Chce další dítě, já už ne. Řešily jste takovou situaci?

silvik
27. lis 2009

Ahojky... máme zrovna doma takovou situaci, kdy si manža moc přeje další děťátko, je toho názoru, že čím víc dětí, tím lépe. Děti miluje. Problém je v tom, že já už další dítko nechci, už se na něj nějak necítím, ať už fyzicky či psychicky, potřebuju změnu, ne se opět vrátit zpět do plín a probdělých nocí.... Tlak z manželovy strany je dost velký, ale prozatím odolávám a snad odolám 😀 😀

Řešily jste nebo řešíte podobnou situaci? Jak to dopadlo? Bylo nebo bude další potomek? Nechaly jste se "ukecat"? 😕 😀

rimmel
27. lis 2009

ak by som bola v tvojom pripade nikdy by som sa nenechala ukecat 😉 a tvoj manzel tvoje rozhodnutie musi iba respektovat nakolko to neni ON kto dieta vynosi, kto dieta musi xkrat v noci ci cez den kojit, kto bude s dietatom zase doma atd atd atd(teda u mna by to bolo takyto pripad ) a neni nic horsie nech porodit dieta ktore vlastne ani tak moc nechces i ked samozrejme budes ho lubit rovnako

silvik
autor
27. lis 2009

Rimmel, ukecat se nenechám, prostě vím, co chci a nechci... svoje holčičky miluju hrozně moc, vím, že bych milovala i to třetí stejně, ale prostě tak nějak potřebuju změnu.... doma jsem už skoro pět let a cítím, že potřebuju mezi lidi, do práce, do společnosti .... a taky se hrozně moc těším na to, že malá půjde do školy, budu mít čas se jí věnovat, samozřejmě i té mladší (půjde do školky), budeme řešit úkoly, kroužky.... bude to prostě změna... s miminkem by tolik času prostě nebylo 😔

Jen je mi prostě líto, když slyším manžu říkat, že se s tím, že nebude mít další dítko, nikdy nesmíří 😔

sylvka
27. lis 2009

u nás je to naopak.já bych další dítě chtěla tak za 5 let(finance...) a MM už nechce 😒 je mu 36let a po 40 už prej je na dítě starej ☹ jenže mě je 23 a rozhodně bych ještě chtěla.no snad ho potom přemluvim až se vzpamatujeme finančně 😉

zdenka26
27. lis 2009

Přijde mi to trochu sobecé od tvého manži,když ti říká takové věci.Měl by respektovat Tvůj názor.My jsme tohle s manželem řešili před svdbou a kdyby jsme neměli stejný názor a nebo by nebyl scopný respektovat ten můj tak bych se raději nevdávala.Ty budeš znovu těhotná,ty budeš celé dny s dítětem doma.Chlap až takhle velkou zodpovědnost řešit nemusí a tohle by si měl Tvůj manžel uvědomit

rimmel
27. lis 2009

tak mu povedz nech si dalsie adoptuje a nech si s nim je doma on 😝

zdenka mas pravdu ale nazory sa pocas zivota mozu menit 😉

zdenka26
27. lis 2009

rimel to máš pravdu ale mohla by aspon něčím oponovat 😉

bbn
27. lis 2009

A co tak kompromis mít další dítě až za pár let, ne teď hned po těch 2? Vrátit se do práce a mezi lidi a za takové 3, 4 roky možná další?

ia.
27. lis 2009

silvik, asi chce manža za každou cenu syna, že? hele a co kdyby jste se domluvili, že půjdeš na rok, dva do práce a pak se uvidí? pže takhle být dlouho doma je fakt mazec. Půjdeš na chvíli mezi lidi a uvidíš...
my jsme s manžou řekli, že chceme děti, nikdy jsem nechtěla jedináčka, oba jsme ze dvou dětí. Takže se budeme snažit od příštího podzimu o druhé dítě. Věřím, že pokud bych řekla ne, a manža by chtěl, tak by asi časem respektoval můj názor, ale mrzelo by ho to. Ale něco jiného je, pokud už dvě děti máte..držím palce, ať už to vyřešíte jakkoliv 😉

silvik
autor
27. lis 2009

Zdeni, asi máš pravdu.... Na druhou stranu je fakt, že děti miluje, už když jsme se brali tak říkal, že jich chce co nejvíc... já to ale neřešila, taky jsem chtěla dvě děti... víc dětí, to že ukáže čas... Jenomže realita je taková, že mi ty dvě stačí. Ale manžela chápu, prostě si myslí, že když jsme zvládli dvě, tak zvládneme klidně i tři...... a taky, hrozně moc mi pomáhá, holkám se věnuje, veškerý volný čas (krom občasného fotbálku) věnuje jim ......

