Bydlíme v Žatci
Zdravím všechny! Je tu někdo ze Žatce? Cas trochu probrat věci konkrétněji z našeho města? 😉
Stručné shrnutí
- V Žatci rodiče řeší kvalitu místní pediatrické péče a v diskuzi jsou uvedeni konkrétní pediatři jako MUDr. Fajfrová, MUDr. Bedenková, MUDr. Reitspeisová a MUDr. Zajíc jako možné alternativy.
- Diskuze uvádí, že očkovací schéma se od minulého roku změnilo a druhá dávka vakcíny MMR se nyní podává až ve věku 5–6 let.
- V jednom případu pediatr předepsala antibiotické kapky do nosu tříměsíčnímu dítěti, ORL lékař na ORL ambulanci konstatoval, že rýmu nemá, a doporučil kapky nedávat; rodiče následně zvažovali změnu pediatra.
Nejčastější otázky
Q: Kde najdu pediatra v Žatci?
A: V diskuzi rodiče zmiňují MUDr. Fajfrovou, MUDr. Bedenkovou, MUDr. Reitspeisovou a MUDr. Zajíce jako pediatry v okolí Žatce; někteří rodiče uvádějí, že přešli k MUDr. Zajícovi nebo jsou spokojení s MUDr. Bedenkovou.
Q: Jak se změnilo očkovací schéma MMR?
A: Diskuze uvádí, že od minulého roku se druhá dávka vakcíny MMR podává až ve věku 5–6 let.
Q: Co dělat, když pediatr předepsal antibiotické kapky do nosu a ORL doporučil je nedávat?
A: V jednom případě rodiče konzultovali ORL ambulanci, kde lékař řekl, že dítě rýmu nemá a doporučil kapky nedávat; rodič uvedl, že kapky nedával a hledá jiného pediatra.
Q: Přijímá MUDr. Reitspeisová nové pacienty?
A: Jeden rodič v diskuzi volal MUDr. Reitspeisové a poznamenal, že má plno; bylo řečeno zkusit to v dubnu.
Q: Může pediatr odmítnout poradit po telefonu?
A: V diskuzi jeden rodič uvádí, že MUDr. Fajfrová odmítla problém řešit po telefonu a hovor předčasně ukončila.
Q: Může lékař tvrdit, že dítě s jednou dávkou vakcíny nebude přijato do školky?
A: V diskuzi někdo uvedl, že MUDr. Fajfrová tvrdila, že dítě s pouze jednou dávkou MMR nebude přijato do školky; ostatní diskutující toto tvrzení označili za nesprávné.
Závěry z diskuze
Shoda
- Několik rodičů vyjádřilo nespokojenost s MUDr. Fajfrovou.
- Očkovací schéma MMR bylo změněno tak, že druhá dávka se podává v 5–6 letech.
- Rodiče při pochybnostech konzultují ORL ambulanci (ORL lékaře).
Sporné názory
- Názory na kvalitu pediatrické péče se liší; někteří chválí MUDr. Bedenkovou a MUDr. Reitspeisovou, jiní kritizují MUDr. Fajfrovou.
- MUDr. Fajfrová údajně tvrdila, že dítě s jednou dávkou vakcíny nebude přijato do školky; ostatní diskutující toto označili za nesprávné.
Otevřené otázky
- Koná se v Žatci pravidelně dětská burza nebo podobné akce pro rodiče?
- Kteří místní pediatři aktuálně přijímají nové pacienty?
- Jaký je doporučený postup při nespokojenosti s péčí pediatra (formální stížnost)?
Zmíněné značky a firmy
MUDr. Fajfrová, MUDr. Bedenková, MUDr. Reitspeisová, MUDr. Zajíc, ORL ambulance
Zmíněné produkty a metody
vakcína MMR, antibiotické kapky do nosu, očkovací schéma (nové schéma od minulého roku), registrace u jiného pediatra
Místa a osoby
Žatec, okres Louny, MUDr. Fajfrová, MUDr. Bedenková, MUDr. Reitspeisová, MUDr. Zajíc
Ano,ano LN 😀 snad se ještě někdo přidá časem,ale jsem rada,že se někdo našel,už jsem nedoufala😀
Holky nevíte, jestli se někdy ,někde v Žatci koná nějaká dětská burza či něco podobného? 🙂
Zdravím holky.... I my jsme Žatec. Prosím jaké máte zkušenosti s místní pediatrií? Jsem nešťastná z naší dětský Mudr
@lavenderl my také a jsem z ní nešťastná. Mám 3 měsíční holčičku a v úterý mi napsala atb kapky do nosu. A to jsme byli i nahoře na Orl ambulanci kde doktor řekl že žádnou rýmu nemá. Kapky jsem vyzvedla dokonce jsem se s receptem i vrátila že je napsaný na jiné jméno tak mi řekla že to nevadí že to mám vyzvednout. S kapkami jsem šla znovu na Orl se zeptat zda je to normální a MUDr mi řekl ať ji to nedávám. Včera jsem ji volala ráno proč nám to napsala tak mi řekla že to nebude se mnou řešit telefonem a flakla mi s ním. Paní doktorka má tu smůlu že jsme zdravotní sestra z Orl takže mám známé a po konzultaci s dalším doktorem ji je prostě nedávám. Chystám se tam na ni v úterý az půjdem na kontrolu.....a samozřejmě sháním jinou
Chodíme k Mudr. Bedenkové, ordinuje s ní i její maminka a musím říct že jsem s ní absolutně spokojená 🙂
@bendice no hezké. Já kdybych měla napsat,co vše už jsme s ní měli,tak to by bylo na dlouho a to pouze v prvních 18 měsících života,teď už je celkem klid, protože nic nepotřebujeme. Musím to zaklepat,malému je dva a půl roku. O očkování ani nemluvě. Já tedy njesme odmitc,ale chtěla jsem ho podle toho nového schématu,tak,jak je to ve vyhlášce, no a problém zase. Ale my si za tím stali a je to podle nového schématu. Ale děs,se SIM všude lítat,ona sama nic neumí dělat. A to mi ještě tvrdí,že když má.maly jen jednu vakcinu mne,že ho nevezmou do školky! No absolutní kec,ona je 100 let za opicema,des

Žatec se hlásí 😀