Bathory. Videli ste to už?

susik77
17. črc 2008

Ahojte, chystame sa na to do kina. Uz ste na tom boli? Ako sa vam to pacilo?

zdenallicka
9. únor 2009

Byla jsem na Bathory v kine... BOMBA!!! Mela jsem dost zvalstni pocit.. Na jare se chystame do Cachtic a knizky uz mam davno prectene (coby studentka stredni skoly)... Doporucuji... 😉

maruschka
9. únor 2009

ja som to tiež už videla..Pekný film..nápaditý, s fantáziou..Anna Friel tomu dodala ten správny nádych.. 🙂 A zasa naopak-Deana Jakubisková – Horváthová by tam podľa mňa ani nemusela byť,podľa mňa je taká divná herečka,od nej to bolo taký systém hrania, že niekto mi nasilu napísal nejakú rolu, len aby som si zahrala v preslávenom filme.. 😖

achalteke
9. únor 2009

Anna Friel je na tomto filmu jediný koukatelný, jinak - ODPAD! Velkolepé bitvy, které vypadají jak hospodské rvačky, herecká obsazenost směšná (viz. Mádl, Krejčí, Srstka,...), trapné Mádlovo vytí a dva mniši na cestách, kde už jsem to viděla? (Jméno růže) - to jen část toho co mi na tomto filmu vadilo a na které jsem si teď vzpomněla...podle mě - utopený peníze. Jinak kromě Anny Friel stály za to ještě kostýmy - ty byly vydařené.
Jakožto velkou obdivovatelku Jakubiskovy Nejasné zprávy....mě film opravdu zklamal 😠

renda71
9. únor 2009

tak dlouho jsme se na film chystali,až jsme ho propásli 😒 takže teď hlídkuju a vyčkávám až přijde do videopůjčovny a vychutnáme si ho doma při sklence červeného vína 😉

krasuliak
9. únor 2009
roasha
9. únor 2009

ja mam Deanu rada 🙂
zuzana2580,daju sa tam aj stahovat filmiky 🙂

bzuco
10. únor 2009

ahojte

do kina sme sa s MM nedostali, ale pred týždňom som si to pozrela dom v kľude na PC...no mne sa páčilo 😉 ...hoci podľa mňa tam bolo strašne veľa sexu - samý holý zadok, prsia, sex... 😅

jittuss
10. únor 2009

Taková pohádka pro dospělé, ale líbilo se mi to!

zdenallicka
10. únor 2009

bzuco: Ale ono je to tak i v knize... 😉

achalteke
10. únor 2009

Zdenalicka v který? V tý od Nižnanského? To bych řekla, že ne....nebo je ještě nějaká jiná?

bzuco
10. únor 2009

ja som knihu nečítala 😝

roasha
10. únor 2009

este Andrej Štiavnický napisal,su to styri knihy:
1.,Alžbeta Báthoriová vo vazení a na slobode
2.,Čachtická pani pred najvyšším súdom
3.,V podzemí Čachtického hradu
4.,V tieni smrti Alžbety Báthoriovej
velmi pekné čítanie,on ju tam tiež "obhajuje",ale ktovie,ako to naozaj bolo..... 😉

maryah
10. únor 2009

ja som az tak tym filmom nadsena nebola... knihy od Niznanskeho mam rada a cakala som nieco co bolo v tej knihe, ale nebolo... nebo to zly film, ale akosi ma to nenadchlo 😅

roasha
10. únor 2009

dievcata,keby tam bolo plno krvi,tiez by ste z toho neboli unesene.... 😉 😅 😀

maryah
10. únor 2009

roasha, ja som citala len V podzemi cachtickeho hradu a chystam sa kupit aj ostatne... dik, ze si napisala kolko ich ma 😉

titkovamiriam
10. únor 2009

tak ja som knihu citala a vobec film nieje podla knihy.jakubisko ho tocil podla skutocnych zapisov s kronik a dejin a samozrejme pridal to svoje jakubiskove.

roasha
10. únor 2009

a este Peter Kováčik-Alžbeta Báthoriová... 😉
nasla som vo svojej "biblioteke"....Nižnansky toho viete... 😀

roasha
10. únor 2009

mne sa Jakubiskove filmy pacia,uz len tym,ze on ma taky ten svoj nezamenitelny rukopis....nechava aj nedopovedane slova,a rozlet vo fantazii... 😵

bzuco
10. únor 2009

roasha...presne...aj tento film bol taký...plno neočakávaných udalostí,... domyslime si a podobne

roasha
10. únor 2009

...cely Jakubisko 🙂 .....obcas to musis vidiet viackrat,aby ti doslo,"co chcel basnik povedat"... 🙂
.....ale je Majster svojej profesie... 😵

melory
10. únor 2009

ani mi nedoslo, ze by tam bolo vela sexu a holych prs....fakt - nie...pacili sa mi sceny typicke pre jakubiska, perie, vlajuce plachty.
herecka super, bojove sceny otrasne, pointa vyborna. zacinam si namyslat, ze to tak bolo naozaj. a ani by som sa necudovala.

erikasadek
8. bře 2009

ahojte roasha dala si mi link davnejsie aby som videla, no nestihla som a astiahli ten film s obehu asi kvoli pravam, teraz mi je to luto...

osobne cakam uz davno aby som ho videla.. nevadi, len ma prekvapuje ze sa o nom nerozprava mimo , nasich hranic, vyzera byt super film.. jakubisko je uzasny , rezisera jeho pohlad kamerov , je nenapodobytelny....

ja ho stal eporovnavam, so stylom rezisera, , ktory nakrutil, elizabeth.... podobny styl, kamery a , myslienok.. 😉

smejko1
8. bře 2009

podla mna to bol hrozny film......... mozno ak by sa to nevolalo bathorycka...... ale takto......... sorry, ale odisli sme v polovici, velmi sklamani

briketa
8. bře 2009

Bardott, mne sa Jakubisko nezda tazky. Od zaciatku jeho tvorby pouziva tie iste prostriedky, podla mna je velmi predvidatelny. U mna je tazdy niekto kto zakazdym pride s niecim nad cim sa musim potom este rok zamyslat, Jakuisko taky nie je. Je iny, to uznavam. Ja ho mam rada.

hasleerka
8. bře 2009

ja len stručne, mne osobne sa ten film veľmi páčil