icon

Bydlíme v Žatci

avatar
lavenderl
8. říj 2017

Zdravím všechny! Je tu někdo ze Žatce? Cas trochu probrat věci konkrétněji z našeho města? 😉

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 18. čer 2026 · 29 příspěvků

Stručné shrnutí

  • V Žatci rodiče řeší kvalitu místní pediatrické péče a v diskuzi jsou uvedeni konkrétní pediatři jako MUDr. Fajfrová, MUDr. Bedenková, MUDr. Reitspeisová a MUDr. Zajíc jako možné alternativy.
  • Diskuze uvádí, že očkovací schéma se od minulého roku změnilo a druhá dávka vakcíny MMR se nyní podává až ve věku 5–6 let.
  • V jednom případu pediatr předepsala antibiotické kapky do nosu tříměsíčnímu dítěti, ORL lékař na ORL ambulanci konstatoval, že rýmu nemá, a doporučil kapky nedávat; rodiče následně zvažovali změnu pediatra.


Nejčastější otázky

Q: Kde najdu pediatra v Žatci?
A: V diskuzi rodiče zmiňují MUDr. Fajfrovou, MUDr. Bedenkovou, MUDr. Reitspeisovou a MUDr. Zajíce jako pediatry v okolí Žatce; někteří rodiče uvádějí, že přešli k MUDr. Zajícovi nebo jsou spokojení s MUDr. Bedenkovou.

Q: Jak se změnilo očkovací schéma MMR?
A: Diskuze uvádí, že od minulého roku se druhá dávka vakcíny MMR podává až ve věku 5–6 let.

Q: Co dělat, když pediatr předepsal antibiotické kapky do nosu a ORL doporučil je nedávat?
A: V jednom případě rodiče konzultovali ORL ambulanci, kde lékař řekl, že dítě rýmu nemá a doporučil kapky nedávat; rodič uvedl, že kapky nedával a hledá jiného pediatra.

Q: Přijímá MUDr. Reitspeisová nové pacienty?
A: Jeden rodič v diskuzi volal MUDr. Reitspeisové a poznamenal, že má plno; bylo řečeno zkusit to v dubnu.

Q: Může pediatr odmítnout poradit po telefonu?
A: V diskuzi jeden rodič uvádí, že MUDr. Fajfrová odmítla problém řešit po telefonu a hovor předčasně ukončila.

Q: Může lékař tvrdit, že dítě s jednou dávkou vakcíny nebude přijato do školky?
A: V diskuzi někdo uvedl, že MUDr. Fajfrová tvrdila, že dítě s pouze jednou dávkou MMR nebude přijato do školky; ostatní diskutující toto tvrzení označili za nesprávné.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Několik rodičů vyjádřilo nespokojenost s MUDr. Fajfrovou.
  • Očkovací schéma MMR bylo změněno tak, že druhá dávka se podává v 5–6 letech.
  • Rodiče při pochybnostech konzultují ORL ambulanci (ORL lékaře).


Sporné názory

  • Názory na kvalitu pediatrické péče se liší; někteří chválí MUDr. Bedenkovou a MUDr. Reitspeisovou, jiní kritizují MUDr. Fajfrovou.
  • MUDr. Fajfrová údajně tvrdila, že dítě s jednou dávkou vakcíny nebude přijato do školky; ostatní diskutující toto označili za nesprávné.


Otevřené otázky

  • Koná se v Žatci pravidelně dětská burza nebo podobné akce pro rodiče?
  • Kteří místní pediatři aktuálně přijímají nové pacienty?
  • Jaký je doporučený postup při nespokojenosti s péčí pediatra (formální stížnost)?


Zmíněné značky a firmy

MUDr. Fajfrová, MUDr. Bedenková, MUDr. Reitspeisová, MUDr. Zajíc, ORL ambulance

Zmíněné produkty a metody

vakcína MMR, antibiotické kapky do nosu, očkovací schéma (nové schéma od minulého roku), registrace u jiného pediatra

Místa a osoby

Žatec, okres Louny, MUDr. Fajfrová, MUDr. Bedenková, MUDr. Reitspeisová, MUDr. Zajíc

avatar
adusku
13. říj 2017

Žatec se hlásí 😀

avatar
lavenderl
autor
14. říj 2017

Aaa, konečně se někdo našel 😀 moc nás tu opravu není 😂

avatar
vissper
14. říj 2017

Žatec okr. CV nebo Žatec okr. JI 😀

avatar
vissper
14. říj 2017

Pardon okr. LN 😀. Už to vidím, LN. Tak já se taky hlásím 👍

avatar
adusku
14. říj 2017

No koukám že je nás tu maličko ☺
V tom druhym Žatci jich bude asi ještě míň 🤣

avatar
lavenderl
autor
14. říj 2017

Ano,ano LN 😀 snad se ještě někdo přidá časem,ale jsem rada,že se někdo našel,už jsem nedoufala😀

avatar
lavenderl
autor
16. říj 2017

Holky nevíte, jestli se někdy ,někde v Žatci koná nějaká dětská burza či něco podobného? 🙂

avatar
adusku
16. říj 2017
avatar
lavenderl
autor
16. říj 2017

@adusku oo děkuji!

