• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Batole a změna časového pásma. Jak se přizpůsobí?

7. ledna 2009 
Přemýšlím o dovolené s Kristýnkou u známých v USA, ale trochu se bojím změny časového pásma. Tam je o 9 hodin jinak a nevím jak se s tím Kika vypořádá? Máte někdo zkušenost? Za jak dlouho se dítě přešteluje a jak na to co nejšetrněji...
4. led 2009 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj nissanek, ja mam skusenosti so svojim synovcom, ktory bol u nas na navsteve v 7 mesiacoch, tiez mal 9 hodinovy casovy posun. Let k nam som s nimi nezazila, zato let spat do Kanady sme leteli spolu. Ked prisli k nam, tak mal v noci cca 3 hodinovy den, ale cca po 4 dnoch sa aklimatizoval a uplne bez problemov prisposobil. Nikomu to nerobilo problem, kedze nas bolo v dome vela, kto bol ochotny sa mu v noci venovat a tak sa moja sestra mohla vyspat a oddychnut si. U nas boli cca 3 mesiace, pocas ktorych sme este leteli s nim do Grecka a Turecka. Cesta spat do Kanady bola celkom Ok, maly nespal ani minutu a zazpal nam az tesne pred pristatim, a aklimatizacia doma v Kanade prebehla tiez v pohode, do normalu sa dostal skor, behom 2 dni. Mam kamaratky, ktore takto lietaju domov a deti to zvladaju bez problemov. Skor je to vycerpavajuce pre dospelych. My sme leteli este so psom, mojou sestrou a strasnou kopou batoziny. Moja sestra sa z cesty skoro psychicky zlozila ale dieta a pes to zvladli super a aj tu aklimatizaciu. Ja rozmyslam, ze poletim s nasim Matejom za nimi v lete, este vyuzijem, ze Matej bude maz zadarmo let. Snad nas nas tatino pusti :wink: .
4. led 2009 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vebec se neboj, bydlime v Californii (9 hodin rozdil) a nase mala nema s cestovanim a casovym posunem zadne problemy. Naposledy jsme leteli, kdyz ji bylo 15 mesicu, cesta do byla v poho (je dobre zlovit let pres noc, leteli jsme s Deltou z Cali do Atlanty a z ATL primo do Prahy, velmi doporucuju!), mala spala skoro celou cestu, prvni dve noci po prijezdu se v CR budila, spala s nama, mela taky dost zizen jako my vsichni, spala dost i pres den (pres dve hodky), srovnala se do normalu tak za tri dny. Byli jsme v CR mesic.
Cestou zpatky z Prahy do ATL sice nespala, ale v druhem letadle usnula hned, prijeli jsme pozde vecer, v poho usnula v postylce, a potom byla vlastne hned na svem rozvrhu (tj. probudila se v hodinu, kterou je zvykla), prvni dva dny zase jen trosku vic spinkala pres den.
Uzijte si hezkou dovolenou!
5. led 2009 v 06:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Diky za informace, ale koukam, to byly vzdy dlouhe pobyty, to ja jsem uvazovala tak o 14 dnech, to je asi malo, co? A ten prechod na jiny cas jste nechali prirozene, nebo jste treba nutili spat (kdyz zrovna uplne spat nechteli), nebo nutili nespat....
6. led 2009 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak my jsme nezažili tak velký časový posun, ale máme zkušenost že 4-5 hodin není problém, děti to snášejí líp než my... my byli na dovče 3 týdny a během prvního dne byl OK, je fakt že jsme tam nemuseli dodržovat žádný režim..
7. led 2009 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek