Blechy doma. Co pomohlo?

lan24
8. bře 2020

Ahoj,
asi to každá, která má doma chlupáče zná. Je mi z toho až zle ale nevím co už dělat. Máme čistě domácí kočky ale objevily se na nich blechy..bohužel nám skáčou i po bytě.. sáhli jsme snad na vše dostupné, jediné co pomáhá je odblešení šamponem, ale ty mrchy se zas objevují pořád a pořád dokola. Zkoušeli jsme různé obojky totéž spot on kapičky, tabletky, Ale pořád nic 🙄 už si ty mrchy snad zvykly. Můžu se zeptat co pomohlo vám? Úklid je samozřejmostí.. vše vystrikame vypereme vyluxujeme ale hned se vrátí..
Nějaký domácí postřik do prostoru, který je zabije a přitom mi neotráví kočky a hlavně i nás. Nebo jestli existuje na trhu nějaký výrobek , který je zabije i v různých stadiích? Nevím co už dělat..děkuju za rady a i pochopení 🙏😖

ellias
8. bře 2020

Na blechy je super biokill, ale bohužel je konkrétné pro kočky toxický, takže ideálně je zavřít do jedné místnosti a vystříkat zbytek a až “vyčuchne” tak kočky přemístit. A jinak jedině prevence, takže pořád prát, žehlit, odblešovat co nejčastěji, aby se larvy nevylíhly a uklízet, uklízet, uklízet.

qistyna
8. bře 2020

Sprej Frontline. Na kocky do srsti strikat alespon 5 dni (kvuli fazim vylihnuti) a postrikavat i mista, kde se kocky zdrzuji (taky vice dni). Sice je drazsi, ale opravdu funkcni.

kajalka
8. bře 2020

Musíte je zlikvidovat i tam, kde se kočky pohybují, pelíšky, gauč, postele, koberce

fyii
8. bře 2020

@lan24 ahoj nam v USA pomohl jen raid fleas tento spray nic jinyho nefungovalo ani drahe pripravky od veterinare. Blechy si nakladly vajicka do kobercu,ktere se ani cistenim neznicily. Tento spray se zapnul postavil do uzavrene mistnosti nechal vystrikat a pusobit cca 2 hod a pak se hodne vyvetralo a bylo po problemu. Chapu, ze je to sileny, my kocku dostaly jen na hlidani a bylo z toho peklo. Cenove ten raid fleas nestal temer nic a fungoval super. Nevim jak je k dostani tady, ale kdyztak se da urcite i objednat. drzi. palce

xenie131
8. bře 2020

https://www.google.com/amp/s/m.wikihow.cz/Jak-v...

nam pomohl prave ten ocet a citron. biokill je drahy a stacil na 1 mistnost. tenhle roztok zabral suprove. mame sice psa. ale myslim ze to bude fungovat i na kocky a neublizi jim to. vse prevlect. vyprat. co de tak ppstrikat a nekolik tydnu roztokem vytirat. vajicka se lihnou az za 14 dni. chce to trpelivost a nevzdavat se

amazonkajanik
8. bře 2020

Jo,nedávno jsem řešila. Díky teplé zimě ,švagrova cuba chytla blechy (sundali jí antiparazitak,že ho nepotřebuje). Ta lehla k té naší na pelech a už to jelo. Hodně nám pomohl šampon a sprej arpalit.sprej kočky teda nemohou,ale na postele,koberce,atd zabral,i když je určen na srst

marcicek84
8. bře 2020

@lan24 advocate pro kocky do kozichu kazdy mesic,obojky jsou slabe a pak bych podlahy vystikala raidem proti lezoucimu hmyzu,hodinu po zaschnuti tam muzou i domaxi zvirata a elekt je dlouhodoby i mesic ale asi bych strikala vzdy po umyti podkahy tak pul roku,aby se to vyhubilo...blecha vydrzi totiz bez jidla pul rok,takze bude schovana a pak vyleze a mate to porad dokola,mit blechy v byte je opravdove nestesti...

popelka1984
8. bře 2020

Můj pes je kdysi chytil na veterině. Byl to boj, měl srst dlouhou, vybírala jsem je ručně do misky s vodou, hned se utopily. Myla ho antiparazitnim šamponem, jenže to se nemůže denně, sem tam ho postříkala už nevím čím. Pak onemocněl na srdce, srst mu začala padat, byl nadopovaný léky a ty potvory najednou zmizely. Kočku bych bych vykoupala v šamponu, sprej je u nich ošemetný, jak se mejou tak si to olížou a můžou se z toho přiotrávit, jednou se mi to stalo. Vystříkat/vyprat pelíšky, koberečky, čalounění, pod postelí, pod gaučem. Mrkněte na net, třeba je tam nějaká babská ráda jak se jich zbavit bez chemie, třeba jim vadí ocet, levandule, Tea tree, nebo podobné domácí věci, nevím. Jednou se to podaří.

blackfox
8. bře 2020

Ještě doporučím koupit parní čistič, ten je na boj s blechami taky super. Co nejčastěji vysávat a čistit všechny podlahy, gauče, křesla, škvíry... je to běh na dlouhou trať vzhledem k tomu, že některá bleší vývojová stadia přežívají schovaná fakt dlouho. Vpodstatě na zvířatech je jen zlomek z bleší populace, ten boj je hlavně o neustálém čištění prostředí. Na chemii s kočkami bacha, ale nepoužívat ani esenciální oleje typu tea trea apod., na ty jsou kočky také vysoce citlivé.