zdenka26
27. lis 2009

To je taky řešení,ale tohle by si měla rozhodnout žena a ne aby ji chlap do toho tlačil.On je pak v poho,odejde si do práce a tam se odreaguje.Já bych nebyla ani pro komromis.Pokud se ženská už na další děti necítí,tak to prostě chlap musí akceptovat

luucia
27. lis 2009

Tak přesně tohle téma u nás řešíme ted 😝 já jako další dítě chci, ale ne ted 😒 potřebuju si odpočinout v práci 😅 mít jiný starosti, doma už mi hrabe 🙄 Nejdřív jsem se nechala od manži ukecat a řekla si, že teda jo..než se mimi povede, narodí,.. tak je času dost 😅 no ale pak přišla nbídka na práci a já zase začla žít něčím jiným než prckem a to jsme už fakt potřebovala 🙂 manžu jsem ukecala, nebyl moc nadšený a do ted mi to vyčítá...ale jak tady někdo psal, já s dalším prckem budu doma, pro něj se zas tak moc nezmění 😉 Takže já od prosince nastupuju na 0,3% úvazek do práce a při tom se budeme dál snažit 😅 Tak uvidíme, jak to u nás dopadne 😀

silvik
autor
27. lis 2009

Zdeni, a nehledě na to, že když jsme se brali, byla jsem zaláskovaná tak, že bych mu odkývala i deset dětí 😀 Prostě jsem to brala s rezervou...... nevěděl, co péče o děti obnáší, tak neví, co mluví..... ale teď vidím, že jsem ho měla brát víc vážně 😀 Ale víš jak to je, člověk nikdy neví, co bude.... vdávala jsem se a byla jsem týden po potratu..... věděla jsem, že chce manža hodně dětí, a teď tohle.... jen jsem si říkala, zda vůbec nějaké dítě bude........ 😔

bbn, počkat? já už moc čekat nemůžu..... bude mi 35 let.... a bojím se, že po pauze by se mi už do dalšího dítěte chtělo o to méně...... člověk si už zvykne na klid 😀

Ia, ne ne, je mu to úplně jedno, co by to bylo, vůbec by mu nevadila třetí princezna..... jinak díky za palečky 😀

rimmel
27. lis 2009

silvik chapem ta..ja tiez ak 3deti tak vseky"naraz" nie s velkym cas.odstupom...je to ako vracat sa naspat..k plienkam 😀 ked si budes chciet uzivat "Ineho zivota" s detmi v skole, nemozes, lebo mas doma babo ...

andy2306
27. lis 2009

silvik-
mělo by to byt halvně tvé rozhodnutí.běž si odpočinout do práce.a pak uvidíš.ale věk opravdu hraje velkou roli.
já jsemt ed taky na druhé mateřské-mám tříletou a půlroční dcerku-a je to super,nenudím se doma-jak taky se dvoma dětma.takže přemýšlími třetím.a manžel nechce-u nás je to opačně.já chci-ač je veškerá starost na mě,manžel věčně v práci......a on ne,ač se ho ta péče až tolik netýká,i když ne jeho vinou-vydělávat na ty děti někdo musí,že?ale když doma je,tak se stará.
rozhodni se tak,jak se cítíš.představ si sebe za deset let-děti co máte budou veliké-jestli bys ještě chtěla jedno-nebo už za deset let budeš chtít klid a pohodičku.a dle toho se rozhodni.

silvik
autor
27. lis 2009

Zdeni, ono to tak i dopadne, bude mě muset respektovat 😎

Rimmel, ve srandě jsem mu taky nabízela, ať si je udělá někde jinde, pokud bude mít na alimenty, ať už mu je vychovává někdo jiný 😀 😀 😀 Vím ale, že do toho by nešel.... aspoň doufám 😝 😀 😀

