mě nevadilo posedět déle. Připadá mi to neslušné k těm lidem, kteří se na filmu podíleli, když si pak divák ani nepřečtě titulky, nehledě na to, že si myslím, že by se ten děj měl nechat chviličku "doznít"....

Co se týká toho, jestli je to český nebo slovenský film..... řekněme spíš československý....vzhledem ke všem tvůrcům....režie, produkce, kamera, kostýmy, herci....

zukab
9. srp 2008

sylvia, nie, nie je slovensky, tak ako nie je ani cesky. reziser je slovak, to je tak vsetko, co je slovenske.
herci su medzinarodni, sponzoring bol medzinarodny, ono sa to ani neodohravalo v podstate na slovensku ale v uhorsku, atd.
ale vies ako to chodi, keby to bolo na STV tak povedia slovensky film a tak dalej a tak dalej. klasika 😀

mabe
9. srp 2008

Ahojky, me se Bathory libilo. Rikam si, ze na tom muze byt neco pravdy. Nerikam, ze divky nezabiljela a tak. Ale v drivejsich dobach se ucinky bylinek a tak bralo jako carodejnictvi. Je mozny, ze opravdu se koupala v bylinkach a tak. Proste lidi smyslely v te dobe jinak o techto vecech.

sylvie
9. srp 2008

zukab, tak toho slovenskeho by som tam nasla viac.. herci, piesen, atd..
😉

hubka
9. srp 2008

tak baby ja sa nato chystam zajtra a zatial som pocula same chvaly, az na nejake scenky:ze nejaky sluha umrel 2x???postrehli ste to???v kazdom pripade sa zajtra ozvem 😀

macik
9. srp 2008

hubka-já měla pocit, že jednou tam byl právě za toho sluhu někdo převlečený z tábora nepřátel...takže umřel jen jednou...ale nevím, jeslti je to ten samej sluha 😀

penelope2066
9. srp 2008

ahojte,mne sa film velmi pacil a ked som na nom bola v kine prvykrat bolo to na mna riadne silne.a vcera som na nom bola zase a uz to take silne nebolo ale stoji zato si to pozriet.je to uzasny film

penelope2066
9. srp 2008

na prvy krat to vo mne vyvolalo vela pocitov tak som to chcela vidiet este raz tak som vcera bola na tom 2x a ked to bude v telke tak si to pozriem znova

hubka
9. srp 2008

Teda penelope teba to riadne vzalo.... 😀
macik-toho typka si vsimnem, zajtra napisem 😉

kyri
9. srp 2008

jj, já mam pocit jako macik - že to byl převlečený "sluha"

teda, a ten film se mi táááák líbil. ani jsem si nevšimla, jak to bylo dlouhý, nenudila jsem se ani chvilku 😉
fakt mě to úplně nadchlo, ale já na ty mýty docela jsem, ani neřešim, co je logicky a historicky možný a pravdivý a co ne, hlavně, když to má atmošku a okouzlí mě to 😵 🙂

akorát teda mi zdaleka nepřipadaly tak hrozný ty vražedný scény paní bathory, jako to, že z ní ten její válečník vyjebal synka 😝 to se mi zvedal kufr, a děsně jsem to prožívala (takže zbytek filmu mi tím pádem přišel celkem v pohodě 😀)

m311293
10. srp 2008

Mně se film moc líbil. Tady ve Znojmě to běželo 10 dní minimlně 2x denně já byla na posledním představení a bylo vyprodáno.
Bylo fajn že to bylo nadabované. Nejhorší scéna byla když potrácela, to byl děs. Ale jinak mně to krvavé nepřišlo. M
Mimonka, právě že když se o filmu moc mluví, tak od toho lidi očekávají něco extra. Mně přesvědčila negativní recenze na FilmPub. Ale tak tragické to zase nebylo.
Jinak zkuste nějak padesát let v historii pokrýt méně než 2-hodinovým filmem.

smejko1
10. srp 2008

ahojte, ja som to videla vcera a v 3|4 sme s muzom odisli.... absolutne to neni podla legendy a celkovo to bolo o nicom....... je pravda, ze ak by bolo na amfiku teplejsie tak dopozerame do konca, ale takto nam to zato nestalo.........
keby sa to nevolalo batorycka tak ten fllm beriem ako fajn,........... ale s krvavou Cachtickou pani to nemalo nic spolocne.... a nepacilo sa mi, ze na zaciatku filmu urobili zo vsetkcy zien take lahke povolne zeny a len pani Bathory bola cudna a milovala svojeho muza co ju podvadzal aj napriek tomu, ze jej zabil dietatko..... ja by som ho nenavidal do konca zivota..... tot moj nazor

sisstin
10. srp 2008

smejko: ale Jakubisko to právě schválně nepojal podle legendy 😉 přece nikdo n emůže vědět, jak to bylo do opravdy..to máš stejný jako s Draculou 😉 😅 mně se to jeho pojetí právě strašně líbí, protože je rozhodně realističtější než ta legenda 😉

bubba
10. srp 2008

smejko ja suhlasim 😉 ze nazov filmu nemal byt bathory...a ked sa to tak vezme tak pol filmi bolo len o krvavych vypravach jej muza.boli tam nedokoncene sceny ktore volali divaka,aby sa nad nimi zamyslel,ale na to nebolo casu,bo zrazu sa zacala dalsia pasaz nad kt.bolo treba rozmyslat....ja som z toho mala velky chaos a myslim ze nie som jedina 😉

cikyta
10. srp 2008

Ahojte Báthoryčku som videla minule v kine v MT a včera v Ziline.............................V MT som sedela uplne v zadu a nič moc...A včera som sedela uplne v predu a tak som si ho naozaj vychutnala-možno som divná,ale až včera mi vyhrkli slzy........................(dojal ma dialog 3 žien na WC po skončení fimu že:...A jak to,že nebola v tej kadi krv,ved sa kúpala v krvy..?) 😀 Niekto vyhodil zbytočne peniaze......Občas treba aj premýšlať a sústrediť sa na dej,nie držať sa starej známej fámy o krvilačnej Báthoryčke a nič ho nezaujíma....... 😉