sirka1
8. bře 2020

To bohužel znám taky, my je měli letos v zimě. Trvalo mi přes dva měsíce se jich zbavit. Jak jsem to dělala já - jednou týdně jsem vystříkala koberce a místa, kde kočka přespávala. Pak vyluxovala a pytlík hodila na mráz nebo rovnou vyhodila do popelnice. Kočku jsem vystříkala přípravkem na blechy a pak jí dávala pipetu. Použila jsem spreje Frontline a Bolfo. Na kočku pak pipetu Effipro - musí se dávat jednou za měsíc, v balení jsou 4 pipety. Ono bohužel na blechy tyhle přípravky fungují pouze na dospělce, takže se vždy musí počkat, až se vylíhnou. Jo, a každý týden jsem převlékala postele. A od té doby už kočce pravidelně dávám pipetu (obojky mi ztrácí). Dřív jsem kočce dávala pipetu akorát na jaře kvůli klíšťatům a když se objevilo klíště, dostala další. Na zimu jsem jí nedávala nic. Teď už na to zapomínat nebudu, po mně blechy příšerně jdou, takže jsem byla pořád poštípaná.

petranaty
8. bře 2020

@lan24 ahojky , já nebojovala s blachama ,ale babička měla plný barák molů :/ snad všech druhů nic nepomáhalo a nakonec jsem koupila dymovnici která se aktivuje vodou , otevřou se skříně šuplíky zavře místnost a nechá působit ..já nechala celý den ,pak jen vyvetrala..na návodu je napsáno že se dá použít i na štěnice ,blechy a podobnou havěť . Nám to fakt pomohlo . Jmenuje se to dobol fumigator k hubení obtížného hmyzu insekticidní dýmovnice

petrasik
8. bře 2020

Bohužel to taky dobře znám, pomohlo jen několikrát denně prát a luxovat furt dokola.

maki90
8. bře 2020

@lan24 Tak nejefektivnější pro kočky je asi tableta Comfortis, případně spot on Advocate nebo Bravecto. Šampony a spreje nebrat. Taktéž nic s účinnou látkou fipronilem (např. Frontline) - proti tomu už jsou blechy dost rezistentní. Ošetřit prostředí - opakovaně luxovat, co jde, tak prát na vysokou teplotu, vystrikat Bio killem na prostředí nebo Neostomosanem - pozor, toxický pro kočky! Hodně štěstí

petramana
9. bře 2020

kocky patri ven, nevim proc musi mit kazdy v panelaku kocku nebo psa 🙄

marketkaticha
9. bře 2020

Dřív jsem měla taky problém a zkusila jsem snad úplně vše a nic nezabralo..byli jsme pokousaný i my....měla jsem z toho úplně záchvaty...Veterinář byl arogantní tak jsem změnila veterinu a ejhle...dal mi kapičku na kůži ADVOCATE a ty mrchy začali hned chcípat a z kocoura padat...Hned na to jsem začala byt vystříkávat BIOKILLem a hned taky umírali....a to jsem se s tím trápila takovou dobu předtím...Byla jsem pak mega šťastná a šlo to rychle 🙂 bohužel blechy si kocourek přitáhl z minulého domova....a to stejné jsem pak měla u dalšího kocourka ale to jsem podchytila včas a zjistila jsem to asi týden pro přívozu kocourka k nám...takže zase advocate a šup a byl klid 🙂

lan24
autor
10. bře 2020

@petramana Ať si ma doma každý co chce. Člověk patří zase do jeskyně. Ptala jsem se na radu jak na blechy, který si člověk může přinést domů i sám z procházky a ne na to, jestli se kočka může chovat doma. Nehledě na to, že je u nás trend krást zvířata ve velkým. Když nevíte co za rasu apod mám, Tak se u mě zdržte dalších komentářů.

Jinak ostatním moc děkuju, zkusím a uvidím 👍😍

utrikocku
11. bře 2020

Rozhodne zakoupit u veterinare Advocate!

lan24
autor
11. bře 2020

@utrikocku nevíte na kolik to cca vyjde? Mám právě obří kočky- 13, 9 a 6 kg

utrikocku
11. bře 2020

@lan24 ja mam 6-6,5 kg a bylo to asi 340 kc. Je více druhů a vzala jsem ten ktery hubi dokonce vnitrni a vnejsi parazity, klistata, blechy ve vsech stadii a je to i proti svrabu. Kovku máme doma, ale pes chodí ven, plus si to člověk dle vet prinese domu i na bote...

utrikocku
11. bře 2020

@lan24 u nas to není volně prodejne. Ale vet dávala tento typ viz o obrazek. Ale cena byla určitě nizsi. Je to na měsíc a po měsíci doporucuji zopaknout. Pak máme obdobi kdy třeba půl roku nic nedáváme, když není potreba.

utrikocku
11. bře 2020
lan24
autor
11. bře 2020

@utrikocku super děkuju. Zkusím se poptat u nás na veterině. Doufám že to pomůže. Což o ten prostor, ten se jednou poddá, Ale na kočkách se drží jak tonouci stébla