Luucia, když vidím, jak se teď chová, tak si říkám, že jsem měla dělat větší drahoty i s tím druhým... to by byl rád, že má aspoň dvě 😀 😀 😀 Ale tehdy jsem nebyla proti, chtěla jsem mít dítky brzy po sobě, takže mě moc přemlouvat nemusel 😵 😵

rimmel
27. lis 2009

silvik 😀 😀 tvoj muz asi potrebuje harem zien a moze mat deti kolko si len zaziada 😀

ronie
27. lis 2009

🙂 silvi tak chceš nebo ne?? 😀 Píšeš že už nemáš moc času a že buď teď anebo už nikdy, pokud se na to necítíš, absolutně bych do toho nešla, pokud do tebe muž hučí,tak bych ho uchlácholila, že až po několika letech odpočinku v práci 😀 😀 😀 (jojo jedná se o odpočinek 😝 😀 ) ale pak už třeba nebude chtít ani on, až budete mít víc času na sebe a ták, můj muž od začátku říkal, že chce 8 dětí 😀 to sem rázně zatrhla, že nejvíc 3...no a já už teď taky další nechci a zůstane u dvou,kdyby mohl víc pomáhat a děti si trochu užil, tak bych o tom uvažovla,ale můj netuší co práce s dětmi obnáší, takže nene,ale on to naprosto nechává na mě 😉

mikulcena
27. lis 2009

silvi, já bohužel řeším podobný problém, i když se s manželem domluvíme, že už další dítko ne, tak stejně přijde za pár týdnů s tak skvělím nápadem, že bychom si mohli udělat další..jsem už naposledy byla docela nepříjemná...
hodně sil na odolání...heslo:antikoncepce to jistí 😉

silvik
autor
27. lis 2009

Andy... za deset let už určitě ne, to by muselo být rozhodnutí tak do 3 až 5 let, po čtyřicítce bych už dítko asi nechtěla..... Ale asi máš pravdu, člověk by si měl vyzkoušet něco jiného /práce/ a pak to ještě zvážit..... jak se ale znám, tak tuším, že když už tu práci budu mít a holky už budou chodit do školy, tak už se mi asi do mrněte nebude chtít...

Ale takové jako jsi ty fakt obdivuju.... uvažovat o třetím i více dětech... klobouk dolů 😵 😵 😵

luucia
27. lis 2009

silvik, no manžel když mi chce fakt dodat..tak mi oznámí, že děti chce 3 😅 já se ted momentálně necítím ani na ty 2 😲 Děti jsem chtěla brzy po sobě, ale ne za každou cenu... s malou je to dost náročné, je hodně živá a nedokážu si představit k ní ještě další mimčo 😕 až bude ve školce, tak to třeba bude zase jiné, ale ted ne 😉 nebudu mít další dítě, jen proto, že ho chce on!!! On, který mi do roka moc nepomohl ani s jedním prckem..zajímat ho začla až když byla větší a byla víc komunikativní 🙄 Takže si ted už prostě prosadím svůj názor!!!

andy2306
27. lis 2009

luucia-to neni od manžela pěkné,že to tobě chce tři děti,ale nestará se ani o to jedno....to si určitě udělej jak ty chceš,protože na to budeš sama.
silvik-no uvidíme s tím třetím,jsem po dvou císařských řezech,tak nevím zda to mé tělo dovolí mít ješě jedno dítě,jestli by vydržela jizva nebo tak,ale mě je teprve 26 let,já můžu rodit i za dalších 6 let a to by mělo byt o.k.možná si pořídíme s manželem ještě v 35 takového benjamínka 😉 😉
jestli už ted cítiš,že bys brala změnu,že se nechceš minimálně na další tři roky uvázat doma k dětem-že chceš i mezi lidi-a že už se ti pak nebude chtít,tak se na to vykašli.na dnešní dobu jsou dvě děti tak akorát 😉

silvik
autor
27. lis 2009

Rimmel 😀 😀 😀 Jenom spoléhám na to, že mě nevezme vážně 😀 😀 😀

Ronni, tak to jsi můj případ 😀 😀 Prostě mu to rázně zatrhnu 😀 😀

Docela mi jde i o to, že po celou tu dobu jsme na holky sami, já mám rodiče daleko, přijedou na návštěvu třikrát čtyřikrát za rok, manželovi rodiče ještě pracují, takže nemají čas... holky nám prostě ještě nikdy nikdo nepohlídal, abychom mohli někam vyrazit.....až teď v září jsme si poprvé užili oslav tchánových narozenin, když u toho byla i moje máti a šla si s holkama lehnout..... takže jsme po 4,5 letech měli pár hodin pro sebe... 😒

