Chci další miminko, ale peníze/prostor to nedovoluje

lalacek
31. bře 2016

Ahojte maminky, založila jsem tuto diskusi pro nás, které už nějaké dítko máme, ale přály bychom si další - aktuálně ale víme, že je to nezodpovědné co se týče financí nebo prostoru. Je nás tu víc?

sara84
31. bře 2016

Ja bych si i prala treti ditko, ale v 3+1 to je uz na hrane, a i financne by to bylo o prezivani. Takze jsem uz rezignovala, mame dva uzasne zdrave kluky, tak uz to dale nebudeme pokouset. A taky je mi 32 a uz bych chtela trochu " budovat karieru" ....ale ve skrytu duse bych tu holcicku chtela 🙂

alboo
31. bře 2016

Závidím tu touhu po dalsim diteti... mame jedno, prostor by byl i pro vic nez 2a finance by se taky nasli. Ale uz jen pri ty predstabe mi je nevolno. Holt kazdej ma svoje moznosti necim omezeny

marketikk
31. bře 2016

@sara84 To je hezké, že se ti 3 děti v 3+1 zdají na hraně, to se mi líbí. Můj přítel má dvě sestry a rodina se vmáčkla do 2+1 a jak byly holky větší a větší a potřebovaly čím dál víc šminků a bot, bylo to peklo... 😀

sapinek
31. bře 2016

no, tak mi čekáme na začátku dubna druhé dítko a bydlíme v dvoupokojovém domku - zatím to není ani 1+1, protože kuchyň nemám - vařím na kamnech či plotýnkovém vařiči, nádobí všude, kde se vejde. čekáme na refinancování úvěru, tak doufám, že do konce roku z jednoho pokojíku alespoň malá kuchyň bude 🙂 Jinak finance to je horor. Koupili jsme domek a snad vše, co mohlo se posr.... takže veškeré úspory šly do opravy (v pravdě úspor moc nebylo..) a v době, kdy jsem otěhotněla, tak u manžela v práci propouštěli a těm, co zůstali, dost razantně snížili plat. Do té doby jsme tak tak vycházeli (někdy naštěstí vypomohli rodiče), ale teď tedy děs běs.. Ale budem to muset nějak zdolat..

lalacek
autor
31. bře 2016

No abych napsala o sobě i něco já.... Je mi 24, bydlíme v 1+1 a máme dvě děti, 6 letého kluka a roční holčičku. Peníze nic moc. Nemáme žádné úspory a doufáme, že najdeme větší byt na nájem, protože nám tu smlouva končí na konci června. Mateřská mi končí v srpnu a zůstane nám jen manželův příjem, což je hodně málo. :( Oba bychom mimi chtěli, ale.... prostě to teď nejde...

lenjii
31. bře 2016

Máme 2+kk a budeme 4 v červenci. Holt to zatím jinak nejde. Každej nějak žil a jsou rodiny, co jsou na tom líp i hůř. Než se narodí druhé, zkusíme najít ještě něco většího 🙂 Uvidíme, jestli to vyjde 🙂

lalacek
autor
31. bře 2016

Já jsem tak ráda, že v tom nejsem sama... někdy si připadám, že jsme takhle jediní... i když vím že určitě ne... spolužačka vyrostla v jednopokojovém bytě a bylo jich tam 7...rodiče a 5 dětí...

madre1
31. bře 2016

My jsme se pro početí 3.dítka rozhodli(ikdyž bylo dlouho zvažované a plánované),když jsem chodila rok a čtvrt do práce,po 6.leté MD.Povedlo se nám to hned 1.měsíc a jelikož manžel současně končil a začínal v jiné práci a já při přechodu na nemocenskou měla také menší příjem,dostali jsme se do větší finanční krize,kterou jsme naštěstí zvládli bez cizí pomoci.Bydlení jsme si naštěstí vyřešili v době,kdy jsme byli ještě bezdětní,takže nás netíží žádná hypotéka nebo nájemné,úvěry,půjčky apd.Bydlíme ve 3+1 a zatím to zvládáme.Máme po 8.letech znovu nárok na přídavky a po roce máme zase slušnější rezervu na účtě.Neutrácíme za blbosti,děti dostávají dárky jen k Vánocům,svátkům a narozeninám.Jezdíme s nimi na výlety,platíme každému 2-3 krožky ročně,kupujeme jim kvalitní boty,oblečení už tak ne,ale nové,aby ho po sobě mohli podědit 🙂

lalacek
autor
31. bře 2016

@madre1 Tak to žijete hezky 🙂 Taky se nám to snad zadaří.