avatar
adusku
16. říj 2017

@lavenderl
No není za co 🙂

avatar
bendice
23. led 2019

Zdravím holky.... I my jsme Žatec. Prosím jaké máte zkušenosti s místní pediatrií? Jsem nešťastná z naší dětský Mudr

avatar
vissper
25. led 2019

@bendice také jsem kdysi odešla od jedné MUDr. Šli jsme k Mud Zajícovi. Je svůj, ale mě vyhovuje

avatar
bendice
25. led 2019

@vissper mohu se zeptat od jaké MUDr jste odešli?

avatar
lavenderl
autor
25. led 2019

Zdravím,také by mě o zajímalo. My jsme u Mudr Fajfrove a žádná slava

avatar
bendice
25. led 2019

@lavenderl my také a jsem z ní nešťastná. Mám 3 měsíční holčičku a v úterý mi napsala atb kapky do nosu. A to jsme byli i nahoře na Orl ambulanci kde doktor řekl že žádnou rýmu nemá. Kapky jsem vyzvedla dokonce jsem se s receptem i vrátila že je napsaný na jiné jméno tak mi řekla že to nevadí že to mám vyzvednout. S kapkami jsem šla znovu na Orl se zeptat zda je to normální a MUDr mi řekl ať ji to nedávám. Včera jsem ji volala ráno proč nám to napsala tak mi řekla že to nebude se mnou řešit telefonem a flakla mi s ním. Paní doktorka má tu smůlu že jsme zdravotní sestra z Orl takže mám známé a po konzultaci s dalším doktorem ji je prostě nedávám. Chystám se tam na ni v úterý az půjdem na kontrolu.....a samozřejmě sháním jinou

avatar
adusku
25. led 2019

Chodíme k Mudr. Bedenkové, ordinuje s ní i její maminka a musím říct že jsem s ní absolutně spokojená 🙂

avatar
bendice
26. led 2019

@adusku to je MUDr Reitspeisova?

avatar
lavenderl
autor
26. led 2019

@bendice no hezké. Já kdybych měla napsat,co vše už jsme s ní měli,tak to by bylo na dlouho a to pouze v prvních 18 měsících života,teď už je celkem klid, protože nic nepotřebujeme. Musím to zaklepat,malému je dva a půl roku. O očkování ani nemluvě. Já tedy njesme odmitc,ale chtěla jsem ho podle toho nového schématu,tak,jak je to ve vyhlášce, no a problém zase. Ale my si za tím stali a je to podle nového schématu. Ale děs,se SIM všude lítat,ona sama nic neumí dělat. A to mi ještě tvrdí,že když má.maly jen jednu vakcinu mne,že ho nevezmou do školky! No absolutní kec,ona je 100 let za opicema,des

avatar
lavenderl
autor
26. led 2019

@adusku a nevíte,jestli přijímá nové pacienty,ne novorozeňatka? Dekuji

avatar
lavenderl
autor
26. led 2019

@lavenderl vakcínu mmr * 😀

avatar
adusku
26. led 2019

@bendice ano 🙂
@lavenderl to netuším, ale za zeptání nic nedáte 🙂

avatar
bendice
26. led 2019

@lavenderl prosím o jaké nové schéma jde

avatar
bendice
26. led 2019

@lavenderl já jsem MUDr Reitspeisove volala má plno zkusit to mám v dubnu 😣

avatar
lavenderl
autor
28. led 2019

@bendice od minulého roku se to měnilo. Konkrétně ta mmr vakcína se druhá dávka dává až v 5 až 6 letech

avatar
bendice
28. led 2019

@lavenderl promiňte jsem tupec co je to mmr

avatar
adusku
28. led 2019

@bendice
vakcína příušnice, spalničky, zarděnky 🙂

avatar
vissper
29. led 2019

@bendice od Mudr.Fajfrové

avatar
bendice
29. led 2019

@vissper dnes jsem si byla u ní pro registr. Papír že přecházíme. Začala se tam se mnou hádat před pacientama že mi to chtěla sama nabídnout a řekla mi že si myslela že jsem dobrá matka! Budu si na ni stěžovat

avatar
bendice
29. led 2019

@bendice ne že jsem se jí jevila jako dobrá matka abych byla přesna