Nechci, aby to vypadalo, že si stěžuju, já si zvykla, že to musíme zvládnout jenom ve dvou, ale prostě mi ty chvilky s manžou dost chybí... pořád jej totiž miluju a chtěla bych mít víc času na nás dva.... a to se mi při dalším miminku aspoň tak na další minimálně dva roky nesplní

luucia
27. lis 2009

andy, on se stará...ted jo...ale do roka se o malou moc nezajímal 😒 říkal, že mu malý mimina nic neříkaj a neví, co s nima 😕 Ted už si spolu vyhajou, chodí spolu ven, byl s ní i sám na akci Apalucha na 3 dny 😅 Ted už je to super, ale do roka nic moc...on teda zrovna tou dobou měnil práci a měl toho víc jak dost 😒 ale to ted není o moc lepší

andy2306
27. lis 2009

silvik-to se ti nesplní ještě dýl než dva roky-protože skoro rok trvá těhu.a to taky si nemůžeš jen tak nějak povyrazit,že?všecno opatrně.pak miminko-kojíš,navíc nemáš hlídání-takže děti jsou závislé jen na tobě....v tomto případě by mi ty dvě děti fakt stačili.my teda taky extra hlídání nemáme,ale jsme na tom pořád asi líp jak vy.....
no-já byt tebou,první si ujasním už navždy,co chci-abys měla jasno.a nenechávala bych manžela v blahé naději,že jednous nad-to by ho pak bolelo,pokud po dalším dítěti touží.chce to řešit na rovinu-bud ano,nebo ne....

lucia-to máš pravdu,oni ti chlapi jaksi neví,co s tím dítětem dělat,když ještě nechodí-neběhá,nekope do balonu...to je fakt.

silvik
autor
27. lis 2009

Luucia, kdyby to bylo u nás tak jednoduché říct... nepomáháš, nic nebude.... ale v péči o děti mu fakt nic vytknout nemůžu, dělal a dělá úplně všechno... takže tudy vlak nejede 😅

Andy, taky jsem mu říkala, že si měl vzít nějakou mladší, když si plánoval pořídit mateřskou školku 😀

Jako jeden z důležitých argumentů teď mám, že mi další dítko už lékaři moc nedoporučujou (první porod komplikovaný, druhý císař). Je to sice argument důležitý, ale na druhou stranu vím, že když bych dítě chtěla i já, tak bych to stejně riskla..... a manža to ví..... 😖

Mikulcena, teď si asi pomyslíte, že jsem padlá na hlavu, ale já žádnou antikoncepci nemám 😀 😀 Prostě manželovi důvěřuju 😉

andy2306
27. lis 2009

silvik-mě se ted do kutné hory odstěhovala kamarádka....Irča....dvě děti-dva a půl a 9měsíců-neznáš je?jsou z jižní moravy

andy2306
27. lis 2009

silvik-ty jsi mě pobavila--on chce třetí dítě-a ty mu důvěřuješ bez antikoncepce.... 😀 😀 😀 umírám tu smíchy.
já sjem po dvou císařech......už bych neměla.ale jestli jsi jen po jednom,tak se nic neděje....klidně můžeš...a vidím,že malá už bude mit tři...takže tento argument je na prd...jedině že tvůj neví,že po jednom se klidně může.. 😀

mikulcena
27. lis 2009

silvik..jj je to trochu k pobavení, nic ve zlím 😀 😀
jsem právě takhle manželovi naletěla, že se nemůže nic stát asi půl roku po porodu(taky císařem)..
tak bacha..aby příroda nezačarovala 😀 😀

andy2306
27. lis 2009

mikulcena-ty jsi těhotná?

silvik
autor
27. lis 2009

Andy, já si myslím, že manža už ví, že mimi nebude.. jen se prostě s tím nedovede smířit... pořád o něm mluví, hlavně před známými, že práci hledat nebudu, že bude miminko..... asi to bude chtít čas......

Jen mě zajímalo, jak tyhle situace zvládají jinde 😕

Andy, jsem z Čáslavi. Do Kutné Hory jenom občas zajíždíme na nákup a ke švagruši, jinak místní lidi neznám.

Ještě k té ochraně... asi jsem "blbá", ale já v tomhle manžovi věřím. On prostě ví, že když bych to dítě nechtěla, tak že jsou prostředky (i když to zní hnusně), jak se toho dítěte zbavit 😔 Samozřejmě nemůže vědět, jak bych se ve skutečnosti k tomu postavila.... Prostě věřím, že by na mě takový "podraz" neudělal..... Doteď byl spolehlivý 😀 😀