madre1
31. bře 2016

@lalacek ,máš se po MD kam vrátit?
Brala sis jí jen na 2 roky?

lalacek
autor
31. bře 2016

@madre1 Ne nemám se kam vrátit, budu doma s malou, mateřskou mám na rok a 7 měsíců, aby byl co největší měsíční příjem.

madre1
31. bře 2016

@lalacek ,půjdete letos k zápisu do MŠ nebo s ní budeš od srpna doma zadarmo?

lalacek
autor
31. bře 2016

@madre1 Do MŠ přece nemůže, je jí teď teprve rok, v létě jí bude 1,5 roku, takže s ní budu doma a jen za mě bude pojišťovna odvádět zdravotní pojištění, protože se budu celodenně starat o dítě do 4 let věku... to už mám zjištěné...

sadamka90
31. bře 2016

Ahoj holky, my s manželem dítko ještě nemáme, ale už o něm začínáme uvažovat, bydlíme v domě s rodiči a bratrem, jsme sami v přízemí a máme 1+1, ale velikostně je to asi jako 2+1 v bytě. K tomu má bratr statek, takže mu po večerech pomáháme a chceme začít stavět domeček asi 1-2 km dále, takže jsem zvědavá jak to všechno zvládneme 🙂

madre1
1. dub 2016

@lalacek ,tak v soukromé by jí třeba vzali,kdyby ses měla kam vrátit do práce a dalo se na to vydělat.Já měla prvné 2 MD na 3 roky a teď jsem si jí vzala na 4 s tím,že budu celou dobu pobírat 5200kč/měsíc+přídavky na děti.Jelikož jsem stále v prac. poměru,mohla jsem půlroku pobírat PPM a pak si zvolit délku čerpání rodičáku podle sebe 😉
A co nějaká brigáda-třeba roznášení letáků?
Rozhodně bych ve Vaší situaci to 3.dítko neriskovala-alespoň ne teď.Jsi ještě mladá a do 10.let se to u Vás může 10krát změnit 🙂

lalacek
autor
1. dub 2016

@madre1 Však my to ani riskovat nebudeme, to nejde. Na soukromou školku nemáme. Musím s ní být doma. Letáky se tu teoreticky roznášet dají, ale musela bych s kočárem a je to na druhé straně města, takže aktuálně nemožné plus peníze jsou za to nulový, už jsem to dělávala, za měsíc tak tisícovka...

nunacek
7. dub 2016

@lalacek Já to mám jak na houpačce, někdy bych ještě další dítě brala, někdy ani omylem. Manžel je na tom stejně. Takže to necháváme otevřené a uvidíme v budoucnu. Člověk stejně nikdy nemůže vědět, kdy je počet dětí opravdu už definitivní. Teď jsme se shodli, že příští 2-3 roky další dítě určitě ne, z mnoha důvodů (finance, nervy ( 😀 ), koordinace času, náplň volného času, chci jít do práce po 5 letech a 9 měsících, co jsem byla na MD / RD, přihlásila jsem se ke studiu vzdělávacího kurzu, kterým si rozšířím svou kvalifikaci, atd...). No a v budoucnu se uvidí...

denousek
7. dub 2016

@sara84 a já jsem do toho šla ,mám dva kluky a světe div se .holčička se podařila 😵 😵 😵 nejlepší rozhodnuti co jsem kdy udělala!!!

denousek
7. dub 2016

@alboo a vis že ja ti zase zavidim že tu touhu nemáš? :D